x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Lielās pasaules atspulgs mazajā acs ābolā

2005. gada 29. janvāris, 4:53 pm, 20 atsauksmes / pievienot vēl

Jau dienu pirms visa pārējā Latvija to oficiāli uzzināja, es zināju, ka R.E.M. pēc dažiem mēnešiem būs Latvijā, un tas nu noteikti būs pasākums, kuru patiešām nepalaidīšu garām, jo visu pārējo, ko vien varēju, palaidu.

Nujā, ap septiņiem ierados norunātajā rendez-vous point, kur eRe jau bija priekšā. Vēl bija jāsagaida Uķers, Evans un Laura. Viņi nekad nav pratuši pareizi apieties ar laiku. :) Tomēr beigās sagaidījām un tad arī devāmies ceļā. Pa ceļam, protams, valdīja jautrība. Mašīnā bija septiņi cilvēki, :) un lielākā daļa no viņiem izrādījās “Svešo” fani. :) Tika dziedāti gan viņu dziesmu fragmenti, gan apspriesta dziedātājas patīkamā balss, :) gan vēl šis tas, ieskaitot menedžmentu. Izrādījās, ka Evans ir tik liels fans, ka viņam pat ir “Svešo” albums.

Ap pusastoņiem laikam arī nonācām Ķīpsalā. Lai ļautu kādai smukai meitenei noplēst gabaliņu no manas biļetes, man bija jāļauj apsargam sevi pārmeklēt. Nu.. Ja viņš tā apčamda visus kā mani, tad tur var ļoti daudz ko no tā aizliegtā saraksta ienest. Bet nu labi.

Pēc tam izrādījās, ka nekāda komforta – nekādu ķeblīšu, kur piesēst un atpūtināt kājas. :) Visnogurušākie onkulīši Evans un eRe nolēma pasēdēt zemē, taču ilgi neizturēja, jo viņus riskēja sabradāt. Ilgu laiku nebija nekā prātīga, ko darīt. Pat tik ļoti, ka Evans man palūdza telefonu, lai varētu paspēlēt spēlītes. :)

Pēc laba parunāšanās un pagrūstīšanās brīža tomēr tika sagaidīts sākums. Nodzisa gaismas un uz skatuves parādījās Maikls Staips, kurš tika sagaidīts ar vētrainiem aplausiem. Biju domājis, ka tas tā vienkārši arī sāksies, taču nē. Viņš sasveicinājās un pieteica Prāta Vētru. Kas arī tika sagaidīta ar vētrainiem aplausiem. Īsti nezinu, kāpēc. Vispār jau no viņiem biju gaidījis ko lielāku. Taču viņi nospēlēja kādas 4-5 dziesmas un prom bija. Un tas vēl bija tas labākais. Man kādreiz patika Prāta Vētra. Taču tas bija kādreiz, pirms viņi sāka būt tik komerciāli un dziedāt angliski. Arī “Starp divām saulēm” man liekas jau tā. Man patīk viņu vecie, labie gabali, debijas albums ir vispār lielisks. Bet tagad es pat gribēju dziedāt līdzi, taču gluži vienkārši nezinu vārdus tām dziesmām, ko dzirdēju – “Colder”, “Kaķēns, kurš atteicās no jūrasskolas”, “Скользкие улицы” un kas nu tur vēl bija. To vienu dziesmu es tiešām dzirdēju pirmoreiz mūžā. Nujā, Kaupers vēl pateica dažus vārdus, iepazīstināja ar jauno basistu un prom viņi bija.

Es biju diezgan vīlies, izskatījās, ka eRe arī, taču citu iemeslu dēļ. Katrā ziņā no Prāta Vētras biju gaidījis ko lielāku, jo visur taču tika izziņots, ka R.E.M. iesildīs tieši pašmāju supergrupa un arī citur Eiropā iesildīs tieši viņi. Nu.. Jau pēc 10 minūtēm es eRem teicu, ka, ja PV bija iesildītāji, tad es esmu jau diezgan atdzisis. :) Tad atkal bija patiešām ilgs garlaikošanās brīdis. eRe pat žāvājās tik demonstratīvi, ka nācās viņam aizrādīt. :) Parunājām par cita veida mūziku, viņš man pastāstīja, kādi ir jaunie The Chemical Brothers, Mylo, Lemon Jelly, Kasabian albumi, pie kuriem manas ausis vēl nav tikušas. Pa šo laiku ilgi, patiešām ilgi tika pārkārtota skatuve. Aizvāca Brainstorm logo, atbrīvoja vietu un ko nu vēl tur. Tas bija tik ilgi, ka man pat radās doma nosūtīt Maitam kaitinošu MMS, jo viņa te nav, bet mēs esam, taču pārdomāju, ka tā nebūtu glīti. :) Nu nebūtu jau arī.

(Patiesībā līdz šai vietai neesmu uzrakstījis neko interesantu un arī turpmāk nekā tāda nebūs.) Pa skatuvi visu laiku rosījās strādnieki, kaut ko tur ķimerējās. Tad kādā brīdī viens sāka izmēģināt ģitāru. Beigās tika sanestas dvieļu kaudzītes, dzeramie un bija puslīdz skaidrs, ka tūlīt taču beidzot būtu jābūt. Operatori vēl izmēģināja kameras. Taču par pašu koncertu es neko īpašu nevaru uzrakstīt, tas bija jāredz pašam.

Viņi visi pieci uzkāpa uz skatuves, Maikls Staips uzreiz ielidināja pūlī savu cepuri. Sākumā domāju, ka viņam ir maska, ko viņš vēlāk tomēr novilks, bet izrādījās, ka tā viņam ir uzkrāsota uz sejas. Pamanīju to tik' tad, kad viņa acis nofilmēja tuvplānā. Uz abiem ekrāniem tika rādīti skati, ko turpat ar drebelīgu roku filmēja un apstrādāja ar dažādiem specefektiem. (Lai gan varēja arī labāk.) Tika nospēlētas divas pirmās dziesmas un tikai tad Maikls Staips šo to teica. Dziesmas, protams, lielākoties bija man nezināmas, jo tā tomēr bija jaunā albuma «Around the Sun» tūre, bet šo albumu vēl neesmu dzirdējis. (Šķiet, ka eRem bija pirmā dzirdēšana par albumu vispār.)

Daudz dziesmu bija. Pirms dažām tika teikti daži vārdi, piemēram, pirms vienas Maikls Staips paskaidroja, ka šai tūrei nav nekāda sakara ar to, kas notiek ASV un tās politiku, ka “This is not the case”. Publikai tas, protams, patika. Virs skatuves bija tādas garas, vertikālas lampas, kas tika iekrāsotas ASV karoga krāsās. Bija arī dažas dziesmas, kas nekad nav tikušas iekļautas kādā albumā, bet izplatītas tikai internetā. Arī dziesma no paša pirmā R.E.M. albuma «Murmur», kas tika izdots pirms 22 gadiem. Man, protams, vispazīstamākās bija no vecajiem, labajiem albumiem – «Out of Time», «Automatic for the People», «Monster». Pie tām arī publika visvairāk atdzīvojās. Protams. Uz ekrāniem tika rādīti skati no dažiem klipiem, arī vārdi no kādas nepazīstamas dziesmas. Tad Maikls Staips iepazīstināja ar viesmāksliniekiem – taustiņnieku un bundzinieku, un arī tehnisko personālu (viens tur kaut ko labu laikam pateica par alu, nepiefiksēju, kurš īsti). Un viss, aizgāja. Lai pēc dažu minūšu ilgiem aplausiem, svilpieniem un ūjināšanas tomēr atgrieztos, lai nospēlētu lielākoties daudz pazīstamākas dziesmas. Gan jau, ka tā bija plānots. :) Publikā tika iesviestas kaut kādas lapas, laikam ar dziesmu vārdiem. Maikls Staips bija pārvilcis savu krekliņu un vēl viņš bieži teica “Thank's a lot!”, par aplausiem, protams. Beigās vēl uzveda uz skatuves Prāta Vētru. Pīters pacilāja un pakratīja Maiku. :) Izskatījās, ka viņiem arī patika koncerts. Tas beidzās ap pusdivpadsmitiem.
Es jau tāpat nerakstīju hronoloģiski, visu no manis nevar prasīt.

Pie divām lietām es tomēr varētu piekasīties. Pirmā ir tā, ka man gribējās klusāk. :) Man vēl pēc divām stundām džinkstēja ausīs un arī koncertā dziesmu vārdus sāku izšķirt tikai pie beigām, kad jau biju pieradis.
Un otrā – gribējās būt metrus piecus tuvāk, izskatījās, ka tur ļautiņi nedaudz vairāk jūt līdzi, taču tamdēļ pielietot elkoņus nevēlējos. Citi gan nekautrējās. Visādi citādi jau biju pietiekami tuvu, labi visu redzēju (neesmu nekāds maziņais :) ).

Un tālākos notikumus jūs jau puslīdz zināt, bet nu.. Kopā ar eRe bišku pamaldījāmies pa Ķīpsalas kompleksu, līdz atradām vienīgo izeju. :) Es izdomāju, ka ar viņiem uz centru negribu braukt (un mani jau atkal nesaprata, ka es pats varētu kaut ko izvēlēties), atvadījos un gāju pāri tiltam. Pa ceļam sameklēju austiņas, piekonektējos RadioSWH (bija jānomāc džinkstēšana) un atradu divas meitenes, kurām sekot. Tās man bija vajadzīgas, lai pa ceļam nenomaldītos, jo jums jau zināmu iemeslu dēļ daudz vairāk skatījos uz mobilā ekrānu, nekā zem kājām un kas notiek apkārt. Centrā es droši vien nokļuvu pirms tās kompānijas, kuru pametu, jo man pastāstīja, kādi tur sastrēgumi bijuši. Nujā. Patīkams vakars.

Un tad tikai pēc vairākām dienām es iedomājos: “OMFG!! Tie taču bija R.E.M.! Es redzēju R.E.M.! Es viņus redzēju, es dziedāju līdzi viņu dziesmām, kuras viņi izpilda dzīvajā tieši šajā pašā mirklī, šajā pašā telpā. Tie ir viņi. Tie paši, kuru disku (pirmo kompaktdisku manā mūžā) es pirms daauudziem gadiem turēju rokās un apbrīnoju. Manās rokās toreiz bija viņu 1991. gada melnbalti rūtotais albums «Out of Time» un jau tad tas man likās kaut kas patiešām fantastisks. Un es viņus redzēju šonedēļ. Es viņus redzēju! Es! Maiku, Maiklu un Pīteru.”

Kāds lūgums. Ja nu kāds kaut kur Cibā ir redzējis The Cardigans koncerta aprakstu vai ko tādu, būtu pateicīgs, ja man dotu ziņu, kurā vietā tas bija. (Es domāju, kurā žūrnālā, nevis, piemēram, “manā draugu lapā reiz bija”.)

tvī: Par The Cardigans var..

2005. gada 29. janvāris, 5:00 pm, 16 atbildes / atbildēt

Par The Cardigans var izteikties īsi - 2x mazāk cilvēku, vismaz 2x foršāk. :)
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Un garāk? Mani..

2005. gada 29. janvāris, 5:03 pm, 15 atbildes / atbildēt

Un garāk? Mani interesē tieši garāk un plašāk.
Tu jau laikam nevēlēsies to uzrakstīt priekš manis, ja? :)
 

tvī: Well, kā..

2005. gada 29. janvāris, 5:13 pm, 14 atbildes / atbildēt

Well, kā salīdzinājumu? :) Gads jau pagājis, emocijas zudušas, bet nu.

Organizācija bija daudz labāka, laikam tāpēc, ka nebija svarīgi tā nošķirt krutos un parastos. Visiem vienāds statuss - līdz ar to izpalika "fanu zona", kas REM likās pilnīgs idiotisms, un visiem bija daudz maz iespēja pienākt pie skatuves.
Sākums bija bōring, jo Hobos ir viena no manām nemīļākajām latviešu pop/rock grupām, tad es vienkārši sēdēju zemē kaut kur aizmugurē un ēdu saldējumu (nebija tik daudz stendu, kur nopirkt skrūves un alu, bet toties bija Baskin&Robbins). Tad man sanāca ar sakariem tikt līdz vienkārši perfektai vietai, pašā priekšā, sanāca kā 2. rinda aptuveni, drusku pa kreisi no centra. Priekšā uz skatuves stāvēja smukākais ģitārists ;)
Dziesmu secību neatceros, protams, bet atmosfēra bija mmmmm!! Daudz dziesmu no pēdējā diska, bet diezgan daudz arī vecāku, pārsvarā jaunās un vecie hiti (kā vienmēr), raritātes īpaši laikam nebija. Bet skatuve bija tā forši noformēta, kaut kāda lustra laikam karājās, ļoti mājīgi un mīļi (tas man pietrūka REM - diezgan bezpersoniski un nebija īsti kontakta ar publiku). Nina bija perfekta, spēlēja muter harmonikas un izskatījās tik labi, ka man sāka patikt sievietes :D Uz beigām viņa dalīja publikai gerberas, bet ģitāristi meta mediatorus (smukais man priekšā iemeta savējo drošības ejā, bet māsa izķeksēja, tagad mājās stāv :>).
Nujā, sīkāk laikam vairs neatcerēšos. Bija labi, bija forši. Viens no labākajiem koncertiem, kur esmu bijusi, vismaz sajūtu ziņā.
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Es nedomāju kā..

2005. gada 29. janvāris, 5:18 pm, 8 atbildes / atbildēt

Es nedomāju kā salīdzinājumu, bet vispār.

Nujā, liels paldies Tev! Žēl, ka es toreiz tā..
(Tas gan nenozīmē, ka negribu vēl.)
 

tvī: Man sanāk salīdzināt,..

2005. gada 29. janvāris, 5:21 pm, 7 atbildes / atbildēt

Man sanāk salīdzināt, jo ekspektācijas oar REM bija augstas, bet nepiepildījās īsti. Galu galā, ja nav atskaites punkta, tad nevar novērtēt pārējos :)
Kas bija toreiz? Nenopirki biļeti?
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Es.. Negribu..

2005. gada 29. janvāris, 5:28 pm, 6 atbildes / atbildēt

Es.. Negribu atcerēties. :)
Nē, nu jā, kaut kā tā. Es nezinu. Tad laikam īsti nezināju, ko gribu. Vai kaut kā tā. :)

Atceros, ka toreiz runāja, ka koncerts bijis tā ne īpaši un diezgan drūms ("Long gone before daylight" dēļ), jo netika nospēlēta "Love fool", kas, manuprāt, nemaz nav tā labākā The Cardigans dziesma, bet ļautiņiem jau vajag tikai to, ko tie 101 reizi dzirdējuši un redzējuši. Un ja tā vēl no "Romeo+Juliet".. Tad pilnīgi vienalga, kas ir pārējais.
Kādreiz man The Cardigans tieši nepatika "Love fool" dēļ, bet tad es īsti nezināju, ko gribu, vai kaut kā tā. :)

(R.E.M. man, piem., nav nemazam ar ko salīdzināt.)
 

tvī: īstenībā jau arī..

2005. gada 29. janvāris, 5:31 pm, 5 atbildes / atbildēt

īstenībā jau arī Gran Turismo ir diezgan padrūms, bet kad tiek pāri drūmumam, tad atklājās, ka ir baigi labi tomēr. Lovefool jau ir tāds kā izņēmums tomēr.
It kā nebija nekas TĀDS un baigi īpašs, bet sajūtu radīja, kas man likās galvenais. Drūmums man nelikās nevienā acī.
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Eh.. Ja vēl ko..

2005. gada 29. janvāris, 5:39 pm, 4 atbildes / atbildēt

Eh..
Ja vēl ko atcerēsies, tad lūdzu - jebkurā laikā un vietā gribēšu to uzzināt. :)

(Otrs izņēmums man liekas "Carnival".) Ilgi domāju, kas tas par albumu "Other side of the Moon". Izrādās, ka no Japan. Turienes "Carnival" versija man patīk, bet mani jau vispār pēdējā laikā velk uz tiem drūmajiem.
 

tvī: Btw, disks gāja? Es..

2005. gada 29. janvāris, 5:40 pm, 3 atbildes / atbildēt

Btw, disks gāja? Es ierakstīju un nepārbaudīju nemaz.
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Jā, paldies! Viss..

2005. gada 29. janvāris, 5:42 pm, 2 atbildes / atbildēt

Jā, paldies! Viss kārtībā.
(Un es tiku pie Tavas skopstas. :) )
 

tvī: oh shit, tagad vari..

2005. gada 29. janvāris, 5:45 pm, 1 atbilde / atbildēt

oh shit, tagad vari nodarboties ar voodoo :D
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Ne-e, man pirmā doma..

2005. gada 29. janvāris, 5:50 pm, atbildēt

Ne-e, man pirmā doma bija par DNS un klonēšanu, nevis par voodoo. :)
Es neticu visādām pārdabiskām lietām, ieskaitot horoskopus, lāstus, māņticību ūtētē. Man zinātne tuvāka. Tuvāk zemei, Zemei un tā. :)
 

tvī: Oh, vēl viens fakts -..

2005. gada 29. janvāris, 5:28 pm, 4 atbildes / atbildēt

Oh, vēl viens fakts - visi bija baigi mierīgie, laikam tāpēc, ka dziesmas mierīgas. Iepriekš es biju bijusi uz Placebo Varšavā, kur man likās, ka dzīva vai vismaz vesela no halles ārā netikšu, jo tik nenormālu mošingu man nekad vēl nebija nācies piedzīvot. Īpaši es baidījos, jo biju pašā priekšā, bet nekāda spiediena un grūstīšanās - latvji ir tik pasīvi :>
Plus nebija iedzērušu cilvēku, vismaz īpaši nemanīju. REM un citu biezā gala koncertu laikā sanāk publika, kurai ir svarīgi iedzert kaut ko un uzēst kādu lašmaizīti (wtf??) vai atnāk jau šmigā un uzvedās agresīvi. Cardigans publika laikam īsti nebija, vai arī man vienkārši paveicās.
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: :D Tici vai ne, bet es..

2005. gada 29. janvāris, 5:34 pm, 3 atbildes / atbildēt

:D
Tici vai ne, bet es nupat gandrīz nokritu no beņķīša. Iet uz koncertu, lai uzēstu lašmaizīti?? :D
Es neko tādu ne(pie)redzēju. Mani gan pagrūstīja daži, kas bija iereibuši un kaut kur spraucās garām (meitenes it īpaši), taču glāzēs redzēju tikai kaut ko caurspīdīgu.
(Lašmaizīte! :D )
 

tvī: Tas bija ārprāts! Es..

2005. gada 29. janvāris, 5:39 pm, 2 atbildes / atbildēt

Tas bija ārprāts! Es stāvēju pie "fanu zonas" ieejas, un man nemitīgi garām spraucās "fani" ar alu vienā rokā un lašmaizīti otrā. PV laikā stāvēju nenormāli garā rindā pēc kolas kafejnīcā, kur topā bija skrūves, balzāms, ikrmaizītes un SALĀTI!! No comments vispār.

Atcerējos, ka swf žurnālā bija maziņš posts pēc Cardigans - Nina vienā brīdī pirms dziemas, ka tik ne pirms For What It's Worth, 1-2-3-4 vietā pateica 'viens-divi-trīs-četri" :)
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Ak tad tāpēc viņi tur..

2005. gada 29. janvāris, 5:48 pm, 1 atbilde / atbildēt

Ak tad tāpēc viņi tur bija tik aktīvi. :) Rociņas gaisā, pa kreisi, pa labi.
Man viens draugs arī bija tajā barā, būs jāpajautā, vai viņš arī nevēlas kaut ko uzrakstīt, lai gan nav jau tāds "rakstnieks" kā es. Un viņš noteikti nebija viens no tiem ar lašmaizītēm un alkoholu. Vēl nav tas vecums. Žēl, ka nesanāca viņu satikt pēc koncerta.

Dikti maziņš tas swf pukstiņš. Un varētu pat būt, ka pirms "For what it's worth" viņa to teica, jo albumā arī laikam to saka tieši pirms tās dziesmas. Es tagad nevaru pārbaudīt.
A viņa jau vispār jauka.
Es vēlāk uzrakstīšu, ko domāju.
 

tvī: Tur noteikti bija kādi,..

2005. gada 29. janvāris, 5:52 pm, atbildēt

Tur noteikti bija kādi, kuriem tur bija jābūt, bet puse vismaz bija tāpēc, ka tur būt ir kruti :/
Nujā, arī albuma versijā viņa skaita, laikam tāpēc man tā liekas, ka tas bija pirms tās dziemas un visticamāk, ka tā arī bija.
Pukstiņš ir mazs, bet tur bija par to skaitīšanu, es nemaz neatcerējos. Tā bija tāda kā atsauce :>
 
phoenix (phoenix)

phoenix: manā draugu lapā tas..

2005. gada 29. janvāris, 6:22 pm, 2 atbildes / atbildēt

manā draugu lapā tas nebija ;]
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Man nācās labu brīdi..

2005. gada 29. janvāris, 6:29 pm, 1 atbilde / atbildēt

Man nācās labu brīdi padomāt, ko Tu ar to domāji. :)
Bet varbūt Tu vienkārši neatceries, jo tas bija 2003. gada decembrī.
 
phoenix (phoenix)

phoenix: tu laikam nesaprati :/

2005. gada 30. janvāris, 7:49 pm, atbildēt

tu laikam nesaprati :/