Ho=Taï (hotai)

Ho=Taï (uzzinu_pedejais): Džonijs Kešs bija pirmais..

šodien, 2:41 pm, atsauksmēm

Džonijs Kešs bija pirmais amerikānis, kurš uzzināja par Staļina nāvi. viņš 1953. gadā dienēja ASV armijas bāzē Rietumvācijā par radistu un pārķēra PSRS radiogrammu.
MaKo (mako)

MaKo: Dārza darbi

šodien, 12:34 pm, 4 atsauksmes / atsauksmēm

Man dārzā ir viens vīnogu... cers? Krūms? Blakus aug plūmes - kreicīši (tādas mazas, zilas). Atvases bija saaugušas vīnogulājos. Nupat čakli izgriezu atvases, atbrīvoju vīnogulājus un saliku statnī, kur tiem būs augt.
watt (watt)

watt: Izrediģēju un nopublicēju..

šodien, 11:16 am, atsauksmēm

Izrediģēju un nopublicēju savas 2014. gada nogales pārdomas par Basic Income, naudu kā enerģiju, un naftas cenām...
(oriģinālais raksts te)
efgaa (f_g)

efgaa: par mājsaimniecību

šorīt, 8:25 am, atsauksmēm

Nedēļām ilgi varu negludināt drēbes un krāt milzu kaudzē. Rītos, kad atkal nav ko uzģērbt, jo skapī nekas daudz vairs nav palicis, parokos kaudzē, kaut ko izvelku, izgludinu un miers. Vakar vakarā tomēr beidzot (!!) sakārojās pagludināt. Vakar bija tā diena, kad labāk patika gludināt lielos, taisnos gabalus. Vienmēr brīnos par to, kāpēc ir tā, vienreiz ir lielā patikšana uz lielajiem gabaliem (gultaveļu, dvieļiem utt.), bet citreiz - tieši otrādi - nevienam lielajam gabalam negribas skarties klāt.
Vēl vakar sapratu, ka jāuztaisa skapja revīzija. Tomēr visa ir par daudz skapī.
Vakar nācās vienu puķi izlidināt. Netipiski man - iemanījos to pārlaistīt. Vienu galotnīti gan noplūcu, cerībā, ka izdosies apsakņot.. No otras puses.. jau krietnu brīdi domāju, ka būtu jāparevidē palodzes, un, iespējams, šis bija risinājums revīzijai. :>
tēmas: laksti, maja
efgaa (f_g)

efgaa: Garfield

šorīt, 8:23 am, atsauksmēm

garfield
tēmas: garfield
mm (jeezinj)

mm (par_velti): dīvāns

vakar, 10:02 pm, 1 atsauksme / atsauksmēm

ieraksts ar bildi pazuda. rakstu vēlreiz.
atdodu izvelkamu stūra dīvānu sarkanā krāsā.
+ liels 1.75 x 2.25m
+ izvelkams ar veļas kasti
+ stūra daļā stingrs muguras balsts. ērti, lasot grāmatas.
- viena kāja ielūzusi. var saremontēt.
- sintētisks audums. elektrizējas.

ja interesē bilde, tad sūti sms vai whatsapp uz 28-321-331 ar epastu.
pašizvešana no Sarkandaugavas asap (vēlākais 3dien). pirmais stāvs. palīdzēšu iznest. dīvāns ir divdaļīgs.
orks (orks)

orks (pajautaa): Latviešu filmas arzemniekiem

vakar, 7:14 pm, 16 atsauksmes / atsauksmēm

Labsvakars!

Kādas latviešu filmas jūs ieteiktu noskatīties ārzemju studentiem? Svarīgi, lai būtu pieejamas ar subtitriem angļu valodā. Tika izteikta vēlme pēc romantiskām komēdijām, bet es jau nobrīdināju, ka nekāda Holivuda te nebūs :) Ko piedāvāt?
lapsēns (iive)

lapsēns (pajautaa): Internet Accounts

vakar, 6:18 pm, 7 atsauksmes / atsauksmēm

Sveiki!

Izpirku darba makbuku. Iepriekš visus Internet Accounts pārvaldīju caur to adresi, kas bija mana darba adrese. Tagad šī adrese vai nu jau ir likvidēta vai tūlīt tiks likvidēta. Kā es varu uzlikt savu personisko e- pasts adresi par jauno adresi, caur kuru pārvaldīt interneta kontus? Man ik pa brīdim lec ārā pziņojums, no kura es neko nesaprotu, un arī settingos neredzu, kur to pārvaldes adresi nomainīt.
Lola (kakjux)

Lola: Skatos tagad uz tiem..

vakar, 3:39 pm, atsauksmēm

Skatos tagad uz tiem cigarešu blokiem un "Fumar mata" un tā kārojas atsākt pīpēt īstas cigaretes. Nu Tā!
tēmas: med, travel
efgaa (f_g)

efgaa: darba diena

vakar, 4:53 pm, atsauksmēm

No rīta darbā pēkšņi pazuda elektrība. Aptuveni stundu nebija. Toties tāds dzīvelīgums mūsu stāvā! Visi čalo, viens pie otra ienāk. Tik skaļi reti kurā darba dienā ir..
Pēc tam, kad elektrība atkal parādījās, atkal viss noklusa.. bet es līdz pusdienām nekādi pie datora netiku, jo datorpuiši centās atdzīvināt manu e-pastu. ;) Puse dienas pa kāju. :>
tēmas: darbs
efgaa (f_g)

efgaa: Garfield

vakar, 4:53 pm, atsauksmēm

garfield
tēmas: garfield
Lola (kakjux)

Lola: Jāsaka, ka februārī..

vakar, 11:58 am, 2 atsauksmes / atsauksmēm

Jāsaka, ka februārī sauļoties un pelst okeānā ir lieliski. Kāpt vulkānā arī. Daudz dīvainu sapņu, daudz garda ēdiena, vīns un viss tas. Tagad skatos, kā viļņi sitas krastā un domāju par neko. Vakarā dosimies mājās.
tēmas: travel
pichshsh (pichshsh)

pichshsh (pajautaa): Meklēšana

vakar, 11:07 am, 2 atsauksmes / atsauksmēm

Vai ir iespēja meklēt visos kopienas ierakstos? Kā?
Zetinja Tresor (zetinja)

Zetinja Tresor (pajautaa): kukainis?

aizvakar, 9:19 pm, 14 atsauksmes / atsauksmēm

Kas tas varētu būt pa kukaini, kas rada mājas sienā tādu smalku, vienmērīgu čirkstoņu? Māja koka, iekšpusē riģipša apdare.
efgaa (f_g)

efgaa: Nekad nav patikušas skaļas..

aizvakar, 5:19 pm, 2 atsauksmes / atsauksmēm

Nekad nav patikušas skaļas klaigāšanas. Un nepatīk, ja cilvēki paaugstina balsi.
Zebra (zebra)

Zebra (par_velti): žurnāli

aizvakar, 4:34 pm, 3 atsauksmes / atsauksmēm

Atdodu kaudzīti žurnālu - 14.-15. gada žurnāli IR skaitā ap 50, dažiem nav vāki, krustvārdu mīklas atrisinātas, daži KLUBi, varbūt vēl kaut kas. Ja kādam vajag intelekta spodrināšanai, aplikācijām vai suņu vajadzībām. Imantā.
watt (watt)

watt: mazā nošķērēja lellei..

aizvakar, 1:02 pm, 1 atsauksme / atsauksmēm

mazā nošķērēja lellei (elzai) visus matus. nākas lēnām ļaut taisīt mazus nedarbiņus, lai iemācās kā tas ir: arī kaut ko nelabojamu pastrādāt.

labi ka sev matus nenogrieza...

rīt uz dārziņu ies ar princeses tērpā: karnevāls.

***

interesanti arī kā bērniņam augot, viņa problēmas un pārdzīvojumi kļūst lielāki un apjomīgāki: vairs nav tas 2-3 gadu bēbītis, ar savām mazajām bēbīša problēmiņām ko tētis un mamma var ar vienu pirkstiņu izlabot/novērst; un būs arvien lielākas un dziļākas, ko tētis vairs pat īsti nevarēs darīt par labu tā vienkārši.

iekš Youtube/Netflix skatās ponijus (My Little Pony visādus variantus) un Horrid Henry.
tēmas: m
watt (watt)

watt: skatos Netflix

aizvakar, 11:14 am, 6 atsauksmes / atsauksmēm

Jā, Netflix biznesa modelis ir ļoti kruts. Kad kautkādos 80-tajos parādījās kaut kādas idejas par "interaktīvo televīziju", kad katrs varēs izvēlēties ko skatīties, bija ļoti grūti iedomāties, kā tas varētu tikt realizēts: jo iedzīvojoties broadcast idejai, ka straume tiek sūtīta absolūti visiem vienalaicīgi, ir ļoti grūti attapties uz ideju, kā var straumēt arī katram individuālajam abonentam kaut ko atsevišķi.

Īstais Netflix spēks ir tas, ka viņi var strādāt uz katra skatītāja individuālo gaumi: tehniski, viņi risina problēmu "ko šodien paskatīties MAN, tieši MAN", nevis kautkādu problēmu "kā piegādāt filmas, kā tehniski nodrošināt straumēšanu". Tehniski nodrošināt - tas ir sīkumi, atrisināts un darbojas, bet atrast ko piedāvāt - ir īstā sāls, miljons dolāru uzdevums. Līdzīgi, Netflix nav jārūpējas par meinstrīma super-hītu ražošanu kā TV kanāliem: Netflix ir skaidri zināmi segmenti, kam kaut kas patīk, un var izrēķināt, vai ir jēga uzbliezt seriālu vai filmu, par ko segments iefanos, lai gan pārējie varētu durt īkšķi uz leju.
(Līdzīgi, TV kanālam resurss ir kaut kādas 20 stundas raidlaiks dienā, un viņi var ēterā raidīt tikai kaut ko vienu, kas patiks visiem. Bet Netflix raidlaika resurss ir neirobežots: ja ir miljons skatītāju, tad pa dienu iztērētais virtuālais raidlaiks var būt visi 20 miljoni stundu. Varbūt katrs skatītājs skatās kaut ko savu: izvēlas pats, un var skatīties to kas patīk viņam, bet varbūt nepatīk 95% citu.)

Tas ir - paredzamie "cult classic" un nišas filmas lieliski tiek izskaitļotas. Netflix var apzināti producēt filmas, kuras nesaprot 5/7 no auditorijas, bet 2/7 lieliski novērtēs, lai pārējie kaut vai spļauj zili melnu.

Es pats, piemēram, Netflix sāku abonēt pēc Sense8 noskatīšanas: tas ir, nopiratēju, un pēc tam nolēmu ka šie centieni ir atbalstāmi, un sāku Netfliksiem savu naudu dot - lai ražo vēl, lai uztaisa turpinājumus. Skaidrs, ka Sense8 nav priekš visiem: var teikt, ir auditorija kuriem tāda gay liberal agenda literāri rauj uz augšu.

***

Otra interesantā lieta ar Netflix ir viņu piedāvājuma UX problēma. Tas ir, ASV ir pieejama bibliotēka no ~6000 vienībām, Vācijā - no 1800. Un Latvijā, kā izsmiekls, 822 vienības. Tad, ārpus ASV, Netflix UI uzdevums ir no šiem pamesliem prezentēt it-kā respektablu piedāvājumu, notušējot faktu, ka filmu reāli trūkst. Iekš ASV, uzdevums ir "discovery" - atrast kaut ko siena kaudzē; Vācijā: apslēpt faktu, ka siena kaudzīte ir sīciņa.

Lai nu kā, vakar paskatījos tādu kanādiešu gabalu Sex-up your Life (imdb My Awkward Sexual Adventure). Novērtēta ar 3* (ja ne 2* - polarizējošs gabals), bet manās acīs - 5*. Gaumes lieta!
(Kā side note - Netflix spītīgi ieteica skatīties Hitchikers Guide to the Galaxy, nu, man tā filma jau 2005. gadā nepatika, un tagad paskatoties vēlreiz, pavisam skaidrs - totāls nožēlojams farss, pašdarbības teātris, visas notis greizi, 1*. Lai gan uz papīra - lielisks aktieru sastāvs, angļu humors, bla bla. Un ir kāds spītīgs segments, kas vērtē gana augstu!)

Netflix vienā vai citā veidā ir televīzijas nākotne1. Konkrētāk: totāli personalizēts tavs TV kanāls, kur tu izvēlies no globāli pieejamiem raidījumiem tos, kas interesē tieši tev, izvēloties tādā formātā kas interesē tieši tev. Piemēram: pasaulē ir simtiem ziņu raidījumi. Netflix tos varētu piedāvāt: bet izvēlies tās ziņas, kas patīk tev: vai BBC formāts, vai CNN/NBC/utt amerikāņi, vai kāds alternatīvais Al Jazeera vai pat krievi, utt., vai Panorāma, vai kādas vēl tur "vakara ziņas". Pašam man patīk Conan talkšovs - to es labprāt paskatītos ik vakaru. Torrentot ir slinkums - pārāk zems reward, bet šad un tad iemetu aci. Būtu iekš Netflix, būtu friction daudz mazāks. Prioritāte: QI. To es skatītos visos veidos: šobrīd iekš YouTube skatos. (Ar QI gan tāda bēda ka iekš austiņām būtu jāklausās, citādi ļoti daudz paslīd garām/nesadzird. A tur visa sāls.)

Netflix/televīzijas nākotne arī būtu tīkla "pirātismam" atbilde - maksā nelielu, godīgu summu katru mēnesi, un ir pieeja absolūti visam saturam. M., piemēram, patīk skatīties par kurmīti multfilmas. Jā, ir ievilkts, ir uzkopēts uz USB stika, viss kārtībā. Bet vai tad Netflix to nevarētu piedāvāt? Ak jā, pistās "autortiesības" un "licencēšana". (Dēļ kā Netflix pašiem iekš Austrālijas nav House of Cards licences, jo tiesības nopārdeva kautkādam vietējam aussie TV kanālam. Nu, kā tāds drēbnieks pats bez biksēm.)

Jā, es gribu redzēt servisu kurā ir absolūti visas pasaules producētās filmas un viss content, pieejams "on demand". Uz pieprasījuma. Jebkas, pilnīgi jeb kas ko cilvēce ir radījusi. Un lai ir par flat rate! Nevis par 60€ ka var BluRay tipa nopirkt, vai iekš Amazon/iTunes noīrēt2. Tādu modeli piedrāzt...


_______________________________

1 Reāli es gribētu lai var TV uzķīlēt tā, ka mans TV darbojas "boot to Netflix" režīmā: ieslēdzot nevis tv uztvērējs sāk rādīt, bet gan Netflix aplikācija ielādējas. Jo man tikai tas prioritāri vajadzīgs. (Citādi - lai ieslēgtu Netflix aplikāciju man ir jāizdara kādi 5-6 taustiņu spiedieni uz pults un jāgaida kādas 15-20 sekundes kamēr TV reaģē. Tas smird, nogurdina. Es gribu tā uzkonfigurēt lai TV ieslēdz, un pēc 10 sekundēm Netflix ir parādījies. Ticu, ka jaunie 4K televizori būs priekš tam pietiekami ātri. Un vispār, lai ielādējas 1 sekundē! Priekš tam vnk vajag RAM snapshot uztaisīt pēc ielādes, un ierīci ieslēdzot to vnk atjaunot, neejot cauri visam self-test un boot procesam.)

2 Man ir arī Amazon Prime (te Berlīnē šie piedāvā otras dienas bez maksas piegādi) - samaksā tikai 50€ iepriekš. Līdzi nāk arī Amazon Video bez maksas - tāds mazliet līdzīgs "Netflix" serviss (lai gan tāds bez dvēseles, utilitārs mēsls). Bet lieliski ilustrē "pirkšanas" modeļa absurdu: ja esi amazonei €€ samaksājis, tev ne tikai paciņas piegādā ar prioritāti un bez papildus maksas par katru paku, bet arī par velti dod skatīties filmas; kuras ja tu pirktu atsevišķi, maksātu tūkstošos. Vispār, tur var redzēt filmas "cenu" bez prime: tu vari nopirkt kādas 3-4 filmas, jeb "noīrēt", un jau esi iztērējis tik pat daudz naudas cik "prime" abonements izmaksātu, bet bez nekāda bonusa. Reāli, tā ir tāda kā krāpšana, lai gan viņi paši teiktu "decoy pricing" - nahuja tev "īrēt" filmas un nedabūt prime, ja tu vari "nopirkt" prime, un dabūt filmas par velti?
tēmas: berlin
efgaa (f_g)

efgaa: Garfield

aizvakar, 12:17 pm, atsauksmēm

garfield
tēmas: garfield
J. S. Badger (217)

J. S. Badger (pajautaa): Varbūt kāds no jums ir..

aizvakar, 5:58 am, atsauksmēm

Varbūt kāds no jums ir dzīvojis Broklijā vai Foresthilā, SE Londonā un var pastāstīt, kā tur ir?
efgaa (f_g)

efgaa: sestdiena

6. februāris, 11:05 pm, atsauksmēm

Ne kripatiņas nav adīts. Toties uzceptas vafeles, kekss un apciemoti SERGB. ;) Un šoreiz arī varēja pamalkot gardu dziru, jo bez auto ierados. ;)
Bija lielisks vakars! Kakls gan no runāšanas nedaudz sāp! ;)
Joprojām gribas smaidīt! ;)
tēmas: draugi
Zum (zum)

Zum: Janvāris. Sniegs uzsniga,..

6. februāris, 12:38 pm, 5 atsauksmes / atsauksmēm

Janvāris. Sniegs uzsniga, sniegs nokusa. Kur palika? Nav janvara. Februāris. Prieks par pirmajiem gaišajiem rītiem un vakariem. Skat, nav vairs arī i februāra. Marts. Pirmie sniegpulksteņi, krokusi, loki. Nav vairs marta. Pagājis. Aprīlis. Gribu naglot putnu burīti. Kādu būriti, strazdi jau māca lidot bērnus. Maijs. Kaut kāds puķēs var vēl stādīt. Nē, par vēlu jau stādīt, izdzīs tikai zaļumus. Jau jūnijs, Jāņi un dienas kļūst īsākas. Jūlijs, viss pilnbriedā, plauks un briest. Sāk sisinat lielie sienāži. Ko? Jau rudens? Augusts, vēl silti, tumši vakari, vēl rasā nomazgāti rīti. Bet vairs nav tas, nav tas. Septembris dāliju čēmuros. Oktobris ar sievu vasaru. Novembris ar savu pelēkumu, kurš reizēm ieilgst līdz nākošā gada martam. Decembris, cak, un Ziemassvetki jau klāt.
Bļin, kā skrien laiks!
MaKo (mako)

MaKo: Kurts Rasels ārdas.

6. februāris, 11:58 am, 9 atsauksmes / atsauksmēm

Kāds smuks fakts - ģitāra, kuru Tarantino The Hateful Eight saškaida Kurts Rasels, nav bijusi rekvizīts, bet no muzeja aizlienēta 1870. gada relikvija. Scenārijā šāda aina bija paredzēta, bet plānots filmēt ainu divās daļās, aizvietojot sitiena brīdī orģinālu ar repliku. Vai nu Kurtam aizmirsa to paskaidrot, vai viņš aizrāvās... Muzejs esot drusku neapmierināts.

https://zippy.gfycat.com/EnergeticCourageousButterfly.mp4
efgaa (f_g)

efgaa: par duksi un miegu

6. februāris, 3:44 am, atsauksmēm

Kaķim uznāca vemjamais. Lai savus "darbus" viņa neatstātu tur, kur man to būs sarežģītāk un laikietilpīgāk savākt, pielecu kājās. Un pareizi darīju, jo šorīt viņa to izdomāja darīt uz dīvāna pārklāja. Paguvu nocelt no dīvana ātrāk, nekā "labais darbiņš tika izdarīts".
Toties tagad neguļas.
Nu, ko.. jānoskatās kāda kārtējā seriāla sērija un jācer, ka uznāks miegs.
Labrīt, sestdiena!
tēmas: duksis
efgaa (f_g)

efgaa: Garfield

6. februāris, 3:43 am, atsauksmēm

garfield
tēmas: garfield
MaKo (mako)

MaKo: Kerks Duglass

5. februāris, 11:47 pm, 2 atsauksmes / atsauksmēm

Opā! Kerks Duglass vēl ir dzīvs, un viņam ir 100!
efgaa (f_g)

efgaa: lieliskās telefonsarunas

5. februāris, 8:29 pm, 4 atsauksmes / atsauksmēm

Šonedēļ man atkal bija lielās pļāpu dienas(pareizāk - vakari).. ar [info]le_minga trīs stundas norunātas (un tas tiešām bija lielisks telefonvakars), bet ar SB šodien stundu norunājām! :)
Un abos divos gadījumos bija mazuma sajūta! Gribas vēl! :) Un dzīvajā foršāk! :D

Un jā... nedēļas pērle: Kulinārs ar beķera piešprici pakaļā!
tēmas: draugi
banderlogs (banderlogs)

banderlogs (iztulko): Jautājums..

5. februāris, 7:39 pm, 4 atsauksmes / atsauksmēm

Jautājums pieredzējušākiem cibiņiem. Ir datorspēle, kurā viens no tēliem izsaka šādu frāzi:''It says:''HOT...uhm...Nah. I think it says HOTEL, but the "E" is turned upside down''.
Kā Jūs apietu šo hot/hotel vārdu spēli (ja tā to var nosaukt)?
ублюдок (racoon)

ублюдок: Par investigatīvo žurnālistiku

5. februāris, 2:59 pm, 5 atsauksmes / atsauksmēm

Priekšvārdam varu teikt, ka mani mūždien ir izbrīnījuši delfi.lv joku slejas tēli, to izdarības dažādos klubos un apšaubāmā publicitāte. Visādi tie Raspopovi, dročīšanas eksperti un tas te pamuļkītis Kiops ar Kombuļu Inesi. Nē, to ka garā vājie mums valstī netrūkst, par to esmu pārliecinājies jau sen, vairāk izbrīna tā ballēšanās un nekādīgi neatbildamais jautājums - par kādu naudu?

Pusdienojot skrollēju telefōnā feisīti un nezkāpēc uzdūros šim rakstam
http://www.tvnet.lv/zinas/regionos/594812-engure_mola_ipasnieks_bloke_pieeju_attirisanas_iekartam_pasvaldiba_ielauzas_teritorija

Īsumā, Engures kanalizācija plūst uz SIA"Unda" piederošajām attīrīšanas iekārtām, kas uzbūvētas uz kādam Mārtiņam Dzenītim piederošās zemes - Engures mola, ko tas pats Mārtiņš Dzenītis nesen nopircis izsolē. Tagad jaunais īpašnieks no SIA"Unda" grib 18k EUR gadā par savas zemes nomu. Unda nepiekrīt, tas uzliek barģūru. Unda netiek klāt savām attīrīšanas iekārtām un Engures kanalizācija iet pār malām jūrā. Par maniem secinājumiem pēcāk. Tagad turpināsim ķēdīti.

Šī raksta šērīte pie manis nonākusi čerež - čerez ar pirmavotu - tādu Kasparu Cauni. Pēdējais savukārt savā FB pēc visiem virsrakstiem liek noprast ir ļoti pietuvināts vai pats arī tas krāvējs nožogojumam, kura dēļ tagad kanalizācija tek jūrā. Pats viņš to dēvē par "cīņu". Vēl ir šāds komentārs, datēts ar 9.janvāri - "Šodien bloķejam pilsētas kanalizaciju Engure. Engures iedzīvotaji un dome nesaprot neko pa labam. Kā var but tik stulba tauta. Tagad nečurās un nekakas vairāk".

ļoti interesants feisbūks, starp bildēm no Maldiviem , Abu Dabi un citām eksotiskām vietām tiek bramanīgi eksponēts Landkruīzers, kas it kā piederot viņam, un dikti liela priecāšanās par sodu nemaksāšanu, jo auto apkrāmēts ar LT numuriem un tajā LT reģistrēts uz kaut kādu UAB. Pēc komīšiem spriežot jaunietis ir sarūpējis sev kaut kādu olu laizītāju svītu, kas viņu par visiem šiem varoņdarbiem dikti slavē.

Tur pat arī rodams tāds Dairis Vnk Dairis, kuram laikam arī pieder lendkruīzers no Lietuvas, un abi kopistiski priecājās par bildēm ar šādu virsrakstu: "Dairis Vnk Dairis cik liels ir prieks, kad tu ēd vakariņas, bet arā stāv policists un salst -20 un raksta sodus no kuriem nav jēgas, par Lielu Latviju". Komentos kāds Toms jautā
Toms Zaķis Kapēc nav jēgas?
1 · 6. janvāris plkst. 20:18
Dairis Vnk Dairis
Dairis Vnk Dairis Mēs godīgi mums nav jamaksā.
Kaspars Caune Renģēdāji to nekad nesapratīs:)


Kaspara feisbukā zem virsraksta "Beidzot cilvēki saņem pēc nopelniem:) " rodams arī šāds raksts - http://skaties.lv/latvija/bez-tabu/kaimina-izdaribu-del-miera-ielas-iedzivotaji-spiesti-dzivot-sudos-lidz-ausim/?utm_source=twitter&utm_medium=link&utm_campaign=social . Pēc virsraksta tulkoju, ka Kasparā mājo ļauns prieks par notiekošo un neizslēdzu iespēju, ka Kaspars pie šā "projekta" stāv tikpat tuvu cik pie Engures. Es neesmu Miera ielas komūnas fanāts, bet ja mana kaimiņa kafetērijā ienāktu kaut kāds čmošņiks un izdarītu to, kas redzams rakstā pievienotajā video, lietas notiktu savādāk, nevis ar bez Tabū. Labticīgo miera ielas iedzīvotāju taisnības cīņas šādā formā nekad nenovedīs pie viņiem vēlama risinājuma un būtu beidzamais laiks to saprast. Krievu valodā pat ir tāds vārds :"терпила".

Tad visā tajā bezgalīgajā "pavei cik es kruts" bilžu jūklī pavīd arī pa kādai galerijai no ballītēm un restorāniem kur līdzās ietagots arī uzminiet kas? Latvijas seksa eksperts Edgars Toreto. Paskrollēju. Nu jā, nu, es pat nezinu. Dikti patika Dairis Vnk Dairis ieraksts par edžiņu kad tas esot kaut kādu vecu bmw atdabūjis :"Viss beidzās veiksmīgi!!! Auto atgriests un atradās stāvietā, Viļņā. Auto zagļi auto atgrieza, jo bijuši pagātnē saistīti ar tādu dzīves veidu. Nav te nekāda sakara ar to ,ka kāds nobijās, bet pastāv nerakstīts likums visiem, kam bijušas saistības ar tāda veida dzīves veidu. Tiem, kam ar to nav bijis sakars, tie to nesapratīs!" Dikti patikās šis :"nerakstīts likums visiem, kam bijušas saistības ar tāda veida dzīves veidu" . Savā laikā ieslodzījuma vietās bija zināms segments ar ļaužiem, kuri savu alumīnija bļodiņu un krūzīti nēsāja piesietus sev pie jostas, lai viņu alumīnija bļodiņas un krūzītes netīšām kopgaldā nesajauktos ar citām, un kāds cits netīšam no tām neuzēstu. Visticamāk šis pats likums attiecas arī uz lietotām automašīnām. Neviens normāls nebrauks ar gaiļa mašīnu un ja dzīvo pēc "likumiem", viņam savu auto vajadzēja piesargāt, vai kaut kādīgi nomarķēt, lai tajā netīšām neiekāptu neviens kas nav bijis nolaists. Attiecīgi, par šitādu huiņu, ka uztaisa padstavu normāliem džekiem pašam ekspertam vajadzēja dabūt taurē. Tātad, ja edžītis ir no "tiem" un tusējās ar "šiem", tad loģiski sanāk, ka "šie" arī ir ārlietu ministra domubiedri un tas izskaidro no kurienes edžītis dabū fuņķikus ballītēm. Тема сисек разкрыта!

Tagad nedaudz par nopietno. Mani interesē kāpēc un kādā sakarā Engures pašvaldība nav izmantojusi savas pirmpirkuma tiesības. Otrkārt, kāpēc izsolē nav atnākusi pati SIA"Unda" un to gabalu nopirkusi. Kā ir izveidojusies situācija, ka pašvaldības infrastruktūrai nozīmīgs objekts nokļūst kādas trešās personas valdījumā tādā veidā radot augsni šantāžai, kuras sekas mēs šodien redzam? Varbūt būtu vēlams uzdot jautājumu ZTI kas rīkoja izsoli, vai prasītājam, kādas konsultācijas un ar ko ir notikušas pirms izsoles un kā tas nākās ka iznākums ir šāds. Es pieļauju, ka SIA "Undai" pirms izsoles piezvanīja kāds svešinieks un piedāvāja samaksāt kaut kādu naudiņu, lai viņš nepiedalītos izsolē un neceltu cenu. Gan jau ka SIA šo priekšlikumu noraidīja un uz izsoli gāja. Attiecīgi svešinieks arī, nosolot summu kas Undai un pašvaldībai nav pa spēkam. Turpinājumā, tā kā SIA neiedeva uzreiz atkāpšanos naudu, to ar soda procentiem un iztērēto investīciju vajag atsist ilgtermiņā. Nu i zēni izmantojot savas likumīgās tiesības nosprauž tādu nomas maksu kas nav pa zobam. Konflikts eskalējās un šodien Engure slīgst mēslos.

Skumji. Divtik skumji ir tas, ka mazie sēž VID intervijās, katru mēnesi maksā nodokļus un tiek drāzti par niekiem, kamēr gomosjaķina var ballēties un likt rakam veselas dzīvokļu ēkas un pat pašvaldības. Un to ka PVNšiki , tas jau no pirmajām bildēm redzams. Es vot nesaprotu, kur Temīda?
lapsēns (iive)

lapsēns (n_komentari): jā, protams, šis ir..

5. februāris, 3:39 pm, atsauksmēm

jā, protams, šis ir tekošais mēnesis, pilošais un plakšķošais.
watt (watt)

watt: empātija un sajūtu apstiprināšana

5. februāris, 1:20 pm, 2 atsauksmes / atsauksmēm

mazā no rītiem šad un tad saka "es negribu iet uz dārziņu!" - tas ir lasām tā, ka viņa negrib "iet uz", tas ir, nepatīk pats celšanās, ģērbšanas, iešanas ārā, aukstumā, process - nevis dārziņš kā galamērķis. dārziņā viņai patīk tīri labi.

(nu, dažreiz viņa saka arī "es gribu palikt mājās", tas gan - ar tēti un mammu patīk vēl labāk. bet tas tikai 2 dienas nedēļā, un parasti vnk izvēršas multfilmu un ipad spēlīšu maratons, jo mēs esam drausmīgi sēnes. tajā ziņā dārziņš ir vnk vienīgais bērna attīstības glābiņš.)

no manas puses, pietiek ar to, ka es sajūtas apstiprinu. "jā, es saprotu, man arī no rītiem dažreiz negribas nekur iet", "jā, es arī gribētu palikt visu dienu kopā ar tevi". nevis sākt lečīt par kautkādiem pienākumiem, vai ka tā nedrīkst domāt/runāt/darīt - bet gan par to, ka šīs sajūtas ir dabiskas un saprotamas. ka obligāti jāiet, un nedrīkst neiet, bla bla bla.

un bērnam neko daudz vairāk arī nevajag.

īstenībā ja mazā 7os pieceļas, un jāiziet ap 8:40, tad līdz tam laikam paspēj pat uz dārziņi iet pati sagribēt.

***

jau kā 6 mēneši būs apkārt kopš sāka gulēt bez pampera. atšķirība starp 4gadīgu bērniņu un 4½gadīgu ir liela - viņa ir daudz patstāvīgāka, lielāka, prātīgāka nekā tas bērniņš savā 4. dzimšanas dienā.

jā, var jau saskatīt 5gadieka vaibstus - gribēs arvien vairāk darīt, ņemties, pētīt.

tagad jau kādu nedēļu viņa arī guļ savā personīgajā lielajā gultā (tas ir, pārcēlām no matrača uz gultu, kopš no mazās gultiņas bija izaugusi). tad gan viņai biški nojauca galvu, tagad ir pāris reizes gadījies ka naktī pamostas, sēd gultā un raud - nemāk izlekt no gultas ārā un "aiziet" uz tualeti - no matrača piecelties bija viegli un bez problēmām. lielā gulta: atkal kaut kas jauns.
tēmas: m
murxxe (murxxe)

murxxe: Pēdējā laikā apsveru domu..

5. februāris, 2:53 pm, 1 atsauksme / atsauksmēm

Pēdējā laikā apsveru domu mainīt savu veselības uzvedību un uzsākt smēķēt.
efgaa (f_g)

efgaa: rīta prieks :)

5. februāris, 9:40 am, atsauksmēm

Cabn-BBW8AASwTs large
tēmas: bildes
efgaa (f_g)

efgaa: Garfield

5. februāris, 9:39 am, atsauksmēm

garfield
tēmas: garfield
tikko_pamodos (tikko_pamodos)

tikko_pamodos (pajautaa): kaitinošais snobisms

5. februāris, 12:54 am, 15 atsauksmes / atsauksmēm

Vai uz šīs pasaules ir kāds, kam nepatīk Imants Lancmanis?
efgaa (f_g)

efgaa: par lakstiem

4. februāris, 9:18 pm, atsauksmēm

Kopš bērnības patīk frēzijas. Jo īpaši ziemā.
tēmas: laksti
lapsēns (iive)

lapsēns (n_komentari): Viens pamatīgi nesadzirdēts komentārs.

4. februāris, 2:16 pm, atsauksmēm

Violent psaik.
hekate (hekate)

hekate (iztulko): Tulkošana pretējām pusēm

4. februāris, 12:57 pm, 28 atsauksmes / atsauksmēm

Vai ir ētiski sniegt rakstiskās tulkošanas pakalpojumus diviem dažādiem klientiem, kas pārstāv pretējās puses vienā un tajā pašā tiesas procesā? Vai viņus par to pabrīdināt? No otras puses - kāpēc viņus lieki satraukt? es tak vienkārši godīgi vārds vārdā tulkoju, un viss, un parakstos par pareizību un labiem nodomiem.
efgaa (f_g)

efgaa: Garfield

4. februāris, 11:32 am, atsauksmēm

garfield
tēmas: garfield