Adon (lord)

Adon: par mocekļiem

šorīt, 8:56 am, atsauksmēm

imo Sokrātu zina vairāk par citiem grieķu filosofiem tikai tāpēc, ka viņš mira "mocekļa" nāvē, bet mocekļus rietumu sabiedrība joprojām augsti godā... nu un vēl tāpēc, ka viņa tēzi par zināšanu trūkuma apzināšanos ir vieglāk uztvert un atcerēties, kā, teiksim kādu atomismu vai duālismu...
tēmas: tāpatvien
Nepabeigtā dienasgrāmata (dienasgramata)

Nepabeigtā dienasgrāmata: DELFI. Izvēlē par labu..

šorīt, 8:55 am, atsauksmēm

DELFI. Izvēlē par labu Jūrmalai arī nepalīdzot tas, ka netiek piedāvātas, piemēram, atlaides. "Pacietībai ir kaut kāda robeža," sacīja Krutojs.
indulgence (indulgence)

indulgence: Lasot tādas ziņas kā ..

šorīt, 8:23 am, atsauksmēm

Lasot tādas ziņas kā "Исламисты приказали сделать обрезание всем женщинам Ирака", man (gan jau, ka citiem nē) neizbēgami rodas jautājums: cik gan ļoti no autoritārā režīma atbrīvotie irākieši šobrīd ir pateicīgi Rietumiem par šo faktu.
tēmas: politika
Ūūlę (chimera)

Ūūlę (dziivo_te): izīrē dzīvokli, sākot ar..

šorīt, 8:20 am, atsauksmēm

izīrē dzīvokli, sākot ar novembri:

valmieras ielā pašā stabu ielas galā. otrais stāvs, divas istabas (caurstaigājamās), tikko veikts kosmētiskais remonts. ērtības - visas, izņemot centrālo apkuri - var kurināt ar malku (pie radiatoriem pieslēgts malkas katls, ļ. silti) vai elektrību, ledusskapis. cena - 150 eiro mēnesī+komunālie (ja kurina ar malku, tādu praktiski nav). ļoti labi dzīvokļa saimnieki. bērni un dzīvnieki diskriminēti netiek, galvenais maksāt laicīgi un netaisīt pārāko pritonu. 26195793, alda.
Ūūlę (chimera)

Ūūlę: izīrē dzīvokli, sākot ar..

šorīt, 8:15 am, atsauksmēm

izīrē dzīvokli, sākot ar novembri:

valmieras ielā pašā stabu ielas galā. otrais stāvs, divas istabas (caurstaigājamās), tikko veikts kosmētiskais remonts. ērtības - visas, izņemot centrālo apkuri - var kurināt ar malku (pie radiatoriem pieslēgts malkas katls, ļ. silti) vai elektrību, ledusskapis. cena - 150 eiro mēnesī+komunālie (ja kurina ar malku, tādu praktiski nav). ļoti labi dzīvokļa saimnieki. bērni un dzīvnieki diskriminēti netiek, galvenais maksāt laicīgi un netaisīt pārāko pritonu. 26195793, alda.
viss šeit lasāmais ir fantāzija un klaji meli (ulvs)

viss šeit lasāmais ir fantāzija un klaji meli: Man parasti ir diezgan..

šonakt, 2:06 am, atsauksmēm

Man parasti ir diezgan vienalga par ēdienu un garšām (protams, atskaitot manu mīļāko lietu [cenšos atcerēties, kā to sauc pieklājīgi] - sievietes izēšanu). Bet ārpasaulē ir tāda dunoņa, it kā Hitlers būtu ievietojis slepenu vienību ar mērkaķēniem.

Logs tiek aizdarīts, un dunoņas vairs nav, pietam ir tā, it kā tās nekad nebūtu bijis. It kā viss būtu tāds, kā tas ir - šim teikumam nav nekādas nozīmes. Tas ir kā "filler", kā pasīvā substance tabletē. Jūs taču saprotat, ka tabletes gand;iz nekad nesastāv no tīras substancesX, bet gan tonnām (pārspīlēju) saistvielu (pa fikso izdomāts termins). Pārfrāzējot - patiesībā mēs esam substance X, Y un Z. Un arī pārējie cipariņi un burtiņi, un to kombinācijas. Un vienīgais brīdis, kad Dievs mums patiesi stāv klāt, aiz kreisā pleca, ir tad, kad manipulējam ar šīm substancēm. Jo tā ir vienīgā situācija, kad Viņa augstībai (es drīzāk teiktu - zemībai) esam patiesi interesanti.Yes, God created marijuana and cocaine in the nature on the ... whatever day. And we shouldn't forget that he created DMT which is in lots of plants found in the most obvious of places - nature..

Tomēr kaut kur kāds jūt, kāds, kam gaužām krītas reputācija. Kāds, kurš nav mērkaķauditorijā.Tāds postiņš, jo, lūk, es sapņoju, kā sniedzu sievietei tiešām, tiešām, tiešām baudpilnu orālo samīļošanu. Tadu, kur viņa vienā punktā bija tik mikla, ka man sāka kļūt grūti elpot. Bet tad es sāku intenstīvāk laizīt un rīt nost, un, šķiet, tas atrisināja problēmu. Pēc tam bija sajūta, ka man ir salauzts deguns, jo viņa tik intensīvi dejoja uz manas sejas, burtiski vēlēdamās to izdrāzt, bet es viņu turpināju kārdināt, ar rokām turēdams viņu aiz skaistajiem gurniem un pat spiesdams viņu ciešāk klāt savai sejai. Līdz es pamodos. Un noskaidroju, ka pasaule nav tik viennozīmīga, jo:

This Brazilian Man Had 10 Plastic Surgeries So He Could Look More Like A Korean Pop Star


Ingmārs (ingmars)

Ingmārs: Rhino

šonakt, 1:23 am, atsauksmēm

Ingmārs (ingmars)

Ingmārs: bounty hunter

šonakt, 1:16 am, atsauksmēm

Ingmārs (ingmars)

Ingmārs: freelancer

šonakt, 1:13 am, atsauksmēm

kants (kants)

kants: jaunā latviešu gastronomija

šonakt, 1:22 am, 1 atsauksme / atsauksmēm

sienāzis - pļavas garnele!
tēmas: gastronomija
Burunduku Princese (burunduki)

Burunduku Princese: Mamma mia! Tāāāda..

šonakt, 1:16 am, atsauksmēm

Mamma mia! Tāāāda nedēļas nogale!
Par vienu burciņu reducēti Rojas jūrmalas zilo mālu krājumi. Sēžu tagad maskējusies pie kompja, un pat caur māliem apkaltušo un savilkto seju spēj izlausties plats smaids. Nekad nebūtu domājusi, ka teikšu ko tādu, bet - es PATIEŠĀM gribētu dzīvot tur, Rojā.
RojaL festivāls aizvadīts godam - iedeguma pakāpes maiņa no piena pakas uz piena šokolādes brūno, viļņi, viļņi, viļņi.., sarunas par un ap mākslu, kino uz lielā ekrāna jūras krastā un danči līdz rīta gaismiņai. Pat ja te, Rīgā, notiktu līdzīgs pasākums, tas tik un tā būtu kā vāja atblāzma šim...
ausos: Лесоповал – Я куплю тебе дом
khosmos (khosmos)

khosmos: now, lem'me clarify something..

šonakt, 12:13 am, atsauksmēm

now, lem'me clarify something for ya'all: depresija nav grūtsirdība, un panikas lēkme nav purely fizioloģiska. satikt Pānu nozīmē sašķīst miļļons lauskās bezgalīgi. satikt sevi nozīmē vispirms uzkāpt karātavu kalnā un pasmaržot trūdošu miesu, tas tev nav nekāds neizdevies brauciens pēc saldējuma, zač. un es saprotu, ka pienāks brīdis, kad arī es būšu tikai neizdevies brauciens pēc saldējuma, this is bound to happen more than once.

Mirstu, tātad esmu
ausos: Dead Can Dance

-: Galvā migla -- pie šādas..

šonakt, 12:47 am, atsauksmēm

Galvā migla -- pie šādas temperatūras...

Man šķiet, arī šādi tādi atrisinājumi, kam es it kā neapzinoties sekoju, ir tikai šī karstā laika dēļ -- ienācis prātā, ka tā tam jābūt un neko vairs apkārt neredzu.
* (inese_tk)

*: jūlijs

šonakt, 12:39 am, 2 atsauksmes / atsauksmēm

vienā no laivu brauciena naktīm es sapnī redzēju, ka KKF iedeva man 200 EUR par maniem bērnības zīmējumiem.
tēmas: sapnis
Pats par sevi (wowow)

Pats par sevi: Need For Speed. Daudz..

vakar, 11:39 pm, atsauksmēm

Need For Speed. Daudz autiņu, viena simpātiska meitene, muļķīgs sižets, klišejiski un ar salkanām beigām.
tēmas: filmas
intenormal (intenormal)

intenormal: ehh

vakar, 11:37 pm, atsauksmēm

kāpēc es paņēmu tos dīvainos alus 0,33 tilpumā, nudien, tiešām nesaprotu.
ausos: Against Me! - Fuckmylife666
khosmos (khosmos)

khosmos: reizēm nav nekā ļaunāka..

vakar, 11:27 pm, 2 atsauksmes / atsauksmēm

reizēm nav nekā ļaunāka kā tikt sauktam par bērnu, jo kam tad tas viss, bet kas viss, it kā tas pats, kas citiem, tikai lēca atšķirīga. sociums vispār ir 101 atsauce uz katru individuālo pieredzi, viena mēraukla uz visiem, vienalga, vai tev 105 vai 138, 25 vai 49.
there is always a goddam zero point, though
ausos: November Növelet
tēmas: fy, khosmos, self
Zintish (zin)

Zintish: check

vakar, 11:23 pm, atsauksmēm

ir pavadīts burvīgs pagarinātais vīkends Daugavas lokos, plostojot ar radio Naba
nesavaldāma (putana)

nesavaldāma: Nenosūtītā vēstule.

vakar, 9:15 pm, atsauksmēm

Ik pa vairākiem gadiem, mēs atkal parunājam. Tik bailīgi reizēm. Man bail tevi satikt.
amanita (amanita)

amanita: Dēls spārno. "Mammu, zini,..

vakar, 11:04 pm, atsauksmēm

Dēls spārno.
"Mammu, zini, kas ir manā sirdī? Tavs skaistums."
tēmas: 4
Viņa Gaišība (kautskis)

Viņa Gaišība: Nobīdes maršrutā

vakar, 10:42 pm, 5 atsauksmes / atsauksmēm

Es uzrakstīšu par Nirnbergu, nacistiem un fetiša kostīmiem, goč pendel uzrakstīšu, vēl jo vairāk tāpēc, ka man arī tagad ir viens fetiša kostīms (NE lederhosen, bet gan sarkanrūtots krekls ar vegāniskām briežraga pogām, es viņā izskatos ļoti daiļi, atliek tik ciri pār plecu un prom uz mežu, I'm a lumberjack and I'm all right!) Bet tagad es esmu mazliet novirzījies no maršruta un, kā varbūt nojaušat, atrodos dižajā františeku zemē. Un man beidzot ir burvīgs iemesls izmantot jūzerpikču ar Milošu! (Ja neesat redzējuši Ostře sledované vlaky, kas ir čehu un no kurienes šī jūzerpikča ņemta, pārtrauciet visu un noskatieties, tā ir viena no pizdatākajām filmām ever. Vai varbūt pagaidiet, varētu uzrīkot filmas skatīšanos ar čehu aliem un tādām lietām, tēmatiskais kinoseanss, thhh.)

Vārdu sakot, pēc Nirnbergas mēs ar biedreni [info]gc izdomājām, nahuj Veimāru, v pizdu Beirutu (es zinu, ka viņa vispār ir Baireita, bet Beiruta skan skaistāk un pārprotamāk), dosimies uz Prāgu, jo, ko domājies (fun fact) Jūspadevīgais iepriekš nekad nebija bijis Čehijā. Nu, un es arvien ar pārlieku lielu prieku piekrītu pamēģināt lietas, kuŗas iepriekš neesmu darījis, nopietni, ko tik es ar šādu attaisnojumu neesmu sadarījis, bet es te novirzos no tēmas! Tātad: pēc nelielas besīšanās (jūs domājat, ka Vācijā sabiedriskais transports vienmēr iet laikā? Ha, biedri, ha!) mēs iebraucām františeku zemes galvaspilsētā. Pēc vēl lielākas besīšanās (pizģec, kā mani besī negodīgi valūtas mainītāji -- čaļi, es esmu savējais, es jūsu trikus pa gabalu pazīstu, godīgi, ar mani šitā izdarīties nevajag) mēs ievācāmies caur internetiem uzmeklētajā viesnīcā. Esat redzējuši Grand Budapest Hotel? Protams, ka esat. Lūk, šī viesnīca bija izspļauta vēlīnā Grand Budapest Hotel, kad viņā palikās Džads Lavs un viņa jau bija pārliecinoši savā norieta posmā. Ar tepiķiem klātu gaiteni, sešdesmito gadu ČSSR liftu un Purvciemremontu numuros. Varu iedot adresi, ja gribat, tur ir ļoti lēti un samērā tuvu centram (kur nekā nav, aizsteidzoties notikumiem priekšā) un vēl tuvāk Višehradai (kas diezgan pārliecinoši ir īstais iemesls, kāpēc jābrauc uz Prāgu, bet mēs atkal aizsteidzamies priekšā).

Tad otrā rītā pēc pārsteidzoši brangām brokastīm (man bija iedalīts ČSSR ražots šķīvītis, ak, gandrīz vai as'ru notrausu) devāmies ķeksīšu vilkšanas pasākumā, tas ir, apskatīt apskates objektus. The usual suspects: pils, tilts, katedrāle, tādā garā. Teiksim tā: es tiešām arvien biežāk spēju atteikties no vispārpieņemto apskates objektu apskates. Piemēram, pēdējo reizi Berlīnē es Brandenburgas vārtu un Čekpoint Čārlī vietā redzēju Ostina Pauersa slepeno štābiņu, kas, ko niekus, ir kādas piecdesmit reizes krutāks apskates objekts. Bet nu Berlīnē es esmu bijis kādas desmit reizes, es tā varu atļauties. Bet tomēr man kādā sirds stūrītī mita pārliecība, ka Prāgas apmeklējums nebūs pilnvērtīgs bez apskates objektiem. Droši vien viņi ir jāredz, tīri tā, lai varētu atķeksēt. Bet jārēķinās, ka to pašu ķeksīti vilks arī vesela kaudze krievu tūristu. Un amurikāņu fudge backpackers, kas visur vazājas ar savām milzīgajām somām un skaļi tērgā savā apnicīgajā amurikāņu valodā. Nekad nekur citur neesmu saticis tik daudz amurikāņu bakpakeŗu. Manuprāt, Prāga viņiem ir kaut kāds iniciācijas rituāls -- tu vienkārši neskaities pilnvērtīgs bakpakeris, pirms neesi atķeksējies Prāgā.

Tātad: par obligātajiem objektiem nav daudz, ko stāstīt. Piebildīšu tik, ka es nekad vairs nespēšu nopietni uztvert katoļus. Tie ir tie pieaugušie cilvēki, kas spēlējas ar lellēm, nosauc viņas (lelles) par "Prāgas Jēzuliņu" un izliekas, ka tā ir nevis spēlēšanās ar lellēm, bet gan kaut kāds morāls +1, as in, es esmu daudz morāli pareizāks tādēļ, ka pielūdzu lelles. Nu i nafig, pieaugušu cilvēku dzīve ir daudz interesantāka par šādu bērnišķīgu make-believe.

Toties neobligāto objektu, kā izrādās, Prāgā netrūkst! Es jau minēju Višehradu, līdz kurienei veiksmīgā kārtā īpaši daudz krievu tūristu neaizkuļas. Protams, viņi tur ir, bet ne tik daudz. Tur ir ļoti mierīgi un daiļi. Īpaši aizkustināja šķīstā jūgendstilā pārgleznotā gotiskā bazilika. Jo kāpēc gan ne! Tāpat Prāgā ir funikulers, kas ikvienu pilsētu padara daudz jautrāku (esmu pilnīgi pārliecināts, ka vārds "funikulers" atvasināts no vārda "fun".) Un, protams, Prāgā ir alus, daudz, daudz, alus. Lēts un labs, un daudz, un visur. Tāds prieks, ka mūsu Dievzemīte ir tāda nanny state, kas saviem pilsoņiem viskautko liedz. Prāgā es nodzertos.

Un vēl Prāgā ir ebreju kvartāls. Es, kā jau īstens latvietis, kam rados ir vieni vienīgi Veinbergi, Grīnbergi un Traubergi, par šo ticību visādi smīkņāju, bet pat ar visu smīkņāšanu jāatzīst, ka Prāgas ebreju kvartālā gan vēsture smacē nost uz katra soļa. Kā apstiprinot visādus neglītus stereotipus, Prāgas ebreji par sava kvartāla apskatīšanu prasa pretdabiski milzīgu naudu, gandrīz divdesmit eiras, kas, uzreiz piebildīšu, nav tā vērts. Samaksājiet uz pusi mazāk un apskatiet tikai Altneushul, kas ir vienīgais, ko tur tiešām vajag redzēt. Kādus septiņdesmit gadus jaunāka par Rīgu, tā visviens ir vecākā Eiropas sinagoga, turklāt, kā stāsta, tur bēniņos dzīvo golems. Viņa ir pārsteidzoši maza un droši vien vienīgā gotiskā celtne, ko jūs jebkad redzēsit un kas nebūs kristīgā kulta vieta. Tā nu tu tur sēdi un skaidri jūti, kā gadsimti veļas tev pāri. Ļoti burvīga sajūta, tā gadsimtu velšanās pāri.

Pretī Altneushul ir smuks pulkstenis ar ebreju alefbeta burtiem (kas, gluži kā latīņu alfabēta burti, vienlaikus kalpo par cipariem), kas iet pretēji pulksteņa rādītāja virzienam. Ja jums nav, kur likt naudu, turpat pretī suvenīru veikalā var tādu dabūt kā rokaspulksteni. Man ir, kur likt naudu, tamdēļ man tāda nav, bet, ja jums gribas koļīt īsteni ticīgas ebreju čiksas, šis būs īstais aksesuārs. Vismaz līdz tam brīdim, kad vakara gaitā viņas pamanīs, ka jūs tomēr neesat īsteni ticīgs ebrejs. Bet es atkal novirzos no tēmas!

Tas ir, tā īsti nenovirzos. Protams, man ebreju kvartālā kāds jaunietis platmalē un melnā paltrakā tā bikli apjautājās, sak, atvaino, bet vai mēs gadienā neesam ticības brāļi? Še jāpiebilst, ka man ir tāda savdabīga prasme: es itin visur izskatos pēc vietējā, tas ir, mani uzrunā valodās, kuŗas es nesaprotu, un prasa ceļu. Esmu pārliecināts, ka arī, teiksim, Āfrikā mani noturētu par kolonizatoru pēcteci, nevis tūristu. Protams, šeit palīdzēja tas, ka esmu atlaidis jo brangu bārdu (aizbraukšu nākamgad uz Irānu un pēc tam dzīšu nost) un visur staigāju ar cepuri. Bet es viņiem pateicu, ka neesmu. Jā, droši vien es nevaru melot pats sev, bet viņiem taču es varu, vai ne?!

Nu lūk, un tā nu beigu beigās ceļojums pa diženo františeku zemi tagad piestājis Pardubicē, kur es rakstu šīs rindas. Kāpēc Pardubice? Vāclavam Havelam reiz bija tāda skaista luga "Audience", kuŗā es, lai dievi man žēlīgi, reiz spēlēju savā amatieŗteātŗa karjērā. Un manam varonim, pārliecinātam urlam, darbs Pardubicē bija tāds slapjais sapnis, kas, visticamāk, nozīmēja, cik viņam zemas debesis. Nu lūk, un vispār Pardubice ir kūl, Pardubice ir reāli kūl. Ir gan tiesa, visu laiku gribas dungot Makartnija hītu "Back in the ČSSR", bet tas drīzāk tāpēc, ka Prāga savas sociālisma laiku pēdas cītīgi pieslēpusi (lai gan ne iznīdējusi, protams), bet Pardubice lielā mērā ne. Tāda Čehijas atbilde uz jautājumu, kuŗu neviens nav uzdevis, tas ir, es gribēju teikt, Valmierai. Nē, nopietni. Kad es pamanīju, ka viņi vasaras vidū uzrakuši pilsētas galveno ielu, es aiz laimes un māju sajūtas bezmaz vai apraudājos. Ja es jelkad došos trimdā uz Čehiju (nav plānots, bet, kā jau minēju, es labprāt pamēģinu lietas, kuŗas iepriekš neesmu mēģinājis), Pardubice būs tā vieta, uz kuŗu šad tad aizbraukt, pielieties ar lēto čehu alu un nuostaļģiski klīst pa kārtējo nupat uzrakto ielu, laikpalaikam saldsērīgi nopūšoties, nav tak dzimtene, bet tuvu gan.
klaide (klaide)

klaide: pirmā (kārtīgā) pelde..

vakar, 10:41 pm, atsauksmēm

pirmā (kārtīgā) pelde bija pirms nedēļas dubkalnu ūdenskrātuvē (jāpieraksta, citādi vienmēr aizmirstu nosaukumu). tur kautkur zilo kalnu meža viducī starp jaunogri un ikšķili.
tur gabalu tālāk ir arī skatu tornis, esmu tā atradinājusies no augstuma, ka uzkāpjot augšā kādu brīdi nevarēju piecelties kājās, apgūlos un skaitīju mantru - man nav bail, man nav bail, tā sasmīdinot savu ģimeni. kautgan pirms mēneša biju munameģī, bet tur kautkā savādāk, sienas apkārt, vienkārši kāp. un arī, iespējams, sajūties pārliecinošāk, ja kāds cits vairāk izrāda bailes.

"telefonsērga"
Inde (auksts_entelekt)

Inde: biju pie Dž. dārzā norakt..

vakar, 9:23 pm, 6 atsauksmes / atsauksmēm

biju pie Dž. dārzā norakt Savus Kartupeļus. Pavasarī viņas vīrs man iedalīja divus kvadrātmetrus, kur drīkstu izpausties (mums ar viņu parasti strīdi par politiku, kur es saku, brauc atpakaļ uz savu krieviju, krievs tu tāds, bet viņš man da ja vašu Latviju odnim tankam zadavļu.) Tad nu lūk, iedalīja viņš man divus kvadrātmetrus, kur esot mana Latvija un kur varu vozņikatj.
Pirmo reizi dzīvē, bez spaidiem un pēc pašas gribas stādīju kartupeļus. Pirms tam to biju darījusi tikai bērnībā un mokās. Iestādīju 12 kartupeļus..šodien izraku tieši 22. Ieskaitot tādus, kas bija Eberharda oliņu izmērā.
mēs (mes)

mēs: Tētis mums atnāca no darba..

vakar, 8:14 pm, atsauksmēm

Tētis mums atnāca no darba tik dikti saguris + apslimis, ka uzreiz aizmiga nolicies slīpi. Paņēmu bērnu, pampersomu un izgājām vēlajā pastaigā. Lai tētis paguļ, atpūšas klusumā. 
Sēžu bērnu laukumiņā un gaidu, kad bērns modīsies ēst, lai nav ielas vidū ar vienu roku jātur bērnu pie pupa un ar otru jāstūrē rati, bet bērns par spīti guļ! :D
Nu neko, turpinām gaidīt.. un cerams nenosalšu.
Usne (usne)

Usne: Cik forši, ka var valkāt..

vakar, 9:38 pm, atsauksmēm

Cik forši, ka var valkāt visas plānās kleitas !
saknes (augsne)

saknes: Nesen ar draudzeni..

vakar, 9:03 pm, 2 atsauksmes / atsauksmēm

Nesen ar draudzeni pārrunāju visas tās neticamās pārmaiņas, kas pēkšņi ir kļuvušas iespējamas. Tajās ietilpst smēķēšanas atmešana, būtiska alkohola patēriņa samazināšana (neplānoju būt galējs atturībnieks, bet tagad, piemēram, pēdējoreiz lietoju alkoholu 14. jūnijā - glāzi vīna), bez problēmām neēdu gaļu, pat tieksme pēc saldumiem ir ļoti mazinājusies (būtībā "tieksmes" vispār vairs nav, es vienkārši tos tāpat dažkārt ēdu). Vairs nespēlēju spēlītes telefonā tādos apjomos kā iepriekš, pieķeru sevi tās pa vienai vien atinstalējam. Tā sarunas gaitā nonācām pie secinājuma, ka varbūt es neatmetu to vai šo, bet es esmu atmetusi atkarību pašu par sevi. Es noteikti vienmēr esmu bijusi drīzāk atkarīgais psiholoģiskais tips, un tas ir tik prātam neaptverami - piedzīvot kādas izmaiņas sevī, uz kurām tā īsti nemaz neesi cerējis.
helvetica (helvetica)

helvetica: Tā "Saule, pērkons,..

vakar, 8:56 pm, 1 atsauksme / atsauksmēm

Tā "Saule, pērkons, Daugava" kataloņu versijā, šķiet, ir uzfilmēta El Born kultūras centrā, kurā atrodas viena no bezgaumīgākajām un drausmīgākajām Kataloņu brīvestības zaudēšanas cīņām veltītajām ekspozīcijām, ko manas acis vispār nacionāla rakstura kultūras iestādēs ir skatījušas (un nacionāla rakstura kultūras iestādes parasti mēdz izcelties ar ļoti īpatnām (jo dažādos, reizēm visai idiosinkrātiskos veidos nac.lieliskumu un izredzētību apliecinošām) ekspozīcijām un iekārtojumiem (paprasiet Nordiska Museet, Zviedrijā)). Lūdzu nepārprast, arheoloģiko izrakumu vieta, daudzas citas tur esošās ekspozīcijas, kā arī pats EBcc ir ļoti labs, bet tā viena ekzpozīcija tik drausmīgi patētiska un spekulatīva un paši rīkotāji, protams, no visa, kas tur ir, visvairāk lepojas tieši ar to.
xxx (texti)

xxx: Meklējam solisti Veselības ministrijai

vakar, 7:57 pm, 11 atsauksmes / atsauksmēm

Daudzi iesaistījušies Veselības ministra kandidāta meklējumos, tāpēc mēs - sociāli aktīvie Texxxti EK un AK - arī nestāvam malā, jo uzskatām, ka Veselības ministru vajag izdot Veselības ministrijai pat tad, ja pret to iebilst Eiropas Komisija (EK). 

Iepriekšējā Veselības ministrijas virsaite Ingrīda Circene norukājusi nepilnus 3 gadus, kuru laikā viņa uz savas ādas izjuta, ka zajebala no zajebis tālu nekrīt. Viņai padomā bija viena zajebis reformiņa, bet kas tagad? Tagad zajebala tā ministrija, un Ingrīda ar partijas biedru laipnu atbalstu savu posteni pametusi. 

Šī brīža veselības aprūpes sistēma ir ideāli piemērota bagātiem cilvēkiem - tie, kam ir daudz naudas, var palēkdamies staigāt pie privātiem dakteriem un apiet ģimenes ārstu ar viņa stulbajiem nosūtījumiem, lai vēsā mierā saņemtu sev nepieciešamo pakalpojumu - deksofāna recepti vai dunci ribās. Taču paradoksālā kārtā pret reformām tradicionāli protestē tieši nabagākie cilvēki, jo laikam labāk taču, ka kāds dungo “skat, skat, tur laukā zvaigznītes” (lasi - tev pieejams dakteris pēc pieciem mēnešiem, nananā), nekā Artūrs Mednis kokā - t.i., bailes, ka tiem, kas nevarēs nopirkt polisi vai ko tur, pakalpojums netiks piedāvāts vispār. 

Cirčas reforma bija pavisam vienkārša:
Ja, piemēram, mēs, Texxxti, nemaksājam nodokļus (un mēs, protams, nemaksājam, jo mums patīk naudu nodzert), tad mēs tik un tā varam saņemt tieši tādus pašus valsts nodrošinātus veselības aprūpes pakalpojumus kā, piemēram, Gunārs Ķirsons, kurš maksā nodokļus, cep kotletes un nedzer. Rezultātā sanāk, ka mēs, ja neejam pie privātā daktera, un, neskaitot līdzmaksājumu no mūsu nelegālajiem, ar korupciju saistītajiem ienākumiem, ejam ārstēties par Ķirsona naudu. Šāda sistēma aicina sabiedrību biežāk nodzert nodokļu naudu, lai pēc tam cirozi ārstētu par Ķirsona kotlešu naudu. Circenei tas nepatika! Tāpēc Circentītis aizkrāsnē izdomāja, ka tiem, kas nodokļus maksā, viss paliek lecam pa vecam, bet tiem, kas nemaksā, būs jāpiķo 28 eiro mēnesī vai arī, saņemot dunci mugurā, jāmaksā par tā izņemšanu pilna pakalpojuma cena. No maksājuma, protams, tiktu atbrīvoti oficiāli nabadzīgi cilvēki, Kaspars Dimiters, kā arī tie, kas pazīst Juri Hiršu no seriāla “Viņas un John Deer traktori melo labāk”. 

Patiesībā - nekas liels, maza cīņa ar kūpošo ēnu ekonomiku un cerība iegūt čuķ čuķ vairāk naudas veselības budžetā. Kaut kāda reāli nieka reforma, bet notikums izskanējis tik tālu kā tukša muca, un visi sākuši psihot, ka tagad puse Latvijas iedzīvotāju noasiņos pie slimnīcām vai aizkleposies līdz nāvei. Varbūt ātri jāpieņem likums, ka to ļaužu orgānus, kas aiziet bojā netālu no slimnīcas, pēc tam drīkst tirgot un pelnīt valstij naudu. Viss beidzās ar to, ka mediķi Circeni apsūdzēja sūdīgā darbā, jo viņas reforma nav solidāra. Atgādināsim, ka tagad sistēma, kurā nabagie un “parastie” sēž rindā pie dakteriem mēnešiem un pat gadiem, bet Gerkens, sapiķojot uz vietas, kam vajag, iet bez rindas svilpodams, ir tik solidāra, ka mēs labprāt pasludinātu Latvijas sabiedrību par tolerantāko Ziemeļaustrumeiropā, norokot pēdējo Zviedrijas cerību izskatīties kaut cik stilīgai.

Tā nu mums ministres vairs nav, kaut kur uzpeldēja ideja par Toma Baumaņa kandidatūru, bet tā tikpat ātri arī nogrima, un pēc tam neviens pie pārpilnās Veselības ministrijas siles baigi nav rāvies. Pat Šlesers ne. Tātad problēma nopietna.

Vispārējs izmisums bija sasniedzis kulmināciju, un Straujuma bija gatava pati uz pusslodzīti piestrādāt par Veselības ministri. Premjeres uzņēmība priecē, un mēs tagad zinām, ka, ja nu kas, varam lūgt viņas palīdzīgo roku jebkādā jautājumā. Bet te pēkšņi no aizkrāsnes izlīda mūsu prezidents Bērzs, sakot: “A man ir Veselības ministra kandidāti!” Straujuma pieklājīgi viņam atbildēja, ka ir gatava Bērziņa kunga redzējumu par ministra kunga amata kandidātiem uzklausīt. Nākamajā dienā Andris Bērziņš apstiprināja, ka ir gatavs savus kandidātus arī atklāt. Tas labi, jo jau nobijāmies, ka kandidāti viņam ir, bet viņš tos slēps kā kārtis Pokera Partijā. Bet aiznākamajā dienā, tā arī neko neatklājis (vismaz mēs nepamanījām), uz mēnesi devās atvaļinājumā. Ar Dievu! Tātad tomēr Pokera Partija. Mūsuprāt, šīs gājiens ir vēl ģeniālāks par 18. novembra lāpu gājienu. Ar šī gājiena eleganci var sacensties tikai Europraids 2015. 

Ja Ušakovs atkāptos, viņa vietai nebūtu ilgi jāņaud pēc jauna saimnieka. Arī ikreiz, kad miglā nozūd kārtējais Latvijas Televīzijas šefs, Juris Millers jau steidz sūtīt savu CV. Kāpēc neviens negrib kļūt par Veselības ministru? Trīs lietas: 

Punkts viens: Veselības ministriem parasti ir sūdīgs reitings neatkarīgi no tā, ko dara (jo nevienam nepatīk slimot), tāpēc Cirčai nevajadzētu lieki skumt par to, ka viņas reformu centienus neviens nav novērtējis. Veselības ministrus vispār nemēdz augsti vērtēt. Izņēmums, protams, ir Baibas Rozentāles superīgā pričene. Un Atis Slakteris (labi, viņš nebija Veselības ministrs un arī reitings bija dirsā, bet tāpēc jau tas ir izņēmums). Piemēram, Ārlietu ministram vienmēr ir labs reitings, ja vien neesi Ģirts Valdis Krrristovskis, jo ārzemes patīk i lielam, i mazam. Turklāt tur arī nav nekādu baigo reformu (izgāšanās) iespēju. Ko tad ārlietās var reformēt? Samainīt kaimiņvalstis? Sajaukt Turciju ar Turkmenistānu? 

Punkts divi: Līdz vēlēšanām palikuši mazliet vairāk nekā 2 mēneši. Nu, un pēc tam cilvēks, kas būtu uzņēmies šo darbiņu, varētu iet dirst. Ja pieņemam, ka vēl pirms tam būtu jāpamet iepriekšējā darba vieta, tad vispār hujova - aiziet no darba, sapist reitingu, pēc 2 mēnešiem sākt jaunu darbu ar visu savu sapisto reitingu, kā arī dzīvot ārstu naida (nejaukt ar naudu) ieskautam. Varbūt varētu apsolīt ministra amata kandidātam, ka viņu no ministrijas ārā nemetīs arī pēc vēlēšanām. Solījuma laikā vēlams aiz muguras turēt čurikus, lai viss būtu ētiski. Šis būtu ideāls vasaras darbiņš skolēnam, jo vasarā tāpat nav, ko darīt, turklāt bērniem jau visu ko piedod, tāpēc neviens to skolēnu baigi ilgi nesunītu. Patiesībā skolēns būtu ideāls kandidāts, jo Veselības ministrijai vienmēr vajag naudu (kurai ministrijai gan nevajag?), un nauda seko skolēnam. Diemžēl mums slavenu skolēnu vairs nav, jo Rūdolfs Mings esot pabeidzis videni. Rūdolfs Mings pabeidzis skolu, Eminemam četrdesmit, kas tālāk?

Tā kā prezidents Bērzs šobrīd bauda atvaļinājumu, tad kādam ir jāuzņemas atbildība par latviešu tautas mugurā sadurtajiem dunčiem. Palīdzīgu roku sniedzam mēs. Kurš gan cits? Lūk, Texxxtu izvirzītie kandidāti Veselības ministra amatam:

- Baltkrievijas hokeja tiesnesītis Jerabeks, kurš aizmirsa ieskaitīt to, ko Dārziņš bija iemetis. Tienesītim Latvijā ir tik slikts reitings, ka nekas to vairs nespēj sabojāt. Kāpēc gan nekļūt par veselības ministru? Kas būtu viņa svarīgākais darbs? Nekas. 
-Tā kā nav īsti zināms, vai Denisu Čalovski kaut kad izdos ASV cietumiem, tad neko nopietnu darba dzīvē viņš tāpat uzsākt nevar, bet mammai uz kakla jau arī nevar sēdēt. Tāpēc šāds gadījuma darbiņš būtu tieši laikā. Ko Denisam vajadzētu izdarīt? Neko.
- Bez darba sēž Aigars Štokenbergs, kurš pametis Pasažieru vilciena Valdi. Viņam patīk ātri pamest lietas, tāpēc šis ir ideāls darbs - tikai uz diviem mēnešiem. Kādam būtu jābūt Štokija darba plānam? Nekādam.
- Valda Zatlera reputācija ir sūdīga, un, kļūstot par Veselības ministru tik grūtos apstākļos, varētu to uzlabot, taču, ja nesanāks, tāpat nav ko zaudēt, jo reputācija ir tiešām sūdīga. Un viņš ir dakteris. Kā jau zināms, Veselības ministriju vislabāk vadīt dakterim, Izglītības ministriju - skolotājam, Kultūras ministriju - rakstniekam, bet Aizsardzības ministriju - Nikolajam Kabanovam, tad viss izdosies. Kas Valdim jādara? Gādīgi jāuzslauka Katrīnes Pasternakas lietās asras. 
- Kauperu dvīņi ir pabeiguši videni un spēlē mūziku lielos festivālos, tāpēc nekādi skolēni vairs nav. Bet, tā kā viņi ir divi, varbūt tomēr var savienot muzonu ar darbu Veselības ministrijā.Turklāt nekas jau arī nebūtu jādara. 

Kādam te ir Straujumas telefonnumurs? Piezvaniet viņai un nosauciet mūsu kandidātus Veselības ministra amatam, lūdzu, jo mēs esam monogāmas, un uzskatām, ka Laimdotai nevajadzētu rauties pa diviem darbiem. Nākamajam Veselības ministram vēlam labu veselību (nākamajam Izglītības ministram, protams, vēlam izglītību), kā arī neko nemēģināt mainīt, jo Latvijā ir beigušies ne tikai čekas laiki un Jaunais laiks, bet arī Reformu partijas laiki.
indulgence (indulgence)

indulgence: Ķīna, 1971

vakar, 8:39 pm, 4 atsauksmes / atsauksmēm"Strādnieku šķira - Ļina Bjao un Konfūcija kritikas avangards!"


1971. gadā Ķīnas komunistiskās partijas kongresā viens no svarīgākajiem jautājumiem bija Konfūcija ideju kritika. Štrunts par to, kā un kāpēc tas notika. Man pašam šķiet interesants viens aspekts: es gluži vienkārši nespēju iedomāties, ka kādas Rietumu valsts vadošā partija savā kongresā vai parlaments savā sesijā, ar putām uz lūpām apspriestu, teiksim, Okamas Viljama vai Akvīnas Toma koncepciju neatbilstību valsts konstitūcijas preambulai. Tā Ķīna tomēr ir pavisam cita pasaule.
tēmas: Ķīna
saknes (augsne)

saknes: Youtube iesaka skatīties..

vakar, 8:34 pm, 2 atsauksmes / atsauksmēm

Youtube iesaka skatīties Teletūbijus. Satrūkos, līdz atcerējos, ka nesen taču ciemos bija Stella, huh.
tēmas: šausmas
Anne (puuce)

Anne: Pārvācoties neglābjami..

vakar, 8:17 pm, atsauksmēm

Pārvācoties neglābjami zudusi mana bento pusdienu kastīte:/
Usne (usne)

Usne: Logs ir atvērts un kaķa pie..

vakar, 8:07 pm, atsauksmēm

Logs ir atvērts un kaķa pie tā meditē. Grafčiks visu dienu guļ, pavisam saguris, no rīta peldējās daugavā.
Pati esmu beidzot restartējusies un nevilšus atpūtusies.
Nakts no piekdienas vakara uz svētdienas rītu ir restaurējusi nebijušas sajūtas un atstājusi sirdsmieru.
Gaidu, kad atgriezīsies gribasspēks strādāt, pagaidām gulšņāju un izbaudu vasaru.
indulgence (indulgence)

indulgence: uz brīdi izlīdis no mežiem

vakar, 7:46 pm, 5 atsauksmes / atsauksmēm

Mīļo dienasgrāmat', jāazīmē, ka nu jau pāris nedēļas jūtos absolūti laimīgs. Ne tā po žizņi - tā tikai pēdējos 2 gadus, kad ne par ko neīdu, viss šķiet šokolāde, - bet tā tieši gadalaiku sajūtās. Beidzot vasara ir vasara, nevis rudens prelūdija, un beidzot var cilvēks pilnvērtīgi lasīt Sanimelu, Mana ģimene un citi zvēri, 100 vientulības gadus u.c. klasiku - izjust to līdz muguras smadzenēm. Jo ja jūti tikai skandināvus ar viņu sniega un slapjdraņķa sajūtām, tad ļoti daudz kas no pasaules paliek nesaprasts un neizjusts. Bet nu beidzot sajutu, kas ir siesta. Galvenais ir neveikt straujas kustības. Un nolēmu: vecumdienās emigrēju uz Portugāli.
tēmas: sajūtas
pelnu feja (pelnufeja)

pelnu feja: Es neesmu nekāds vegāns un..

vakar, 7:36 pm, 6 atsauksmes / atsauksmēm

Es neesmu nekāds vegāns un vismz pagaidām par tādu kļūt negrasos, bet, jo mazāk es ēdu piena produktus, jo mazāk man tos gribas. Un siers laikam ir vienīgais no tiem, par ko man tiešām grūti iztēloties, ka spētu no tā atteikties. No piena man vienmēr ir bijis slikti, Biezpienu arī tagad varu ieēst tikai kazas. Tad vēl jogurti un šokolāde. Esmu sākusi dzert sojas pienu, pēc piena gan tas negaršo nemaz, kas manā skatījumā ir ļoti labi, vienīgi šitais, ko tagad esmu nopirkusi nav īpaši garšīgs (tiešā nozīmē - tam nav pilnīgi nekādas garšas), bet tas, ko dzēru pie L, gan bija ok. Ar sojas pienu vienīgā nelaime, ka man visādos veikalos ir grūti to sameklēt, bet nu - tas ir salīdzinoši nesen kļuvis aktuāli. Olas es arī vairs ēdu tikai mīklās kā sastāvdālu, bet nu man kā cilvēkam, kurš negatavo, būt par vegānu būtu pagrūti. Bet, pat ja es kļūtu par vegānu, tad tas nekad nebūtu kā ar gaļas neēšanu - ka nekādā gadījumā neko nedrīkst apēst nemazdrusciņ, jo es principā neatbalstu vegānisma filozfiju, vienk. jūtu, ka man arvien mazāk gribas ēst dzīvneiku valsts produktus.
Shelly (shelly)

Shelly: Šodien zoodārzs, kur Lauvam..

vakar, 7:45 pm, atsauksmēm

Šodien zoodārzs, kur Lauvam vislabāk patika ponijs, kurš pacietīgi ļāva, lai viņam bāž pirkstus degunā, un rotaļlaukuma auto. Un siestas laikā, vārtoties pa dīvānu, Lauva tā spiedza un smējās, ka man tiešām sametās bailes, ka kaimiņi pārpratīs un izsauks policiju ar bāriņtiesu (es zinu, ka viņš ir priecīgs, bet paklausoties manu rūkšanu un viņa spiegšanu, var pārprast).
mēs (mes)

mēs: Agrāk modos no katras..

vakar, 5:00 pm, atsauksmēm

Agrāk modos no katras skaņas, tagad varētu arī tanks blakua braukt, gulēšu. Bet vot uz bērna knosīšanos, raudām būšu aušā uzreiz.
Vīrietis smejas par to kā es guļu - guļu, bērns saknosās, atveru acis, paskatos, bērns guļ tālāk, es arī. Un tā vairākas reizes. Es gan neatceros, ka mostos.. :)
Kate (es_esmu_dzhims)

Kate: no seriāliem man patīk..

vakar, 6:56 pm, 3 atsauksmes / atsauksmēm

no seriāliem man patīk wilfred, louie, true detective, game of thrones, twinpeaks un my mad fat diary, bet šobrīd rāda tikai wilfredu un man šķiet, ka dzīvei un svētdienas vakariem trūkst satura, iesakiet, draugi, ko nebūt