x-ƒ (x_f)

x-ƒ: ..

2004. gada 14. janvāris, 1:01 pm, 11 atsauksmes / pievienot vēl

    Beidzot sagaidīju Evansa jauno albumu. Un gaidīju ilgi. Tas saucas «Zero & One» vai «0 & 1». Uz vāciņa ir redzami abi nosaukumi un viens uz otra, tāpēc nezinu, kurš no tiem ir vienīgais pareizais un oficiālais. Noformēts askētiski – nekā lieka. Minimālisms jau tagad modē. Var salīdzināt ar The Strokes jauno albumu «Room on Fire». Tas ar 11 dziesmām ir gandrīz 33 minūtes garš, bet Evansa albumā ir 9 dziesmas un gandrīz 37 minūtes. Minimālisms.

    Pirmā dziesma – «My Style Should Stand Alone» no salīdzinoši vienkārša un nepiespiesta tuc-tuc dziesmas sākumā nonāk līdz tipiskai klubmūzikai (labā nozīmē) dziesmas otrajā pusē. «Tipiska klubmūzika labā nozīmē» manā izpratnē ir tāda mūzika, kas vienkārši skan un ir dejojama un ir laba. Ievads ir.. hmm.. interesants. Balsis ņemtas no kādas vecas filmas. Strīds par to, kura stils ir vislabākais, sitiens ar cimdu pa vaigu (man taču ir iztēle) un sākas kautiņš un dziesma.
    Čilautīga un elektroniski džeziska – «Electro Breeze». Varētu būt viena no manām mīļākajām dziesmām, ja būtu biš' mīkstāks ritms. Liekas pārāk ass. Toties ir interesants efekts, kad bundzinieks dažas reizes nojauc ritmu, jo aizkavējas. Sākumā man likās, ka tā ir netīši pieļauta neprecizitāte. Nekā.
    Es gan nezinu, kā Evans izvēlas nosaukumus saviem gabaliem, bet tie ir interesanti. Piemēram, «Sleeping With The Workers», «Cannibal Ping Pong Group», «Tight Dance Rhythm». Šķiet, ka, radot «Cannibal Ping Pong Group», Evans ir iespaidojies no Computerjockeys. Viņiem ir dziesma, kas saucas «Ping Pong». Var saklausīt līdzības (es gan to esmu dzirdējis tikai dzīvajā izpildījumā-ierakstā).
    Divas dziesmas, kuras man iepatikās vairāk par citām, ir «ECD» un «Stretch Time». Nezinu, kāpēc «ECD [Evans Cheap Disco]» ir nosaukta tieši tā, jo man tā neliekas ne cheap, ne disco. Bet man tā patīk. Un tad jau nav nozīmes nosaukumam. Tajā skan tādas ļoti augstas zvārgulīšu skaņas, sintezatorklavieres un kaut kāda elektroniska skaņa. Un nav basu vispār (tikpat kā vispār – ja labi ieklausās, tad var sadzirdēt kaut ko līdzīgu tām bungām, ko sit ar plaukstām). Tāds diezgan popsīgs un tiešām labs gabals. Vispār pat lielisks. Vienkāršs, nesamocīts, neuzkrītošs, patīkams un neapnīkošs. (Vai tas ir synth pop?)
    Nu, bet «Stretch Time».. Tā pilnīgi noteikti man ir iepatikusies vislabāk. Čilautīgs elektroniskais daunbīts. Vēl vairāk. Kaut kas Moby, Fatboy Slim un Underworld labākajās tradīcijās. Ļoti patīk. Ļooti. Taču tai ir divi lieli trūkumi – tā ir daudz par īsu (2:38 – visīsākā albumā, varēja taču tā kārtīgi izvērsties – man pietiktu ar 5-7 minūtēm; šeit arī Uķers piekasīsies) un tā tāda ir vienīgā. Ja tāda stila gabalu būtu vairāk, tad es to noteikti sauktu par savu albumu. Viscaur dziesmai ik pa laikam ieskanas kāda sievietes balss. Varētu būt suitu sieva. Tikpat labi varētu būt arī indiāņu šamanis. Kaut kādā veidā pat atgādina tumšo bonusdziesmu «Banshee» no iepriekšējā albuma. (Banshee – (Irish folklore) a female spirit who wails to warn of impending death; spoks, kura gaudas pareģo nāvi)
    Pēdējā dziesma – «I'm a Constant Man of Sorrow» ir tāda dīvaina. Tā sākas kaut kā tā ne īpaši patīkami un interesanti (to laikam sauc par flange vai wah-wah), pilnību sasniedz tikai pēc divām minūtēm un tomēr ap to laiku jau ir paspējusi iepatikties. Un drīz vien tas mistiskais gabaliņš ir beidzies.

    Pietrūkst sieviešu balsu. Un vispār balsu. Tik, cik tur ir, man šķiet pārlieku maz. Šķiet, ka tieši tā dēļ albums liekas par daudz elektronisks (jā, jā, «0 & 1», bet tomēr..). Tā man liekas. Lai gan «ECD» ir labs izņēmums un ne vienīgais. Un vēl man pietrūkst to eisiddžezisko un džezplasfank gabalu (kā «Electro Breeze» tikai bez tā uz-ausu-nervu-galiem-krītošā pionierbundzinieka), kādi bija «Here Is My Body – Show Me Yours». Manuprāt, tas albums aizrāva / ievilka nedaudz vairāk. Bet es jau neesmu pro mūzikas kritiķis. Es esmu vienkārši kritizējošs mūzikas mīlis.

    Vienu gan es nekādi nesapratu. Kāpēc uz albuma aizmugurējā vāciņa augšpusē rakstīts «Tā ir tikai elektronika (0 un 1)*», bet zemāk, zem dziesmu nosaukumiem – «*x-f»? Varbūt ir dažādas albuma versijas..? Latvija, Germany un U.K.?

(Es zinu, ka nav īsti pareizi tās saukt par dziesmām, jo dziesma ir tad, ja kāds dzied, bet gan jau, ka mani saprata.)
(Turklāt tā kā es pamazām sāku uz laiku novērsties no elektroniskās mūzikas (kas par daudz, tas par skādi), tad tas arī varētu būt nopietnākais iemesls, kāpēc man visvairāk patīk tieši «ECD» un «Stretch Time». Jo tās ir atšķirīgas. Nu, un vispār ļoti iespējams, ka tas ietekmē visu manu vērtējumu.)
(Iespējams, uz šo albumu varētu attiecināt to pašu, ko Adam Bregman (All Music Guide) raksta par Llorca's albumu «New Comer»: «If this were only a four-song EP, it would be a knockout. Llorca is certainly a talented DJ, but he needs to work on holding the listener's attention a bit longer.» Šajā gadījumā tas būtu five-song, bet jāņem vērā arī iepriekšējā rindkopa un tas, ka es, iespējams, no labas mūzikas vispār neko nesajēdzu.)
(Lai arī ko es par to visu neteiktu – cik daudziem ta' vispār ir iespēja klausīties mūziku, kuru radījis draugs? Par to jau vien jābūt pateicīgam, ka tā, iespējams, attīstās Latvijas elektroniskā mūzika un pēc dažiem gadiem es varēšu lielīties, ka es viņu pazinu gandrīz no pašiem pirmsākumiem, ka man ir pieci Evansa agrīnie albumi no 2001. līdz 2004. gadam. Un arī daži unreleased tracks un vēl arī tas gabaliņš ar Bolderu. Jebkurā gadījumā – paldies, Evans!)

on parole (platinum)

on parole: gan jau tu zini kaa tas..

2004. gada 14. janvāris, 3:02 pm, 4 atbildes / atbildēt

gan jau tu zini kaa tas ir, ja iedod palasiit atsauksmes, bet ne paklausiities pashu darbu. zini, ja? :)
kaut vienu laipu uz kaadu mp3 var izluugties? :)
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: jā, es zinu gan. ļoti..

2004. gada 14. janvāris, 4:24 pm, 3 atbildes / atbildēt

jā, es zinu gan. ļoti labi pat. :)
nu.. droši vien, ka izlūgties vienu liepu lapu laipu jau vari.. :) (man garšo šololāde. ļoti. un rozīnes. ļoti. bet, ja abi ir kopā un man, tad es apsolos izdarīt pat neiespējamo.)
bet es vispirms par to paprasīšu Evansam, vai viņš ļaus Tev tikt pie tā (autortiesības, pirātisms, blā blā blā..).
nu (ja viņš atļaus, kas būtu neticami, ja viņš neļautu), tad es to jebkurā gadījumā varēšu tikai nākošnedēļ. sou, vismaz nedēļu Teu nāksies pieciesties bez audiopiemēriem.
moš kaut kad uz vasaras sākumu es pat verētu Tev nosūtīt visu cd, ja vien nemainīsi man pieejamo adresi, vai vismaz atstāsi tur savas jaunās koordinātes (aceros, Tev bija posts par jaunu biz. ideju).
 
on parole (platinum)

on parole: es cietiishos ka visi..

2004. gada 15. janvāris, 10:24 am, atbildēt

es cietiishos ka visi skrimsliishi krakshkjees! :)
& vinjhs tur..zemaak ir ljaavis :)

par to biznesa ideju..eh..viens briinishkjiigs sapnis, tikai man nav pietiekami liidzeklju, lai sho sapni iistenotu :( pagaidaam nav, bet es ticu, ka buus..ne shogad, ne naakoshgad, bet shii sapnja vaardaa varu arii mazliet vairaak pakustinaat savu slinko peecpusi :)

btw, slinkums mekleet kuraa no zhurnaaliem /manaa vai tavaa/ reiz staastiiju par manu koleegju reakciju, pirmo reizi dzirdot Evansa darbus:
uzliku tevis sutito Evansa disku un sanjeemu dazhus jautaajoshus skatienus - kas tas ir? kad staastiiju par shiis muuzikas radiitaaju, vinji bija patiesi izbriiniiti, ka 'taa ir tikai elektronika' :) & veel liidz shim netic, ka Evans ir latvietis. taa luuk :)
 
on parole (platinum)

on parole: pastaasti veel par..

2004. gada 15. janvāris, 10:28 am, 1 atbilde / atbildēt

pastaasti veel par shololaadi :)
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: es mīlu šokolādi!..

2004. gada 17. janvāris, 10:46 am, atbildēt

es mīlu šokolādi! pietiek? tās jūtas nav ietērpjamas vārdos. tās ir jūtas. pret šokolādi. :)

es aceros gan, ka kaut kur Tu to par Evansa iepriekšējo cd rakstīji, bet ko tādu ir vērts atgādināt.
btw, visus komentārus no žūrnāliem (ne tikai mana), kur bijis pieminēts Evans, esmu sūtījis viņam linkus uz tiem. tā ka viņš zina, ka tauta to mīl. :)
 

anonīms: Par visu pēc kārtas ..

2004. gada 14. janvāris, 4:41 pm, 1 atbilde / atbildēt

Par visu pēc kārtas

1. My style is the best an so i challeng you - veca hong kongas film par njindzaam.
2. Dziesmu nosaukumu paliidzeeja izdomaat Laura. Paldies vinjai.
3. ECD tapa peec Lauras pasuutiijuma. Man tas gabals pasham liekas leets:)
4. Stretch time uztaisiiju aatri un kaa peedeejo, jo vajadzeeja vairaak gabalu albuumam. ~ 1 h.
5. Labu vokaalu ir ljoti gruuti dabuut, tapeec labaak neizmantoju nekaadu.
6. Tā ir tikai elektronika (0 un 1)* - sheit tiek citeets x-f, un taa buus uz visiem vaacinjiem
7. Esmu gana darbojies, taa kaa uz laiku pieklustu. Bet gan jau jums pietiek ar to, ko esmu sataisiijies. Ataa

Evans
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: «bet man nekad nav..

2004. gada 14. janvāris, 5:05 pm, atbildēt

«bet man nekad nav gana» :)

interesanti, no kurienes nāk tas citāts? es pilnīgi noteikti neatceros, ka būtu to teicis vai rakstījis.
man jau bija tāda nojausma, ka «Stretch Time» Tu būsi uztaisījis vienk tāpat. gluži kā «Banshee» un «Don't Care». Kā tas tā nākas, ka man iepatīkas tieši tās, kuras Teu tik viegli top un tikai tāpēc, lai «vairāk gabalu albumam»?

ceru, ka pieklusīsi uz ne vairāk kā pusgadu! fanu dēļ. :)

(pat negribu zināt, ko nozīme iekačāt un aizkačāt)
 

anonīms: P.S. Albumu vari dot,..

2004. gada 14. janvāris, 4:52 pm, 3 atbildes / atbildēt

P.S.

Albumu vari dot, iedot, aizdot, iekačāt, aizkačāt, uzdāvināt, uzsaukt, nospiest, iededzināt utt visiem, kam gribi
 
zhuu (rikella)

zhuu: atsaucoties uz šo,..

2004. gada 15. janvāris, 1:37 am, 2 atbildes / atbildēt

atsaucoties uz šo, lūdzu sev vienu albūma kopiju ;p
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: "Albumu vari dot, iedot,..

2004. gada 17. janvāris, 10:47 am, 1 atbilde / atbildēt

"Albumu vari dot, iedot, aizdot, iekačāt, aizkačāt, uzdāvināt, uzsaukt, nospiest, iededzināt utt visiem, kam gribi"
(vajadzīgo pasvītrot) :)

nu jā, labi. kaut kad. bet noteikti jā. bet kaut kad.
 
zhuu (rikella)

zhuu: vienalga kurš variants..

2004. gada 17. janvāris, 3:37 pm, atbildēt

vienalga kurš variants ;p galvenais ka rezultātā ir albūms :)