lavendera (lavendera)

lavendera: Nomērījos ar gudrajiem..

šodien, 2:23 pm, atsauksmēm

Nomērījos ar gudrajiem svariem. Pirms gada metabolais vecums bija 4 gadus lielāks par reālo, šogad - 7 gadus mazāks par reālo.
Cilvēka izturību precīzi parāda ūdens daudzums viņa ķermenī. (Opā! un es līdz šim esmu skatījusies tikai uz tauku, nevis ūdens procentu.)
Taukos ir 15% ūdens, muskuļos - 70% ūdens.
Tauki vielmaiņā patērē 1% enerģijas, muskuļi - 17%.
Pamatvielmaiņa ir aptuveni 60%, sporta nodarbības paņem ~30%, gremošana ~10%.
Izdrukātā lapiņa rāda, ka robežu "pārāk tieva" es sasniegtu pie 68 kilogramiem.
Nu labi, maksimums 4 kg speķa es vēl varētu nomest...
Zum (zum)

Zum: Krusa. Labi, ka nekur nav..

šodien, 12:14 pm, atsauksmēm

Krusa. Labi, ka nekur nav jāiet.
missalise (missalise)

missalise: Man garšo jaunais Anneles..

šodien, 12:18 pm, 1 atsauksme

Man garšo jaunais Anneles grieķu jogurts ar vīģēm. Bet vispār - reti kurš jogurts, kas man tiešām garšojis, ir dzīvojis ilgu un laimīgu mūžu. Studiju laikos man garšoja vājpiena Jogijs ar ananasu (vai zemeņu) gabaliņiem. Pārdeva mazos plastmasas bundulīšos. Tad kaut kas tajā ražošanā sagāja šķērsām, tas vairs nebija tik labs - un tad vispār pazuda. Tad kādu laiku man bija topā maizes jogurts ar riekstiem. Ir kaut kādi citi maizes jogurti ar riekstiem, bet tie nav tik garšīgi. Tad vienu brīdi Rimi bija nopērkams ļoti garšīgs vaniļas jogurts lielos bunduļos ar veca, bārdaina vīra attēlu uz etiķetes, bet tad pazuda. :( Šobrīd ir palicis tikai tās firmas bezpiedevu jogurts. Bet vispār visvairāk man garšo labs vaniļas jogurts.
efgaa (f_g)

efgaa: atziņa

šodien, 11:32 am, atsauksmēm

No pieaugušo kārtas Ziga pēc vecākiem man ir bijis vistuvākais..
Vismīļākais onkulis.
src (src)

src: Dienas prieks par universal..

šodien, 11:20 am, atsauksmēm

Dienas prieks par universal Tellerwäscher Spotify iknedēļas autoģenerētajā pleilistē. Kā es šitādu biju palaidis garām.
lavendera (lavendera)

lavendera: Ļoti, ļoti klasisks..

šorīt, 10:18 am, atsauksmēm

Ļoti, ļoti klasisks grābeklis, uz kura es nepārtraukti kāpju, ir laikus nenoorganizēt sev ceļojumu uz garajām brīvdienām.
No aktuālajiem dēku piedāvājumiem nekas tā sevišķi nevilina, savukārt Taizemē jau līst.
Atkal būs nobumbulēts laiks, ko varēja izmantot lietderīgi.

h2o roze (pajautaa): kur Rīgā ir lielākā..

šorīt, 9:10 am, atsauksmēm

kur Rīgā ir lielākā kvalitatīvu, bet ne premium cenu, saulesbriļļu izvēle?
Zum (zum)

Zum: Un vispār, savāca..

šorīt, 7:17 am, 1 atsauksme

Un vispār, savāca pļaujmašīnu, no kuras man pienākas ceturtdaļa, savācis autopiekabi, no kuras man pienākas ceturdaļa, jāskatas vai augstspiediena pūtēju arī nav pa ziemu nofenderējuši, jo vismaz urbjmašīnas koferītis ir tukšs. Lai nāk sava dzimenē, kas pēc divām dienām pļaut to zāli.
Zum (zum)

Zum: Šodien pildīšu nodokļu..

šorīt, 6:07 am, atsauksmēm

Šodien pildīšu nodokļu deklarācijas un īgņošos uz divām, gan Latvijas, gan Vācija valdībām, tādēļ labāk man tuvumā nerādīties.
Placebo Rush (kakjux)

Placebo Rush: cilvēk, tu aizej uz lokālo..

vakar, 11:23 pm, atsauksmēm

cilvēk, tu aizej uz lokālo barčiku un bārmene uzreiz tāda tev durvīs jau saka, ka labi, ka tu vēl te. viņa ar Rāžu esot abi domājuši, vai es jau pavisam prom, bet izrādās, ka ne. turpina ar sūdzību par to, ka jau divas dienas sāp galva. vispār tas un šitas. un maiņa par lēnu velkas. piebalsoja man, ka futbols teļikā huiņa. nu vispār viss, nu! arī sasodīti nīgra visa, bet mēs ar viņu par visu atkal nosmējāmies. īpaši, kad viņa iebēra sāli sev kurpē. arvien pārliecinos, ka nīgrums nekā netraucē smieties par visu.
barčiks, vane, trešdienās veras ciet 23:00. 22:50 ierodas vesels bars. Džemma lej un taisa uz mani acis, ka viss besī. salej tāda un nāk pie manis, saka: "I should have locked the door!" es, protams, piekritu, jo kas tur kam nepiekrist ta.

rumāņi toties nu turas no manis tomēr pa gabalu. pienāca tur pieklājīgi small talkot, bet vispār turas pa gabalu.

tagad nesaprotu, kā rīkoties. rīt uz actual ofisu plānā bija iet. bet man te buzz.
Placebo Rush (kakjux)

Placebo Rush: cik tālu esam nonākuši...

vakar, 3:51 pm, 2 atsauksmes

cik tālu esam nonākuši.
man atsūtīja epastu no online grocers, kur es ik pa laikam (apmēram reizi mēnesī) iepērkos, kad vajag smagas lietas dabūt mājās. viņi saka, ka viņi vispār piedāvā servisu, kur "Each week, we'll place a suggested order for you based on what you usually buy."

es drošvien peldētos tonikā un tad ietu atpūsties kaķu smiltīs. jo pārējie produkti nu jau pārāk variē. ā nē, vēl tualetes papīra pilis varētu taisīt, kamēr pa tām smiltīm dzīvojas.

plāns kā māja, protams.
jutoņa: shopping
♪♬: Radiohead - 15 Step
Zum (zum)

Zum: Un veel paliek jautaajums,..

vakar, 3:53 pm, 2 atsauksmes

Un veel paliek jautaajums, vai laime un apmierinaatiiba ir viens un tas pats. Varbuut cilveeks ir neapmierinaats, bet laimiigs savaa neapmierinaatiiba un ar to lieliski sadziivo. Vai dodoties mekleet Ziemelmeitu, mees nenonakam pie Rungja un netiekam baroti ar ceptaam lakstiigalaam?
Zum (zum)

Zum: Laimes sajuuta var arii buut..

vakar, 3:38 pm, atsauksmēm

Laimes sajuuta var arii buut sociaali un kulturaali noteikta. ASV par gandriiz pilsonja pienaakumu ir sevi pozicioneet, kaa laimiigu (happy) cilveeku. Bet izraadaas peec laimes skalas klusie un nopietnie sveiciesi ir daudz laimiigaaki ar savu dziivi kaa amerikaani. Taatad arii smaids spogulii katru dienu, pozitiivisms un optimisms issti nepaliidz.
Zum (zum)

Zum: Civeekiem, kuriem ir..

vakar, 3:28 pm, 2 atsauksmes

Civeekiem, kuriem ir aktiivaaka labaa smadzenu puslode ir pesismistiskaaki, skeptiskaaki un liidz ar to mazaak laimiigi. Tie ir radosie cilceeki, kuri vadaas no savaam sajuutaam, ar speecoiigu intuiiciju, muzikaalo dzirdi, ritma izjuutu un kuri domaa par pagaatni un naakotni. Labaa puslode analizee situaaciju kopuma, kurpertim kreisaa puslode pieveersas sikkumiem un detaljaam. Taa ir verbala un analiitiskaa puslode, kas atbild par logiku. taadel, cilveeki ar labaak atistiitu kreiso puslodi ir vieglaak uztver informaaciju, speej to analizeet un kuriem vieglaak padodas darbs ar skaitliem. Taatad faktu cilveeki ir laimiigaaki.

nelabrit: silti aprīlī

vakar, 1:28 pm, atsauksmēm

es sēžu lekcijā un pasniedzēja jautā: kā mēs varam sajust dievu? jo neviens taču ar nevienu maņu to nevar sajust. un ziniet bija tāds anselms, kurš teica: es ticu, tātad zinu. un tagad iedomājieties, cik viegli būtu dzīvē uz visām apkārtējo šaubām atbildēt: bet es ticu.

tagad pēkšņi ticības vārds liekas stiprāks. varbūt biežāk ik dienā jāsaka, ka es ticu? jo es taču ticu tam, ko es zinu un es ticu tam, ka citi zina labāk, un es ticu gan tam, ko es redzu, gan tam, ko ar savu aci neredzu. un vispār ticība šķiet daudz spēcīgāka, ja mēs tur neiesaistām nekādus dievus un svētbildes. turklāt kalpot var nesot tam līdzi pazemojumu un kalpot var ar godu. der atcerēties, ka kalpot ticībai var visādi. tāpat, kā ticēt.
François Pignon (pinjons)

François Pignon (n_komentari): Kaķa lāsti.

vakar, 1:29 pm, atsauksmēm

Kaķa lāsti.
jūnija lietus / augusta lapas / septembra atmiņas (special_k)

jūnija lietus / augusta lapas / septembra atmiņas (n_komentari): nu vispār jau pareizi ir..

vakar, 12:16 pm, 9 atsauksmes

nu vispār jau pareizi ir barot līdz 6 gadu vecumam
Zum (zum)

Zum: Apskatiijos spogulii...

vakar, 11:08 am, 3 atsauksmes

Apskatiijos spogulii. Fizioterapeite Latvijaa teica, ka man nav dibena. Kas tad manam dibenam vainas? Man ir mazs, sportisks dibentins, nu labi, drusku plakans noseedeets.
Zum (zum)

Zum: Labs piemeers ir VDR peec..

vakar, 10:31 am, 2 atsauksmes

Labs piemeers ir VDR peec apvienosanaas. Cilveeki saaka dziivot labaak, nekaa ieprieks, bet jutaas nelaimiigaki, jo saliidzinaaja savu dziivi ar Rietumvaacijas (bagaato) iedziivotaaju dziives liimeni, nevis ar austrumu (nabadziigaako) valsu iedziivotaajaajiem.
Veel cilveekiem ir iestaastiits, ka ienaakumiem stabili nepaartraukti jaapalielinaas, ja tas nenotiek tiek uzskatiits, ka nav attiistiibas. Raapsanaas pa karjeras kaapneem, izaicinaajumu, sacensiiba laimes izjuutas palielina tikai nedaudziem indiviidiem um parasti nav ilglaiciiga.
Zum (zum)

Zum: Nauda cilveeku padara..

vakar, 10:24 am, atsauksmēm

Nauda cilveeku padara laimiigu tikai liidz zinamam ienaakumu liimenim, taalak katrs lieks eiro laimi un apmierinaatiibu nevairo.
Svariigaks sijaa zinjaa ir sevis saliidzinaasana ar citu dziives liimeni un ieradumi. Civeeki pierod pie zinaama dziives liimenja un kluust nelaimiigi, to mainot.
Zum (zum)

Zum: Kameer smeereju brokastmaizi..

vakar, 10:07 am, 2 atsauksmes

Kameer smeereju brokastmaizi atradaas graamata. Vai Sveiciesu laimes formula ir slavenajaa sveiciesu sokolaadee? Izraadaas, ka ar sokolaades eesanu tur maz sakara, sveiciesi izreekinaajusi viddejos laimes formulas punktus iedziivotajiem:
1. Cilveeku uzticeesanaas cits citam.
2. Cilveeku daliiba briivpraatiigajaas organizaacijaas un biedriibaas.
3. Partneratieciibu skirsanaas indeks.
4. Bezdaraba liimenis.
5. Apmierinaatiiba ar valdiibu.
6. Veseliibas staavoklis.
Interesanti, ka veseliiba nav vis pirmajaa vietaa.
Zum (zum)

Zum: Jauki, jau tresdiena, bet vai..

vakar, 9:52 am, atsauksmēm

Jauki, jau tresdiena, bet vai es savu divu minusus garo runu pat laimes formulu esmu sagatavojusi prieks C1? Nee protams. Pie tam graamata pazudusi zem tiem tiesas papiiriem. Ja te kaads ienaaks, tiesaam to tiesu papiiru cupu uz galvas uzmetiisu un teiksu: njem, skiro.
zvaigžņu sega (cetrasbumbas)

zvaigžņu sega (iztulko): emocijas

vakar, 10:46 am, 5 atsauksmes

Emocijas latviski ir izjūtas?
Vai sajūtas?

Kad emocijas ir ilgstošas, tad tās var saukt par jūtām, bet šoreiz mani interesē, kā latviski latviski latviski saukt tādas emocijas, kas var būt pēkšņas un īslaicīgas.

nelabrit: silti aprīlī

vakar, 10:36 am, 1 atsauksme

šodien ir pazudis pavasaris pavisam oficiāli. sajūtas, kā pēc atvasaras būtu parādījies rudens. un tagad man ir žēl, ka vairāk neizbaudīju siltās dienas, jo tagad, kad man it kā beidzot "ir laiks" ir atnācis drēgns rudens. žēl, bet es melotu, ja teiktu, ka man ir nožēla.
Emilija (emi)

Emilija (par_velti): Mājās mētājas..

vakar, 9:31 am, 1 atsauksme

Mājās mētājas nevajadzīgs Huawei P10 telefona vāciņš, melns, nelietots, silikons. Saņemt var šodien Baznīcas ielā.
Placebo Rush (kakjux)

Placebo Rush: vispār reizēm aizmirstas,..

vakar, 1:05 am, atsauksmēm

vispār reizēm aizmirstas, ka es esmu īsts cilvēks. nu, like an actual person in this world.
vēl nekā nevaru saprast, kā mani radi visi palaida garām, ka man ir hayfever, bet pamanījās iestāstīt, ka man ir alerģija no mandarīniem, lai nevajadzētu tos pirkt.

un nē, es neesmu mazais nabadziņš dēļ šitā. es esmu mazais nabadziņš, jo vājprātīgi apnicīgi niez āda pēc konkrētā apsvilinājuma nupat bijušajā cibas ballītē ar konkrēto vasaru, kas sita cauri pat manam saules krēmam.

also, drausmīgi gribas uzpīpēt īstu cigareti. šitā svinam aptuveni 4 gadus un 2 mēnešus, kopš. and no, I'm not actively counting, somebody asked me recently and I had to figure out how long it's been.
jutoņa: saguris
♪♬: teļiks
пивчик, семушки и на стадик (miligrami)

пивчик, семушки и на стадик: kā dzīvot labāk

aizvakar, 11:46 pm, 2 atsauksmes

Pieņemot, ka šai dzīvē nepastāv kaut kāds metafizisks balanss, everybody gets away with anything utt utjp, mani tāpat interesē, kā kāds var izbaudīt tādu laimīgu dzīvi, kas balstīta uz citu ciešanām. Like, seriously. Viens no maniem gruzoniem fonā vienmēr ir bijis par to, ka es kā tāda vāpla aizlaužu simts zariņus, caur šo sidraba birzi clumzily bradājot, un iestrēgstu tajā limbo starp vainas sajūtu un "galvenokārt jādomā par sevi un savu psiholoģisko labklājību". Bet tad drusku padomā un ir tāds "ko, tiešām? ir kāds, kurš nedomā visu pirmām kārtām par sevi?" Varbūt šī pasaule būtu drusciņ labāka vieta tieši tad, ja varētu atsacīties no tās falšās dihotomijas es vs pārējie, varbūt pat noticēt, ka viņi ir tikpat messed up un dzīvi, varbūt es vispār pirmā varētu tā sākt darīt, pasūtot sevi dirst ar visu savu entitlement uz psiholoģisko labklajību, bet kā lai, ja negribas arī eneiblot huiņu, ja negribas liekulīgu pieklājību, ja viss tāds nobrāzts un tomēr vēl dikti sūrst.
puasōns (anonymous)

puasōns: Ieraudzīju šodien, ka..

aizvakar, 9:42 pm, 2 atsauksmes

Ieraudzīju šodien, ka Agnese Gaile Satori uzrakstījusi par sieviešu un vīriešu vienlīdzību, un jau sapriecājos, bet izrādījās, ka tā ir cita Agnese Gaile. Vakarā bijām uz Dāvja Sīmaņa filmu. Tas gan bija visīstākais un tiešākais Sīmanis, kādu līdz šim gadījies sastapt.
神 (zin)

(pajautaa): nāk vasara un līdz ar to..

aizvakar, 5:49 pm, 4 atsauksmes

nāk vasara un līdz ar to arī dažādi pasākumi, ne vienmēs stīvie un oficiālie
kur jūs uzzinat par šādiem, bieži neformāliem, notikumiem?
forumi? mājaslapās? kādas? kuras?
manā rīcībā ir tikai facebooks, kuru pārāk aktīvi nechekoju. šad tad gadās izlasīt par kaut ko, kaut kur, kas palaists garām, bet varētu būt bijis interesanti.
Zum (zum)

Zum: Ja baltais tetorists iebrauc..

aizvakar, 4:08 pm, 1 atsauksme

Ja baltais tetorists iebrauc pūlī, tad viņšs ir psihiski slims. Ja krasainais, vai muslimu psihiski slimais, tad notiekti tas bija terorists. Varbut nevajadzētu cilvēkus dalīt kategorijas pēc ādas krasas?
Zum (zum)

Zum: Par tiem diviem gadiem..

aizvakar, 3:08 pm, 4 atsauksmes

Par tiem diviem gadiem darbanespeejas, es veelaak vinjiem taadu skandaalu uztaisiisu, ka vinju visi pieliks bikses un kluus darbanespeejiigi.
g1gaman (g1gaman)

g1gaman (pajautaa): Tekstu video

aizvakar, 3:31 pm, 8 atsauksmes

1) Ar kādu rīku (vai rīkiem) taisa šitādus video: https://youtu.be/gcwgaxR1qYo https://youtu.be/pf8exFK_Ea8 https://youtu.be/YN0ttUcO7_c ?
2) Vai man vienīgajam neveikli un kauns tādu mākslu ieraugot?
Zum (zum)

Zum: Es tik katru dienu domaaju,..

aizvakar, 2:34 pm, atsauksmēm

Es tik katru dienu domaaju, ko taa Marion pat to garaazu nemas, no sava beedudaarza atnaakusi. Osnaajas, vai nav nekas panjemts. Kas vainiigs, tas bailiigs.
Zum (zum)

Zum: Manas okras izliidusas.

aizvakar, 1:02 pm, atsauksmēm

Manas okras izliidusas.
Zum (zum)

Zum: Atgriezaas vakar draudzene no..

aizvakar, 12:38 pm, atsauksmēm

Atgriezaas vakar draudzene no celojuma pa Vasingtonu, Nujorku. Vinai jau nekas, vinja jau daudz bijusis Ameerikaa. bet vinjas maasai pilniigs soks, kaa normaalaa restoraanaa, ar uzsvaru normaalaa, paeest maksaa 50 eirikus vienai personai. Mums jau vissikaakajos 20 ir robeza. Tik sikos, kur paari, mees pat neejam.
Lielisks bijis Dabas muzejs, apmekleejusi gan tikai vienu palentologijas dalu. Tad Centraalparks, nu Vasingtona, kur bija sliktaaks laiks, kaa mums pagajusonedeelj. Viena nedeela. Tagad jaapaariet uz normaalu laiku atpakalj. Vienvaardsakot, maasa atgusstas no shoka, draudzenei jaakarto kaarto kaut ko ar prepaid Vadofona karteem, kuras peeksnji pieprasa krediitkartes numurus.
Laiks mums tagad nelabs, vejains un plus divpadsmit. Kaa jau apriili, kad te auksts, te silts. Veejs dzenaa magnoliju ziedlapinas.
missalise (missalise)

missalise: Tā, pēc ilgiem laikeim..

aizvakar, 11:26 am, 1 atsauksme

Tā, pēc ilgiem laikeim atkal būšu apmaksāts jūzers un varēšu piedraugot cibiņus, kuri iekrituši (un vēl iekritīs) acī. :)
None of the Above (artis)

None of the Above: "[I]n no other NATO member..

aizvakar, 9:49 am, 7 atsauksmes

"[I]n no other NATO member state are Russian spies caught as often. The Estonian Internal Security Service (Kaitsepolitseiamet – KaPo) is an intelligence service considered one of the best and most resistant to Russian infiltration in the former Eastern Bloc. The Russians themselves admit this, as the Estonian service has for years been one of their most difficult opponents in Europe."

"Estonians do not hush up nor minimize the cases of detained and deported Russian spies. In the annual report on state security (“Aastaraamat”) issued since 1998, the Kaitsepolitsei exposes Russia’s operating methods, naming people and organizations (and showing photos) of those suspected of contacts with Russian intelligence. This detailed report on the operation of the agency was the first publication of its kind in the world. The fact that Estonia has one of the best services in the East is attested to by its effective information warfare; not just in regards to making espionage cases public, but also the severity of justice: spies usually get the maximum penalty."

"Estonian counterintelligence is said to be one of the most effective in NATO, begging the question as to the reasons for his effectiveness. Starting from square one, using extreme vetting as well as the de-Sovietization of the security apparatus certainly helped. [ Pretēji Latvijai, kur drošības dienestus veidoja bijušie VDK darbinieki, piemēram, VDK pretizlūkošanas daļas virsnieks Andris Trautmanis]"

"It is known that Russian diplomats catalogue and detail all the bridges in southern Estonia lying on the east-west line. Their focus is upon structures along the expressway connecting the Russian border with the Baltic Sea and the strategic railway line."

"Diplomatic status is increasingly rare, while more and more often they are illegals operating in the country or agents operating under the cover of being businessmen and journalists. Due to Moscow’s wariness of Estonian counterintelligence, Russian case officers usually meet their informants in third countries."

https://warsawinstitute.org/estonian-spy-hunters/

Tas tā, runājot par "katrai valstij savi risinājumi".
None of the Above (artis)

None of the Above: “In Latvia, we have the..

aizvakar, 9:19 am, atsauksmēm

“In Latvia, we have the best legislation,” said former justice minister Janis Bordans. “The problem is in enforcement. Who is the controller?”

https://www.reuters.com/article/us-latvia-banking-reform-exclusive/exclusive-russian-billions-slip-through-latvias-loose-net-idUSKCN1GS0KE
None of the Above (artis)

None of the Above: "[O]ne thing seems clear:..

aizvakar, 8:51 am, atsauksmēm

"[O]ne thing seems clear: Latvia’s role as the “Switzerland of the Baltics,” a business model eagerly cheered by European and American consultants and officials in the early 1990s, seems over."

https://mobile.nytimes.com/2018/04/23/world/europe/latvia-rimsevics-banking-bribery.html