ilona_pop: "The people who struggle most..

aizvakar, 7:10 pm, (bez komentāriem..)

"The people who struggle most are the ones who can’t accept the incessant unfairness of life. They become so consumed with what should have happened, the way other people should have behaved that they become incapable of dealing with reality.
If I allowed myself to be angry at Bill for even one moment, I may have sunk into a pit of rage and despair so deep I would’ve never climbed out of it. Instead, I forced myself to say, “Okay, this is my life now. What’s next?” After all, I couldn’t change what happened. The only thing I had control over was how I responded to that change, and the first and most critical response was total and complete acceptance."

/Jon Morrow, Life Lessons from a Guy Who Can’t Move Anything but His Face/
gnidrologs (gnidrologs)

gnidrologs: Man kopumā patīk..

aizvakar, 7:09 pm, 5 atsauksmes

Man kopumā patīk liberālisms tādā mērā, ka tev nav nekādas virsējās instances, kas pastāvīgi tev norāda kā domāt un uzvesties ar pātagu rokā, ja nu tomēr neuzvedies.
No otras puses es daudz labāk jūtos sabiedrībā ar konservatīviem, "vecmodīgiem" cilvēkiem, kas dara lietas pa vecam, jo cik manīts, tādā vidē gala rezultāti vienmēr labāki.
Papildus tam visam, paradokss, ka liberāļi laika gaitā sākuši kļūt par apspiedējiem. Ja tu neesi liberasts itin visā, tad mēs tevi iznīcināsim. Ergo visa tā cancel culture, vēlme cenzēt "nepareizos". Vismaz mūsdienās es šādas tendences redzu TIKAI no pašpasludinātajiem liberāļiem.
varbūt nāra, varbūt taure (sirena)

varbūt nāra, varbūt taure: Jūtos normāli. Vakaros..

aizvakar, 6:09 pm, atsauksmēm

Jūtos normāli. Vakaros iedzeru melatonīnu un ātri iemiegu, guļu aptuveni 10 h. Pa dienu labi padarbojos, arī mājās visādas lietas iet no rokas. Aizgājuši daži pašas projekti, viens īpaši daudzsološs. Remontējam v. mammas lauku mājā dažas istabas. Sunītis vesels. Netraucēti izjūtu dažādus skaistumus: kā putni lido aiz dzīvokļa loga, kā lietus līst krustā, ļoti liels mārtiņrožu pušķis stāv piegriežamā galda vidū, v pamanījis ka saku ka gribu šitādas šokovafeles un tās man nopircis.
gnidrologs (gnidrologs)

gnidrologs: Pēdējo laiku notikumu..

aizvakar, 6:00 pm, 4 atsauksmes

Pēdējo laiku notikumu sakarā ir izkristalizējies, ka ne tikai komunisms, bet arī demokrātija nestrādā kā ieplānots. 90%+ cilvēku vienkārši instinktīvi GRIB totalitāru tirāniju un pat bez īpašas bikstīšanas kļūst par jebkuras valdības pakaļlaižām un denunciantiem. Cilvēki pēc tā alkst. Īpaši t.s. intelektuāļi. Pēdējie vienmēr vēlas atzinību no valdības vīriem un sievām. Nav brīnums, ka mūsu čekas maisi ir pilni ar visādiem dzejniekiem un gleznotājiem.
only after dark (tvarj)

only after dark: es nezinu, vai jūs interesē..

aizvakar, 4:57 pm, 7 atsauksmes

es nezinu, vai jūs interesē interviju žanrs.
vai jūs saprotat krievu valodu.
vai jūs interesē Krievija.
tās intelektuāļi, vēstures, mākslas un filozofijas jautājumi.
bet es kaut kā nez kāpēc esmu atradusi tos par ļoti interesantiem.

https://eshenepozner.ru/

šis mans iknedēļas vingrinājums domāšanā un erudīcija.
(savulaik es līdzīgu iemeslu dēļ lasīju RL, bet man jāatzīstas, ka šādā formātā redzot cilvēka seju, grimases un emocijas, domu ir vieglāk uztvert, nekā lasītā tekstā)

savulaik uzgāju dēļ intervijas ar Hermani, esmu to noskatījusies vēl kādas padsmit reizes.
dzīvsudrablapsa (iive)

dzīvsudrablapsa: Pie sienas piekārts tušas..

aizvakar, 4:47 pm, atsauksmēm

Pie sienas piekārts tušas zīmējums, ko savācām no omes un opapa pārdotā dzīvokļa. Skatos uz to, tas mani kaitina. Priedes un zāles kāpās, ezers ar kuģīšiem vai rūpnīcām tālumā.

- Jo vairāk uz to bildi lūkojos, jo vairāk tās kāpas izskatās pēc dibena, no kura aug zari. Tagad tu arī nevarēsi to atredzēt.
- Es nemaz nepaskatījos uz bildi.
- Nu vienalga. Es negribu, lai tā tur karājas.
- Nu jā, nav nekāds šedevrs.
- Hei, tas ir mans zīmējums!
- Ā, nu tad skaidrs, kāpēc tas dibens.
- Man bija kādi 12 gadi!!!
- Nu ja, tieši.
- Bet man nepatīk tā bilde.
- Bet vismaz dibens.

kramers: Es uz vecumu palieku īgns un..

aizvakar, 4:16 pm, 4 atsauksmes

Es uz vecumu palieku īgns un neiecietīgs.
Sevišķi pret rupjiem un aprobežotiem cilvēkiem.
Negribi vakcinēties? Lūdzu- tava izvēle. Bet ja saslimsi - ārstēsies par maksu.
Nenēsa masku un neievēro distancēsanos? Tas pats. Plus vēl sods par katru inficēto.
brookings (brookings)

brookings: Domāju, ka šis ir..

aizvakar, 3:46 pm, 70 atsauksmes

Domāju, ka šis ir vislabākais par Cvd, ko esmu skatījis.

Kariņš, tāpat ka Johnson ir 'middle management' šinī sistemā.
‫‬‭‮‪‫‬‭‮҉Ingmārs‫‬‭‮‪‫‬‭‮҉ (ingmars)

‫‬‭‮‪‫‬‭‮҉Ingmārs‫‬‭‮‪‫‬‭‮҉: viedierīces kara laukā

aizvakar, 3:07 pm, 3 atsauksmes

Līdzīgi kā ar citām lietām, arī viedierīču tirgošanā pārdošanas stratēģija ir jāpielāgo mērķa tirgum. Lai pārdotu viedierīces laukos, ir jāpielieto cita stratēģija, nekā tā, kāda nepieciešama tirgošanai pilsētā. Otrdien apmeklēju interesantu semināru, kurā mums stāstīja par viedierīču tirgošanu kara zonā. Pieļauju, ka tas varētu būt kaut kas, ar ko es varētu nodarboties nākotnē. Tas ir līdzīgi kā lauka kapelāna darbs, tikai ar viedierīču tirgošanu.

slikts: Ļoti vērtīgs politologa..

aizvakar, 3:02 pm, atsauksmēm

Ļoti vērtīgs politologa raksts par to, kas ir ļāvis ASV labējiem turēties pie varas par spīti tam, ka viņiem kopumā nav balsu vairākuma.

https://www.nybooks.com/daily/2020/10/21/the-gonzo-constitutionalism-of-the-american-right/
Nebīsties nakts, jo tai ir jau rītausma seglos (prtg)

Nebīsties nakts, jo tai ir jau rītausma seglos: Anketēšana - protesta forma..

aizvakar, 2:54 pm, atsauksmēm

Anketēšana - protesta forma pret indivīda datu uzurpāciju
indulgence (indulgence)

indulgence: par žulti

aizvakar, 2:20 pm, 6 atsauksmes

Pasen lasīju par kādu jauku eksperimentu, ko pagājušā gs. otrajā pusē veikuši etologi. Aplūkoja patstāvīga stresa un sliktu domu ietekmi uz indivīda veselību. Proti, paņēmuši divus jēriņus no viena metiena, ar maksimāli tuviem fiziskajiem parametriem, un ievietojuši katru savā lieliski labiekārtotā voljerā. Visi apstākļi - temperatūra, gaisa mitrums, saules gaisma, ūdens un pārtika, - bijuši identiski. Vienīgā atšķirība, ka viena jēra mītnei pretī novietoja voljeru ar spraunu un enerģisku jaunu vilku. Sākumā jērs gandrīz ar sirdi aizgāja, taču pēc kāda laika šim nāca saprašana, ka starpā drāšu žogs, un tas vilks nu nekādi netiek klāt. Taču acu priekšā ir visu laiku. Tā nu abi jēri dzīvojuši, izmeklēti baroti ar zālēdāju delikatesēm un Mocartu fonā klausoties. Taču tas viens jērs auga lielumā un resnumā, jautri sprinģoja un mēkšķēja par kādas aitiņas sastapšanu. Savukārt vilka kaimiņš svarā neņēmās, švaku veselību un visu laiku depresijā. Mūžs bija krietni īsāks.

Vērojot līdzcilvēkus publiskajā telpā un internetos, sāk šķist, ka viņiem visiem galvā sēž tāds vilks, zobus griežot. Nekādu kaitējumu it kā nenodara, bet cilvēks visu laiku neapmierināts ar dzīvi, viss viņam ir slikti, sākot ar kaimiņmājas sētnieku, laika apstākļiem, un beidzot ar valdīšanu. Dienu un nakti jāpaīd, cik slikti. Ja nav slikti, tad jāvelta visus spēkus, lai atrastu kādu sliktumu pasaulē. Vispārīgā labuma no šādiem nekāda, ja neskaita žulti, ko viņi ģenerē dienu un nakti. Žēl tādus. Dzīvi novelk, nedzīvojuši. Kāda jēga viņu eksistencei?
reliģiskais moments (de_profundis)

reliģiskais moments: man bija kādi 8-10 gadi, kad..

aizvakar, 12:44 pm, 2 atsauksmes

man bija kādi 8-10 gadi, kad es iemīlējos upē. tas bija kaut kur Limbažu rajonā. tur nebija nekas cits ko darīt, citu bērnu nebija, neatceros, ko darīja māsa... tad es vienkārši katru dienu gāju un viena pati stundām bradāju pa seklo upīti
jau kopš bērnības atrodoties viena dabā es ieeju stāvoklī, ko kristīgie mistiķi, un pareizticīgie parastie, mēdz saukt par "lūgšanu", un nevis lūgšanu kā ceļu, bet lūgšanu kā tiešu klātbūtni esamībā, komūnijā, ārpus laika, peldēšanu žēlastībā.
visus savus garīgos centienus es varētu aplūkot kā mēģinājumu atgriezties tur. atcerēties Dievu, nevis viņu iemācīties.

un neraugoties uz visu to, es joprojām neesmu prakses, disciplīnas utt.cilvēks, katru dienu mans atgriešanās ceļš ir cits. es varu saprast, kā dažiem cilvēkiem šķiet, ka viņi ir neglābjami samaitāti un tikai gaarīgā disciplīna viņus glābs... draugi, disciplīna ir kā antidepresants. kaut kādu laiku, teiksim, 6 mēnešus, var palīdzēt, kaut ko var parādīt, bet nevajag uz tās uzsēsties un padarīt par vēl vienu ego murgu. jo glābj joprojām žēlastība. un katram ir tiesības uz viņam piemērotāko ceļu, lai to atcerētos.
‫‬‭‮‪‫‬‭‮҉Ingmārs‫‬‭‮‪‫‬‭‮҉ (ingmars)

‫‬‭‮‪‫‬‭‮҉Ingmārs‫‬‭‮‪‫‬‭‮҉: un kas jums vislabāk patīk bite veikalos?

aizvakar, 1:39 pm, 8 atsauksmes

Man Bite veikalos visvairāk patīk tas, ka konsultanti vienmēr draudzīgi un saprotami paskaidros, kura viedierīce ir piemērota tieši jums. Bite veikali piedāvā arī pārsteidzoši plašu klēpjdatoru un planšetdatoru izvēli, atbilstoši katra vajadzībām un maciņa biezumam.
in a river of teas (teja)

in a river of teas: lol what tagad Gobzems pats..

aizvakar, 12:37 pm, 6 atsauksmes

lol what tagad Gobzems pats tviterī uzpurni reklamē?
‫‬‭‮‪‫‬‭‮҉Ingmārs‫‬‭‮‪‫‬‭‮҉ (ingmars)

‫‬‭‮‪‫‬‭‮҉Ingmārs‫‬‭‮‪‫‬‭‮҉: jaunie šreki

aizvakar, 1:30 pm, 4 atsauksmes

Ir bijis Padomju Šreks, Ziemeļu Šreks. Kādus šrekus jūs vēl gaidāt?
‫‬‭‮‪‫‬‭‮҉Ingmārs‫‬‭‮‪‫‬‭‮҉ (ingmars)

‫‬‭‮‪‫‬‭‮҉Ingmārs‫‬‭‮‪‫‬‭‮҉: help

aizvakar, 1:17 pm, 7 atsauksmes

Es veidoju publikāciju, un man ir vajadzīgs saraksts ar frāzēm, kuras neteikt cilvēkam, kuram ir liekais svars. Vai jums ir kādi ieteikumi?
black_data (black_data)

black_data: Oh Lord, please don't let me be misunderstood

aizvakar, 12:45 pm, 1 atsauksme

Kafejnīcā relatīvi netālu man pretī sēdēja tante, un kā visi pārējie risināja savas ikdienas lietas, dzerot kafiju. Sāka skanēt The Animals "Don't Let Me Be Misunderstood", un tante sāka ritmā dīdīties, un pārlaida pāri entuziastisku skatienu, mēģinot kādā ieraudzīt tādu pašu sajūsmu. Atšķirībā no tantes, šī nav mana jaunības mūzika, bet neapšaubāmi šis ir jauks un labi pazīstams gabals. Bet šis rīts man nebija pārāk priecīgs, tāpēc viņa atdūrās pret manu dead serious seju, kas bija ieurbusies darbos. Bet tad es ieklausījos vārdos, ko esmu dzirdējis daudzas reizes, bet nekad tajos neesmu iedziļinājies, un šī dziesma pēkšņi kļuva par šī rīta himnu. Ninas Simone oriģinālversija, protams, ir vēl smeldzīgāka.

https://youtu.be/Bw7RTUEZMyg
A (klusums)

A: Iestājušās mēnešreizes..

aizvakar, 12:50 pm, 7 atsauksmes

Iestājušās mēnešreizes un trauksmīte pierimusi. Trauksmīte... pēdējās dienas bija tāda, ka bļaut aiz bezspēcības gribas. Izrādās ir arī nopietnāka "kaite" par PMS, tagad jau aizmirsu kā saucas, bet pirmais rezultāts gūglē pie "pms anxiety". Tas, ka tas varētu būt uztverams kā slimība, iedomājos pirmo reizi. Līdz šim tikai kā man normāls PMS stāvoklis ar kuru jāsadzīvo, kaut gan jau gadu koķetēju ar domu, ka vajadzētu kādam paprasīt recepšu nomierinošos līdzekļus, lai reizi mēnesī padzertu. Kā šo figņu ārstē? Nu nekas tāds kas man patiktu, nu ir tie seretonīna uptake something kas tur antidepresanti (pirmais avots saka, ka tie ilgtermiņa, paldies, nē), hormonālā kontracepcija kaut kāda tur speciāla (no hormonu anything vairos, pat no rinķa norāvu depresiju, paldies, nē), pretsāpju līdzekļi, ja sāp (nesāp, jutīgums, protams, ir, bet nav tik traki), stresa menedžēšnas tehnikas (jēj!).
Vispār, kad aizgāju trauksmes pašā pīķī pie psiholoģes, viņa man ieteica pie ārsta šo pateikt. Es nez, es jau visu sagūglēju, ne? :D Nu labi, ikgadējo vizīti vajadzētu, tad var pie reizes. Bet kas ir labi slimībai - to var uztvert kā psihosomatisku traucējumu un tas gan ir risināmi (jā, jā, pie daktera aiziešu tāpat).
‫‬‭‮‪‫‬‭‮҉Ingmārs‫‬‭‮‪‫‬‭‮҉ (ingmars)

‫‬‭‮‪‫‬‭‮҉Ingmārs‫‬‭‮‪‫‬‭‮҉: vajag tikai mēģināt

aizvakar, 12:30 pm, atsauksmēm

Mijiedarboties ar pasauli ir viegli, vajag tikai mēģināt.
‫‬‭‮‪‫‬‭‮҉Ingmārs‫‬‭‮‪‫‬‭‮҉ (ingmars)

‫‬‭‮‪‫‬‭‮҉Ingmārs‫‬‭‮‪‫‬‭‮҉: sliktā dzeja

aizvakar, 12:25 pm, atsauksmēm

Sliktā dzeja ir tāda, kuru lasa un cer, ka tā drīz beigsies.
putnu novērotājs (_re_)

putnu novērotājs: varbūt jums ir kāds iHerb..

aizvakar, 12:05 pm, 8 atsauksmes

varbūt jums ir kāds iHerb kods, nez, tie, kas par 5% vāc tev bonusus or smth? man derētu €0.73 novākt, lai varētu droši zem tiem €22 ielīst.
wild thing (evy)

wild thing: bored much?

aizvakar, 11:06 am, 5 atsauksmes

es vienmēr domāju - nu kā cilvēks var "uzsēsties" uz spēlītēm (telefonos, datoros un citās konsolēs)? man nekad tas nav licies ne aizraujoši, ne adiktīvi..
pa pēdējām divām dienām es izgāju vienu krustvārdu mīklu spēli (visus līmeņus, ai mīn), vēl dažās spēlēs n-tos līmeņus pievarēju, un visa kalngals - vakar pirmo reizi mūžā ielaidu kendī krešu savā telefonā. un izgāju 73 līmeņus.

vīram smieklīgi, bet da čevo dažiļi, ka man ir kendī kreš telefonā!!!
f (f)

f: also, kaķis vakar..

aizvakar, 9:54 am, atsauksmēm

also, kaķis vakar atcerējās, kam domātas kāpnes un pats nokāpa uz pirmo stāvu. jēēēē! varbūt pēc pusgada izies atkal ārā. visu šito podu tīrīšana man nemaz nav vajadzīga.
f (f)

f: pēc maniem personīgajiem..

aizvakar, 9:53 am, 16 atsauksmes

pēc maniem personīgajiem empīriskajiem novērojumiem, caur medicīnisko masku elpot, salīdzinājumā ar pašdarināto auduma masku, ir krietni vieglāk. žēl tik, ka dārgāk.
porcelāna lellīte (neraate)

porcelāna lellīte: Dažreiz palasu ziņas un..

aizvakar, 9:32 am, 5 atsauksmes

Dažreiz palasu ziņas un smiekli uznāk. Arī par visādām nesmieklīgām tēmām.

Nesaprotu vai nevajag tagad sarīkot izraudāšanos ar kādu filmu vai tml, no rīta sāka nākt migrēna, neatnāca, paspēju atvairīties ar kafiju un /skūzi/ desmaizēm. No bd nākot jutu kā pilnīgi šermuļi skrien un ausis jutīgas, tagad tā stadija, kad nevar zināt labāk miedziņu, vīnu, vannu ar sejas procedūrām (ja man ir māls, skrubis ar eļļu un aprikožu kauliņiem, noplēšamā mitrinošā maska ar gurķi un alveju es kko no šitiem varu darīt vienā reizē, tikai pēc kārtas?) vai triekties sienā, jo tāpat nebūs jēgas
runcis (runcis)

runcis: (  ... tālāk .....

aizvakar, 5:30 am, 2 atsauksmes

* (inese_tk)

*: oktobris

aizvakar, 12:36 am, atsauksmēm

7. aprīlī nogājām pāris km turp un atpakaļ pa Rauzas krastiem. šodien atkal nogājām pāris km turp un atpakaļ pa Rauzas krastiem, tikai pretējā virzienā nekā iepriekš. ļoti, ļoti skaisti.
pavisam (pavisam)

pavisam: Par locekļiem

21. oktobris, 10:03 pm, 18 atsauksmes

Stāsts pavisam īsumā - Ražotne saplēsās ar Galveno.
Mazliet izvērstāk - Ražotne prasīja samaksāt piecos vakarā apstiprinātu rēķinu, Galvenā atteicās, jo pieci un turklāt bankas cut off cauri.
Vēl izvērstāk - Reģions zvana, jo Galvenā kauc, jo esot izlamāta suņa vietā.

Zinot, cik emocionāls ir Reģions un zaļa Galvenā, lieku ekrānšāviņus nosūtīt juristam, lai pasaka, vai Galvenā neprovocēja un vai tur vispār ir uzbrauciens. Jo pilnai laimei kašķis ir valodā, ko nesaprotu. Un nē, lai rakstītu savos tamborējumos, lai var iemest gūgltransleitā, viņas traksta latīņu burtiem. Blyad.
Jurists uzraksta, ka provocēšanu neredz, bet nosaukšanu par vīrieša ģenitālijām slengā (juristi!!!) var uzskatīt par uzbraucienu.
Arvienvārdsakot Ražotne nosauca Galveno par pimpi.
Nē, mēs netirgojam skābus kāpostus Latgalītē.

Uzrakstu Ražotnei, ka nu paklau, biku pāršāvi pār strīpu, davai atvainojies, izlīgstiet, jums tur vēl kopā strādāt.
Uz ko saņemu "with all due respect" viņai nav par ko atvainoties, viņa tikai ir Galvenajai norādījusi uz neatbilstošu toni.

Nu neko, jurists saka, ka mums jāziņo Ražotnes priekšniekam.
Uzrakstām Ražotnes Priekšniekam, uz ko saņemu norādi, ka man nav tiesību viņa darbiniekiem pieprasīt atvainošanos, jurista viedoklis ir tikai viens viedoklis un vispār es neesmu noskaidrojusi visu stāstu pirms mesties uzbrukumā.
Uzrakstu politkorektā valodā, ka man pie dirsas mani nepiš man vienalga, kāds ir kuras puses stāsts, tur, no kurienes es nāku, par pimpi vīrieša ģenitālijām slengā nosaukt kolēģi ir nepieņemami, lai padod ziņu, ja viņš uzskata citādi. Ņemsim vērā turpmākajā komunikācijā. Un, lai pats tad sūta skrīnšotus diplomētiem tulkiem, jo man, personīgi, ir kauns.
Nē nu TIK neobjektīvs mūsu jurists tomēr neesot, palūgšot tomēr viņam iztulkot un lai Galvenā ar Ražotni apliecina, ka iztulkots pareizi.
Bet vispār viņam ir ļoti daudz sūdzību par Grāmatvežiem. Lai es nepadomāju, tas nav šī kašķa dēļ.
Nē, nē, tu ko! Absolūti. Sūti tik šurp.

Vispār jau es esmu grāmatvedis, mana misija zem saules ir nodrošināt, lai debets sakrīt ar kredītu.
Ko es daru? Apgūlusies uz muguras citu samestos sūdos enerģiski zīmēju eņģeļus.
Vai Ražotne nosauca Galveno par pimpi? Vai Galvenā izprovocēja, lai viņu nosauc tā? Vai Ņūdžersijs uzgrūž visu darbu HR, vai nē? Kad projekts atradīs beidzot Minskā partneri programmai, kuru Minskā neviens nahuj nelieto? Kad IT security atbildēs uz audita jautājumiem? Kāpēc tieši grāmatvedībai jāpārvācas uz citām telpam, bet KAMi ne? Vai Revenues Vadītāja drīkst paņemt 2h pēcpusdienā brīvas, lai azietu pēc paikas, jo nedēļu sēdēja, gaidīja c19 rezultātus? Vai mītiņu telpās būtu jāliek lietot maskas? Kurš uzrakstīs klientam, ka sāksim piemērot GST? Rumānija atsakās meklēt atšķirības. Sekretāres sūta ar kurjeru uz Lietuvu drošības adatas. Drošības adatas, Karl. Ieņēmumu meitene ir stāvoklī. Arī tajā uzņēmumā, ko drīz pārņemsim, ieņēmumu meitene ir stāvoklī. Tu tikai nevienam nesaki, tas nav oficiāli.

Un tā ir tikai viena diena.
Sēžu, skatos Grinču, jo nevienu sarežģītāku stāstu nespēšu uztvert tik un tā.
Nikolass A. Dērsingtons (kisswithafist)

Nikolass A. Dērsingtons: Mazgājot sejas aizsegus..

21. oktobris, 9:13 pm, 2 atsauksmes

Mazgājot sejas aizsegus jebšu iemaucot tos vašbļodā ar mazgājamo līdzekli uz viskarstāko ūdeni, kādu boileris spēj piedāvāt, atstājot uz piecām minūtēm un tad kārtīgi patirinot ar knaiblēm (jo ūdens ta karsts!), izdomāju izmērīt, cik tad ir karstākais, ko boileris piedāvā. 85 C. Īsti skaidru temperatūru un ilgumu, kas to kovidu nobeidz, neatradu, bet sirdsmiera labad pieņemšu, ka ar 5 minūtēm 85C tā kā pietiks. We're all gonna die anyway.
vecais indiānis džims (jim)

vecais indiānis džims: Poll #21392 Ģimenes..

21. oktobris, 8:35 pm, 15 atsauksmes

Poll #21392 Ģimenes lietas
Open to: All, results viewable to: All

Vai ir ok sakliegt uz kaķīti, ja tu esi noguris un izsalcis, bet viņš speciāli cenšas tevi izbesīt?

View Answers


28 (100.0%)

gnidrologs (gnidrologs)

gnidrologs: Gan jau, ka esmu vairākas..

21. oktobris, 8:20 pm, 7 atsauksmes

Gan jau, ka esmu vairākas reizes bijis "kovidpozitīvs". Solūšens te ir - netestēties.
Pirmo reizi kopš nedēļas pastaigāju pa veikaliem. Rimi un Maxima lika pimpi bezuzpurņa ģīmjiem. 99% bija pacaki ar zvaniņu degunā. Bija randomi renegāti tur un šur. Laikam neviens pagaidām vēl nesaprot kā dīlot ar jauno pasaules kārtību, tāpēc tāds randoms.
Vairāk satraucās vietējie mazie Saulkrastu veicīši. Viņiem laikam tik sūdīgs ienākums, ka vēl riskēt ar nepaklausību būtu pašnāvība.
Lacy F (panacea)

Lacy F: Spekulācija par covid vakcīnām

21. oktobris, 6:55 pm, 4 atsauksmes

Man patīk paspekulēt, man patīk izteikt minējumus par nākotni - tad uzreiz daudz interesantāk sekot līdzi spekulējuma attīstībai.

Tad nu gribu paspekulēt par to, cik ātri tad mums būs covid vakcīna. Nu, tāda vakcīna, kas būs Mazpisānu māsiņas kabinetā, gatava špricēšanai Rudītes tantei. Es teikšu, ka tā optimistiski - pēc kādiem 4 gadiem. OK, ja NENORMĀLI noveiksies un tie pētījumi, kas tagad ir trešajā fāzē būs super duperīgi, tad vāārbūt pēc 2.

Balstu savas spekulācijas uz to, ka, pirmkārt, nav zvanīts, ka tie pašreizējie 3. fāzes pētījumi līdz galam izdosies un ja neizdosies, tad mums ir tikai 2. fāzes pētījumi, kur vajadzēs daudz laika un daudz veiksmes, lai tiktu līdz tālākām fāzēm un Mazpisāniem.

Savukārt, ja būsim tiešām veiksmīgi, tad varbūt pirmie sekmīgie 3. fāzes pētījumi noslēgsies jau nākamajā gadā. Bet no 3. fāzes pētījumiem līdz Mazpisāniem vēl tāļis ceļš ejams. Pirmkārt, zāļu kompānijai ir jāizanalizē paši pētījuma dati, otrkārt, visi tie dati - sākot no pašiem vakcīnas pirmsākumiem būs jānosūta Eiropas Zāļu aģentūrai (EMA) izvērtēšanai. Un dati tur ir daudz daudz daudz - dati par vielas radīšanu, preklīnisko pētniecību, 1., 2., 3. fāzes pētījumiem. Tad visiem šiem datiem bursies cauri EMA un urbsies cauri Eiropas savienības valstis, kas piedalās EMA procesā. Ja nu drausmīgi paveiksies, tad nevienam nebūs nekādi Major Objections (ja būs, tad to procesu var viegli aizmest atpakaļ uz ilgu laiku - pusgadu, gadu, varbūt ilgāk). Tad būs jāķerās pie ražošanas procesa, kas nebūs vienkāršs un pēc tam pie izplatīšanas procesa, kas arī nebūs vienkāršs.

Šos procesus arī tā vienkārši nevar atrisināt ar vairāk naudas vai vairāk cilvēkresurusu piesaistīšanu. Piemēram, tur tā EMA dokumentācija, kas ir jālasa - nu kādam ir jāizlasa un jāgūst priekšstats, piemēram, par visu klīnisko farmakokinētiku un to jēdzīgi var izdarīt tikai viens cilvēks. Lai gan cilvēkresursi arī, protams milzīga problēma. Gan jau, ka Mazpisānos būtu tikai viena māsiņa un tā pati pensijas vecuma, tāpēc uz pusslodzi. Tāpēc var savakcinēt tikai noteiktu skaitu cilvēku dienā, bet Latvijā vairāk māsiņu tik ātri nesaražosi, tāpēc tantei Rudītei sava vakcīna jāgaida ilgāk.

Un te nemaz nerunāsim par to, cik tā vakcīnas vispār būs efektīvas. Ai mīn, var jau būt pilnīgi fenomenāls gadījums, ka pati pirmā 3. fāzes vakcīna darbosies izcili, bez blakusparādībām un būs viegli saražojama. Bet tur ir tik daudz superduperīgām sakritībām jābūt, ka neesmu pārliecināta, ka tas būtu reāli.

Lai nu kā, tiešām ceru, ka kļūdos un jau nākamgad mums būs efektīva vakcīna un peace on earth!
dzīvsudrablapsa (iive)

dzīvsudrablapsa: Es jūtu neaprakstamu prieku..

21. oktobris, 7:38 pm, 1 atsauksme

Es jūtu neaprakstamu prieku par spēju dzīvot te attēlos, te vārdos. Man liekas, es citādi nevaru. Kad vienā zonā sāku izjust trauksmi, es patveros otrā, un tad atkal atpakaļ, tad atkal turp. Šodien vajadzēja iet uz Short Riga atvērsanu, bet es sajaucu un domāju, ka tas ir ceturtdien, tāpēc pieteicos arī iet klausīties Ingas lasījumu no Rakstītājas, un beigās izvēlējos iet uz to. Un tas bija tik ļoti pareizi, ka notika tieši tā. Bija diena, kas pavadīta vizuālās informācijas kārtošanā, ļoti nogurdinošā un mazliet saniknojošā, kur nu mazliet, es gāju pa ielu un raudāju, man vienkārši šķita, ka viss ir kautkāds elles stroboskops, kam es nevaru izsekot līdzi tai vizuālās infas plūsmai, un tad uz tam piecpadsmit minūtem iegrimt tīrā teksta pasaulē, kur iztēle var brīvi zīmēt vai nezīmēt telpas un vaibstus, tas bija svētīgi.
zazis (zazis)

zazis: Pēc idejas bezvadu peli..

21. oktobris, 7:17 pm, 5 atsauksmes

Pēc idejas bezvadu peli vajadzētu saukt par kāmi.
rūsganais sprakšķis (mufs)

rūsganais sprakšķis: es laikam neesmu jums..

21. oktobris, 6:54 pm, 12 atsauksmes

es laikam neesmu jums stāstījusi.
bez saiešanas suņos, es esmus sagājusi arī putnos.
tad nu es tagad vazājos apkārt ne tikai ar 3 suņiem, bet arī binokli un fotoaparātu ar lielo objektīvu (tas sanāk ap 4 kg kopā)(neskaitot suņus, suņi kopā ir šobrīd biš zem 55, bet reti jānes)

esmu sapratusi, ka binokli čist vajag gandrīz vienmēr ņemt; kamera tomēr ir smaga un nedaudz sarežģīti, ja iet kājām līdz vietai, es knapi esmu iemanījusies tājās trīs priedēs pavadās nesapīties.

tā nu šodien visa tāda paskatos pa logu - nu, pelēks. nebūs tak nekādu putnu.

pēc suņu treniņa iebraucam pastaigāt Biķernieku mežā. Nenoeju ne metrus piecdesmit, kā sānu redze (kas ir ļoooti pa šo pusotru gadu uztrenējusies) piefiksē kokā blakus taciņai pelēku kaķi? wtf?? nolāpīc, vistu vanags. Sēž un blenž kā borderkucēns uzglūn korijam un uz mani vispār neskatās!!!
akamerastanav.

(jā,mana putnu vērošana iet rokrokā ar to bildēšanu; man gribas to smuko bildi, bet tas ai, cik nav viegli,ai)

lieki piebilst, ka nākot ārā no meža tas vistvanags pozēja vēl citā lenķī. eleganti tur izstaipīja kājeles, izpurinājās, nokakājās manā virzienā ar slaidu loku un aizlaidās pār izcirtumu, kamēr es satraukti elpoju tūtiņā. Plēšputni ir tādi tramīgi zvēri un nemazar neraujas fotografēties un rādīties tuvumā, šis man bija nebijis tuvums.

sagribējās pažēloties.
rūsganais sprakšķis (mufs)

rūsganais sprakšķis: nezinu, kāpēc mani tas..

21. oktobris, 6:39 pm, 9 atsauksmes

nezinu, kāpēc mani tas pārsteidza, bet pārsteidza ļoti - Netflix šodien laiž klajā filmu Rebeka (pēc Dafnes di Morjē, promska)
grāmata man ļoti kaitināja, jo nespēju just līdzi galvenajai varonei (kā ļoti daudzās grāmatās tā laika sieviešu tēliem)

bet man galīgi nav, ko skatīties, varbūt jāpakaitina sevi
porcelāna lellīte (neraate)

porcelāna lellīte: No rīta nr.3 taurēja 20..

21. oktobris, 6:13 pm, 4 atsauksmes

No rīta nr.3 taurēja 20 min. Ultraskaņā, visu rītu gaidīju, kad zvanīs lai eju pakaļ jo klepo. Neklepo, bet nav grūti šitā to saorganizēt. /Lūk arī mana nesaprotamā stresiņa iemesls/. Vakarā taurēja ar mazām pauzītēm visu mājupceļu caur laukumiņu. Tagad man reibst un sāp galva un viss riebjas un es negribu bērnus. Diemžēl tas neko nemaina, negribēt tu drīksti pirms tev viņi ir

:D

Negribas arī balderjāņus vai relaksenu, bet atkal ir visas cisku aizmugures dermatītā. Jā, daži našķi, ko pati iedodu, dažas grupasbiedriņu jubileju končas, bet pa lielam atkal izglītības institūcijas stress. Galvenā audzīte, kas parasti trīs dienas tagad ilgās ilgās mācībās un atkal karuselis ar svešām, dažām pat uz pusi dienas. Un es nezinu cik ilgi spēšu būt nepsiha tajos rītos vakaros, ja atkal aizies šajā ārprātā.
Bija jau labi. Tikai par īsu