x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Mobilizējot Cibu

2005. gada 1. maijs, 2:02 pm, 25 atsauksmes / pievienot vēl

He-he, tā runā. :) Bet tiešām. Ar Cibas iemānīšanu mobilajā esmu ticis diezgan tālu, un tagad ir iespējams tikt pie citiem žūrnāliem, kas bija diezgan sarežģīti. Arī kopienām, kas bija vēl nedaudz sarežģītāk. Īsāk sakot, esmu ticis pietiekami tālu, lai viss (it kā) darbotos, taču vēl būtu lielas iespējas kaut ko mainīt.

Tāpēc man vajadzīgi alfa un beta testeri, :) kas:

  1. atrastu visas kļūdas, piemēram, lapas, kurās ir kāds "nepareizais" simbols, kas neļauj attēlot pareizu XML failu. Tam ērti var izmantot Firefox ar WMLBrowser paplašinājumu (extension), kas ir ļoti piekasīgs visām kļūdām, lai gan, Nokia emulators tās ļoti bieži nemaz neņem vērā. Piemēram, [info]het samuhļīto :) <b><i>teksts</b></i> tas attēlo pareizi un nesūdzas, lai gan vajadzētu. Tāpēc es padomāju, sapratu, ka viņa droši vien nav vienīgā, tāpēc italic / emphasized tagi netiek izvadīti.
  2. piezīmētu visas neērtības un varbūt-varētu-labāk-šādi lietiņas. Piemēram, varbūt kādā lapā kāds links trūkst, varbūt to tieši nevajag (lapām jābūt pēc iespējas mazākām). Tāpat arī varbūt rodas kāda ideja, kā sakarīgi izvadīt komentārus, lai būtu skaidrs, kurš ir atbilde uz kuru komentāru.
  3. noteiktu vēlamo WAP lapas apjomu. Daudziem mobilajiem ir ierobežojumi, cik lielu WML failu tie var atvērt, tāpēc man ir doma garus ierakstus un daudzus komentārus izvadīt pa atsevišķām lapām. Es domāju, ka tas ir iespējams, man tikai vajag zināt, kāds, jūsuprāt, ir maksimāli pieļaujamais WAP lapas izmērs. Piemēram, Nokia 3510i pieņem tikai tādas WAP lapas, kas nepārsniedz 2.8KB, taču vidēji šis lielums ir 5.6, 32 vai 50KB (atsaucos uz Nokia dokumentu «Browser Characteristics In Nokia GSM Devices v1.4»). Par citiem nezinu, vienkārši iesakiet man vēlamo.
  4. nolemtu, kā pareizi izvadīt komentārus. Vai tā, kā tas notiek tagad, vai arī tā, kā tas notiek žūrnāla un draugu lapā – autors un virsraksts (vai komentāra pirmie vārdi)? Es par otro, bet ko jūs?
  5. vienkārši ziņotu par visu, kas strādā labi, un kas ne. Priekšā lielās Jurīša "Ievas" Krūma :) brīvdienas, tāpēc ir cerība raiti virzīties uz priekšu.

Visā visumā jums nekas īpašs nav jādara. Vienkārši jāklikšķina pa linkiem un jāpiezīmē, kuras lapas un kāpēc nav iespējams apskatīt, pēc tam tas jāpaziņo man. Kā arī tās ērtību piezīmes.

Ņemiet vērā, ka nav iespējams tikt pie aizsargātajiem ierakstiem (friends-only un private). Piekļūšana pie kopienām prasa papildus laiku no pussekundes līdz vienai. Manuprāt, ir iespējams izveidot komentēšanas iespēju, taču pie tās ķeršos pašās beigās, kad lasīšana būs kārtībā.

Index http://x-f.e-net.lv/wap/sc/read/
Index – pats sākums. Šeit jāievada lasāmā cibiņa lietotājvārds. WMLBrowser neļauj ierakstīt, piemēram, "x-f/friends", bet Nokia emulators gan ļauj. Defises ("-") droši drīkst izmantot apakšvītru ("_") vietā. Par noslēdzošajām slīpsvītrām var neuztraukties, ja nav nekādu problēmu. To es pacentīšos izlabot un padarīt universālāku. Ja nu gadījumā gadās aiziet uz nepareizu lapu, tad vēlams tomēr pierakstīt slīpsvītru pašā galā (pirms "?", ja tā ir).

x-f http://x-f.e-net.lv/wap/sc/read/x-f
Es pats. :) Lapas apakšā ir skip-saites un saite uz draugu lapu (vai no tās – uz žūrnāla lapu). Uz draugudraugiem saites nav, jo tie ne visiem ir pieejami. Ieraksti ir numurēti, lai būtu vieglāk atšķirt.

friendsfriends http://x-f.e-net.lv/wap/sc/read/x-f/friendsfriends?skip=20
Skipotie ieraksti draugudraugu lapā. Viss kā pie cilvēkiem. :)

entry http://x-f.e-net.lv/wap/sc/read/jollka/2422.html
Kāda cibiņa ieraksts. Vienkārši Interesants teksts. :)
Starp citu, (man) nav nekādu problēmu ar kodējumiem. Teksts mierīgi var būt gan latviešu, gan krievu valodā vienā lapā.

entry – comments http://x-f.e-net.lv/wap/sc/read/dute/26410.html?.view=com
Un te – komentāri. Pastāstiet man, kā tos labāk izvadīt, jo var taču gadīties, ka komentāru skaits ir ļoti liels (30-150++), un tad nu šādi nu nekādi nevar (nedrīkst).
Mana piedāvātā versija ir atrodama augšā 4. punktā, tas ir – līdzīgi kā žūrnāla lapā – lietotājvārds, links uz pilno komentāru – tēma (ja ir) vai pirmie teksta vārdi, laiks un tad vēl var tā apjomu un / vai atbilžu skaitu.
Moš, kāds var ieteikt, kā labāk attēlot atbildes uz komentāru – pievienot kādu simbolu, cipariņu, punktus – lai attēlotu tā dziļumu?

community http://x-f.e-net.lv/wap/sc/read/sc-news
Tātad ir iespējams tikt arī pie kopienām, kas parasti prasa papildus pussekundi laika. Tikai nelieniet, piemēram, [info]lol vai [info]smuki kopienā, jo attēli attēloti netiek. (Tas varbūt būs vēlāk. Tikai varbūt. Lai gan drīzāk jau nē.)

(Ne es viens būtu ļoti pateicīgs, ja kāds uzrakstītu PHP preg_replace(), kas no teksta izmet visus linkus, kuru adrese nesākas ar "/wap/sc/read/" vai "?". Ar preg* man grūti.. Visi jau nevar. :) Dažiem jau nepienākas.)

Visā visumā jums būtu jābūt skaidram, kā tiek pie žūrnāliem, draugu lapām, ierakstiem un komentāriem. Es parādīju visus iespējamos adrešu veidus, sekojiet acīmredzamajām, neticamajām norādēm. :)

Ak, jā. Esmu pārpumpējis visu Cibas saturu, un tagad regulāri atjaunoju savu datubāzi (ar [info]watt piekrišanu), lai jūs tiktu pie visiem publiskajiem ierakstiem. Tāpēc adreses izskatās tādas. :)

het: samuhļīto - kh, tas..

2005. gada 1. maijs, 2:08 pm, 2 atbildes / atbildēt

samuhļīto - kh, tas lika man sasmiet bik:)
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Nū.. Tas nebija domāts..

2005. gada 1. maijs, 2:10 pm, 1 atbilde / atbildēt

Nū.. Tas nebija domāts apvainojoši. Taču Tavs izgājiens vismaz lika padomāt, ka arī citi varētu tā darīt, un ko tad man darīt..
Ko? Citu vārdu neatradu! :)
 

het: nē nē:) neuztvēro to..

2005. gada 1. maijs, 2:11 pm, atbildēt

nē nē:)
neuztvēro to nemaz ne slikti vai kā:)
tas vārds īstenībā ir jauks:) un es, protams, kā allaž tik caur smaidu tak!:)
Lasi starp rindiņām: jipii jeej
 

tidliibums: ō :) Tu esi gigants! :)..

2005. gada 1. maijs, 3:32 pm, 4 atbildes / atbildēt

ō :) Tu esi gigants! :)

par komentāriem - viens kaut cik lietojams variants būtu, ja nevis mēģinātu parādīt visus komentārus vienā listē, bet tikai nākamo līmeni zem tā, kurā tu atrodies (plus pie katra skaitli, kas norāda, cik atbilžu slēpjas tajā zarā), ar attiecīgu iespēju ielīst vienu līmeni dziļāk, un iespēju tikt atpakaļ.

(un varbūt, ja komentāru skaits kopumā nav lielāks par, teiksim, 12, tad tos tomēr rādīt visus reizē - tad jau vēl kaut kā tiks skaidrībā par to, kas ir atbilde uz ko)

(un varbūt (pats drusku šaubos) pie komentāra varētu pielikt cipariņu, kurš norāda, uz kuru komentāru šī atbilde attiecas - t.i., katram komentāram būtu 2 cipari - paša numurs, un tas, uz kuru nr šis atbild)

eh, gari un nesaprotami sarakstīju :D
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Ai, ko nu es. Piecos..

2005. gada 1. maijs, 3:44 pm, 3 atbildes / atbildēt

Ai, ko nu es. Piecos mēnešos šitik vien. :)
Tas Tavs komentāru skaidrojums.. Nu, jā.. :)
Nē, nu, kaut ko jau es saprotu, ko Tu tur domā.
Tas ir. Ja es esmu pirmajā līmenī (tas pats, kas ieraksts), tad redzu tikai pirmā līmeņa komentārus un otrā līmeņa komentārus – atbildes uz pirmajiem. Tā?
Visā visumā to varētu.
Par tiem cipariņiem – Tu domā, ka ļautiņi sapratīs? :) Tur jau tā ir datums, laiks un tad vēl kaut kādi divi. Varbūt vienkāršāk vispār likvidēt komentārus? Būs miers. :)
Un viena lieta jau ir komentāru skaits, bet cita – to tekstu apjoms. Var būt trīs, bet tad nu milzīgi. Un 20, bet tikai ar dažiem vārdiem.
Katrā ziņā ideja ar vienu un nākošo līmeni man šķiet pieņemama un īstenojama. Par cipariņiem vēl padomāšu, lai gan tas būtu tas vieglākais. :)
Ceru, ka vēl kāds ko ieteiks.
 

tidliibums: Tad jau tomēr..

2005. gada 1. maijs, 4:00 pm, 2 atbildes / atbildēt

Tad jau tomēr uzrakstīju vēl nesaprotamāk nekā biju iedomājies :)

Domājis biju tā: katrā līmenī ir redzams pilns (ja nav traki garš) teksts no šī līmeņa (t.i., tieši viens teksts), plus saraksts ar atbildēm uz šo tekstu (droši vien katrai atbildei tikai subject un komentāru skaits tajā zarā). Un tad vēl linki tikšanai atpakaļ uz vienu līmeni uz augšu, un pavisam uz augšu.

Par tiem numuriem priekš current un parent - jā, ticu, ka saprast tos pagrūti. Varbūt tad tomēr labāk bez?

Jo saprast jau arī tos tagad redzamos cipariņus nevar (pieņemu, ka tie ir teksta garums, vai ne?)

Ai, ko nu Tu :P
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: A-hā, nu jau debesis..

2005. gada 1. maijs, 4:07 pm, 1 atbilde / atbildēt

A-hā, nu jau debesis sāk skaidroties. :)
Un ko tad, ja gadās traki garš? Moins, džekiņ! Es jau ar gara ieraksta sadalīšanu pa lapām šorīt netiku galā. Bet domāt par divām lietām vienlaicīgi.. Tas prasīs vēl dažus mēnešus.
Nē, nu, jā, skaidrāks ir, ko Tu domāji. Patiešām.
Jā, iekavās ir teksta garums, kas tur laikam varētu nebūt. Vienkārši tas bija domāts tā, ka dažreiz vienkārši nav jēgas lasīt pilno tekstu, ja tas ir tik īss, ka satilpinās pāris vārdos. Par S2::autosubject() atceries? :) Es zinu, ka jā, jo Tu pats to izmanto. :)
 

tidliibums: Traki garus jau..

2005. gada 2. maijs, 2:07 am, atbildēt

Traki garus jau nekādīgi nespēsi parādīt, tikai un vienīgi kā daudzus mazus gabaliņus. Bet vispār jau optimālais risinājums ir atkarīgs no tā, uz kādu max pieļaujamo vienas lappuses apjomu orientējas.

Starp citu, varbūt apprasies laacz, viņš ar kaut ko dikti līdzīgu pirms laika samērā nopietni nodarbojās, t.sk. vāca datus par dažādu telefonu spējām.

Tas teksta garums iekavās mani vairs netraucē, kopš sapratu, kas tas tāds ir. Pirms tam traucēja, protams.

Manējā nesaucas autosubject(), bet lay_get_subject() ;P

Bet to, ka bezsubjekta ierakstiem ir apmēram tāds autosubject/whatever, uzskatīju par tik pašsaprotamu, ka noslinkoju pat pieminēt. Tāpatās jau pārāk gari un nesaprotami rakstu :D
 
Kristaps K. (neons)

Kristaps K.: Nestrādā ar Tele2 -..

2005. gada 1. maijs, 6:21 pm, 3 atbildes / atbildēt

Nestrādā ar Tele2 - "Nav atbildes no vārtejas". Jau otrā tāda lapa (pirmā ir mans rss2wml.netparks.lv, kas strādā visur, izņemot Tele2). Vaina ir tieši WML kodā, bet precīzi kāda - pateikt nevaru. (Īstā vaina protams ir Tele2 WAP vārtejā)
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Ne-a, vaina ir tieši..

2005. gada 1. maijs, 7:03 pm, 2 atbildes / atbildēt

Ne-a, vaina ir tieši vārtejā. Kods ir derīgs (valid).
Es zinu, daudzi ir sūdzējušies arī par WAP update iespēju un Tele2.
Nu, es neko nevaru darīt. Tur viss ir kārtībā ar kodu.
Diemžēl nav man iespējas testēt uz Tele2, neizmantoju to.
 
Kristaps K. (neons)

Kristaps K.: Es jau neteicu, ka WML..

2005. gada 2. maijs, 2:25 am, atbildēt

Es jau neteicu, ka WML kods ir līks. Tikai to, ka WML kodā ir kaut kas tāds, kas nepatīk Tele2 vārtejai. Protams, vislabāk būtu, ja Tele2 salabotu savu vārteju, bet pastāv teorētiska iespēja pielabot WML kodu tā, lai tas strādātu arī ar Tele2.
 
Kristaps K. (neons)

Kristaps K.: Ja ir vēlme meklēt..

2005. gada 2. maijs, 2:27 am, atbildēt

Ja ir vēlme meklēt iemeslu, kāpēc nestrādā ar Tele2, varu palīdzēt ar testēšanu. Būtībā man arī interesētu atklāt, kas tur par vainu, jo tieši uz Tele2 nestrādā viens mans projekts, ko savulaik taisīju galvenokārt savām vajadzībām, bet tagad nevaru izmantot, jo tas ar Tele2 nestrādā (rss2wml.netparks.lv).
 

anonīms: nav gluži par wap..

2005. gada 1. maijs, 8:11 pm, 1 atbilde / atbildēt

nav gluži par wap versiju, bet kaut kā pamatversiju man symbiana opera negrib korekti formatēt - teikumu gali pazūd ārpus labās malas un linki pārklājas ar citiem textiem (par latviešu burtiem neko neizteikšos, jo aizdomas, ka pati opera gļučī ar kodējumu noteikšanu), piemēram ļoti labs un uzskatāms paraugs, ko ērti lasīt uz mobilā ir šeit http://forum.watmm.com/lofiversion/index.php?f7.html , varbūt ir iespējams bez milzīgām pūlēm ko līdzīgu ieveidot arī cibai ?
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: 1) Varētu..

2005. gada 2. maijs, 9:57 am, atbildēt

1) Varētu parakstīties.
2) Varētu paskaidrot, kāpēc tas ir šeit.
3) Varētu, ja izveidotu īpašu CSS stilu ar media="handheld". Interesanti, kurš gan to darīs? :) Un vai Symbian pārlūks maz sapratīs to "handheld"?
Btw, pamēģini Cibas (bet ne žūrnālu) lapām adreses galā pierakstīt "?usescheme=lynx". Tas var palīdzēt.
 
Pasaku Princis (joriks)

Pasaku Princis: problēmas ir arī ar to..

2005. gada 3. maijs, 11:06 am, 10 atbildes / atbildēt

problēmas ir arī ar to ja wap`ā puksta drošību uzliek "draugiem", tad ir tā, ka šo pukstu redzu tikai es pats. kaut arī drošības līmenis ir draugi viņi to neredz. jau iepriekš to biju pamanījis un šodien vēl pārbaudīju.
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Hmm.. Vaidzēja būt...

2005. gada 3. maijs, 11:08 am, 9 atbildes / atbildēt

Hmm.. Vaidzēja būt. Man strādā pareizi.
Ēmm.. Vai Tev ir definētas draugu grupas?
 
Pasaku Princis (joriks)

Pasaku Princis: nav gan definētas. visi..

2005. gada 3. maijs, 11:11 am, 8 atbildes / atbildēt

nav gan definētas. visi draugi vienā katlā
bet tam jau it kā nevajadzētu būt par iemeslu
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Uz laiku pievienoju Tevi..

2005. gada 3. maijs, 11:29 am, 7 atbildes / atbildēt

Uz laiku pievienoju Tevi draugiem. Redzi pēdējo ierakstu?
Viens teikums.
Turklāt pirms tam viss strādāja!
 
Pasaku Princis (joriks)

Pasaku Princis: neredzu gan. pēdējais..

2005. gada 3. maijs, 11:40 am, 6 atbildes / atbildēt

neredzu gan. pēdējais ko redzu ir "Monday bloody Monday"
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Nu tad ārā no..

2005. gada 3. maijs, 11:42 am, 5 atbildes / atbildēt

Nu tad ārā no draugiem! :)
Es to noteikti izlabošu, apsolu. Taču rīt. Tagad nav laika.
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Umm.. Es, protams,..

2005. gada 3. maijs, 11:49 am, atbildēt

Umm.. Es, protams, atvainojos, ka tā sanācis.
Es nezinu, kāpēc, jo tajā galā neko neesmu mainījis. Bet nu jā. Es izlabošu.
Vēlreiz atvainojos. :)
 
Pasaku Princis (joriks, ēzelītis)

Pasaku Princis: nu kad būs laika, tad..

2005. gada 3. maijs, 12:50 pm, 3 atbildes / atbildēt

nu kad būs laika, tad sataisi!
bija prieks padraudzēties :D
Lasi starp rindiņām: ēzelītis
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Viens simbols, viens..

2005. gada 4. maijs, 1:20 pm, 2 atbildes / atbildēt

Viens simbols, viens vienīgs sūda simbols bija pie vainas. Jautājums, kas ir svarīgāks, 1 vai 0, ir joprojām atklāts, taču es sekoju dokumentācijai, kurā rakstīts, ka jābūt nullei, taču izrādījās, ka vieniniekam. Lai nu kā, izlaboju un tagad ir kārtībā. Vari atkal rakstīt friends-only. :) Atvainojos, ka tā gadījās.

Btw, vai Tu maz nojaut, cik daudzus esi apmuļķojis ar savu galveno userpicu? :)

 
Pasaku Princis (joriks, ēzelītis)

Pasaku Princis: Paldies, ka atradi tik..

2005. gada 4. maijs, 1:25 pm, 1 atbilde / atbildēt

Paldies, ka atradi tik ātri laiku šī viena simbola sameklēšanai =)

nu par to userpicu ir bijis tā kā tiešām daudzi ir domājuši, ka esmu dāma :D bija laiciņš, kad arī vēl visu rakstīju sieviešu dzimtē, lai vēl vairāk pajauktu galvu citiem :DDD
Lasi starp rindiņām: ēzelītis
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Man bija smaga nojauta,..

2005. gada 4. maijs, 1:31 pm, atbildēt

Man bija smaga nojauta, uz ko skatīties, tāpēc tas nemaz nebija tik ātri. Paskatījos jau vakar, bet dokumentācijā tiešām tā nav, kā jābūt. Bet dzīvē viss ir savādāk :)

Well.. Es jau arī kādu laiku domāju, ka esi meitene, bet tad ievēroju galotnes vīriešu dzimtē, kā arī tiku pie kaut kādas programmas Tevis latviskotā faila, kur bija Tavs vārds, un tad nu man kļuva skaidrs pavisam. :)
Es arī esmu gribējis ko līdzīgu izmēģināt, bet nu jau par vēlu, tam man tagad vaidzētu otru žūrnālu. :)