ej prom (tapetes_puksts)

ej prom (pajautaa): Paziņai diplomdarba ietvaros..

šodien, 12:07 pm, 3 atsauksmes / atsauksmēm

Paziņai diplomdarba ietvaros nepieciešams izveidot jaunu mājaslapu. Varbūt kādam ir zināma kāda jauna organizācija vai produkts, vai iestāde, vai pakalpojums, vai tml., kas aktīvi darbojas, spēj piedāvāt interesantu saturu/materiālu, bet vēl nav paguvuši izveidot sev mājaslapu un to ļoti vēlētos?
Lola (kakjux)

Lola: nopietns lūgums: ir tā..

vakar, 11:15 pm, 1 atsauksme / atsauksmēm

nopietns lūgums:

ir tā sanācis, ka es vēlētos (relatīvi drīz) iegādāties lietotu iPhone Rīgā (māsai). anyone? any ideas?

jebkas, kas ir jaunāks par 4S, vispār, jo jaunāks, jo labāk. atbloķēts būtu ideāli, bet man liekas, ka viņai ir LMT, ja tas meiko differenci.

māsai šobrīd ir iPhone 4, kas, loģiski, šobrīd aktīvi un ātri mirst. maksāšu es, bet tā nav problēma, nedēļas laikā varu pārskaitīt naudu (kamēr no UK līdz LV aizies), ir kaut kas jau iekrājies LV kontā, to varu kā depozītu ieskaitīt uz sitiena. māsa nepelna baigi daudz un mums nesavelk pilnīgi jaunam telefonam uz sitiena šajā brīdī.

es būtu ļoti, ļoti pateicīga un būtu jums favour parādā. pajautājiet varbūt apkārt, ja pašiem nav.
tēmas: klab, lv, relat, tehn
efgaa (f_g)

efgaa: un atkal!

vakar, 9:03 pm, atsauksmēm

Sen baloži negrabinājās pa palodzēm. Nu, ir atpakaļ!
tēmas: maja, putni
šaubas & skepse (porcupine)

šaubas & skepse (confuse_a_cat): Kumeliņi, kumeliņi...

vakar, 2:25 pm, 6 atsauksmes / atsauksmēm

Kultūras pils "Ziemeļblāzma" parkā no plkst.11 norisināsies tradīcijām bagātie Ziemeļblāzmas bērnu svētki "Mazā sirmā kumeliņā sēd uz sliekšņa pasaciņa" (LETA) (pamanīts pie jz [info]lavendera)
lavendera (lavendera)

lavendera: Kaut kāds trīssēriju..

vakar, 1:23 pm, atsauksmēm

Kaut kāds trīssēriju sapnis.
1. kādai jaunai studentītei sajūsmināti saku, ka viņas internacionālais studijbiedru kolektīvs ir lieliska iespēja pilnveidot valodu prasmes. Viņa tielējas, ka tā nemaz nav.
2. viktorīnā tiek uzdots jautājums, kā senslāvu valodā sauca ikvakara mazgāšanos. Es jau gandrīz vai sliecos par labu vārdam baņa no (spāņu!!!) bañarse, bet kādā sakarā krieviem lai baņa būtu katru vakaru?
3. ļoti gara, detalizēta sērija, kuras efektīvākais brīdis ir paskatīties, kas virs galvas tā svelpj pāri, un ieraudzīt raķetes (iespējams, ar kodolgalviņām), kas lido uz galvaspilsētu, un pēc tam netālu ietriecamies zemē trīsstūraino militāro lidmašīnu. Protams, mobilie sakari ir izbeigušies un līdz ar to visi pierastie sakari; katrs atbild tikai pats par sevi.
tēmas: sapnis
efgaa (f_g)

efgaa: FICIL pasākums

vakar, 1:06 pm, atsauksmēm

Viens no retajiem pasākumiem, kur dominēja vīrieši. Parasti dažādas konferences, semināri utt. ir sieviešu saiets. Bet ne šoreiz.

Nosalu, kā prusaks. Reti nokļūdos apģērba izvēlē, bet nu šodien - tiešām nokļūdījos. Gribas mētelīti un šalli.
tēmas: daba, darbs
lavendera (lavendera)

lavendera: Aspazija kapā nemierīgi virpuļo

vakar, 12:50 pm, 4 atsauksmes / atsauksmēm

Kultūras pils "Ziemeļblāzma" parkā no plkst.11 norisināsies tradīcijām bagātie Ziemeļblāzmas bērnu svētki "Mazā sirmā kumeliņā sēd uz sliekšņa pasaciņa".
(LETA)
Lola (kakjux)

Lola: . Šodien būtu jāatnāk..

vakar, 8:24 am, atsauksmēm

. Šodien būtu jāatnāk manam portfelim. Vakar vēl pasūtīju dažas kleitas, visas puķainas.

. Vegānu alus fests šogad notiks netālu no MP mājām. Apsveru domu viņu uzaicināt, bet nezinu. Pagaidām tikai Tralisei pateicu, ka ir. Un tajā dienā vispār varēšu vīzdegunīgi staigāt apkārt, jo man iepriekšējā dienā būs palikuši vairāk gadi. Kaut kā šobrīd nav bail no palikšanas vecākai, drīzāk velkomēju. Bet fests, ja? Tas solās izplesties pa parku! Tā kā īsts fests! Jāiet.

. Ā, ko es gribēju pastāstīt īstenībā? Par kaķi! Kaķītis nāk no rītiem man piegulēt blakus. Nezinu īsti cikos, bet ap 6 jau parasti guļ blakus. Kad paglauda, tad mīlīgi murrā. Tik lieliski vispār, tikai aizkavē celšanos. Kā mans bijušais kolēģis reiz čivinātājā rakstīja "cats make you late" vai kaut kā tā (it's too early, I can't remember).

. Nu, un Nick Cave & The Bad Seeds albumiņš Spotifajā ar nosaukumu B Sides & Rarities so far liekas visinteresantākais.
murxxe (murxxe)

murxxe: Darba meklējumu gaitās esmu..

vakar, 9:17 am, atsauksmēm

Darba meklējumu gaitās esmu uzzinājusi, ka pārdevējs nu ir personāla speciālists vai arī konsultants.
efgaa (f_g)

efgaa: Pēc nepilna mēneša dienas..

aizvakar, 11:01 pm, 2 atsauksmes / atsauksmēm

Pēc nepilna mēneša dienas atkal sāks kļūt īsākas..
jauna un kaislīga (nrk)

jauna un kaislīga: BBC: Switzerland: Muslim..

aizvakar, 8:44 pm, 1 atsauksme / atsauksmēm

BBC: Switzerland: Muslim students must shake teacher's hand
VOX: 11 states sue the Obama administration over transgender people in school bathrooms

Pāršļūcu virsrakstiem, un patiesi, īsteni nespēju saprast un rast pamatu šī nozīmīgumam. Kāpēc cilvēki nevar atkāpties no sava ego un savas kārtības. Kāpēc mēs nevaram dzīvot brīvi. Kāpēc lietas, kas fatiski neko neizmaina otra labklājībā, ir jāuzbiksta un jāuzpūš līdz absurdam.
efgaa (f_g)

efgaa: Beidzot pārkāpu pāri..

aizvakar, 10:18 pm, atsauksmēm

Beidzot pārkāpu pāri saviem iekšējiem ierobežojumiem-turpinu audzēt garākus matus. Pagaidām ļoti patīk! Un sāku apsvērt pāreju uz gaišo toni visā garumā. Šobrīd šķiet, ka gribas gaišus! ;)
Aizstaigāju līdz šūšanas darbnīcai, bet..par vēlu. ;( Būs rīt mīļotais jāsūta pakaļ manām biksēm. ;)
Darbā viss rit uz priekšu - gatavojamies Ženēvai, daru tos darbus, kas jāpabeidz līdz 18.06., tāpat arī dažādi iesniegumi ir iekrituši.. Gribas maximāli visu pabeigt līdz nākamajai piektdienai, lai mierīgu sirdi varu braukt komandējumā.
Bartzabel Lennon (jimmy)

Bartzabel Lennon (pajautaa): Problēmas ar Lattelecom

aizvakar, 3:03 pm, 37 atsauksmes / atsauksmēmLietoju Lattelecom internetu, ir saslēgts ar TP link rūteri, bet nets nepārtraukti gļuko! Kad ieslēdz torrentos kādu filmu novilkt, tad vispār vairs nav lietojams (Utorrent jau izmēģināts samazināt max apjomu ko tas drīkst izmantot).
Runāju ar Lattelecom, viņi saka, ka vaina esot manā rūterī (ko nesen nopirku, tātad tā darba stāvoklis ok). Saka, ka man vajagot nopirkt rūteri, kas atbalstot 11N klasi, jo tā kas esot šim varot dot tikai max 50mbit ātrumu (kaut gan rakstīts ka 300). Kā tur ir, viedie? Vai tiešām jāpērk citu rūteri? Un šis modelis man šķiet diezgan populārs, vai visiem pārējiem tādas pašas problēmas?

UPD: Gribētos vairāk rast atbildes vai tas tiešām tā var būt, ka vajadzīga 11N klase rūterim un vai citiem ir bijušas tādas pašas problēmas.

Par rūteri precīzāk šeit - http://www.tp-link.com/lk/products/details/cat-9_TL-WR841N.html
Smith & Wesson (sw)

Smith & Wesson: Viena no liekākajām..

aizvakar, 2:32 pm, 3 atsauksmes / atsauksmēm

Viena no liekākajām sistēmām tirgū.
tēmas: slip
efgaa (f_g)

efgaa: pasaulē tomēr ir labi cilvēki! :)

aizvakar, 1:45 pm, atsauksmēm

Ņemot vērā mainījušos apstākļus, izdīcu šodien vakarā friziera apmeklējumu. Nākamnedēļ var gadīties, ka būs pavisam citas lietas galvā.
Sākumā gan mani mēģināja pierunāt sadalīt frizēšanos divās daļās - šodien vakarā un piektdien pa dienu, bet, kad ļoti pačīkstēju, teica, lai nāku šodien uz 19:00 un mēģinās izdarīt visu ar mani vienā dienā. :))
Uzreiz arī izdomāju, ka svarīgākais ir nokrāsot (kā parasti), bet garumu gan gribas atstāt. Sāk patikt tas, ka mati jau ir tik gari! :) Sen man tādi nebija! :))
Un atkal varu teikt: "Mīlu savu frizieri!". Par atsaucību, pretīmnākšanu, par iecietību un iejūtību. :) Par visu! :)
efgaa (f_g)

efgaa: Garfield

aizvakar, 1:36 pm, atsauksmēm

2016-05-25
tēmas: garfield
watt (watt)

watt: Kā IT insaiders varu..

aizvakar, 8:16 am, 5 atsauksmes / atsauksmēm

Kā IT insaiders varu apstiprināt, ka ļoti pareizi pateikts:

"Pašreizējā e-pārvaldes attīstībā ir vairākas fundamentālas problēmas. Pirmkārt, nepareiza izpratne par to, kas ir strādājoša e-pārvalde. Otrkārt, nepareiza valsts e-pārvaldes attīstības stratēģija."
"Sāksim ar sekmīgu e-pārvaldi. Sekmīgas e-pārvaldes rezultāts ir e-pakalpojumu plaša lietošana. Diemžēl pašreiz valsts pārvalde fokusējas uz citu rezultātu - e-pakalpojuma programmas koda radīšana. Atšķirība ir fundamentāla."

Ja grib ieguldīt 180 mio €, tad pirmajam punktam ir jābūt: radīt pakalpojumus kas tiks lietoti. Visai izstrādei jāfokusējas uz jautājumu: kā darīt, lai pēc iespējas vairāk cilvēku varētu bez problēmām šo pakalpojumu lietot, lai lietošana būtu patīkama, nevis totālas zobu sāpes. Es pat principā ieteiktu to naudu iztērēt nevis radot jaunu kodu, bet cenšoties veco/esošo novienkāršot un padarīt viegli lietojamu.

Piemēram, izdomāt kā tikt no tā e-paraksta vājprāta vaļā. Kaut kādu alternatīvu mehānismu, kas nav saistīts ar tādu pisaku lai sūda karšu lasītāju piedabū darboties.
10m zem ūdens (10m_zem_uudens)

10m zem ūdens (pajautaa): Vai kādam no cibiņiem (vai..

aizvakar, 12:06 am, 5 atsauksmes / atsauksmēm

Vai kādam no cibiņiem (vai cibiņdraugiem) nav pieejamas notis klavierēm ar
EmīlDārziņa Melanhōlisko Valsi ?
ю (ttp)

ю (pajautaa): vakcinācija

24. maijs, 9:18 pm, 49 atsauksmes / atsauksmēm

cibas vecāki,

vai jūs vakcinējat/vakcinējāt savas atvases? Pret kurām kaitēm jā, kurām nē? Vai izvēlējāties komplekso vakcīnu, vai tikai atsevišķas slimības? Vai ievērojāt vakcinēšanas kalendāru?

Paldies
Lola (kakjux)

Lola: Šodien domāju par to,..

24. maijs, 6:00 pm, 4 atsauksmes / atsauksmēm

Šodien domāju par to, kāpēc tik ļoti izvairos no braukšanas uz Latviju. Viens no iemesliem ir tas, ka tā nav atpūta, tā ir noskriešanās, jo gribas pagūt pēc iespējas vairāk. Zinu, ka Dzīvesbiedrs saka, ka viņam vislielākie stresi (related to this) ir beigušies, kopš viņš vairs pārsvarā neveido plānus iepriekš. Uzrodas un sazvana cilvēkus. Kuriem ir laiks, tos satiek, kuriem nav - nu nesatiek. Bet es tā kaut kā nevaru. Jo man tomēr ir cilvēki, ar kuriem tas ir sarežģītāk (piemēram, AA). Un vēl vienmēr jau gribas tomēr tos cilvēkus satikt, gribas atrast tam vietu mūsu schedules. Jo nu, teikšu kā ir, ne jau vecpilsētas arhitektūru braucu lūkoties. Kaitinoši ir tas, ka gan AA, gan māte dzīvo katrs savā nekurienē un sabiedriskais transports ne vienmēr ir mans draugs. Reizēm dēļ neveiklā saraksta. Un tad atkal rodas šī kaitinošā problēma, ka tomēr ir jāplāno. Bet vienmēr gribas pagūt vairāk.

Jeb citiem vārdiem - nākamgad pat varētu parādīties atkal Dzimtenē. Ja izdomāšu normālu veidu kā savienot plānošanu ar haosu un nekļūt frusrtētai un nīgrai procesā.
(Rīkot vienu ballīti nav risinājums, ir cilvēki, ar kuriem gribas / vajag savādāk.)
tēmas: dzer, lv, relat, travel, uk
efgaa (f_g)

efgaa: par zobiem

24. maijs, 6:54 pm, atsauksmēm

Būs tomēr jāpamēģina dzīvā rinda piektdien. Pierakstījos uz 14.06., bet vēlāk mana daktere piezvanīja un teica, ka problēma ir lielāka nekā sākumā domājām. Izpētījusi bildes un secināja, ka gudrības zobs jādabū ārā asap.
Tā nu piektdien iešu izlūgties žēlastību SI, un ceru, ka mani atbrīvos no gudrības zoba.
tēmas: zobi
SIEMPRE-BOHEMIA (7dienuviikendz)

SIEMPRE-BOHEMIA (pajautaa): padomu prasās .)

24. maijs, 6:31 pm, 40 atsauksmes / atsauksmēm

..kāds cibīšiem ir lielākais neatdotais el kredito`ss ?
hā, domāju tomēr samaksāt tiem ..., tos 5 simtus..
bet no otras puses.. nekā jau man nav - ko viņiem ņemt !
plānoju iegādāties zemes pleķi lv, bet pēc gadiem 2-3 ?!
un tākā strādāju sezonas darbus un šādus tādus citus neoficiālus darbiņus, kas pa ceļam pagadās..
bankas konts miris, zeme, auto nepieder.. šamie var savākt manas caurās zeķes un vellpēdu, ha..
Jenots (cheshiras_kakis)

Jenots (pajautaa): Sveiki! Vai zinošie cibiņi..

24. maijs, 4:27 pm, 8 atsauksmes / atsauksmēm

Sveiki!

Vai zinošie cibiņi varētu, lūdzu, palīdzēt šādā jautājumā - kādu mājas internetu izvēlēties?

1.jautājums:
Kuru labāk ņemt? Apsveram TELE2, LMT un Bites kandidatūras. Privātmāja, Lattelecom nav pieejams.
Priecāšos par atsauksmēm, plusiem un mīnusiem.

2.jautājums.
Pašlaik doma ir ņemt no visiem trim netu un izmēģināt pēc fakta.
Attiecīgi - kādi ir tie parametri, kas būtu jāpārbauda?
Esmu dzirdējusi kaut ko par "straumēšanas ātrumiem" un vēl citiem brīnumiem, tā kā būtu pateicīga par kādām instrukcijām, kā labāk veikt salīdzinājumu, lai pēc tam nav jākož pirkstos.


Situācijas apraksts:
neRīga, neliela Latvijas pilsētiņa, bet pilnīgs mežs arī nav
ir brālis, kas mīl pieslēgties visādiem serveriem un "kapāt" visādus brīnumus, piemēram, "konstrastraik global ofensīv"

Paldies un lai izdodas izbaudīt sauli!
mirgojošais numbats (etalonfunkcija)

mirgojošais numbats (pajautaa): Zobu kape

24. maijs, 2:05 pm, 2 atsauksmes / atsauksmēm

Kur Rīgā tu taisīji savu zobu nakts kapi un cik par to samaksāji?
Cik ilgi taisīja? Vai, tavuprāt, zobu kapi varētu izņemt kāds cits pacienta vietā, jeb, kad kape gatava, vēl ir kāda darīšana pie zobārsta?
tēmas: zobi
te (peacemaker)

te (pajautaa): Ja rūtera ip piekļūšanas..

24. maijs, 10:59 am, 3 atsauksmes / atsauksmēm

Ja rūtera ip piekļūšanas parole (kas man ir rakstīta uz paša rūtera) tiek norādīta kā nederīga arī pēc tā resetošanas, tad vienīgais veids, kā tikt pie rūtera konfigurācijas, ir sazināties ar provaideri un prasīt viņiem, kas tur par lietu, vai ne?

(Jā, es vadu īsto paroli, vairākkārt pārliecinājos. Ethernet kabeļa man nav.)

Paldies!
Smith & Wesson (sw)

Smith & Wesson: Līdz minimumam samazina..

24. maijs, 11:39 am, 4 atsauksmes / atsauksmēm

Līdz minimumam samazina graudu nojājumus.
tēmas: ibio, sleepless, slip
Azamat Bagatov (termostats)

Azamat Bagatov (uzzinu_pedejais): Raimonds Pauls ir vecāks par..

24. maijs, 9:05 am, atsauksmēm

Raimonds Pauls ir vecāks par Bobu Dilanu.
Skabičevskis (begemots)

Skabičevskis (par_velti): akumulatora skrūvgriezis Matrix

24. maijs, 8:51 am, 2 atsauksmes / atsauksmēmMatrix CD 4,8V ; Nelielām ikdienas vajadzībām, akumulators nemaināms. Komplektā ar lādētāju.

Pašsavakāšana no Mūkusalas ielas 3 darba laikā vai no Kalupes ielas vakarā.

Pieteikšanās komentāros, first come first serve.
Lola (kakjux)

Lola: Starp citu, totāli nesaprotu..

23. maijs, 10:36 pm, 2 atsauksmes / atsauksmēm

Starp citu, totāli nesaprotu to problēmu ar Win 10. Jā, ok, tur jāpiešaujas drusku, bet man vispār liekas daudz ērtāk un labāk nekā Win 8 vai Win 8.1. Savu mājas Win 7 arī gribēju apgreidot, bet nu tur sanāca parastais čiks, nekas un pats downgreidojās atpakaļ.

Un portfeli arī pasūtināju.

Uzrakstīju pāris dzejoļus par rakstīšanu. Labs vingrinājums. Drīkst gulēt tagad.
tēmas: dzej, looks, rakst, tehn
tikko_pamodos (tikko_pamodos)

tikko_pamodos (pajautaa): Agresīvs Windows atjauninājums

23. maijs, 11:02 pm, 13 atsauksmes / atsauksmēm

Šodien ieslēdzu datoru un pēkšņi izlec logs ar tekstu: "Jauninājums ir gatavs instalēšanai. Ieplānot uz vēlāku laiku/Sākt jaunināšanu tūlīt". Vēlāks laiks ir turpmākās četras dienas, aizvērt nevar, pēc restarta nepazūd, dārgie Cibas datorcilvēki, kā lai no šī brīnuma tiek vaļā un ko tas nozīmē? Es negribu Windows 10 :( Tas ir kas normāls, vai arī mans dators uzsprāgs pēc akceptēšanas? Vajag gudra padomiņa.
efgaa (f_g)

efgaa: pirmdiena

23. maijs, 9:20 pm, 2 atsauksmes / atsauksmēm

Nācu mājās kā izžmiegts citrons. Neko negribējās, neko nevarēju...
Nedaudz atpūtos un uzmargoju sacepumu no nekā. Pareizāk jau būtu teikt, ka no visa, ko atradu saldētavā.
Uznāca apsēstība-gribu šo piektdien izraut to nesmuko gudrības zobu, lai nākampiektdien varu mierīgi doties prom uz Ženēvu. Sācis nedaudz dīkt tas zobs.. Nez, Stomatoloģijas institūtā tā vienkārši var atbraukt un pateikt ka gribu izraut nejauku gudrības zobu, vai mēnesi iepriekš jāpierakstās?
tēmas: njammas, zobi
Lola (kakjux)

Lola: Ir skaidrs tas, ka..

23. maijs, 4:49 pm, 4 atsauksmes / atsauksmēm

Ir skaidrs tas, ka pilnvērtīgai būšanai par šī brīža mani, ir nepieciešams skaistas krāsas (ne melns) portfelis ar cross body strap. Pietiekami liels, lai nēsātu vismaz kindli, notebook, purse, briļļumaku un sīkumus.

Ielīdu etsijā, bet laikam mani keywordi sūkā. Ielīdu gūglē un nobijos no cenām, pakoriģējot parametrus, nobijos no ebay rezultātiem. Ielīdu dažos atsevišķos veikalos un sapīku par izskatu. Ja kādam ir zināmi lieliski veikali, laipni lūgti, paldies, komentāros. Cibā taču visi šitos zina, vai ne, tikai es atpalikusi.
tēmas: looks, nauda, uk
aņa delovejevna (deloveja_kundze)

aņa delovejevna (uzzinu_pedejais): Vikipēdijai ir versija..

23. maijs, 5:02 pm, atsauksmēm

Vikipēdijai ir versija latīņu valodā.

la.wikipedia.org
lavendera (lavendera)

lavendera: Man krūtežas apdrukas dēļ..

23. maijs, 4:57 pm, 3 atsauksmes / atsauksmēm

Man krūtežas apdrukas dēļ ļoti patīk viens City krekliņš, kurš ir totāli novalkāts un, protams, attiecīgajā veikalā sen vairs nav nopērkams. Apdrukas darbnīcā man paziņoja, ka kopiju uztaisīt nevar, ja man nav attēla faila. Bet kā lai dabū failu no tekstila?
Accusativus cum infinitivo (reportiere)

Accusativus cum infinitivo (pajautaa): Kļošenes

23. maijs, 1:38 pm, 3 atsauksmes / atsauksmēm

Kurās humpalās meklēt džinsiņas ar platiem galiem, turklāt vīriešu?
jauna un kaislīga (nrk)

jauna un kaislīga: Atklāju, ka mans..

23. maijs, 11:00 am, atsauksmēm

Atklāju, ka mans analfabētisms uz labās un kreisās rokas neatšķiršanu pazūd, ja runā angliski - left, right. Angliski uzreiz vārdam ir jēga. Cerams, noderēs te uz ceļa.
lavendera (lavendera)

lavendera: Katrā masu pasākumā var..

23. maijs, 10:12 am, 5 atsauksmes / atsauksmēm

Katrā masu pasākumā var atrast sev noderīgo elementu. Piemēram, Pārdaugavas svētkos biju viens no tiem apmēram 30 cilvēkiem, kas ignorēja tusiņu Arkādijā un izbrauca veloorientēšanos, balvā saņemot "Ciemakukuļa" cepumiņus. Par tai pašā dienā notiekošajiem Maija Grāfa svētkiem man nebija ne jausmas. Muzeju nakts bez nodomātā man obligāti apmeklējamā pasākuma man liktos pastulba (varbūt Tvaika ielā vai Vefā bija kas interesants, tomēr man šīs vietas izrādījās par tālu). Kronvalda bulvārī solītā "atjautīgā orientēšanās ēkā" izpaudās kā pa kaktiem saliktas lapeles ar uzrakstiem "šeit var pasēdēt un padomāt", Leļļu teātra pagalmā bija tik skaļi, ka žigli no turienes aizmuku, Arsenālā konstatēju, ka, protams, "jauno mākslā" neiztikt bez psihenes kontingenta cienīgiem daiļdarbiem, "Nice place" mani uzvedināja uz domu, ka arī pašas dzīvoklis būtu pārvēršams par ekspozīciju, jo tajā ir lietas ar stāstu. Bet secinājums - man īstenībā būtu vajadzējis visu vakaru palikt tur, kur iegāju vispirms.
Skolotājs, norādot uz apaļvaidzi, kas varētu būt nākamais solis pēc uzdevuma "zīmējiet lodi": - Ņemiet šo.
- Man patīk tā večiņa.
Izrādījās, ka tā nemaz nav večiņa :D Un ka esmu izvēlējusies vissarežģītāko no ģipša galvām. Līdzšinējie portreti, kurus esmu darinājusi, nav pārsnieguši 10 cm, bet te man iedod uzreiz A1 lapu. Līdz ar to kļūdas cilvēkam, kas nejūt gabarītus, proporcijas un izmērus, ir nevis pa milimetriem, bet uzreiz centimetros.
Ļoti noguru. Laikam nogurstu no tā, ka jādarbina kreisā puslode - portretējot ģipša galvu, nemitīgi tiek mērīts un rēķināts. Turklāt mērīšanas procesā lieliski var just, ka man katra acs strādā separāti, smadzenēm saveidot zīmējamo kopbildi lielā formātā ir mokas. Labās puslodes gleznošanas semināri ir pilnīga relaksācija, bet vakardienas pasākums - totāls saspringums. Tomēr nenoliedzami noderīgi prozopagnozijas ārstēšanai un varbūt arī sejas lasīšanas praksēm. Man derētu pazīmēt ģipša galvas biežāk, bet tā kā klasiskajos "gleznošanas pulciņos" viss sākas ar lodi, kubu un cilindru, es tajos jau pirmajā mēnesī iznīkšu pilnībā.

..starp citu, es šodien tirgojos: http://klab.lv/community/paardod/288456.html
watt (watt)

watt: mazā atceras, ka es kaut kad..

23. maijs, 9:46 am, atsauksmēm

mazā atceras, ka es kaut kad pirms gada (ja ne diviem) bijām lidojot uz Latviju lidostā nopirkuši čupa-čups lielo bumbu, un tur bija konfektes arī ar arbūza garšu. tagad pieprasa ka grib arbūza chupa-chups. a nav! nemaz tā nav viegli tādu nopirkt.
tēmas: m
watt (watt)

watt: Vakar devos velobraucienā,..

23. maijs, 7:59 am, 2 atsauksmes / atsauksmēm

Vakar devos velobraucienā, apskatīt Berlīnes mūri, kas bija pa Berlīnes ārējo perimetru. Jā, pirmkārt mans topogrāfiskais analfabētisms uzdarbojās pa visiem 100%, un visur kur vajadzētu griezt pa kreisi, es braucu pa labi, un atkal uz otru pusi. Pilnīgi vai jāseko intuīcijai un jādara pilnīgi otrādi nekā tā saka.

Plāns bija no S-Griebnitzsee braukt uz S-Staaken, bet es protams devos pavisam uz otru pusi, un aizbraucu pa mūra posmu līdz S-Wannsee, un pēc tam klāt posmu līdz S-Teltow Stadt. Arī neslikti, un varbūt pat labāk, jo ceļi bija caur mežu, un diena bija ļoti karsta (iesila līdz 29°C) un mežā braukt bija superīgi. Paņēmis biju 1.5L ūdens, un vispār prasījās tā kā 2-3 litrus. (Redzēs kā ir ar ēnu S-Staaken virzienā...)

No mūra nav redzams praktiski NEKAS. Atrast ceļa punktus var tikai nepārtraukti skatoties kartē. Agrāk varbūt bija vieglāk sekot, jo bija kautkādi orientieri, bet daba ir visu pārņēmusi. Jā, ir šādi-tādi stabiņi, ir vietām betona stabiņi, vietām ir rādītāji un orientieri, ir oranžie stabi kas atzīmē nošautos robežas šķērsotājus, bet nu maldījos un šaudījos pa taciņām es diezgan episki.

Nākošreiz došos uz Staaken virzienu, un arī pirmais orientieris ir skaidrs: Glienicker Brücke (sk. Bridge of Spies). Kaut kā, tā apjausma, kas jādara, parādās tikai pēc tam kad pirmais mēģinājums ir izgāzts.

***

Sakarā ar mūra oranžajiem stabiem kas piemin režīma upurus (un kaunina režīma roklaižas-slepkavas), rodas iedvesma iemūžināt arī policijas nogalinātos cilvēkus ar kādu memoriālo stabiņu. Latvijā, piemēram, varētu iedēstīt tādu oranžu memoriālo stabu vietā kur Olaines pašvaldības policija naktī izmeta vecu sievieti (75 gadus veca, apjukusi, apmaldījusies, rezultātā gājusi bojā no Latvijas valsts "varas pārstāvju" rokām.) Ja nekas cits nenotiks, lai ir vismaz atgādinājums, ka no policista rokas cilvēks var sagaidīt tikai nāvi.2015. gadā ASV nāvessoda industrija izpildīja nāvessodu 28 cilvēkiem (notiesātiem noziedzniekiem). Tajā pat 2105. gadā ASV policija nogalināja 1146 cilvēkus (jeb 1207 pēc killedbypolice datiem). Bez tiesas un izmeklēšanas.

***

Līdzīgi kā reddit ieteikums ceļu satiksmes negadījuma vietā izgriezt un asfaltā ieklāt sarkanu taisnstūri. Lai paliek atmiņa. Kā arī baltie velosipēdi ceļa malā - nogalinātajiem riteņbraucējiem.
tēmas: berlin
lavendera (lavendera)

lavendera: Topošajiem grāfiem bija..

23. maijs, 9:45 am, 6 atsauksmes / atsauksmēm

Topošajiem grāfiem bija jāprot ne tikai pārvaldīt zobenu cīņas un jāvalkā atbilstoši tērpi, bet arī jāprot viduslaiku dejas, jo īsts džentlmenis un karavīrs ir arī lielisks dejotājs.