sintetika (sintetika)

sintetika: mana iekšējā pasaule

šovakar, 10:59 pm, atsauksmēm

sintetika (sintetika)

sintetika: mana iekšējā pasaule

šovakar, 10:59 pm, atsauksmēm

sniegabrist (sniegabrist)

sniegabrist: (  kas tev rokā?..

šovakar, 10:44 pm, atsauksmēm

Krāšņais Kurvjziedis (krii)

Krāšņais Kurvjziedis: Turpinot novērojumus: ..

šovakar, 10:20 pm, 6 atsauksmes / atsauksmēm

Turpinot novērojumus:

ārkārtīgi viegli ir aizbildināties ar vajadzību "neapspiest un neizstumt savas emocijas un jūtas", vai "vienkārši būt godīgai" ik reizi, kad ir uznākusi infantila vēlme sekot saviem impulsiem un darīt ko nepārprotami stulbu.
god told me to do it (martcore)

god told me to do it: nedaudz par kino ja jums..

šovakar, 10:03 pm, atsauksmēm

nedaudz par kino
ja jums patīk linkleiters, vess andersons un klasiskās padomju coming-of-age filmas (pirmk., plumbums un kurjers), tad noteikti nepalaidiet garām brīnišķīgu krievu kino "labs puika"
gedymin (gedymin)

gedymin: Es kādu pusgadu lasu no..

šovakar, 7:47 pm, 1 atsauksme / atsauksmēm

Es kādu pusgadu lasu no bibliotēkas paņemto Arguing About Science. Cita starpā, tur ir raksts par to, vai medicīna ir zinātne. Nav, jo medicīnas mērķis nav jaunu zināšanu ieguve, bet pacienta stāvokļa uzlabošana. Jaunas zināšanas reizēm tiek iegūtas, bet kā blakusprodukts. Tas ir, medicīna tieši noraida utilitāro "greater good" principu. Ārstam pat mūsdienu apgaismotajā pasaulē joprojām nav ok pieņemt utilitārismu. Nav ok nogalināt vienu pacientu, lai iegūtu zināšanas desmit citu izglābšanai. Līdzīgā kārtā medicīnā ir pieņemami lietot metodes, kuras strādā, nevis metodes, kuras ir zinātniski pamatotas. (Tā apgalvo raksts.) Vēl vairāk, ārstam ir neētiski nelietot metodi, ja zināms, ka tā strādā, un viņam ir konkrēts pacients, kurš no tās varētu iegūt.

Pašā zinātnē attieksme pret šo, protams, nav vienota, bet atkarīga no konkrētu apakšnozaru kultūras. Es iedomājos, ka jaunu zāļu izgudrotāji droši vien sit viens otram uz pleca par labi padarītu darbu, par korekti zinātniski pierādītu kārtējo neveiksmi kaut ko derīgu izgudrot. Un šausminās par inženierzinātnēm, kurās negatīvus rezultātu publicēt vispār nav iespējams. Bet inženieri tikmēr virza pasauli uz priekšu, izgudrojot un būvējot jaunas lietas.

Piemēram, manā nozarē (inženierzinātne, ja to tā vispār var saukt) pēdējos gados ir populāra viena tēma, tehnoloģijas, kuras balstās uz kāds interesantu fenomenu. Bet vai tāds fenomens vispār pastā? Daži par to šaubās. Par šo tēmu ir uzbūvēts gandrīz vai vesels pētniecības apakšlauks, bet viņi šaubās joprojām. Bet šaubās ne jau par rezultātiem, ar rezultātiem viss kārtībā. Tikai vajadzētu kādu teorētiķi, kurš izskaidro, kā tie rodas.

Negribu tieši teikt, ka, piemēram, homeopātija ir atbalstāma, homeopātijas biznesa pusē neesmu iedziļinājies, nezinu, kas tieši tiek pārdots katrā konkrētā gadījumā, kas no tā iegūst utt.

Tai pašā laikā "nav pierādīts mehānisms" nenozīmē to pašu, ko "ir pierādīts nelietderīgums". Sistēmiska studija par izpletņu lietderīgumu neatrada nevienu pašu randomized controlled trial par tēmu [*].

Piemēru no medicīnas vēstures daudz: penicilīna efektivitāte nekad nav pierādīta izmantojot randomized controlled trials, baku potes izveidoja pirms mikrobioloģijas, Semelveiss dzīvoja pirms Pastēra, utt. Slikti, ja pragmatiski risinājumi aizvieto zinātni. Ir ok, ja tie izlūko ceļu.


* - We think that everyone might benefit if the most radical protagonists of evidence based medicine organised and participated in a double blind, randomised, placebo controlled, crossover trial of the parachute.
god told me to do it (martcore)

god told me to do it: atceros, pirms pāris gadiem..

šovakar, 9:47 pm, atsauksmēm

atceros, pirms pāris gadiem es vienā no vietējiem veikaliņiem bieži un regulāri mēdzu vakariņām iegādāties sveramos dārzeņu salātus ar šampinjoniem
pēc mēnešiem četriem salāti man par lielu sarūgtinājumu no sortimenta pazuda
kā tad tā, es pavaicāju nu jau labi pazīstamajam pārdevējam
redzi, viņš saka, tu bija vienīgais, kas šos salātus pirka. iznāk, visus četrus mēnešus mēs tos gatavojām speciāli tev. boss izlēma, ka tas ir dīvaini...

tagad, kopš gada sākumā esmu sev atklā vichy apelsīnu-mango frešu (reāli dievinu frešu ideju - bez gāzes un ar daudz vājinātāku aromātu nekā parastajām limonādēm), tieši šis freša paveids mazajā veikaliņā piedāvājumā ir divreiz vairāk par citiem višī frešu paveidiem. varbūt es arī esmu vienīgais, kas viņu dzer...varu uzturēt veselas industrijas...

bet vispār vajag sākt viņiem gluži vienkārši teikt, ko lai viņi pasūta, es iegādāšos. druvas pērli, piemēram.
_Pūciņa_ (_puucinja_)

_Pūciņa_: konkurss par smieklīgāko whatsapp saraksti ar puikām :P

šovakar, 9:38 pm, atsauksmēm

Pūka: Kādas kačītim domiņas?
M: 😘
M: strādīgas
M: un mazliet bēdīgas
Pūka: Ak tu mīļmincītis
Pūka: 😘
M: ak tu muldonīte 😀
Pūka: 😝
Pūka: Kaut kas uznāca...
Pūka: Haļavnā diena šodien darbā.
porcelāna lellīte (neraate)

porcelāna lellīte: Bondara vēlēšanu avīzi..

šovakar, 9:31 pm, atsauksmēm

Bondara vēlēšanu avīzi Gandrīz_Vīrs nolicis tur, kur tā man tiešām sasniegs: labierīcībās. Bondars ir simpātisks, jā (piedodiet, man patīk tādi drusku nogludināti smukpuisīši. mani gan vienmēr arī velk uz babņikiem, tā kā es apzinos ka man ne vienmēr ir taisnība) vēl jo vairāk tādēļ, ka pa tirgu brauc ratiņsomā, uz darbu šad tad trolejbusā, audzē ķirbjus u.t.t. u.t.jpr. bet nu lunkans gan. savu sievu darbā Domē neņemšot un Ivetai arī būs jāaiziet ('Ušakovs Rīgas domi padarījis par ģimenes uzņēmumu' forši pagriezts fakts, ka viņš apprecēja savu sekretāri kura tur strādāja jau pirms viņa, ja nekļūdos :D) un kas notikšot ar Domes kaķiem (Esmu drošs, ka Nils ņems līdzi uz savu Mežaparka māju)
kādi jums favorīti? (es nekur diži tālu tai avīzē neesmu tikusi, ja)
神 (zin)

: skatos 45. šīs sezonas..

šovakar, 9:13 pm, atsauksmēm

skatos 45. šīs sezonas kitchen rules sēriju.
pēc tā, ar kādu sajūsmu tiesneši nogaršo pirmos starterus, man ir aizdomas, ka viņi varētu būt mazliet uzpīpējuši or somth
باب (dooora)

باب: divi cilvēki uztaisa trešo,..

šovakar, 8:42 pm, atsauksmēm

divi cilvēki uztaisa trešo, un divi miljōni metas pārtaisīt.
#trīstrūkstošotraisiemeslskāpēclatviešiirtiksuperduperīgi
honeybee (honeybee)

honeybee: Randiņš, nākamā sērija,..

šovakar, 8:40 pm, 1 atsauksme / atsauksmēm

Randiņš, nākamā sērija, es prātoju, vai vajadzētu čalim arī kaut ko aizvest
- Stella, tu zini, kas viņam patīk?
- Jā! Es pati viņam patīku!
tēmas: bērni
viss šeit lasāmais ir fantāzija un klaji meli (ulvs)

viss šeit lasāmais ir fantāzija un klaji meli: likums un plikums

šovakar, 7:45 pm, atsauksmēm

Šim skaņdarbam es piespriežu nāves sodu pēc panta "just fuck off, like... seriously", jo tik kretiniski lipīgi skaņdarbi manā valstī ir aizliegti, balstoties uz kaut ko garīgu, tādu kā domu, kas atrodas mūsu, mildly, mildly utopiskās valsts iedzīvotāju, bezapziņā , kas varētu būt ekvivalenta rakstītajiem krimināllikuma pantiem iz citām demorkātiskām valstīm un to likumiem.

Heda (heda)

Heda: Feminisms 2017

šovakar, 6:24 pm, 1 atsauksme / atsauksmēm

Saūdu Arābija, kur sievietes nedrīkst vadīt auto un atvērt bankas kontu, iebalsota Apvienoto Nāciju Sieviešu statusa komisijā (Commission of the Status of Women). Zviedru feministu valdības pārstāvji atsakās informēt, kā šajā jautājumā balsojuši.
basta (basta)

basta: klases audzinātājā man..

šodien, 5:25 pm, atsauksmēm

klases audzinātājā man nekas nepatika, varbūt vienīgi balss tembrs, ko citi māk labāk izmantot. solabiedram gan laikam viss patika, ja par politikas aktualitātēm mēs te tagad.
viss šeit lasāmais ir fantāzija un klaji meli (ulvs)

viss šeit lasāmais ir fantāzija un klaji meli: īsi un diletantiski par F-35 Lightning II

šovakar, 7:14 pm, atsauksmēm

Igaunijā nolaidušies ASV armijas iznīcinātāji «F-35» - TVNET

Varu īsumā pastāstīt, kas par dzīvnieciņu ir 5. paaudzes iznīcinātājs F-35 Lightning II. Sākšu ar to, ka nerunāšu par strīdiem lidmašīnu entuziastu un citu cilvēku vidū par to, vai šī lidmašīna gadījumā nav viens liels, bezjēdzīgs naudas slaukšanas plāns un vai gadījumā tās radaru maskēšanās (stealth) tehnoloģija nav viegli apejama ar post-WWII zemo frekvencenču radariem, kas krievam ir atliektiem galiem. Pieņemsim, ka viss ir fantastiski, kā arī patiesībā varētu būt, jo F-35 Lightning II daudzos mock air dogfighting testos pierādījusi sevi par neiznīcināmu (jo to nevar atrast nedz radaros, nedz ar aci - vismaz ne tik viegli). Avots viens un avots divi. Kaut kad pirms pāris gadiem figurēja ziņas, ka šī lidmašīna ir zaudējusi mock air dogfighting trial'os pret Krievu attīstītākajām ļoķenēm: MIG-29 un SU-27  (abi ir 4. vai 4,5. paaudzes iznīcinātāji) apgreidotajiem variantiem. Taču šeit būtu jāpiebilst, ka F-35 nav paredzēta klasiskam dogfight (jeb tuvas distances cīņai), jo tās galvenie plusi ir maskēšanās (ienaidnieks tevi savā radarā pamanīs, kad jau būs par vēlu), attīstīts radars, kas dod iespēju pirmajam pamanīt pretinieku, digitālā sistēma, kas visu info nosūta citām, ne tik attīstītām NATO lidmašīnām, lai tās F-35 var izmantot kā tādu tēmēšanas/novadīšanas platformu, kas iezīmē mērķus, ko vecākām lidmašīnām iznīcināt, un, galvenais, F-35 paļaujas uz tālas darbības gaiss-gaiss tipa raķetēm AIM-120 AMRAAM, kā attīstītākā versija spēj notriekt pretinieka lidmašīnu, atrodoties līdz pat 160 km tālu no mērķa (līdz ar to ir skaidrs, ka šī lidmašīna nav radīta ātriem pagriezieniem un manevriem, kā, piemēram, dažas SU-27 versijas (ar thrust vectoring tehnoloģiju) un MIG-29. 

Kā tiks pielietota F-35? Tā visticamāk tuvākajās dekādēs operāciju laikā atradīsies relatīvā drošībā, iekš friendly airspace, vai lidojot aiz vecākas paaudzes lidmašīnām un izmantojot savus radarus un digitālās komunikācijas iespējas, lai iezīmētu vecāka gada gājuma iznīcinātājiem mērķus un visādi citādi koordinējot uzbrukumus/aizstāvēšanos. Tā neizies viens pret viens ar ienaidnieka MIG-29 vai SU-27, ja vien F-35 neatradīsies maksimāli tālu no minētajām lidmašīnām - tik tālu, lai varētu izšaut savas fire and forget tālās darbības air-to-air raķetes un fiksi mukt prom. Taču viss nav tik vienkārši, jo modernākie MIG-29 un SU-27 varianti arī ir aprīkoti ar maskēšanās elementiem, līdz ar to, teiksim, lidojot ļoti zemu (20-30 m virs zemes), abas minētās lidmašīnas var pietuvoties radaru instalācijām ļoti tuvu (jo radari ir vērsti augšup). Taču pieņemu, ka pašu F-35 pārsteigt ir ļoti grūti, jo tās radaram (visiem iznīcinātājiem tas atrodas lidmašīnas purngalā - kā šajā foto) pēc idejas būtu jāpamana ienaidnieka lidmašīna, lai arī cik zemu tā nelidotu (tas tomēr ir vērsts uz priekšu, nevis uz augšu, kā radari, kas atrodas uz zemes). 

Vispār jau F-35 nav vienīgā lidmašīna NATO arsenālā, kā mērķis ir uztvert ienaidnieka lidmašīnu atrašanās vietu, iezīmēt to un koordinēt uzbrukumus/aizstāvēšanās situācijas ar citiem kaujas lauka elementiem (ne tikai ļoķenēm). Tam ir paredzēta speciāla lidmašīnu klase - AWACS. Rezumējot: F-35 ir visuniversālākā kaujas lidmašīna, kas līdz šim radīta. Taču tieši tā iemesla dēļ cilvēki pamatoti baidās, ka sava universāluma dēļ tā īpaši neizcelsies īsti neviena no jomām, kurās tā ir spējīga. T.i., vienmēr atradīsies kāda specializētāka lidmašīna,  kas to darbiņu paveiks labāk par F-35. Tāda, lūk, ir galvenā problēma ar šo neizsakāmi dārgo lidobjektu (1 lidmašīna ~ 90 milj. USD).   
Krāšņais Kurvjziedis (krii)

Krāšņais Kurvjziedis: Rodas iespaids, ka vairums..

šovakar, 6:45 pm, 6 atsauksmes / atsauksmēm

Rodas iespaids, ka vairums sieviešu (to skaitā manis pašas) attiecību problēmu izceļas no pārāk izvērstas ļerkstēšanas par savām jūtām - jo īpaši, kopš sieviešžurnālos sapublicētās tulkotās pamācības no amerikāņu ķēķpsiholoģijas popsīgākajiem apcirkņiem mūs dāsni tam svētījušas.
vistu_zaglis (vistu_zaglis)

vistu_zaglis: Žanrā "ko jums nestāsta..

šodien, 5:24 pm, 2 atsauksmes / atsauksmēm

Žanrā "ko jums nestāsta profesionālās izaugsmes kursos". Lūk, cilvēki jautā, kā visādiem brīvmāgsleniekiem tikt pie klientiem un tos noturēt. Sabiedrībā ir ilūzija, ka tas ir kaut kā saistīts ar profesionālajiem skilliem.

Muļķības, tīras muļķības. Ir nepieciešams izkopt tikai vienu iemaņu. Pārējo visi prot tāpat.

[17:11:37] Pac: ja saksu tev sutit melanholiskas un gaudu pilnas pateicibas vestules par siem gadiem, tad esi iecietigs un saprotoshs :D
[17:12:15] RŠ: Oh, droši. Galu galā, būsim reālisti, ne jau jums mani vajag priekš tam, lai maketus taisītu, vai ne? :)
[17:13:01] Pac: Tu to sen jau zini?
[17:13:13] Pac: (heart)
[17:13:33] Pac: Tu esi ka psihologs. Un dazreiz vnk vienlidz kretinisks ka mes.
jutoņa: Nestrādīgs
ausos: Sinead O'Connor / Fire On Babylon
oblica (oblica)

oblica: Gudri

šodien, 5:51 pm, 9 atsauksmes / atsauksmēm

Uz savu galvu atmetu AD, attapos reālā bedrē - riktīgs "atsitiens". Vrb vnk tāpēc, ka atmešanas brīdis sakritis ar pamatīgu darbu slodzi, družkas Hodžkina slimību un tizlu laiku.
porcelāna lellīte (neraate)

porcelāna lellīte: nu, ko davai es taisu to..

šodien, 5:28 pm, atsauksmēm

nu, ko davai es taisu to lasīšanu 2.?3.? maijā
Ūūlę (chimera)

Ūūlę: doties uz šautuvi, iziet..

šodien, 5:12 pm, 18 atsauksmes / atsauksmēm

doties uz šautuvi, iziet instruktāžu un uztaisīt pašnāvību - plāns, kurā jaušama gan radoša dzirksts, gan pragmātiska pieeja, kas nevar neraisīt cieņu. apskaužams prāts. no otras puses, tāds prāts tak būtu varējis izdomāt arī kādu citu risinājumu
 (sakaarnis)

sakaarnis: Kamēr lija normāls lietus,..

šodien, 4:42 pm, atsauksmēm

Kamēr lija normāls lietus, bija tik interesanti, jo visi vilkās garām, noslēpušies savās kapucēs un lietussargu pavēderēs, steiga un blīvais ūdens lāsmojums neļāva raudzīties nekur, kā vienīgi uz ceļu zem kājām. Tā, it kā nebūtu nekā pa labi, pa kreisi, tā, it kā nebūtu šī varbūtējā vērotāja stikla otrā pusē. Autobusu un mašīnu stikli aizvilkušies ar matējumu. Tikai lāses un pelēcība, un intensitāte.
ieraksts (ieraksts)

ieraksts: Tāda sajūta, it kā es..

šodien, 4:42 pm, atsauksmēm

Tāda sajūta, it kā es mēģinātu izklepot sarūsējušu cirvi. Sapņi arī traki.
ausos: Holger Czukay
penija (penny_lane)

penija: kaut kā biju palaidusi..

šodien, 4:17 pm, atsauksmēm

kaut kā biju palaidusi garām huawei reklāmas. skaistas.
 (sakaarnis)

sakaarnis: Šodiena, šodiena. Patlaban..

šodien, 3:03 pm, atsauksmēm

Šodiena, šodiena.
Patlaban klausos 2011./2012 ziemas mūziku, šķiet, esmu izrēķinājis pareizi. Pārāk senus ierakstus lasot, reizēm nākas pamatīgi piedomāt, ko es tur esmu gribējis teikt. Varētu rakstīt nedaudz brīvāk, bet man kaut kā nesanāk. Piedzīvotais reducējas impresionistiskos emociju uzsviedumos, reālu personu vārdi - līdz vārdu vai pat tikai iesauku pirmajiem burtiem. Demaskētu patiesību vairāk pacieš papīrs. Diemžēl ne viss no tā ir šeit, tagadējā dzīvesvietā.

Slapjie, nule kā izmazgātie, bet tomēr joprojām raksturīgiem traipiem vietām klātie kankari atradās uz vannas, kad tai tika dota svētība. Man par to drīzāk nāk smiekli, nevis uzmācas neērtības un vainas sajūta. Es nesaprotu, no kuras manas būtības pieputējušās atvilktnes izlien tieksme uz zaimošanu, tas nav nekas tāds, ko vajadzētu attīstīt vai pat pieļaut; ar prātu it kā apzinos šo bērnišķīgumu un no vienaudžiem savulaik pieaudzēto protesta pozu, tomēr kaut kas vienmēr sadumpojas, un es nespēju noslēpt nedz nikno mirkli, ko uzmetu tam vai citam Piederošajam, nedz reizēm pat šo savu īgnumu.
Lai nu paliek.

Pēdējais konspekts no visa komplekta beidzot pievākts mājās, pamazām jāmaļās uz priekšu, jo pagājusi jau trešā daļa termiņa. Ir labs iemesls tieši šodien to darīt, šodien, kad nekas cits īsti nav iespējams nedz materiālo, nedz laika apstākļu dēļ.
ausos: Black tape/Halo star

Citronz: Bet vispār dārziņš ir..

šodien, 3:07 pm, 8 atsauksmes / atsauksmēm

Bet vispār dārziņš ir ļoti aktuāls jautājums šobrīd. Izskatās, ka jāmeklē privātais. Mūsu pusē diezgan švaka izvēle. Nekur baigi tālu ar negribas braukāt, jo tas ilgtermiņā varētu būt pagrūti. Bet nu jāmeklē būs vidusceļš. Jo palaist tuvākajā dārziņā, ka tik būtu, ar negribu. Gribu labu!
tēmas: mm
vinsents (vinsents)

vinsents: mazas veiksmītes

šodien, 2:23 pm, atsauksmēm

Man šķiet, ļoti būtiski ir sevi nepārtraukti izaicināt. Izvirzīt mazos mērķus.
Pēdējā mēneša laikā esmu iemācījies visnotaļ raiti rakstīt neskatoties uz datora klaviatūru. Tas ne tikai sniedz bonus punktus tech-savvy draugu kompānijā, bet ievērojami atvieglo darbu mugurkaula kakla daļas muskuļiem un skriemeļiem.
toadbeauty (toadbeauty)

toadbeauty: Gribēju pasūdzēties par..

šodien, 2:16 pm, atsauksmēm

Gribēju pasūdzēties par sūro mātes likteni, bet lai nu paliek.
Tīnim tīņa gājieni, sīkā ir vienkārši spītīga, un pats mazākais vispār ir par mazu, lai uz viņu vispār dusmotos.
Pate vainīga, ka sabūvējusi visādus plānus un netieku galā.
f (f)

f: un vēl man šķiet, ka..

šodien, 2:07 pm, atsauksmēm

un vēl man šķiet, ka tādās dienās, kā šī, kad jebkas var aizsvilt uguni (bet ne nu gluži jebkas, un ne nu gluži ikviens), būtu jāņem paklājiņš padusē un enerģiski jāšpago uz nomaļu vietu, kura ir tālu prom no tā, kas aizsviļ dusmas, lai dusmas ņem un izplēn kaut kur nebūtībā. jo, ziniet, ne vienmēr viss ir jāizrunā. dažkārt es vienkārši jūku prātā un mani ir jāliek mierā. un tad, dažas stundas vēlāk, var atkal sākt runāt.

Citronz: Žēl, ka Latvijā nav tādu..

šodien, 1:23 pm, 11 atsauksmes / atsauksmēm

Žēl, ka Latvijā nav tādu outdoor vai meža bērnudārzu kā citur. Savējo labprāt tādā laistu. Jo, manuprāt, bērniem ir daudz laika jāpavada ārā un kustībā.

Šodien arī. Aizgājām uz spēļu laukumu, nomācies. Pāris bērneļi skraida. Sāk pilināt trīs piles, mammītes uzreiz sāk vaimanāt, sīkos pa ratiem un prom. Nu neko, mums vismaz forši- vieniem pašiem viss laukums. Pie tam, nav jau problēma tikai drēbēs, jo daļai bērnu mugurā ir adekvātas drēbes. Ok, vētrā un mega lietusgāzē varbūt nav forši, bet, ja knapi smidzina? Nez, manējais izpriecājās, pēc tam vēl izpačkājās pa peļķēm un laimīgs.

Kaut kā gribētos domāt, ka laukos varbūt ir savādāk, tur būšana ārā arī sliktos laikapstākļos notiek dabiski. Un mammītes nestreso, ka rozā zeķubikses sasmērētas (true story, man viena no bd vadītājām, kuru bijām apskatīt, par šito teica). Dooh, tas taču ir pilnīgi normāli, ja bērns bērnudārzā iet ārā un nosmērējas. Es satrauktos, ja būtu savādāk.
tēmas: mm, pardomas
black_data (black_data)

black_data: Par kļavu sīrupu

šodien, 1:09 pm, atsauksmēm

Ziņas, protams, ir pilnas ar Trampu, Putinu un citiem briesmīgiem cilvēkiem, bet saspīlējumu var radīt arī kļavu sīrups.

https://youtu.be/wYIxAP9NkA8?t=17m50s

Šinī VICE sižetā parādās pat apzīmējums "maple rebels". Nauda, protams, paliek nauda, bet ir grūti atbīvoties no fantīzijām par cīņām pie brokastu galda ar pankūkām. Lai vai kā, tas ir interesants jautājums, kuri šeit ir sliktie, kuri ir labie. Vārdam "spekulants" joprojām ir diezgan negatīvas konotācijas, bet arī plānveida ekonomikai ticības nav. Attieksme gan varētu būt atkarīga no tā, kā tiek uzdots jautājums. Vai jebkāda organizācija drīkstētu noteikt, kam un cik daudz ražotājs drīkst pārdot, pieņemot, ka mēs nerunājam par ieročiem. Protams, "fui" un "pē" sliktajiem regulētājiem. Bet vai tas if forši, ja mums degvielas cenas sāk neprognozējami lēkāt, kas parasti nozīmē banāklu cenu celšanos? Nē, degvielas cenu celšanās ir slikti, tūlīt arī visai pārtikai tiek prognozēta cenas celšanās, un sliktie spekulanti. Kaut kā līdzīgi ir ar to kļavas sīrupu. Kamēr vieni runā par stabilitāti un cenu un noieta prognozējamību ilgtermiņā, tikmēr otri bļauj, ka viņu rīcības brīvība tiek apspiesta, un abals lietas, kainda, ir labas. Interesanti, vai bērzu sulu tecinātāiem nav laiks veidot karteli?
intenormal (flykting)

intenormal: nu tad saskaitīsimies

šodien, 12:06 pm, 1 atsauksme / atsauksmēm

estipoisi, izrādās, ir sarēķinājuši, kādā situācijā var ziņot - palundra, imigrantu masveida pieplūdums, nācija briesmās! kā jūs domājat par kādiem cīpariem iraid runa?

Poll #20993 estimaa
Open to: All, results viewable to: All

cik humanoīdiem nedēļā jāierodas, lai to saukt par masveida pieplūdumu?

amanita (amanita)

amanita: Gribas siltu vasaras vēju...

šodien, 12:57 pm, 1 atsauksme / atsauksmēm

Gribas siltu vasaras vēju. Kas tik tīkami tinas, pinas un bužina matus. Kurā plīvo tikko izžauta veļa un tik ātri ir sausa, ka ne apjēgt.
penija (penny_lane)

penija: sapnī gulēju tikko uzartā..

šodien, 12:56 pm, atsauksmēm

sapnī gulēju tikko uzartā melnzemē un skatījos debesīs.

vasara, nācču.
intenormal (flykting)

intenormal: realitāte un matrix

šodien, 11:56 am, 8 atsauksmes / atsauksmēm

stokholmā vietējie letiņi grib veidot latviešu ģimnāziju. rau, latviešu bērnu te kļūst arvien vairāk. humanoīdiem te patīk - viņi veido ģimenes, stāda bērnus, dzer alu un runā latviešu valodā.

bet [info]heda, protams, turpinās stāstīt, kā te laupa un varo imigrantu ordas. kādā paralēlajā pasaulē viņa dzīvo?
* (inese_tk)

*: 1/112

šodien, 12:38 pm, 3 atsauksmes / atsauksmēm

1/112
tēmas: c
باب (dooora)

باب: What's Wrong With Profit? (nasing spešil)

šodien, 12:42 pm, atsauksmēm

Kērtiss ir viens prātīgs zellis.

https://youtu.be/fMR4-5UsNn8
authenticity (authenticity)

authenticity: slikti jūtos, kaut kas..

šodien, 12:25 pm, 18 atsauksmes / atsauksmēm

slikti jūtos, kaut kas negatīvs mani emocionāli ir saviļnojis --> tātad dzeršu
noticis kaut kas ļoti labs, jūtos lieliski, jānosvin --> tātad dzeršu

būtībā liekas, ka visi tā vien vnk grib dzert, jāatrod tikai iemesls, lai tas būtu legit un sabiedriski appropriate. kādēļ tas ir ok? mēs visi katru dienu piedzīvojam emocionālus saviļņojumus, kādēļ ir nepieciešams alkohols, lai to izdzīvotu?