x-ƒ (x_f)

x-ƒ: "Top!" jeb "RFC"

2004. gada 11. jūnijs, 3:09 pm, 8 atsauksmes / pievienot vēl

(Subj. domāts kā darbības vārdi)

Man vaidzīgi jūsu padomi, kritiskās / indīgās piezīmes un uzbraucieni "ne pa tēmu". Nu.. Gandrīz "ne pa tēmu". :)
Es tā kā it kā gandrīz esmu pabeidzis savu S2 stilu (lūk), un tagad gribētu uzzināt, kā tam vēl trūkst, ko varētu izdarīt labāk un kas vispār ir garām. Un beigās vēl aptauja par visu šo.

Tagad vairs nebūs grūtību ar manis citēšanu. :) Aizvācu <!DOCTYPE html.. Žēl gan bija, taču neko darīt. Tas tiks atlikts vietā tikai divos gadījumos – ja mans slānis kļūs par sistēmas slāni (jo tad būs iespēja pievienot <?xml.. draņķībiņu) vai ja MSIE 6 pēkšņi kļūs ļoti nepopulārs (naivi cerēt).

Katram žūrnāla skatam es varu elementāri noteikt savu tekstu pārlūka loga nosaukumam, kas mainās atkarībā no lapas satura (piem., pievienojot puksta tēmu). Nu, īsāk – ērtāk.
Un beidzot varu arī redzēt savu draugu jūzerpicus draugu lapā. Un pie komentāriem tie vairs tā nenovērš uzmanību no paša teksta.

Beidzot saņēmos un pilnībā pārrakstīju komentāru izvadīšanas funkcijas. Nost ar defoltua! :) Grūti nebija, jo viss kods jau turpat degungalā ir. Grūti ir izdomāt, ko es vēlos. Centos nešpikot, tāpēc nevaig teikt, ka tas ir kaut kur jau redzēts. Es iedvesmojos no MSOE. :)
Izdomāju, kā īpaši izcelt manu draugu rakstītos komentārus.
Domāju, ko vēl tādu inčīgu izdarīt.
Izdomāju, ka pilnībā iztikt bez tabulām tomēr nevar. Nav taču nekādi iespējams, neizmantojot absolūto pozicionēšanu, nolikt blakus divus divus :) (divus <div>). display: inline man neder, jo vaig, lai tie otrie div būtu vienādā atstatumā no pirmo div kreisās malas un būtu atkarīgi no visu pirmo div lielākā div platuma. (nu gan saputrojos, divas kolonnas.) Btw, defoltajam stilam info par komentāru atrodas tikai 18. tagā!
Mjā, man radās divi jautājumi. Vai ir kaut kādīgi iespējams to komentāra pelēcīgo virsraksta joslu padarīt puscaurspīdīgu? Ar MSIE filtriem, protams. Es neizdomāju, kā. Man nestrādā.
Un otrs – vai kāds varētu man norādīt saiti uz kādu pukstu, kuram būtu vairāk kā 100 komentāru? Vienalga, kurā žūrnālā un par kādu tēmu. Nepieciešams tikai testēšanas nolūkos.

Ir trīs domas, kuras vēl vēlos realizēt savā žūrnālā.
Pirmā. Dažus žūrnāla ierakstus padarīt redzamus tikai cibiņiem. Vienalga, vai tie ir mani draugi vai nē. Ja nav ielog iežurnalējies, :) tad ieraksts nav redzams. Izdarīt to nav grūti, bet nav īsti vēlēšanās tam ķerties klāt. Darbotos tas tā, ka, ja es kādam pukstam norādu, ka man oma [uama] ir, piem., "s/h", tad ne-cibiņš šo pukstu manā žūrnālā neierauga. (Ir iespējams uzlikt savam žūrnālam vai pukstam drošības līmeni "friends-only", šis nav tas pats.) Ir pavisam vienkārši izdarīt tā, lai žūrnāla ieraksti būtu redzami tikai cibiņiem, bet man vaig izaicinājumu. :)
Otrā. Atradu veidu, kā tikt pie Cibas servera laika. Pamocījos ar asociatīvajiem masīviem (bveh..) un tagad ir iespēja izvadīt katras dienas vārdadienas. (mana testu lapa) Cik nu tas ir noderīgi, nezinu, taču moš iemočīšu tos zem kalendāriņa.
Ja būtu iespēja izmantot JavaScript'us, tad varētu piekļūt arī laika ziņām (ho-ho, man būtu portāls :) ). (↓RSS→PHP→JS→HTML↑)
Hmm.. tagad es varu izdarīt tā, ka mana žūrnāla izskats ir atkarīgs no, piemēram, gadalaika. Vai pat seko līdzi dienas gājumam (stundām). Vai vienk random'ā. Vai vajag..?
Trešā Pievienojot žūrnāla adresei, piemēram, "?.skats=drukat", attēlot printerim draudzīgu žūrnāla versiju. Nu, tas nu ir elementāri. Tikai CSS rakstīšanas vaina. :)

Iešāvās prātā – ja nu kāds arī domā sev izveidot pašam savu S2 stilu, tad šeit ir četras lietas, ar kurām es sāku:

(Pie mana stila koda varēja piekļūt divas meitenes. Neizskatās, ka viņas to būtu izmantojušas, tāpēc šaubos, vai vēl kādam došu iespēju. Tirgus ekonomika.)

Mjā, mans S2 kods tuvojas 2500 rindiņām un 100K (protams, daļa ir komentāri dokumentēšanai), vēl nedaudz un es sākšu to vairs nepārzināt. Sākumā bija 8 reizes mazāk. Vairs core slānī nav atlicis daudz funkciju, kurām es nebūtu pieskāries. Un šķiet, ka es pamazām kļūstu par normālu programmētāju (nelepojos) – diezgan pamatīgi mainīju kodu, nokompilēju un.. nevienas kļūdas! Parasti ir kaut dažas, kur esmu pārrakstījies vai kas tāds. Par to arī aptauja.

Kritiskā puse
Vai es jums liekos tāds.. nūū.. sausiņš?
Kāpēc man tā liekas? Nu, es šeit ik pa laikam kaut ko ierakstu par programmēšanu un tamlīdzīgu gīkī stafu, esmu izveidojis [info]style kopienu, kur arī lielākoties par to (lai gan it kā negribētu). Un arī šis puksts. Un vispār..

Poll #2836
Open to: All, results viewable to: All

Un tātad..

View Answers


1 (12.5%)

Ne-e
4 (50.0%)

No sirds
0 (0.0%)

Mazdrusciņ
3 (37.5%)

jutoņa: aiz-domīgs
♪♬: Scritti Politti – Umm
watt (watt)

watt: principaa, skiet,..

2004. gada 11. jūnijs, 2:30 pm, 3 atbildes / atbildēt

principaa, skiet, atseviskiem lietotaajiem ir iespeejams SC konfigaa noraadiit, ka tavs S2 ir 'trusted', un netiks "tiiriits", vareesi briivi lietot JS.
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: ūū! es varētu tāds..

2004. gada 14. jūnijs, 10:11 am, 2 atbildes / atbildēt

ūū! es varētu tāds būt? "trusted"? :)
es apsolos neko sliktu nedarīt. JS pēc noklusējuma atslēgts tamdēļ, ka kāds varētu ar tā palīdzību nolasīt jūzeru sesiju ID vai ko tādu. man tas toč nav vaidzīgs.
būtu ļoti jauki, ja Tu tā izdarītu. :)
 
watt (watt)

watt: nu, pameegini tagad, it..

2004. gada 14. jūnijs, 11:48 am, 1 atbilde / atbildēt

nu, pameegini tagad, it kaa uzliku ka 'trusted'...
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: jēē! ir ok! liels..

2004. gada 14. jūnijs, 5:51 pm, atbildēt

jēē! ir ok! liels paldies.
tagad man ir xml prologs. :)
 
zhuu (rikella)

zhuu: man netīk tā seja pie..

2004. gada 11. jūnijs, 2:36 pm, 2 atbildes / atbildēt

man netīk tā seja pie nicka. hmm ;]
 
zhuu (rikella)

zhuu: izstās pēc rausīša..

2004. gada 11. jūnijs, 2:37 pm, 1 atbilde / atbildēt

izstās pēc rausīša or kautkāda acteku saules dieva. ;p
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: nu, labi. padomāšu ko..

2004. gada 14. jūnijs, 10:08 am, atbildēt

nu, labi. padomāšu ko citu. pat ja ne Tevis dēļ, tad kaut vai tādēļ, ka ik pa laikam jāmainās. :)
tas nebija domāts kā rausītis. :)
uz dieva pusi Tevi laikam velk tā gaišbrūnā krāsa. :)
 
on parole (platinum)

on parole: nūū..ko nu kurš..

2004. gada 11. jūnijs, 3:40 pm, atbildēt

nūū..ko nu kurš uzskata par sausiņu.
man īstākais sausiņš šķiet mana māte, kura savulaik mēdza garlaikot ar savām zemeņu zaptēm un jaukšanos citu privātajā dzīvē.
tas vien, ka mani absolūti neinteresē S2, nenozīmē, ka Tava aizraušanās būtu neinteresata vispār. so - ne-e.