x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Nu ko, bumbulīt?

2005. gada 26. februāris, 3:08 pm, 16 atsauksmes / pievienot vēl

Laikraksta Diena sestdienas numuros ir lappuse SvētDiena. Tur lielāko daļu lapas aizņem Garfīlda un citi komiksi, un lapas sānā ir sadaļa "Reālas sarunas" – tāds kā chat-log no Dienas foruma. 2005. gada 19. februārī tur bija tikai viena ziņa, toties ļoti gara. Esmu ķerts uz gariem tekstiem, :) tāpēc (saprotams) izlasīju.

Autors slēpjas aiz nika "Ledlauzis" un tā doma ir ar tēmu "Ilgstošs vēsturiskās demokrātijas pārkāpums Latvijā". Nū.. Interesanti, lai gan pārlieku emocionāli – tekstā ir pārāk daudz izsaukuma zīmju un daudzpunktu. Taču no tā visa tomēr vēlos atsevišķas rindkopas pārpublicēt, drusku izlaižot vēsturi un šo to vēl. Vismaz pavirši izlasīt ir vērts.

Es ne uz ko nevelku. Es nesaku, ka piekrītu, taču arī nesaku, ka noliedzu. Kaut kāda taisnība jau tajā visā ir, kas lika man aizdomāties. Katrā ziņā – nav dūmu bez uguns. :) Taču lasot ņem vērā, ka tās nav manas domas!

Diena, 19.02.2005, 17.lpp.
Presē un TV daudz ir izskanējis par sieviešu diskrimināciju darba tirgū un par vīriešiem, kas nevēlas uzņemties atbildību vai ir par gļēviem vai dumjiem – neizglītotiem, vai garā vājiem, lai to darītu... (..)

Esmu dzirdējis (varbūt tās ir tikai baumas), ka liela cīnītāja par tā saucamajām pseidosieviešu tiesībām ir prezidente V. Vīķe-Freiberga, kura iedvesmo sieviešu kopu un daudzas sievietes feminismam par labu... gala rezultātā graujot ģimenes institūtu, kas balstās uz vēsturisko patriarhātu! (..)

Tātad atgriezīsimies vēsturē! Baltiem tajā senajā zelta laikmetā bija daudz augstāka kultūra nekā citām Eiropas tautām. Baltu tautas bija patriarhālas savās ģimeniskajās attiecībās (dominēja vīrieši), nevis kā citās Eiropas tautās, kurās zēla matriarhāts un dominēja sievietes. Piemēram, Krētas kultūra... (..)

Tagad Latvijā, kura vēsturiski ir patriarhāla valsts, tiek pakļauta ideoloģijai un tiek nedabīgi un slimīgi veicināta sievietes pašapziņa. Iedomājieties – sievietes, kuru priekšteces ir bijušas mājsaimnieces un kuru ģimenē visu noteica tēvs, tagad pēc daudziem gadsimtiem patriarhālas varas tiek kūdītas vadīt ģimeni! Protams, lielākajai daļai nav ne ģenētisko priekšnoteikumu – tradīciju un iemaņu, ne arī zināšanu, kā vadīt ģimeni, jo daudzus gadsimtus viņu priekšteces ir vadījis vīrietis un mantošana ir notikusi pa vīriešu līniju!

Tāpēc daudzas jaunas ģimenes, kur noteicēja mēģina būt sieviete, cieš fiasko attiecību un varas nesadalīšanas dēļ, jo sievietes maniakāli domā, ka viņas var vadīt ģimeni! Vienīgais, ko panāk sievietes šajā Eiropas sociālās ietekmes laikā, – sagrauj attiecības gan ar esošām ģimenēm, gan ar vīrieti, jo iedomā dzīvot kā grib, aizmirstot, ka ģimene ir viens liels kompromiss! Eiropas matriarhāta ideologi slēptā veidā Latvijā emitē jaunu pārvaldes formu – matriarhātu (mērķis: vieglāk pārvaldīt Latvijas tautu), kas ir katastrofāls ne tikai vīriešiem, bet cieš pilnīgu fiasko starp sievietēm, kas kļūst egocentriskākas un vientuļas, jo ar uzurpētu egoismu, kas zeļ Latvijā, ģimenes institūts sāk devalvēties saknē! Tāpēc matriarhāli orientētas sievietes un vienkārši maniakālās feministes ir nolemtas vientulībai! Sociālā krīze Latvijā padziļinās, jo valdībā ir salasījušās ļoti daudzas matriarhāta atbalstītājas, bet neviena nevērš kritiku pret sevi!

Diemžēl izglītības vai sirds izglītības līmenis Latvijas sievietēm nav tik augsts, lai saprastu dziļākas sociālas norises, sievietes daba liedz pret kaut ko cīnīties, un viņas bariem nodod savus vīriešus un pieslienas tai valsts ideoloģijai, kura var uzturēt viņu bērnus vai apmierināt vēlmes... (..)

Šādos apstākļos, kad no Eiropas un atkal no Vācijas puses tiek grauta baltu pēcteču vīriešu patriarhālā sabiedriskā iekārta, vīrietis un viņa tiesības tiek diskriminētas plaši. Sievietes, kurām zemapziņā patiktos vīriešu protekcionisms un kuru priekšteces daudzus gadsimtus ir dzīvojušas normālā, dabīgā un ar tradīcijām bagātā baltu patriarhātā, tagad nejūtas labi, jo Eiropas diktāts piespiež viņas diskriminēt vīriešus, bet sievietes vadība ģimenē Baltijas kultūrā ir tikpat nedabīga un pat perversi kroplīga parādība kā musulmaņiem cūkgaļas karbonāde!

Latvijā ir tūkstošiem racionāli izglītotu un nu jau turīgu sieviešu, bet viņas nevar atrast sev vīrieti, jo Eiropā daudzās tautās ir matriarhāts un tas latviešu sievietei nav pieņemams vēsturiski, bet Latvijas vīriešus enerģiska latviešu "beibe" pati ir pametusi savā dzīves laikā, jo ir sekojusi feminisma modei! Vārdu sakot – sievietes Latvijā ir nolemtas nelaimīgai vientulībai, bet vīrieši pamet šo valsti tāpēc, ka ir neveselīgas attiecības gan sabiedrībā, gan ģimenē, jo ir izveidojusies nedabīga situācija, kad sievietei ir nauda un vara, bet nav zināšanu, kā pareizi veidot matriarhālas attiecības, ko stimulē viņu Rietumeiropas darba devēji, bet zemapziņā viņa grib vīrieti, kas viņai pasaka, kā ir jādara un kas ir klasisks patriarhālais vecis! Bet nē – attiecību akā jau ir iespļauts un nu jau ir par vēlu un kritizē sevi!

Vēsture būtībā atkārtojas (Eiropa tagad okupē Latviju sociāli – iznīcinot vai transformējot ģimenes), bet sievietes, kas iestigušas naudas pelnīšanā un tērēšanā, to pat necenšas saprast, ka zemapziņā viņas vēlas tikai patriarhālu vīrieti, kas viņām ir ģenētiski piemērots, bet ko liedz līdzšinējā mode un darba devēju uzurpatoriskā politika, nenodrošinot vīriešu tiesības, graujot ģimeni un Latvijas valsti kopumā!

Latvijā visos līmeņos tiek diskriminēts vīrietis un viņa tiesības būt līdzvērtīgam ar sievieti! Par to nerunā, jo īsti vīrieši ir klusi cīnītāji un nebļaustās uz katra stūra kā sievietes – to nosaka tradīcija, bet ir laiks lauzt veco tradīciju un laiks vīriešiem parūpēties par sievietes laimi, jo bez patriarhāla vīrieša sievietes Latvijā būs tikai vientuļas un agresīvas feministes. (..)

(“Vecais triks ar sievietēm un diskrimināciju,:) kā teiktu aģents Šmārts.)

jutoņa: Nu, tad ko, "bumbulīt"? :)

tvī: Katram sava taisnība,..

2005. gada 26. februāris, 3:09 pm, 2 atbildes / atbildēt

Katram sava taisnība, bet man patīk pieturzīmju lietojums - katra teikuma galā pa izsaukuma zīmei. Kaut kā neceļas roka pat apstrīdēt :>
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Tad tas ir vēl labāk..

2005. gada 26. februāris, 3:25 pm, 1 atbilde / atbildēt

Tad tas ir vēl labāk par punktu? :) Nevis vienkārši beigas, bet "ja es saku kaut ko, tad tā arī ir un iepūt man"?

Nu pastāsti, kāda Tev liekas taisnība. Es savu daļēji jau atklāju šo pārpublicējot.
 

tvī: Nu, ko tur daudz var..

2005. gada 26. februāris, 9:00 pm, atbildēt

Nu, ko tur daudz var teikt. Sabiedrības modelis ir izveidojies tāds kaut kādu konkrētu apstākļu dēļ - sieviešu emancipācija 20. gs. lielā mērā notika augošās nepieciešamības pēc darbaspēka dēļ (īpaši pēc kariem) - vīrieši vairs nespēja uzturēt savas augošās vēlmes :) Līdz ar to, ja sievietes strādāja, viņām vajadzēja pēc taisnības piešķirt balsstiesības, un viss pārējais, piemēram, ģimenes modeļu maiņa utml izrietēja no ekonomisko attiecību izmaiņām. Ņerkstēt, ka nu tikai tiek apspiesti vīrieši, jo redz, netiek realizētas viņu "dabiskās" tiesības dominēt, ir ahronisms, manuprāt. Primitīvo sabiedrību līmeni taču neatgriezīsi, lai kā čīkstētu - jāmācās pielāgoties.
 

proud to be peevish: Nabaga nodiskriminētais..

2005. gada 26. februāris, 3:15 pm, 5 atbildes / atbildēt

Nabaga nodiskriminētais puisis.
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Un tagad - es vai..

2005. gada 26. februāris, 3:26 pm, 4 atbildes / atbildēt

Un tagad - es vai viņš? Kuru Tu te vēlies apvainot?
 

proud to be peevish: Viņu :) Turklāt -..

2005. gada 26. februāris, 3:32 pm, 3 atbildes / atbildēt

Viņu :) Turklāt - kādēļ apvainot? No raksta izriet, ka tā ir fakta konstatācija ;)
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Ā, nu, ja tā skatās,..

2005. gada 26. februāris, 3:43 pm, 2 atbildes / atbildēt

Ā, nu, ja tā skatās, tad jā.
Tas raksts patiesībā bija divreiz garāks un vēl emocionālāks. Galvenā doma (kuru es centos izlaist) ir tāda, ka vīrieši jāpārstāj diskriminēt un jālaiž atpakaļ pie kloķiem. Ka atkal ir vajadzīga DEMOKRĀTIJA (tieši ar lielajiem burtiem). Murgs jau nu diezgan, taču man likās interesanti. A ja nu patiesi.. :)
Kāpēc latvju beibes mirst bagātas un vientuļas. :) Džekam ir krampis, tas gan. :)

Btw, nezinu, vai Tevi tas īpaši interesē, taču es pacentos un tagad ir iznākusi jauna LJ2ME versija. (Man nav miera. :) Es visus tirdu.)
 

proud to be peevish: Aha, paldies par šo..

2005. gada 26. februāris, 7:39 pm, atbildēt

Aha, paldies par šo ziņu! :)
 

proud to be peevish: Vispār - visu cieņu..

2005. gada 26. februāris, 7:53 pm, atbildēt

Vispār - visu cieņu par pūlēm :)
 

: ooo, jaa. nenoliedzama..

2005. gada 26. februāris, 4:23 pm, 6 atbildes / atbildēt

ooo, jaa.
nenoliedzama taisniiba.
bet es probleemu redzu citur:
"zemapziņā viņa grib vīrieti, kas viņai pasaka, kā ir jādara un kas ir klasisks patriarhālais vecis"
protams. bet piedodiet, man praktiski nav naacies ar shaadaam paraadiibaam sastapties. vieni vieniigi gariigi (nu dazhkaart arii fiziski:)) hermofrodiiti.
padodiet, man to kaartiigo patriarhaalo veci, un uz galvoshanu es busshu sieva, kas zina savu vietu.
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: vieni vieniigi Tad..

2005. gada 26. februāris, 4:30 pm, 3 atbildes / atbildēt

vieni vieniigi
Tad tomēr apvaino arī mani. :)

Es visā visumā esmu par vienlīdzību ģimenē (piemēram), taču man nav praktiskās pieredzes. Tā ka es vienkārši esmu par to.
Tomēr arī tam vecim ir jāzina sava vieta. Tāpat jau līdzsvaram jābūt,
 

: nu tas jau nav..

2005. gada 26. februāris, 5:10 pm, 2 atbildes / atbildēt

nu tas jau nav apvainojums kaadam personiigi. tas vispaar nav apvainojums. vienkaarshi secinaajums. es domaaju, ka taa ir shii laikmeta paraadiiba - viirieshi (un ne mazaak sievietes!!!) ir zaudeejushi savu arhetipisko statusu. varbuut tam taa jaabuut, bet, man personiigi, tas liekas liels zaudeejums liidzsvaram pasaulee.
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Tomēr ir līdzsvars...

2005. gada 26. februāris, 5:13 pm, 1 atbilde / atbildēt

Tomēr ir līdzsvars. Gan citā ziņā uz to skatoties - unisex. :)

Teicienam "kad mēs augām.." mūslaikos paliek arvien lielāka nozīme. Kādreiz taču tiešām bija savādāk.
 

: unisex nav liidzsvars,..

2005. gada 28. februāris, 12:28 am, atbildēt

unisex nav liidzsvars, taa ir pilniiga destrukcija.
-----------------
no personiigaas pieredzes - lai cik visaadaa zinjaa lielisks bija mans Ex, muusu attieciibas izira, jo vinjam truuka jebkaadas viiriesha izleemiibas. tieshi attieciibu zinjaa. visur citur vinjam taas pietika. bet, ja visur citur es tiktu galaa ar savu izleemiibu, tieshi attieciibaas man bija nepiecieshama vinjeejaa.
---------------------
 

tvī: Jā, īstenībā! Nez..

2005. gada 26. februāris, 9:02 pm, atbildēt

Jā, īstenībā! Nez kāpēc latvietes ir tā kritušas uz dienvidniekiem. Saskaņā ar iepriekš citētā jaunekļa domu, tur noteikti ir kaut kas saistīts ar viņu spēcīgo patriarhālismu attiecībās. Un, ja reiz sievietes to meklē, tad kāpēc ir sanācis tā, ka viņas to atrod citur?...
 

anonīms: "padodiet, man to..

2005. gada 28. februāris, 9:23 am, atbildēt

"padodiet, man to kaartiigo patriarhaalo veci, un uz galvoshanu es busshu sieva, kas zina savu vietu."
Šitais bij labs. :)