x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Aptaurētie

2012. gada 18. jūnijs, 3:36 pm, 10 atsauksmes / pievienot vēl

Zinkā, man vienmēr bija licies, ka tādi gadījumi notiek tikai ar citiem, bet es esmu kārtīgs velobraucējs, un man nekad nebūs jāsaskaras ar Rīgas Satiksmes šoferu izdarībām. Wrong, bitch.

Vakar vakarā braucu no Siguldas, ap astoņiem jau gandrīz biju nonācis galā, kad uz Valmieras ielas starp Lienes un Matīsa ielām tieši pirms krustojuma un līkuma pēdējā brīdī pamanu, ka garām pabrauc autobusa priekšgals, pilnībā nogriežot ceļu. 10 cm vietas no apmales nav risinājums. Ja es būtu bijis dažus metrus tālāk, būtu izsmērēts pret garā autobusa sānu un tad pret ietvi. Taču es sabremzējos. Pārkārtojos uz otro joslu, jo tā iet taisni un man vajadzīga, krustojumā deg sarkanais, mašīnas gaida. Pieripinājos pie autobusa priekšgala, kas turpat uzreiz apstājās pieturā, pieklauvēju pie vadītāja stikla. Viņš paskatās uz mani, pasmīn, kaut ko nosaka, bet, tā kā es gaidu, tad viņš tomēr atver logu. Pajautāju, vai viņam kāds radinieks pārvietojas ar velo. Viņa atbilde bija: "Да пошёл нахуй.", un logs ciet. Te nu es nenovaldījos un ar plaukstu iesitu pa autobusa sānu.

Saruna beigusies, drīz būs zaļais, ripoju lēnām lejup gar mašīnām pa joslas malu, kur vietas pietiek. Iedegas zaļais un tajā brīdī pamanu, ka man no sāna brauc virsū autobuss. Vienkārši brauc virsū. Maita skatās uz mani un brauc virsū. Lai nepakļūtu zem riteņiem, iebraucu pretējā joslā, bet viņš turpina, pārbraucot nepārtraukto līniju. Par laimi, pretī braucošie redzēja, ka autobuss nebrauc gluži tā, kā tam būtu jābrauc, tāpēc īsti nesāka kustēties un nekas sliktāks nenotika. Pēc tam viņš, protams, aizbrauca pa savu joslu.

Nevienam nenovēlu sajūtu, kad uz ielas savus 60-70 kg apdraud idiots ar daždesmit tonnām.

Pēc tam painformēju ceļu policiju, kas man ieteica iet uz policiju un rakstīt iesniegumu, kā arī savienoja ar RS dispečeriem (liela jēga?). Vienīgais, ko piefiksēju, bija autobusa borta numurs, ko arī pateicu abiem.

Tagad jau esmu nomierinājies, izlasīju šo un nezinu, ko darīt. :( No vienas puses, nekas jau nenotika. No otras, viņš apdraudēja manu dzīvību – pat ja ceļa nogriešana bija bīstama neuzmanība, tad pēc tam – apzināta braukšana virsū. Tiešām iet uz policiju? Viņi nepasmiesies un "nozieguma sastāva trūkuma dēļ" nepasūtīs mani? Tomēr būtu stulbi, ja tas lops kādu taranētu pa īstam..

Papildinājums. Trešdien nosūtīts iesniegums papīrvēstules formā uz RD un RS ar lietas izklāstu. Informēšu par jaunumiem.

anonīms: Noreportē Rīgas..

2012. gada 18. jūnijs, 4:40 pm, atbildēt

Noreportē Rīgas Satiksmei. Un pieprasi atbildi ar lēmumu. Viņiem būs jāizskata tavs iesniegums/sūdzība. Un pie reizes arī Nilam. Nils šovasar ir velo aizstāvis, RD dotē RS, lai arī tad izmēš šādus mēslus, ja RS pati nepsēj sevi attīrīt.
 
scope (scope, vvz)

scope: Imho, uzraksti gan...

2012. gada 18. jūnijs, 4:50 pm, atbildēt

Imho, uzraksti gan.
Pretējā gadījumā tas urla pie stūres, citādāk viņu grūti nosaukt, vēl ņems un kādu tiešām sabrauks.
Lasi starp rindiņām: vvz
 
Kemune (kemune)

Kemune: Es gan ieteiktu..

2012. gada 18. jūnijs, 4:52 pm, atbildēt

Es gan ieteiktu zvanīties un censties tikt līdz pietiekami augstām RS personām. Policijai tiešām būs viens pīpis, bet RS šoferis, kurš patiesībā apdraud savu pasažieru dzīvību, nodarbodamies ar huiņu uz ceļa, ir atlaižams momentā. Būtu kāds labs žurnālists, kuru uzsēdināt uz šī sižeta, viņiem vispār nāktos labi pasvīst...
 
nenopietns cilvēks (pzrk, besis)

nenopietns cilvēks: Nja, man arī bijusi..

2012. gada 18. jūnijs, 10:28 pm, 2 atbildes / atbildēt

Nja, man arī bijusi līdzīga pieredze, gan ar Rīgas Satiksmes autobusiem (te viens no vairākiem gadījumiem), gan ar maršruta mikroautobusiem.

Es domāju, aizsūti Rīgas Satiksmei drukātu un parakstītu vēstuli (lai viņiem ir pienākums atbildēt). Var jau arī caur medijiem, tviteri.
Lasi starp rindiņām: besis
 
nenopietns cilvēks (pzrk)

nenopietns cilvēks: Savukārt no citas..

2012. gada 18. jūnijs, 10:35 pm, 1 atbilde / atbildēt

Savukārt no citas pieredzes ar valsts policiju (pēc gadījuma, kad man uz ielas uzbruka, un policija neizrādīja nekādu ieinteresētību man palīdzēt, bet, kad negribīgi tomēr pieņēma iesniegumu, man bija daudzu mēnešu čakars ar tiesu ekspertīzi un visādiem citiem papīriem, kā visa rezultātā policija tā arī neko neizdarīja, lai gan neoficiāli pat noskaidroja uzbrucēja personību) uz policiju iet neko īpaši neiesaku. (Lai gan teorētiski to vajadzētu darīt.)
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Man vispār pirms..

2012. gada 19. jūnijs, 12:49 am, atbildēt

Man vispār pirms dažiem gadiem bija līdzīgi – narkomāns uz ielas uzbruka, aplaupīja, nekādu rezultātu.
Sākumā gāja raiti – iesniegumu uzreiz paņēma, nākamajā dienā ekspertīze, dažas reizes parunājos ar izmeklētāju, bija sarīkota iespējamā noziedznieka atpazīšana (kā filmās – jāizvēlas viens no vairākiem pie sienas nostādītiem šaubīga paskata kadriem), taču īstā nebija, lai arī "labie" mani mudināja izvēlēties tieši vienu konkrētu no tur esošajiem, bet ar to arī viss pāris mēnešu laikā beidzās. Nekādu rezultātu. :/
 
efix (efix)

efix: Raksti @nilushakov,..

2012. gada 19. jūnijs, 9:45 am, atbildēt

Raksti @nilushakov, domāju rezultāts būs, un ar iesniegumiem policijai nav jēgas ķēpāties.

Man te nesen viens Ādažu autobuss pie Dailes teātra nogrieza ceļu, arī piebraucu pie krustojuma blakus, bet tas pat logu neatvēra, un skatījās tālienē. Numuru gan nepiefiksēju :(
 
zhuu (rikella)

zhuu: es domāju, ka pareizi..

2012. gada 23. jūnijs, 1:42 am, 1 atbilde / atbildēt

es domāju, ka pareizi darīji, ka uzrakstīji RS. es arī esmu rakstījusi (par konduktori gan) un bija jēga! :)
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Buchbuchsawlj! Tik..

2012. gada 23. jūnijs, 9:59 am, atbildēt

Buchbuchsawlj!
Tik daudzi teica, ka vajag, tad nu pakļāvos spiedienam. :) Redzēs, kas būs tālāk.
 
Emotions (rubija)

Emotions: ..

2012. gada 25. jūnijs, 12:24 am, atbildēt