Vate

22. jūlijs, 11:08 pm, 3 atsauksmes / atsauksmēm

Iebrukt svešā valstī, izlikties, ka tas nemaz nenotiek, nejauši notriekt pasažieru lidmašīnu, visu noliegt, palūgt savai Aizsardzības ministrijai objektīvi paskaidrot negadījumu, sarīkot preses konferenci, pastāstīt, ka pasažieru lainera tuvumā tai pašā augstumā īsi pirms notriekšanas manīts iznīcinātājs Su-25.

1 + 1 = 2

Pirms preses konferences no valdības IP adreses rediģēt informāciju par iznīcinātāju Wikipēdijā, lai uzlabotu tā tehniskās iespējas un tas vispār varētu atrasties tādā augstumā.

2 / 0 = ..

Vate

Pārskatīts pārsteigums

20. jūlijs, 12:21 am, 3 atsauksmes / atsauksmēm

Es neesmu pozitivusā, te ir tik foršīīī!!11

Eksperimenta nolūkos pa nakti atstāju ārā kameru, un noskaidroju, ka pie mums arī pa kluso izmanto GRADus.

Uzlidojums

(Ekspozīcijas ilgums gan četras sekundes.)
Labajā pusē ir noktilucentie (sudrabainie) mākoņi. Te tas pats animācijas veidā.

Ģeopolitika

18. jūlijs, 5:00 pm, 7 atsauksmes / atsauksmēm

Pašlaik sākas ANO Drošības padomes ārkārtas sēde par Malaizijas Boeing 777 (MH17), to var vērot tiešraidē – webtv.un.org.

Man, protams, patīk jūsu optimisms, taču es ne uz ko lielu no ANO DP (UNSC) un EDSO (OSCE) neceru.
ANO DP jau ilgu laiku ir bez zobiem gan Ukrainas, gan vēl ilgāk – Sīrijas gadījumā, un tam lielākoties ir tikai viens iemesls – Krievijai ir veto tiesības, ko klauns Čurkins arī nekautrējas izmantot. Tas ir pilnīgs absurds, jo kā gan agresoram drīkst būt veto tiesības.. Rezolūcijas, kad tiek pieņemtas, paliek tikai rezolūcijas. Kad netiek, tad Krievija tās ir lepnā vientulībā nobloķējusi. Pat Ķīna dažos kritiskos gadījumos vairs nav atklāti Krievijas pusē, bet gan "neitrāli" atturējusies. Lai tam visam būtu kāda jēga, manuprāt, DP vajag demokrātiju un nevienam nekādas veto tiesības. Taču, lai pieņemtu tādu lēmumu, būs jāsaņem Krievijas piekrišana, tātad – ..
EDSO - kad tas ir izdevīgi, tad Krievija sauc pēc tās novērotājiem, bet citādi – liek tos nolaupīt, tātad – ..

Lai cik ciniski tas nebūtu, es ceru, ka 300 Eiropas un pārējās pasaules pilsoņu bojāeja palīdzēs ātrāk izbeigt karu Ukrainā, ko rietumos izliekas nemanām. Tagad lokāls reģionālais konflikts ir kļuvis par globālu, tieši ietekmējis Eiropas Savienību. Līdz šim adekvāta reakcija uz Krievijas darbībām ir bijusi tikai no Polijas un Baltijas valsīm, taču vecajai Eiropai liekas, ka tas nemaz nav tik nopietni. Vācijai ir ekonomiskās intereses Krievijā. Francijai ir jāpārdod pāris Mistrāli Krievijai. Itālijai arī nav izdevīgi kaut ko ierobežot.

Es neesmu rusofobs vai fašists, taču man nepatīk atrasties blakus tik naidīgam kaimiņam un wannabe impērijai. Var jau runāt, ka tas ir tikai Putins, tikai Lavrovs, ka visi jau Krievijā nav tādi, tomēr pēdējā laikā Putinu atbalsta 86% iedzīvotāju, un man tas neliekas normāli. Tie ir 86%. Tas ir absolūtais vairākums, kas atbalsta svešu teritoriju aneksiju, lai "atjaunotu vēsturisko taisnību", karu ar brālīgajām kaimiņvalstīm pret fašistiem un nacistiem, kuru pirms gada tur nebija. Ja Kremlis tagad netiks apturēts, tas turpinās. Gruzijā to neapturēja, sekoja Krima. Pēc Krimas - Donbass. Pēc tam būs Pārdņestra, tad Narva un Latgale. Kāpēc gan ne, tur ir mūsējie, kurus apspiež.

Kā iespējams 21. gadsimta Eiropā tā tik vienkārši sākt karu? Bez atpazīšanas zīmēm.

Kur ir ES vērtības? Kur ir solītā ES drošība, ja sirdsapziņa karājas gāzes vada galā.

Es negribu karu par mieru, taču Krievija ir jāaptur, vienalga kā, bet jāaptur. Līdzšinējās sankcijas neko nemainīja. Diplomātiju un sarunas tā ignorē, tāpat kā starptautiskās normas un līgumus. Bija taču Budapeštas memorands (!), Ženēvas tikšanās, sankcijas pret indivīdiem. Kaut kas mainījās? Bija novērojama "deeskalācija"? Šonedēļ ASV izlēma par jaunām sankcijām, bet tās nav žņaudzošas. ES, savukārt, nolēma tikai to, ka tā vēl lems par sankcijām. Francijai joprojām gribas pārdot Mistral Krievijai.

Beigu beigās ir beidzot jābūt Nirnbergai 2 – visas pasaules un arī pašas Krievijas labā.

Dubultie standarti

17. jūlijs, 6:58 am, atsauksmēm

A long simmering dispute between one of your states and your federal government causes political unrest in that state. Armed militias arise, (..). Eventually, they are assisted by foreign adventurers with their own agenda who use that troubled region as a base to launch violent raids against a neighboring state. Lives and property are destroyed -- as a means of expanding the chaos.

They forcibly occupied several communities, terrorizing the inhabitants. The stated goal was to establish a "(..) republic," an idea thoroughly alien to the vast majority of local citizens.

No government can stand idly by when terrorism strikes. It is the solemn duty of all governments to protect their citizens from danger.

Reluctantly, we have intervened. Our immediate aim is to rid of those who threaten the safety of (..) and Russians. We also seek to restore civil society to the (..) people, who have been victims of deprivation, living in the grip of armed criminal gangs for years.

Our commanders have clear instructions to avoid casualties among the general population. We have nothing to gain by doing otherwise. [They], after all, are our citizens too. Our land and air forces strive to target only opposing armed forces. The whole reason we chose accurately targeted strikes on specifically identified terrorist bases was to avoid direct attacks on (..) communities.

Yet in the midst of war, even the most carefully planned military operations occasionally cause civilian casualties, and we deeply regret that.

Refugees fleeing the violence -- many of whom feared that the terrorists would try to use them as ''human shields'' -- have experienced hardship. (..) In brief, we are striving to replace strife and chaos with peace and normal life.

The antiterrorist campaign was forced upon us. Sadly, decisive armed intervention was the only way to prevent further casualties both within and far outside the borders of (..), further suffering by so many people enslaved by terrorists.

But when a society's core interests are besieged by violent elements, responsible leaders must respond. That is our purpose in (..), and we are determined to see it through. The understanding of our friends abroad would be helpful.

Pēc satura var likties, ka teksts ir par Ukrainu un tās īstenoto pretterorisma operāciju valsts austrumos.

Patiesībā tie ir izvilkumi no Vladimira Putina 1999. gada op-ed "Why We Must Act" The New York Times, lai attaisnotu karu Čečenijā.
Viss, par ko Krievija tagad apvaino Ukrainu, bija ļoti pieņemami, kad pati Krievija uzsāka karu pret terorismu, separātismu un mierīgajiem iedzīvotājiem. Starp citu, tā soda ekspedīcijas vēl joprojām turpina Dagestānā.

Danke, Frau Ribbentrop!

15. jūlijs, 6:22 am, 1 atsauksme / atsauksmēm
Iesildīšanās, pārtraukums, atsildīšanās

13. jūlijs, 11:10 pm, atsauksmēmEs neko nesaprotu

10. jūlijs, 9:37 am, atsauksmēm

Šonakt sapnī biju mazliet ziemā, tumši mākoņi, mazs baltums un slapjš, un rāpos kalnā pa dubļiem pie Kazahstānas robežas. Tajā vietā bija taisns ceļš lejup pa ieleju starp divām nogāzēm, dažas smagās mašīnas un tikai valsts nosaukums, ielejas malas taisnas, stāvas un apaugušas kokiem. Tur kaut kas bija atgadījies izpletņlēcējiem, iepinušies kokos vai kas tāds, taču tos izglāba, pēc tam viens palidoja man garām. Kalnā rāpos kopā ar kaut kādu vietējo gudro vecajo, kurš bija piekusis un pukstēja, bet augšā bija jātiek, lai no turienes kaut ko redzētu. Mums nebija nekāda īpašā aprīkojuma, vienkārši kāpām. Kad tikām augšā, tas bija dažu kilometru augstumā, tā bija pilnīgi gluda vieta, nopulēta, pēc formas kaut kas līdzīgs terasei. Tur bija gaišāks un tiešām kaut kas redzams. Viņš teica, ka jārāpjas lejā, taču es nepiekritu, gribēju sēdēt un skatīties tālēs. Pēc tam nolaistā ūķītī ar diviem kases lodziņiem pirku biļeti mājupceļam, nevarēju izšķirties starp vilcienu un autobusu, katram bija savs lodziņš, tad viens pats ēdnīcā ar peldošo salu saldajā, kas pēkšņi ar gaismu, visu galdu un manām mantām pazuda, kad uz brīdi izgāju no telpas, vēlu tumsā jau biju atpakaļ savā pilsētā.

Vienā elpas vilcienā

10. jūlijs, 7:03 am, 4 atsauksmes / atsauksmēm

TEV. ŠO. JĀDZIRD.

[info]sii

-7

9. jūlijs, 12:57 am, 4 atsauksmes / atsauksmēm

Ar bērna muti patiesība runā.

tēmas: nieki, pasaule

Puņķi un asaras

8. jūlijs, 10:13 am, atsauksmēm

Karstās ziņas

7. jūlijs, 7:51 am, 5 atsauksmes / atsauksmēm

Sarkanās līnijas savilktas. Biezās drēbes novilktas?

tēmas: nieki

tbh

4. jūlijs, 6:49 am, 2 atsauksmes / atsauksmēm

tēmas: pasaule

Nākamreiz

3. jūlijs, 8:00 am, atsauksmēm


Morrissey - Earth Is The Loneliest Planet

Nākamreiz.
Nākamreiz.
Noteikti. Nākamreiz.