x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Par vecu tēmu

2004. gada 12. novembris, 1:56 pm, 24 atsauksmes / pievienot vēl

Ziniet, ko? Es nedaudz pamainīju (ne)iespējamo Cibas index lapu (var šādi). Taču tam nav itin nekādas nozīmes, balsošanas nebūs un vispār. Tāpēc, ka nupat jau man ir vienalga. Nevienu neinteresē, ka 60% to atbalsta, jo 40% to taču noliedz. Ņems vērā tos 40% (a tā vienmēr ir, neba jau nu 20% pārsvars to izšķirs). Runa pat nav par to, tā izskatās, bet gan par to, ka es mēģināju to nomainīt. Turklāt – doma par šo radās, šķiet, februārī vai nu [info]watt vai [info]sc_news žūrnālā (varu pat sameklēt komentāru, kur tas rakstīts), tāpēc [info]mass komentārs "Domāju, ja ir vēlme nomainīt dizainu pirmajai lapai, tad mierīgi tādu vēlmi var izteikt - šeit tusē gana daudz web developeri un datorgrafiķi kas piedāvājumu labprāt padarītu plašāku." ir nu vispār, tikai nevajag (Watt atbilde ir gauži vietā). Tad, lūk, ko gribēju pateikt – tā netiks mainīta!

Pirmkārt – to 40% dēļ.
Otrkārt – no vienas galējības otrā, bet visiem izpatikt netaisos ('coz I'm not that kind of girl).

[info]watt -- balts background rullee :)
[info]wasted -- pārāk daudz saišu, baltam nē, un tā tālāk.

[info]rikella -- grūti orientēties
[info]m_x -- šī ir saprotamāka, tik ļoti nejauc galvu

[info]xoox -- Jebkas ir labāks par pašreizējo :]
[info]shutup -- vecais dizains labaaks

[info]indigo_kid -- izskatās a bit gay :)
[info]ivarix -- Skaista!

Vienam vajag vairāk krāsu, citam – minimālismu. Un tā tālāk, palasiet paši. Kas vēl? Logo nepatīk! Kādas problēmas? Katrs to var uzzīmēt. Krāsas nepatīk! Vēl vienkāršāk – iesakiet vēlamās, nomainīt ir minūtes darbs un izprieca. Pavisam nepatīk! Nu bet lūdzu – seko Mass un aiziet. Kad tas viss būs izdarīts – logo, krāsas, izskats –, parādi citiem un gaidi fleimu! Es zinu, ka jebkurš var labāk par mani. Bet tad kāpēc gan es esmu pirmais, kurš to dara?

Un tiem, kam tur krāsas asociējas ar urīnu un kakām.. Nu, nezinu.. Kalibrējiet monitorus. Tā krāsa saucas floral white. Ā, jā – vēl jau arī Firefox un Opera saprot tādu lietu, kā alternate stylesheet. Vēl mazāk problēmu, vēl vairāk individualitātes (piedāvāju 6 versijas). Pat MSIE lietotāju dēļ varu pacensties un ar JavaScript+DOM un cookies palīdzību ļaut izvēlēties, kādā paskatā to visu turpmāk redzēt. Vajag?

Divas, nē, trīs piezīmes.
Pirmā. Šī ir viena no tām patiešām retajām reizēm Cibā, kad kaut ko nolemj pūlis, neņemot vērā Cibas senajos un autoritātes. Taču tā ir tikai piezīme.
Otrā. Es nespēju cienīt cilvēkus, kas nemāk rakstīt latviski, nepieļaujot pareizrakstības un gramatikas kļūdas. (Bez vārda, tas ir acīmredzami.) Taču arī tā ir tikai piezīme.
Trešā. Man jau patīk, ka cilvēki skatās tālāk par to, ko viņiem bāž pie deguna. Piemēram, [info]smejmoon (mans niks nav "x_f", skaidri rakstīts) un [info]einherjar pie reizes pat ievērtējuši mana žūrnāla dizainu, nosaucot to par bērnišķīgu (to dzirdēju pirmoreiz, taču ne pirmoreiz saku, ka mana žūrnāla vērtība ir tā saturā, ne formā). Arī tāpēc es atgriežos pie tiem pašiem diviem vārdiem, kas vijas cauri visam šim tekstam.

#95: nomierinies, lūdzams. ..

2004. gada 12. novembris, 2:28 pm, 11 atbildes / atbildēt

nomierinies, lūdzams.

tik tiešām nebija labi un viss. vienkārši atbildi pats - ar ko bija labāk par iepriekšējo? vai bija pārskatāmāk, smukāk utt.?

un kurš gan, es atvainojos, novembrī atceras, kas martā rakstīts sc_news komentāros, ja pat nav bijis atsevišķa ieraksta vērts?? man, piemēram, tā bija pirmā dzirdēšana.

un logo katrs tomēr nevar uzzimēt, kā jau redzējām šajā piemērā. tāpat arī nesaprotu kāpēc jāmaina bija logo, ja esošais jau ir ļoti labs?

/sorry, zb tā gaudošana.
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: lielā kat. man nav..

2004. gada 12. novembris, 4:03 pm, 3 atbildes / atbildēt

lielā kat.
man nav iemesla nomierināties, neesmu satraukts.
ko Tu domā ar "iepriekšējā"?
es atceros un ne es vienīgais. seko līdzi. mēģini pati.
ar "katrs" Tu tiešām domā katrs? lai to dara tie, kas "var".
un galvenais - lai to dara tie, kas vispār ko grib un dara, nevis tie, kas "nu jā, vaidzētu saņemties, gan jau, noorganizēsim, redzēs un tā tālāk". nu?
 

#95: nu, ok, varbūt neesi..

2004. gada 12. novembris, 4:52 pm, 2 atbildes / atbildēt

nu, ok, varbūt neesi satraukts, mana personīga pieredze gan rāda, ka šādi ieraksti rodas satraukuma iespaidā ;) lai nu kā, never mind. nu ar iepriekšējo es domāju tagadējo esošo :)

redzi, ar šo visu es gribēju pateikt, ka man bija pirmā dzirdēšana par to, ka tauta gatavojas nomainīt dizainu journālam radās pēc kādā friendlistē pamanīta ieraksta watt'a journālā. ja teiksim cibas galvenā persona cibas sākumlapā un sc_news un sazin kur tik vēl ne - sarīkotu akciju "glābsim journālu un sagādāsim viņam labāku paskatu" ar konkrētiem noteikumiem, jau daļēji sagatvotu lapas izkārtojumu (vai vismaz vēlamo info, nesagaidisim no dizainerīšiem ar pārāk daudz labdarības), ar saprātīgiem termiņiem (un tas ir nevis nedēļa vai divas, bet vismaz 2-4 mēneši, jo mēs visi esam aizņemti cilvēki), nu neticu, ka neviens neatsauktos un neglābtu cibas dizainu - kā jau mass teica. un domāju, ka iznākums būtu ļoti pozitīvs. runāšana "nekas jau tāpat nebūtu" ir tikai atrunas tiem, kam negribas uzņemties atbildību un rīkot šādu lietu.

nu nepiekrītu, ka "ak jel ko cilvēkam uzbrūkat, viņš tikai mēģina blaa blaa blaa". tas jau sanāk tik pat gaudulīgi kā pats pousts. ja dara - tad dari labi. ja 40% ir pret, saproti, ka nav bijis labi un mācies no kļūdām. lieka žēlsirdība pozitīvas kritikas vietā veicina strauju regresu ;)

/ja gribi konkrēti zināt, kas man tavējā nepatika, atmeilo, es nespēju šitik mazā textboxā pārskatāmi izteikties.
 
watt (watt)

watt: ok, sarīkot akciju..

2004. gada 12. novembris, 6:50 pm, 1 atbilde / atbildēt

ok, sarīkot akciju "glābsim cibas dizainu" ir konstruktīva doma:)

tas netika darīts, jo man nav skaidrs, ko darīt darīt pēc tam, kad ir iesūtītas skices. kā vērtēt? kuru izvēlēties? kas vērtēs/izvēlēsies? un pēc kādiem kritērijiem? var jau būt ka man ir lieliska gaume... :)

case in point: cietņa redizains. bija vairākas skices (nbinc izstrādāja, pie tam ar lielisku pamatojumu par katru katrs dizaina elementu: kāpēc, usability viedoklis, utt http://nbinc.lv/data/w0041.htm)... no kurām neviena netika izmantota.

es negribu tā šķiest cilvēku laiku.

runājot pa Blogger, smuki izskatās. Viss vilina cilvēkus pieteikties, veidot jaunu bloģeli. varbūt tā jābūt, varbūt nē. man 5000 vairāk jaunu lietotāju nav īsti vajadzīgi, vismaz tagad nē :)


tā ka esam tur kur esam. x-f piedāvā savas idejas, un mēs tās apspriežam.
 

#95: nu re, ja cibas..

2004. gada 12. novembris, 7:25 pm, atbildēt

nu re, ja cibas galvenajam cilvēkam liekas, ka nevajag, tad jau nevajag ;)
t.i. - ja jau nav skaidri mērķi kāpēc vajag, ko grib ar to panākt, kādu labumu sev vai sabiedrībai utt. utjp.

tik tad jārēķinās, ka šāda līmeņa skices arī saņems 40/60% balsojumu un
pirms pollu ieviešanas bridināt skices autoru, ka tas var sagādāt diezgan lielu sarūgtinājumu.

nē, nu no malas izskatījās, ka baigā sarosīšanās notikusi, un tas lika arī domāt, ka apakšā ir nopietna ideja, kam mazliet pieklibojis izpildījums ;)

(visu cieņu nbinc, bet tās cietņa skices ne ar ko nav labākas par esošo)

/prakse gan sķiet rāda, ka mazāk nervu bojāšanu un labāku rezultātu ar mazāku piepūli veido (jo pirms skiču iesūtīšanas korektu noteikumu/prasību izstrāde vien aizņemtu ļoooti daudz; pēc iesūtīšanas jau būtu tīrs sīkums izlemt), nevis "atklāts konkurss", bet nopietns darbs ar 1-2 cilvēkiem privāti, kas kaut ko sajēdz no jomas, kurā darbojas. protams tikai tad, ja ir mērķis skaidrs.
 
watt (watt)

watt: atceros, pirms..

2004. gada 12. novembris, 4:35 pm, 5 atbildes / atbildēt

atceros, pirms gada-diviem tauta bija sasparojusies mainīt anekdot.ru dizainu. kastītes sazīmēt, slejas... sabāzt visu režģī, kaut kādās kategorijās...

bet nenomainīja.

anyway, jaunais dizains ir smukāks.
vecais ir pierasts, un tāpēc liekas vieglāk saprotams (vai vvz kāpēc mīļš). bet imo to lapu pirmo reizi ieraugot, liekas ka viss pārējais ir miskaste.
 

#95: redz, es nekādi nevaru..

2004. gada 12. novembris, 5:08 pm, 4 atbildes / atbildēt

redz, es nekādi nevaru sasaistīt tavu piemēru ar šo gadījumu.
kā nekā šeit viss no tevis atkarīgs - būs pietiekama apņēmība rīkoties, būs jauns un skaits journal.bad.lv. imho, pozitīvs rezultāts iz negatīviem piemēriem iz dzīves neradīsies.

aizmirstot visu savu politkorektumu - x-f skice izskatījās pēc jebkura skolnieciņa blodziņa - .lv internetā tādu ir simtiem. nepārskatāma, neērta, ar pārāk garu teksta blāķi, ko neviens nelasīs.
esošajai vecajai tomēr savā ziņā ir savs šarms - ok, varbūt nav smuki, bet ir ellīgi jauks 90ito gadu pārskatāms dizains. man vismaz patīk labāk nekā skolnieciņu blodziņi.

ja maina, jāmaina kārtīgi un ar vērienu (lasīt - nav ko par zemu novērtēt savas spējas un iespējas). paskaties kaut vai to pashu www.blogger.com. sc lietotāju vidū ir vismaz 5-10 jaunieši, kam tādu uztaisīt nebūtu problēmu. cits jautājums kā viņus uz to ieinteresēt. un tas jau laikam jāizdomā tev, vai vismaz jāizrāda nepārprotama iniciatīva :)
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: interesanta diskusija..

2004. gada 16. novembris, 6:00 pm, 3 atbildes / atbildēt

interesanta diskusija jums te ar watt sanākusi. taču es palieku savā vietā un nenostājos neviena pusē. šķiet, ka būs jāpārņem no Tevis cita dzīves filosofija - ja būs ugunsgrēks un man rokā tikai ūdensglāze, es labāk neko nedarīšu, nekā kaut ko. :) (tas nebija apvainojums.)

lai nu kā, man Tev ir kāds profesionālāks jautājums. es nepārmetīšu, ja izvēlēsies neatbildēt.
reku [info]smejmoon norāda, ka es izmantoju fiksētu burtu izmēru (vajadzētu relatīvu - "em") un es iebilstu, ka citādi nevar, jo..
Many designers now employ the pixel as a unit of defining text size, not for absolute pixel-perfect control over the look of their web pages, but because there appears to be no sensible alternative.
atsaucos uz A List Apart

kā Tu tam tiec pāri un vai tur maz var ko darīt?
 

#95: [ Error: Irreparable..

2004. gada 16. novembris, 6:18 pm, 2 atbildes / atbildēt

[Error: Irreparable invalid markup ('<em<relative>') in entry. Owner must fix manually. Raw contents below.]

es izmantoju <em>px</em> lielākoties.
pašreizajā darba vietā strādājot ar mākslinieka veikumu, kam nav nemazākās līdzības ar web lapu dizaina veidošanu, bet drukas darbiem drīzāk, savādāk vienkārši nav iespējams.

man webā (http://kat.lv/?id=28, http://kat.lv/?id=24) bij pāris linku par font-size tēmu, tur vienā no linkiem bij smuks salidznājums kā izskatās fonti dažādos browseros/operētājsistēmās, pameklē googlē kaut ko ap <em<relative vs pixel font-sizes</em>. nu katrā gadījumā palasi par to tēmu, lai izveidotos savs viedoklis.

katrs gadījums ir jāizskata atsevišķi un nav tāds viens risinājums labs, otrs slikts. no konkrētā gadījuma jāskatās.
es tiecos uz to, ka relative font size var lietot tikai tad, ja default font size ir saprātīgi liels (nevis piemēram mazais 11px tahoma, kā te ļebedeva cienītāji iecienījuši) un ir 100% pārliecība, ka tas iekļaujas dizaina prasībās. un ar fiksētu font size ir mazāk problēmu.

/tev esošais dizains žurnālam smuks, tikai grūti lasīt, jaukāk būtu, ja būtu <em>line-height: 130%</em> vai kā tamlīdzīgi :)
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: nu ja, es jau lasu un..

2004. gada 18. novembris, 4:00 pm, 1 atbilde / atbildēt

nu ja, es jau lasu un tapē arī gribēju pajautāt kādam, kas to varētu zināt labāk un no dzīves. protams, ka labāk jau būtu izmantot relatīvos izmērus, taču bieži vien tas neizskatās tā, kā vajadzētu.
Tevis pieminētajai mazajai Tahomai varu likt pretī lielo Verdanu. :)

ir jauki, ka man sanācis kas tāds, kas patīk arī Tev. :) katrā ziņā šis stils vēl ir tālu no pilnības un katru dienu šo to uzlaboju, bet par line-height gan nebūtu iedomājies. paldies par ieteikumu!
 

#95: un vēl palasies par..

2004. gada 18. novembris, 4:45 pm, atbildēt

un vēl palasies par line-length'iem un lasāmību, ar to šeit drūmi pieklibo - kaut vai http://www.maxdesign.com.au/presentation/em/, http://dsv.su.se/jpalme/internet-course/font-report.html, http://psychology.wichita.edu/surl/usabilitynews/42/text_length.htm utt.

nelasot to visu: ~12 vārdi rindā un saprātīgs line-height padara to visu lasāmu daudz maz, tagad ir grūti ļoti salasīti :)
 
watt (watt)

watt: (mans pēdējais..

2004. gada 12. novembris, 4:37 pm, atbildēt

(mans pēdējais paragrāfs ir par cibas dizainu)
 
sviesta cibas neoficiālais viedoklis (scibologs)

sviesta cibas neoficiālais viedoklis: hehe, dont worry be..

2004. gada 12. novembris, 2:40 pm, atbildēt

hehe, dont worry be happy, keep smiling un tādā garā
 
on parole (platinum)

on parole: es gan nomainītu...

2004. gada 12. novembris, 2:42 pm, atbildēt

es gan nomainītu. mierīgi, nevienam neko neprasot. neptīk? nu un kas? lai ražo savas SC un tad kunkst. manuprāt, pietiek jau ar iespēju variēt savas cibas paskatu. index lapai jābūt informatīvai, pārējais ir tikai garastāvoklis.
priekā.
 
on parole (platinum)

on parole: ak, mierīgi drīksti..

2004. gada 12. novembris, 2:44 pm, 2 atbildes / atbildēt

ak, mierīgi drīksti mani nošaut par nepareizrakstību. varbūt jautrāk kļūs. :)
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: uz Tevi es nešaušu,..

2004. gada 12. novembris, 3:53 pm, 1 atbilde / atbildēt

uz Tevi es nešaušu, tā bija domāta viena persona, kura man īpaši sākusi nepatikt, vismaz šajā sakarā. Tu - ne-e. :)
es vēl neesmu Cibas admins, tapē tā vienkārši to nevar. turklāt es tāds kautrīgs.. :)
katrā ziņā, es neesmu dusmīgs, pilnīgi sašutis vai izmisis. vienkārši biju nedaudz (tiešām nedaudz) sarūgtināts. biju.
es jau tikai mēģināju. nezinu, vai vēl kāds to būtu te darījis un tagd vairs darīs. pirmos kucēnus slīcina, mani arī turpat.
jā, priekā! (tomēr neaizraujies ar latviešu valodas likumu ignorēšanu turpmāk, ja?)
 
on parole (platinum)

on parole: prieks par tiem, kuri..

2004. gada 12. novembris, 4:15 pm, atbildēt

prieks par tiem, kuri cenšas. apstrīdēt var visu, kas radīts. kam lemts noslīkt, noslīks tāpat, bez vardarbības, jo nav bijis pietiekamu izdzīvošanas rezervju.
grūti, grūti būs ar neaizraušanos, bet es centīšos. :)
 
kinda (kinda)

kinda: johaidī, ko varat..

2004. gada 12. novembris, 3:47 pm, 1 atbilde / atbildēt

johaidī, ko varat kritizēt cilvēku, kas apņemas izdarīt šitādu darbu! tie, kam kaut kas nepatīk- nu iesakiet citas krāsu kombinācijas, uztaisiet logo utt.

...
man vnk riebjas cilvēki, kas otra darbu prot nolikt, bet tiklīdz pašiem būtu kaut kas jādara, tā ātri vien apklustu.
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: man laikam vairāk..

2004. gada 12. novembris, 3:57 pm, atbildēt

man laikam vairāk vaidzēja spiest uz kolektīvu - kāds izveido logo, kopīgi balso par krāsām (btw, fairfoksēniem jau ir iespēja apskatīt to sešās krāsās) un tā tālāk.
bet te es viens ar vienīgo variantu un ultimatīvu piedāvājumu.
tas darbs jau nebija nemazam tik liels, papraktizējos cross-browser lietiņā un vispār. bet paldies par atbalstu. :)
(un Tava komentāra pēdējais burts nav vajadzīgs, tā jau ir tagad noticis.)
 
Galvenais Sistēmas Vergs -- King of the Jesusphone (bh)

Galvenais Sistēmas Vergs -- King of the Jesusphone: karoče, maini! tik logo..

2004. gada 12. novembris, 3:54 pm, 2 atbildes / atbildēt

karoče, maini! tik logo atstāj veco ;)
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: bet man tas tā..

2004. gada 12. novembris, 3:59 pm, 1 atbilde / atbildēt

bet man tas tā nepatīk. turklāt tas tā ierobežo manas ieceres, ko es gribu darīt ar logo (lai arī kāds tas būtu beigās). vajadzētu to izveidot vairākiem un tad balsot par labāko.

un es nevaru mainīt. pats ne.
 
kinda (kinda)

kinda: zini, uzliec visu..

2004. gada 12. novembris, 4:13 pm, atbildēt

zini, uzliec visu kritikām pofigu un nodod wattam pēdējo versiju ar balto bg. lai īdētaju bars ar savām pretenzijām iet ieskrieties.
 
Krišs (misame)

Krišs: nevaidi nu :) būs jau..

2004. gada 12. novembris, 4:32 pm, 1 atbilde / atbildēt

nevaidi nu :)
būs jau lab. :)))
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: paskat, kurš..

2004. gada 15. novembris, 11:26 am, atbildēt

paskat, kurš atgriezies! pazudušais dēls! :)
ak ne, viņš tikai iegriezies.. :-/

es neņaudu! :)

jautājums ne pa tēmu - vai Tava "naivā" bloga :) RSS jau ir reģistrēts Cibā vai tas būs jādara man? kaut kur taču Tevi jālasa ir. kā redzu, tad esi pārkāpis to 200 simbolu robežu.