kjiimikjis (kjiimikjis)

kjiimikjis: Random doma

šodien, 1:38 pm, atsauksmēm

Vispār, visādām novērtēšanām utml. padarīšanām vajadzētu ieviest "Seal of Quality" vai "Seal of Excellence" pretmetu - teiksim, "Seagull of Shittiness" vai "Penguin of Piss Poor Performance".
Dunduks (dunduks)

Dunduks: Dažas nedēļas nogales izklaides

šodien, 1:18 pm, atsauksmēm

Pēc tam, kad uz laukuma ar Innsmouth mūs (un visu pārējo pasauli) kārtējo reiz apēda (šoreiz tas bija šis jaukumiņš), tika pieņemts lēmums, ka sen nav uzvarēts un tāpēc nākamā partija tikai ar pamatspēles laukumu un paņemts tika pēdējais nespēlētais - pats tematiskākais, oponents. Jau no paša sākuma viss, kas varēja notikt slikti tā arī notika - regulārie četri kauliņi bez saksesiem, monstri no maisiņa viens par otru nepatīkamāki, daudz jāārstējas (kas gan bija paredzams pie max San&Sta -1), bet pamatspēle vien daudz piedod un pie pieciem doom tokeniem klāt ir pirmie sīli un tad jau viss sakārtosies. Lika nedaudz pagaidīt. Tajā brīdī no Mythos kāršu deka kārta pienāk šai. Nākamajās astoņās mythos kārtīs neatvērās neviens jauns geits, bet tas nebija nepieciešams, jo astoņas reizes pēc kārtas tika uzmests vieninieks vai divnieks (lai rumouru noņemtu bija vajadzīgs sabiedrotais, kuru nomest, bet 1) nevienam īsti nebija atbilstošu resursu iegādei, 2) atnākot Arkhamas enkounteram, kur varētu tikt pie tā, protams, no diviem kauliņiem saksess neuzmetās). Rupucis pamodās un kirdik. Vīkenda treša partija gan uz mazā laukuma notika pēc plāna - lai arī visiem pārsvarā bija jābūt lēnākiem nekā būtu gribējies, un clue tokeni kaut kur iztērējās, bet aktīvi verot ciet ar četriem sīliem pietika, lai vienā brīdī atvērto geitu vairāk nebūtu.

Nedaudz paskatījos Eiropas čempionātu futbolā sievietēm (nu tur pa minūtēm 15-20 no kādām sešām spēlēm). Tas tā tīri medicīniskos nolūkos, lai netecētu ārā acis skatoties Latvijas virslīgu.
ﺎﻠﻒ (alefs)

ﺎﻠﻒ: Ja cilvēkam ir nopietna..

šodien, 12:36 pm, 3 atsauksmes / atsauksmēm

Ja cilvēkam ir nopietna slimība, kuru (ap)ārstējot, mūžu ir cerības pagarināt, bet cilvēks pie daktera tomēr neiet, vai tas ir pašnāvības paveids?
Kosmoss (khosmos)

Kosmoss: Reizēm sapņos redzu, kā..

šodien, 12:28 pm, atsauksmēm

Reizēm sapņos redzu, kā bars skaudīgu zombiju skrien pakaļ manam izredzētajam. Ne jau velti, xaxaxa
Starp citu, mums nobeidzās otrs kompis un man nav laika padarīt visu, kas būtu jāpaveic atvaļinājuma laikā, tāpēc no rītiem uzvedos kā mazs ezis, bet pēc pāris stundām jau runājama. Pie zobārsta vēl nebiju - bail.
Kosmoss (khosmos)

Kosmoss: Kad uzrakstu, ka man klājas..

šodien, 12:22 pm, atsauksmēm

Kad uzrakstu, ka man klājas slikti, uzreiz sāk iet labāk, un otrādi tāpat. Jūs gan laikam esat varen skaudīgi sekotāji, bet, ja gribat, lai atveru dievnamu un dalos ar kaltētām reņģēm un bagetēm, nāksies stratēģiju nedaudz mainīt. Vispār esmu ļoti dāsna, ja man ir normāla līdaka ķeselē.
jutoņa: confused
sirdnA (sirdna)

sirdnA: Kā ir pareizi - "119 gadu"..

šodien, 11:59 am, 8 atsauksmes / atsauksmēm

Kā ir pareizi - "119 gadu" vai "119 gadus"?

Tas ir - "Kristīne - nolād savu stulbo izvēli jau 119 gadus" vai "Kristīne - noliek savas vieglās dienas jau 119 gadu"?

II: aizvien vēl sarunas ar sevi..

šodien, 11:10 am, atsauksmēm

aizvien vēl sarunas ar sevi galvā notiek angliski, bet domāšana latviski

.: someone found out that the..

šorīt, 9:09 am, atsauksmēm

someone found out that the admin password was adminadmin and managed to log in using that.

- https://blog.marai.me/2017/07/24/18-year-old-arrested-bkk-tsystems-e-ticket/
aņa delovejevna (deloveja_kundze)

aņa delovejevna: meklēju nebanālu priecīgu..

šorīt, 10:07 am, 5 atsauksmes / atsauksmēm

meklēju nebanālu priecīgu mūziku, starp citu. domāju, ka gaudu mūzika manā šī brīža stāvoklī neko labu nedod.
helvetica (helvetica)

helvetica: nesāciet, bērniņi, pārāk ātri.

šodien, 11:03 am, 6 atsauksmes / atsauksmēm

ha! tikai tagad man aizgāja, kā tas būtu darāms! septiņi gadi, bļ. un tikai tagad. Pat publikācijas nebūtu problēma.
grizzly_bear (grizzly_bear)

grizzly_bear: esmu sācis menedžēt grupu..

šorīt, 10:48 am, 4 atsauksmes / atsauksmēm

esmu sācis menedžēt grupu The Bad Tones (iepriekš bija pazīstami kā The Pink Elephant). viņiem šodien ārā jauns video https://www.youtube.com/watch?v=4EsKSs-tZd8, bet nākamotrdien koncis One One (bijušais 9k1). nāciet, būs labs rokmūzikas koncerts. https://www.facebook.com/thebadtonesband/
aņa delovejevna (deloveja_kundze)

aņa delovejevna: no rīta sēdēju Rīgas..

šorīt, 9:21 am, atsauksmēm

no rīta sēdēju Rīgas lidostā pie loga, ārā spīdēja saule, viss bija tāds skaists un drusku trausls, un tad man lidmašīnā likās, ka es vai nu izvemšos, vai noģībšu, vai man pārsprāgs galva, vai viss kopā, jo es taču zinu, ka alus vakarā pirms lidošanas nav forši, es taču zinu, ka man riebjas agrie lidojumi, un šis bija mega agrs - 6.30 no rīta, es taču to visu zinu, bet vai ta es nu būšu tā, kas kaut ko ar šīm zināšanām darīs, hah.
bet no rīta bija tā skaistā sajūta, ko kādu laiku nebiju sajutusi, proti, ka es būtu lepna un pretty excited, ja es sevi tādu tagad redzētu pirms pāris gadiem. ceļā uz savu pirmo starptautisko konferenci, turklāt Londonā, turklāt satikt draudziņus, šodien ar Ditu vakarā iesim uz teātri un tā, un tas ir tieši tas, ko kādreiz tik ļoti esmu gribējusi, ko arī tagad tik ļoti gribu. šī te plašuma un mēroga sajūta, kuras reizēm pazūd, ja ieslēdzos savā Vecrīgas - tuvējā centra kvadrātiņā.

un savukārt Frankfurtē līst lietus un ir auksts, beidzot atradu rozetes kaut kādā stūrī un varu izlikties, ka varu pastrādāt. bet laikam jau jāsaka, ka laiks, kad varēju lidostās un lidmašīnās strādāt, nu ir pagājis, tagad šīs ir telpas, kur es vienkārši skatos tālumā un aizeju pilnīgā pašplūsmā.

un vēl, gribētu vairāk ceļot kopā, mazāk viena. been there, done that. tagad būtu jāmācās kopība.
virginia_records (virginia_rabbit)

virginia_records: pirms brokastīm pabeigt..

šorīt, 10:19 am, 2 atsauksmes / atsauksmēm

pirms brokastīm pabeigt tekstiņu un pēc tam vārtīties ar bērniņu pa gultu, ļaujot viņam izzīst tukšas abas krūtis un abiem piemigt no omulības, nevis tāpēc, ka nāktu miegs. tā ir laba dzīve, nevis jebkas cits.
porcelāna lellīte (neraate)

porcelāna lellīte: nemitīga kritika ļoti..

šorīt, 10:15 am, atsauksmēm

nemitīga kritika ļoti nogurdina
cukursēne (saccharomyces)

cukursēne: krusta karš

šorīt, 9:53 am, 2 atsauksmes / atsauksmēm

mani ļoti apbēdināja šis raksts, kas kārtējo reizi piemet pagali vecajam, labajam "VISI VEGĀNI IR TRAKI EKSTRĒMISTI" ugunskuram. es nesaprotu, kāds labums nākt klajā ar apgalvojumiem, ka kāds, lūk, panāks lopkopības aizliegšanu (jautājums, protams, arī, vai to tā formulēja organizācijas pārstāvis, vai žurnālists). man šķiet, ka ir taču diezgan skaidrs no dažādiem vēstures gadījumiem, ka ne jau aizliegumi maina cilvēku uzvedību, citādi, piemēram, sausais likums būtu panācis atturībnieku sabiedrību, un es kaut kā neatceros, ka tas būtu noticis. turklāt tad runa bija par alkoholu, kas patiešām nevienam uzturā nav vajadzīgs, kamēr par dzīvnieku izcelsmes produktiem es noteikti nebūtu gatava tik kategoriski izteikties - es ļoti labi iztieku bez, bet nekur nav teikts, ka reāli kādai daļai cilvēku nevarētu būt pilnīgi pamatotas grūtības nodrošināt visu sev vajadzīgo, ēdot tikai augu valsts pārtiku.
kjiimikjis (kjiimikjis)

kjiimikjis: Atvaļinājums beidzies. ..

šorīt, 9:58 am, atsauksmēm

Atvaļinājums beidzies.

Esmu aplaistījis kaktusu, un ar to arī jūtos šodienas produktivitātes potenciālu izsmēlis.
Raksturi (punkts)

Raksturi: Sieviete laka.

šorīt, 9:53 am, atsauksmēm

Sieviete laka.
kants (kants)

kants: lasot baumanu

šorīt, 9:17 am, 4 atsauksmes / atsauksmēm

vai varētu būt, ka postmodernisms ir liquid modernity pašrefleksija? postm. noliegšana vienmēr šķitusi kaut kāda frankfurteru ākstība, bet šī doma satvēra un neatstājās.
Božena Chodunska (bozena)

Božena Chodunska: Saimniecībā mums iet tā,..

šorīt, 7:37 am, 1 atsauksme / atsauksmēm

Saimniecībā mums iet tā, ka kurminators pīkst un bubina, taču pagaidām kurmju un žurku diasporas vēl nav paudušas Attieksmi.
Dilles vislabāk aug rožu dobē, kur tās atrodas patvaļīgi; citur tās gandrīz neaug, neatkarīgi no tā ir vai nav sētas. Ar baltu skaudību aplūkojam Citu Saimnieču diļļu dobes.
Dīvainā kārtā ir aizmetušies gurķi diezgan kuplā skaitā.
Papus aplūkoja mūsu pienesumu mājokļa dizainā (puķes, aizkari, ē.. dažas pieticīgas lentītes), brīdi paklusēja un sacīja, ka nu var redzēt, ka te sievieši vien dzīvo, visur bantītes un sirsniņas (!).
Jā, nu var jau saprast, mēs arī skrūves, šaibas un uzgriežņu atslēgas nolikām pa atvilktnēm, iepriekš tās mētājās visur.
Jūrascūkas k-gs arī izturas līdzīgi, kad viņam svaigi iztīrīts būris.
cukursēne (saccharomyces)

cukursēne: man ir apnicis mosties..

šorīt, 7:02 am, atsauksmēm

man ir apnicis mosties nogurušai, jo neesmu normāli izgulējusies
* (inese_tk)

*: jūlijs

šonakt, 2:06 am, atsauksmēm

pēc tiem 2000+ nobrauktajiem km, joprojām normālais agregātstāvoklis liekas sēdēt mašīnā un braukt. nu vai nebraukt, bet dirnēt robežpunktā. pārējie stāvokļi (piemēram, būt mājās vai jāt ar zirgu) šķiet tādi tikai "pagaidām".
jutoņa: jāizkar vīgriezes un jāguļ
tēmas: mašina
* (inese_tk)

*: jūlijs

šonakt, 1:40 am, atsauksmēm

tēmas: filma, ukraina
authenticity (authenticity)

authenticity: Tas viss visticamāk atkal..

šonakt, 1:36 am, 5 atsauksmes / atsauksmēm

Tas viss visticamāk atkal mainīsies, kā jau jebkurš dvēseles stāvoklis, bet man gribējās piezīmēt, ka šobrīd es jūtos tik laimīga, ka man gribas bez maz vai raudāt. Viss tādā emocionāla pacēluma stāvoklī, tik daudz tuvības un mīlestības.
būs, kam patiks (simamura)

būs, kam patiks: "kādas ir attiecības starp..

šonakt, 12:12 am, 9 atsauksmes / atsauksmēm

"kādas ir attiecības starp radošu aktu un estētisku aktu"
ﺎﻠﻒ (alefs)

ﺎﻠﻒ: Es piestrādāju par kaķa..

šonakt, 12:03 am, atsauksmēm

Es piestrādāju par kaķa asistentu lidojošo sīkbūtņu ķeršanā, kas lavās iekšā pa logu.
ausos: Linkin Park — Powerless
telefontubbie (telefontubbie)

telefontubbie: Atbrauca ciemos māsa un tā..

vakar, 11:39 pm, atsauksmēm

Atbrauca ciemos māsa un tā kā D. ir prom visu weekendu, māsa palika pat abas dienas. Sanāca izstaigāties un dzirdēt Tranzītu apmēram 2 km attālumā. Es nevaru būt balts, Vai tu tur esi un citi "grāvēji" bija diezgan labi saklausāmi. Dzīvē reizēm vajag trash devas. Nu tur drausmīgu mūziku vai briesmīgas filmas. Lai smadzeņu puslodēs atmirst šūnas un aizmirstas nebūšanas. Tranzīts ir tāds trash, ka tas kaut kādā mērā ilustrē manu tagadējo jauno dzīvi.

Ā jā. Atradām Maskava TV - Slimnīca. :D

Šodien pusi dienas nomarinējāmies mežā un pie ūdenskrātuves, bildēju ar māsas future husband jauno fotoaparātu, riktīgu vintage. Pie tās ūdenskrātuves vasarā diezgan tizli. Sabrauc "zelta jaunatne", mašīnā ieslēdz tuci un ar atvērtām bundžām tusē pie ūdens. Lauķi. Pāķi. Degradācija. Šodien apmaldījāmies mežā ar Radiohead fonā. Bij smieklīgi.

Šīs bija divas ļoti vasarīgas dienas, bet es esmu jau rudens trūdu stadijā.
naktsvijoles (methodrone)

naktsvijoles: maiga sakaave

vakar, 8:55 pm, 2 atsauksmes / atsauksmēm

es gan pilniibaa uzticos savai sirdij. ja mana sirds ko juut, taa nav nodeviiba vai iluuzija, tas ir saulleekts, kas daavaa iespeeju redzeet. sirds ir pilniibaa atklaata. ikviena sirds sajuuta ir patiesiibas ienaakshana laiktelpaa. sajuuta sirdii ir patiesiibas klaatbuutne manaa esiibaa, un tai nevar ne pielikt ne atnjemt. es to juutu, taatad taa ir patiesiiba un aaicinaajums dziivot.

un tad seko praata nodeviiba. praata vulgaaraas, tukshaas spekulaacijas par manu sirdi. chuuska praats rupji atrauj durvis uz manu sirdi, pleesiigs ar asmeni rokaa un veel simts dazhaadiem indiigiem moku riikiem, aptumshojies uzsaak kjidaashanu. kad vinjsh ir iznjirgaajies, izvarojis, vinjsh atlaizhas un garlaikots aizslidinaas projaam, pamet neatskatoties. tad izklaidiigi laadeejas.. kas shii par neesteetisko postazhu, kaapeec vinjam ir ruugta, siiva garsha mutee, kaapeec vinjam ir bezmazvai kauns, tas nav iespeejams. kaarteejo reizi sirds vinju ir pazemojusi un nodevusi. vinjsh ruupiigi shkjeerda un dragaaja dienu un nakti, bet tajaa neatrada neko ar ko apmierinaaties, ko apriit, ko paverdzinaat.. ragana, greeciniece, nodeveeja.

ne jau sirds pieprasa un vaimanaa un aarda. sirds tikai miil paari visaam lietaam un cauri visiem laikiem. viena maza uguntinja atplaukst miilestiibaa, kas klusi sildiis un mirdzees muuzhiigi. praats to nevar aptvert, nevar to ieslodziit vaardaa, un nevar samierinaaties ar shaadu savu impotenci un sakaavi.
usne (usne)

usne: Strādāju un rubos ārā,..

vakar, 11:22 pm, atsauksmēm

Strādāju un rubos ārā, ahujeja sāp roka, ko vakar Gravīra atraustīja man no pleca gandrīz kā mirušai sievai no amerikāņu dieviem.
Šī ir skaista vasara un es nespēju to novaldīt, cik aši paskrien dienas.
saldumi (pelnufeja)

saldumi: Man tik ļoti patīk, kā no..

vakar, 10:53 pm, atsauksmēm

Man tik ļoti patīk, kā no iekšpuses smaržo karstā ūdenī izmērcētu cūku pupu pākstis.
Heda (heda)

Heda: Nebeidzams naivums - tiešām..

vakar, 9:36 pm, 7 atsauksmes / atsauksmēm

Nebeidzams naivums - tiešām noticēju, ka pārmetumi Nolanam par to, ka "Dunkirk" ir pārāk daudz baltu vīriešu, ir tikai joks vai troļļošana.
aborigens (aborigens)

aborigens: Acis šovakar aizķērās pie..

vakar, 10:25 pm, 5 atsauksmes / atsauksmēm

Acis šovakar aizķērās pie spāņu gleznotājas Remedios Varo. Daudzkārtīgās koku mizai līdzīgās plēksnītes, misticisms un ironija. Vampīri veģetārieši, piemēram.

Džedaju bruņiniece (kochka)

Džedaju bruņiniece: Pink Floyd

vakar, 10:30 pm, atsauksmēm

So you run and you run to catch up with the sun But it's sinking.
Raksturi (punkts)

Raksturi: Pirms veru vaļā muti,..

vakar, 9:57 pm, atsauksmēm

Pirms veru vaļā muti, risinu krūštura problēmu.
Raksturi (punkts)

Raksturi: Es gribu to, ko es gribu...

vakar, 9:47 pm, atsauksmēm

Es gribu to, ko es gribu. Tagad.
helvetica (helvetica)

helvetica: Oi, kur vajadzīgas tagad ir..

vakar, 9:16 pm, 15 atsauksmes / atsauksmēm

Oi, kur vajadzīgas tagad ir spēcīgas humanitārās zinātnes. Spēt skaidrot Latvijas pozīciju, Latvijas samudžināto vēsturi, kuras ciešanu kausu neviens neatzīs un galviņu nenoglāstīs, jo citiem ciešanas lielākas.
It īpaši, kad visādās top10 pasaules universitātēs sēž profesori no krievijas un pilīti pa pilītei pilina austrumeiropa=nacistu perēklis, visas viņu nacionālisma tieksmes ir nacisms, vai tas attiecas uz 20.gs.vēsturi, vai uz mūsdienu skolu reformu un vizīti pie ārsta.
Būtu vajadzīgi mūsu jaunieši, kas tenure-tracko ārvalstīs, kas pa īstam izsēž arhīvos, parādot ar pirkstu uz nosodāmajiem un attaisnojot bezvainīgos un pa tam laikam nenogrimstot tautas teiksmu dūkstī.
Gan jau tas notiek, bet tikai plašāk nedzird. Plašāk dzird šo: http://www.alternet.org/grayzone-project/nato-celebrates-nazi-collaborators-who-murdered-jews-holocaust#.WXIl5awqL-E.twitter
_delusion_ (_delusion_)

_delusion_: Šodien tikai guļu un lasu...

vakar, 9:17 pm, atsauksmēm

Šodien tikai guļu un lasu. Viss pārējaus,prasa pārāk lielu piepūli. Vāja sirds.
only after dark (tvarj)

only after dark: Pļaviņu piezīmes 2017

vakar, 8:52 pm, atsauksmēm

es pat nezinu, no kura gala sākt aprakstīt tās lieliskās brīvdienas, kas mums nupat bija Pļaviņās. veikšu vien dažas nozīmīgas un ne tik nozīmīgas piezīmes. tātad.

peldējāmies beidzot! divreiz! un darījām to pietiekami agri no rīta, kamēr pie skaistā Līdaces ezera vēl nebija saskrējuši vietējo bari.

svaigi remontētos bēniņos guļas vislabāk un visvieglāk

bijām Pļaviņās pie vietējās frizieres. es gan tikai mazgāju matus. iemesls pavisam triviāls - Daugavā nolaists ūdens līmenis, tāpēc mums pumpī nebija ūdens.

gatavoju bavāriešu kartupeļu salātus. sanāca sehr gut.

par ēdienu runājot. lai vai kādas delikateses-šmelikateses neizmēģini, tomēr no dobes sarakti, vārīti jaunie kartupeļi ar zaļo salātu-kefīra-zaļumu salātiem ir the best. nav nekā, ko tādā karstā vasaras dienā prasītos vairāk.

bērniņš bija priecīgs, jo dabūja sev draudzenīti, dabūja izpeldēties, dabūja vakarā cept maršmellow ugunskurā, dabūja vārītus kartupeļus ar sviestu un sāli neierobežotā daudzumā, dabūja ūdenspistolīti un beigu beigās vēl atstājām pie omes, lai nedēļu turpinātu darīt visu to pašu. piektdienas vakarā viņa mūs pamatīgi samulsināja, jo izrādās bija uzaicinājusi kaimiņu meiteni uz "ballīti" cept zefīrus un tad pie reizes, jo draudzene izteica šaubas, ka viņai ļaus nākt ciemos vienai, ar plašu žestu uzaicinājusi ciemos arī visu pārējo ģimeni. tā nu mums nācās uzturēt leģendu un likt dzesēties vīnus un klāt galdu.

šodien bijām Jēkabpils novadpētniecības muzejā Krustpils pilī. pati par sevi pils ir ļoti cienījama un ar interesantu vēsturi un kolosāli saglabājusies. žēl tikai, ka muzejs to nekādīgi neprot pasniegt. mums iespieda audiogidus un lika ar idiotiskām austiņām apstaigāt noteiktu maršrutu, ko mēs, protams, nedarījām. milzīgas telpas, pa kurām ir izsvaidītas dažas senatnīga paskata mēbeles. kaut kad restaurētas sienas, kuras jau vietām bojājas. vienīgi interesanti bija katrā telpā apskatīt attiecīgas istabas bildi ar oriģinālo 19.gs. interjeru.

vēl mēs Jēkabpilī atklājām vietējo veikalu ar nosaukumu "Gaļas nams". nu, nosaukums izsaka visu.

piedzīvojām mazliet vietējā kolorīta ārkārtīgi centīga kaimiņa veidolā. vakar, kad jau riktēju Lūciju uz gulētiešanu, viņam prispičila pļaut grāvi ar savu ārkārtīgi nekvalitatīvo elektrisko zāles pļāvēju, kas slāpa nost un meta dzirksteles no turpat esošās ielas grants. ļoti skaļi un ļoti ilgi viņš tur mocījās, jo "vēji" pūta no visām pusēm, vads pinās čībās un vispār tas no malas izskatījās tik necilvēcīgi, ka es pilnībā sapratu, ka viņš bija izvēlējies tieši diennakts stundas ar visminimālāko apgaismojumu, lai šo apkaunojošo darbu paveiktu bez lieciniekiem. tieši tāpēc es pusstundu sēdēju un filmēju viņu no bēniņu loga.
austra (au)

austra: šodien sadedzināju 22..

vakar, 9:11 pm, 11 atsauksmes / atsauksmēm

šodien sadedzināju 22 ērces. tad vietā, kur bija epicentrs (mauriņā, bļin!), izlēju benzīnu un aizdedzināju. gan jau vēl sadega tikpat, ja ne vairāk. stulbās ērces un to vairošanās.
lmr (lmr)

lmr: pēdējās dienas jūsmoju..

vakar, 8:33 pm, atsauksmēm

pēdējās dienas jūsmoju par gaismēnu. kad saule ēku apspīd no sāna, ēka ir redzama visā skaidrībā. tāda vienmuļa, monumentāla ķieģeļu siena atklājas visā savā rokām liktajā brīnumā, ķieģelīši mazliet dziļāk sienā, ķieģelīši mazliet vairāk uz āru, tie visi met skaidras, tumšas ēnas. saullēktā viss izstiepjas. tiltam margas izstiepjas divreiz platākas, un visi ar acīm iepriekš nesaskatāmie šķībumi ēnās izstiepjas tik lieli, ka tos var ieraudzīt. margas pašas it kā taisnas, bet ēnā šķības. ēnai ir taisnība. un ēkas arī šķiet daudz iespaidīgākas, ja var redzēt no tām krītošo ēnu. dienas laikā pilsētā par to nesanāk daudz domāt, vismaz es vienkārši uztveru saules vai ēnas laukumus, kuriem sanāk iet cauri, nedomājot par to cēloņiem, un ielas arī tā vienkārši ir sadalītas saules vai ēnas pusēs. bet no rīta tu skaties uz kādu māju un tai virsū krīt ēna no citas mājas, kura tev aiz muguras, un sanāk, ka tu mazliet redzi arī to, kas notiek tev pakausī, ka aiz tevis ir tāda māja ar tādu jumtu. un pirkstu ielikt krītošajā ēnā arī ir maģiski. pirksts saulains un pirksts zils, it kā ēna būtu viela, kurā var kaut ko iemērkt.