x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Siers

2012. gada 21. septembris, 7:46 am, 8 atsauksmes / pievienot vēl

Sestdien, rīt, 22. septembrī, būs Starptautiskā Mēness vērotāju nakts, kas reizē būs arī StarSpace StarParty #8.

Par visu sīkāk var uzzināt pašā StarSpace rakstā, taču īsumā – viss notiek Suntažos StarSpace observatorijā, tur būs lekcijas, fizikas eksperimentu demonstrējumi un, ja kaut cik skaidrs laiks, tad arī paša Mēness vērošana ar observatorijas un StarParty apmeklētāju teleskopiem (es droši vien, ja došos, paņemšu arī savējo). Ir interesanti, jāmaksā nav, vēlams ierasties ar groziņiem. Jāģērbjas silti.

10m zem ūdens (10m_zem_uudens)

10m zem ūdens: oujē! uz šito mēģinu..

2012. gada 21. septembris, 9:22 am, 1 atbilde / atbildēt

oujē! uz šito mēģinu jau kādus gadus piecus tikt! un beidzot tas tiešām var notikt! kā tur parasti ir ar svešajiem,kuriem nav sava teleskōpa?
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Tie skatās uz vietas..

2012. gada 21. septembris, 9:52 am, atbildēt

Tie skatās uz vietas esošajos teleskopos un nejūtas daudz apdalīti.
Lielāks uzsvars šajos pasākumos ir uz tematiskajām lekcijām, klausīšanos un jautāšanu, nevis uz pašu "starparty", jo ar laikapstākļiem nekad neko skaidri iepriekš nevar zināt, tāpēc reāli ir tā, ka skaidras debesis ir bonuss, kas var arī nebūt (pašlaik izskatās, ka tā arī būs rīt).
Visi, kas turp dodas ar saviem teleskopiem un citu tehniku, to dara pārējo apmeklētāju dēļ, lai parādītu viņiem, kas vispār pie debesīm redzams un ieinteresētu astronomijā. Apmeklētāji parasti ir ar ģimenēm, arī vietējie iedzīvotāji, tā ka tā ir tāda brīva astronomijas popularizēšana tautai, nevis šauri zinātnisks pasākums.
 
10m zem ūdens (10m_zem_uudens)

10m zem ūdens: aha, paldies par..

2012. gada 21. septembris, 10:13 am, atbildēt

aha, paldies par apgaismošanu! dikti gribētos, lai laiks tomēr būtu labs, jo,cik zinu, šie pasākumi parasti kaut kā neveiksmīgi vienmēr iekrīt sliktos laikapstākļos ;D
 

sii: Rītdiena vai ta' ir..

2012. gada 21. septembris, 10:34 am, 4 atbildes / atbildēt

Rītdiena vai ta' ir "nākamsestdien"?
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Rīt būs sestdiena, tā..

2012. gada 21. septembris, 10:48 am, 3 atbildes / atbildēt

Rīt būs sestdiena, tā ir nākamā sestdiena. :))
 

sii: Šonedēļ ir..

2012. gada 21. septembris, 11:10 am, 2 atbildes / atbildēt

Šonedēļ ir šosestdiena, nākamsestdiena būs nākamnedēļ!

Nē, bet nopietni. Kā cilvēks, kas īpaši neseko līdzi datumiem, es izlasīju ierakstu un automātiski aizdomājos par nākamās nedēļas sestdienu. Tavs ieraksts ir maldinošs!
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Tu to interpretē..

2012. gada 21. septembris, 11:15 am, 1 atbilde / atbildēt

Tu to interpretē maldinoši!
Sestdienai nav nekāda sakara ar nedēļu. Ja es teiktu, ka kaut kas bija pagājušajā otrdienā, vai tas bija pirms trīs vai desmit dienām?
 

sii: Es dienas skaitu..

2012. gada 21. septembris, 12:18 pm, atbildēt

Es dienas skaitu nedēļas kontekstā, un man līdz šim pat prātā nebija ienācis skatīties uz tām atsevišķi. Ar pagājušo otrdienu vismaz viens ir skaidrs - tā ir pagātne, tajā vairs nekas nevar mainīties. Bet, ja tas ir kas svarīgs, tad jo mazāk vietas interpretācijai, jo labāk!