x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Matrix un IRL

2005. gada 11. februāris, 4:29 pm, 11 atsauksmes / pievienot vēl

Nevienam nav noslēpums, ka ir tādi sirds stimulatori-implanti, kas pieregulē sirdsdarbību. Katrs pie tāda teorētiski var tikt. Turklāt tie nedarbojas tāpat vien, kā pulksteņi, bet gan atkarībā no dažādiem apstākļiem. Tātad tie ir "gudri". (Šodien uzzināju, ka sirdi var salauzt arī burtiski. Zinātnieki ir pierādījuši, ka liels emocionāls pārdzīvojums (ieskaitot lauztu sirdi) spēj cilvēku arī nogalināt. Tas gan vairāk attiecas uz sievietēm, taču "vairāk" jau nav "vienmēr un nekā citādi".)

Es zinu, ka ir veikti eksperimenti ar dažiem akliem cilvēkiem (protams, brīvprātīgi), implantējot viņiem vadiņus attiecīgajās vietās smadzenēs un pievienojot tos kamerai. Viņi spēj redzēt! Tas patiešām notiek jau šodien. Protams, attēls un tehnoloģijas vēl ir tālu no pilnības, taču tas ir liels solis acu gaismas atgriešanas virzienā. Un tagad iedomājies – tā kā signāli nāk no elektroniskas ietaises, tos var viltot. Halucinācijas. (Un tas patiešām ir iespējams.)

Un tagad galvenais iemesls, kāpēc tieši šāda tēma. Zinātniekiem ir doma smadzenēs implantēt mikroshēmu, lai būtu iespējams sērfot netā un lasīt meilus, vienkārši domājot. Tas ir iespējams, jo jau tagad, nedaudz pakustinot smadzenes, iespējams to uzreiz redzēt EKG. Viņi pat domā par domu sūtīšanu no viena cilvēka otram. Un tas nebūt nav viss. Tiesa gan, uzreiz jau tika noskaidrots, ka lielas problēmas var radīt spams un vīrusi. Datori-zombiji jau ir, būtu arī cilvēki. :) Un vēl viena problēma ir tāda, ka domas katram darbojas pa savam, nav standartizētas.

Ja kādu interesē sīkāka (un precīzāka) info, iesaku 17:05 noklausīties BBC World Service raidījumu "Science in Action". Incanti.

Bet šī nu gan ir traki tumša, drūma, mitra un nemīlīga diena. Es jau nu ne par ko negribētu piedzimt tieši šodien. Bet man jau neviens neprasa.

anonīms: Varbūt aizbrauc bik uz..

2005. gada 11. februāris, 5:19 pm, atbildēt

Varbūt aizbrauc bik uz laukiem?
/kenins/
 

proud to be peevish: Vai tad EKG nav elektro..

2005. gada 11. februāris, 6:03 pm, 6 atbildes / atbildēt

Vai tad EKG nav elektrokardiogramma?
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Nu, ir. Nu, un? Kas Tev..

2005. gada 12. februāris, 5:00 pm, 5 atbildes / atbildēt

Nu, ir. Nu, un?
Kas Tev tik grūti ar domas spēku ietekmēt sirdsdarbību? Es tā jau pāris reizītes esmu šmaucies dažādās pārbaudēs. Turklāt tas darbojas, jo tas tik un tā ir smadzeņpoda darbības rezultāts, tā ka tālu no patiesības nebiju tik un tā.
Laikam es kļūdījos gan, jo, kad klausījos otrreiz (aiz nekodarīt), izklausījās vairāk pēc KKG vai kā tāda. Enivei - doma tak skaidra, ne?
 

proud to be peevish: Doma nav neskaidra, bet:..

2005. gada 12. februāris, 5:04 pm, 4 atbildes / atbildēt

Doma nav neskaidra, bet:
1) būsim precīzi! (c) [info]rigoleta
2) ne jau visi ir tik gudri kā klātesošie, lai doma būtu skaidra ;)

Vispār jau tas ir TNU, tā kā saglabāsim rāmu garu :)
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Tie, kas nejūtas garā..

2005. gada 12. februāris, 5:11 pm, 3 atbildes / atbildēt

Tie, kas nejūtas garā tik spēcīgi, parasti klusējoši noraugās no malas, nevis ceļ brēku. :)
Kas ir TNU un ko tas nozīmē? Esmu pilnīgi pārliecināts, ka skanēja līdzīgi EKG. Ne tā, bet ļoti līdzīgi.
Btw, reku viens no viņiem. :)
 

proud to be peevish: TNU = Tas Nav..

2005. gada 12. februāris, 5:20 pm, 2 atbildes / atbildēt

TNU = Tas Nav Uzbrauciens :)
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Ak, nu man grūti..

2005. gada 12. februāris, 5:22 pm, 1 atbilde / atbildēt

Ak, nu man grūti saprasto to jūsu netsērferu lingo. :)
 

proud to be peevish: Varētu padomāt, ka..

2005. gada 12. februāris, 5:34 pm, atbildēt

Varētu padomāt, ka pats neesi kibernauts ;)
 

: kuda mir kakjitsja?

2005. gada 11. februāris, 6:37 pm, atbildēt

kuda mir kakjitsja?
 

anonymous: Noklausījos,..

2005. gada 11. februāris, 10:51 pm, 1 atbilde / atbildēt

Noklausījos, nezinādams, ka tu par to rakstīsi :). Par Huble arī interesanti tika stāstīts.
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Jā, es rakstu ne vien..

2005. gada 12. februāris, 5:08 pm, atbildēt

Jā, es rakstu ne vien par pagātni, bet arī par nākotni. :)
Nujā, agrāk es ij nenojautu par tāda raidījuma esamību, bet tagad līdz ar jauna telefona parādīšanos, ir arī iespēja klausīties radio dienas vidū.
Es nezinu, vai Tevi tas interesēs, taču, ja nu ir interese, tad man pašam radās vajadzība pēc BBC WS programmas, sou es uztaisīju WAP lapiņu – http://x-f.e-net.lv/wap/me/bbcws/ Ja nu Tevi arī interesē, kas kad notiek. Es vēlāk to aprakstīšu vairāk, taču jau tagad varu Tev pačukstēt, ka pievienojot adresei "?h=6", tiks attēlota programma nākošajām sešām stundām. Lai gan tur ir vēl iespējas, bet tas būs vēlāk. Oukei, novirzījos no tēmas.

Par Hubble, jā, arī bija interesanti. Taču es nesaprotu NASA. Viņiem uz Zemes vēl ir detaļas, kas ievērojami uzlabotu Hubble Visuma caurredzamību. Un viņi nolemj Hubble iznīcībai, lai gan paši plāno doties uz Marsu. Ir taču skaidrs, ka viņiem kaut kad būs vajadzīgs jauns Visuma teleskops. Tad kāpēc gan nesavilkt jostu šī uzturēšanai..?