brookings (brookings)

brookings: melns un balts

aizvakar, 12:34 pm, 5 atsauksmes

nav ziepju te, kultūru (vai kultūras) karā

tikai faktu ignorēšana un social preening (jaukas traipes), daudz no kā ir importēti
snauts (snauts)

snauts: Poll #21371 Open to: ..

aizvakar, 12:17 pm, 7 atsauksmes

Poll #21371
Open to: All, results viewable to: All

Ja izvēle būtu ierobežota, par ko tu izvēlētos būt?

View Answers

laimīgs ticīgais
6 (66.7%)

nelaimīgs ateists
3 (33.3%)

virginia_records (virginia_rabbit)

virginia_records: Eiženīts liels, vakar pats..

aizvakar, 11:40 am, 6 atsauksmes

Eiženīts liels, vakar pats gāja pie dakteres pēc izziņas, šodien bija iepirkties, izmainīja naudu, atnesa atlikumu un aizgāja uz pulciņu. No rīta bez notīm izdomāja, kā nospēlēt Tetra pavadījumu.
es atceros, ka man ļoti patika būt lielai un klenderēt, izdomāt pašai, pa kuru ielu iet.
f (f)

f: es jau domāju, ka divu gadu..

aizvakar, 11:40 am, 5 atsauksmes

es jau domāju, ka divu gadu laikā tomēr būs beigušās nedienas ar uzvārda maiņu, tak nē, smart id termiņš tuvojas beigām, un nevaru pašrocīgi apdeitot, un tāpēc jābrauc uz filiāli, un ne katra filiāle pieņem apmeklētājus, bet mūsu mazmiestā seb vispār aizklapējās ciet jau sen. argh.
az (az)

az: lasu, cik visi ir gudri, kā..

aizvakar, 9:00 am, atsauksmēm

lasu, cik visi ir gudri, kā visi visu zina, kas un kāpēc notiek.
nezinu, cik no viņiem ir dzīvojuši/strādājuši asv sistēmā.
klausos trevor noah un sanity atgriežas.
dominos connect.
https://youtu.be/v4amCfVbA_c
mediocre person (jojo)

mediocre person: darba diena

aizvakar, 7:24 am, atsauksmēm

sēžu un noskaņojos, sola ļoti karstu un nevaru saprast, kuru kleitu vilkt (biksītes ar kājiņām vēl brauc). manis pēc brīvdienas varētu turpināties, bet, liekas, vakar bija pēdējā lieldienu cikla brīvā diena, svētais gars nolaidies, visiem, kuriem jābrauc, debesīs uzbraukuši. nākamā brīvdiena būs 15. augusts, līdz tai vēl jānodzīvo.

vakardienas soļi (vēl divas dienas rakstu, līdz 4.jūn.) - 10 975, maza pastaiga apciemot pīlītes un liela mazgāšana un gludināšana -
Liene (kbrgs_)

Liene: Es nemaz nezināju, ka LV ir..

aizvakar, 6:20 am, 4 atsauksmes

Es nemaz nezināju, ka LV ir tik daudz antivakseru.
El pueblo unido jama sera vencido (martcore)

El pueblo unido jama sera vencido: tā tomēr ir briesmīga..

aizvakar, 12:52 am, 9 atsauksmes

tā tomēr ir briesmīga lieta, amerikāņu vēlme izplatīt savu kultūru (gadus 120 seno) un savas problēmas uz visu pasauli
es lasu tagad gan rietum-, gan austrumeiropas ziņu kanālos komentārus un reakciju par džordža floida bojāeju

"kāda starpība, policija ir visur vienādi varmācīga gan pret melnajiem, gan baltajiem, kādēļ šeit ir apvainojumi noziegumā dēļ rasisma?"

mūsu valstī tā laikam arī ir, pie tam policija nav īpaši varmācīga
bet štatos tā nav, kā rāda precedenti, tā ir patiešām aizvien rasistiska
taču mums viņu problēmas īsti nesaprast, lai kā šī amerikāņu kultūra censtos mūs tām, hm, pievienot
mums nav vergturu pagātnes, mūsu kopi nepizģī kaut kādus indiešus un vjetnamiešus un viņu masu defilē gājienus, kuru arī arī nav
mums no tā visa ir viens piepiļījies un bēdīgs skinheds, kuru es redzēju gadus desmit atpakaļ, un cibas eks-lietotājas deep draugu pavisam jau zemi, akmeni un lieveni apkaunojošā performance

čuvaki nesaprot situāciju, bet aizrautīgi komentē no saviem ierakumiem par lietām, par kurām viņiem nav vispār ne minimālākās sajēgas
kādēļ viņi to dara? acīmredzami jūtas piederīgi nabaga amerikas tautas liktenim, ne vairāk, ne mazāk
ko sējāt, to pļaujat
gnidrologs (gnidrologs)

gnidrologs: sociālo zinātņu tēvi

aizvakar, 12:43 am, atsauksmēm

Indeed, long before Studies in Prejudice Critical Theory developed the idea that positivistic (i.e., empirically oriented) social science was an aspect of domination and oppression. Horkheimer wrote in 1937 that “if science as a whole follows the lead of empiricism and the intellect renounces its insistent and confident probing of the tangled brush of observations in order to unearth more about the world than even our well-meaning daily press, it will be participating The Culture Of Critique 155 passively in the maintenance of universal injustice” (in Wiggershaus 1994, 184). The social scientist must therefore be a critic of culture and adopt an attitude of resistance toward contemporary societies. The unscientific nature of the enterprise can also be seen in its handling of dissent within the ranks of the Institute. Writing approvingly of Walter Benjamin’s work, Adorno stated, “I have come to be convinced that his work will contain nothing which could not be defended from the point of view of dialectical materialism” (in Wiggershaus 1994, 161; italics in text). Erich Fromm was excised from the movement in the 1930s because his leftist humanism (which indicted the authoritarian nature of the psychoanalyst-patient relationship) was not compatible with the leftist authoritarianism that was an integral part of the current Horkheimer-Adorno line: “[Fromm] takes the easy way out with the concept of authority, without which, after all, neither Lenin’s avant-garde nor dictatorship can be conceived of. I would strongly advise him to read Lenin… I must tell you that I see a real threat in this article to the line which the journal takes” (Adorno, in Wiggershaus 1994, 266). 
Ģ (smejmoon)

Ģ: 21. gadsimta plūsmas

1. jūnijs, 11:45 pm, 3 atsauksmes

Vēl joprojām ir ātrāk izvikt no kastes cietni, nopūst putekļus un pārkopēt gigabaitus starp kompjiem pāris metru attālumā, nekā izmantot bezvadu tīkla brīnumus, kas nez kā slēdzas kopā un šad tad neslēdzas.
Daudz ātrāk. Un galvenais - prognozējamāk.
gnidrologs (gnidrologs)

gnidrologs: good joo

1. jūnijs, 11:39 pm, atsauksmēm

svesinieks (svesinieks)

svesinieks: #DarManTēvis

1. jūnijs, 10:54 pm, 6 atsauksmes

Pamanīju, ka kādas augsti cienījamas lietotājas izveidojusies diskusija par augstāko izglītību Latvijā. Tur sastājies pūlis spārda nabaga Latvijas augstākās izglītības iestādes un teju ikviens piekrīt, ka ir ļoti slikti. Daži bikli iebilst, ka ir dažas vietas, kur ir mazāk slikti, bet nu kopumā visviens – ir bēdīgi un var šūdināt sēru drānas, bet pie galdnieka darināt zārku Latvijas terciārajai izglītībai. Es arī gribu piemest mazliet malkas un divus centus.

Pirmkārt – ir jāpiekrīt – ir vietas, kur ir ļoti slikti. Ir vietas, kur veci neieinteresēti cilvēki, kuriem rūp pēc iespējas mierīgāk sagaidīt penzijas gadus, par valsts naudu docē 20 gadus vecus materiālu viegla grāda tīkotājiem. Rezultāts, protams, ir paredzams un ar izglītības kvalitāti nesavienojams. Domāju, ka programmas, nodaļas vai pat fakultātes ar šādu pieeju ir ikvienā vai gandrīz ikvienā valsts augstskolā. Īpaši čābīgi ir reģionos, kur katrs studējošais ir zelta vērtē un izvirzīt pret viņu nopietnas prasības, nozīmē zāģēt zaru uz kura pat sēdi, jo pie augstskolas durvīm cilvēki rindā nestāv un bieži neizdodas aizpildīt pat budžeta vietas. Padzenot vieglā grāda tīkotājus, naudu nevarēs samaksāt pat vecajam docētājam un būs sperts kārtējais solis tuvāk durvju slēgšanai. Iemesli tam protams ir dažādi – iestādes kultūra, studējošo motivācija, Latvijas mazums, globālā konkurence. Bet viens no iemesliem noteikti ir nauda.

Ja infrastruktūra un materiāltehniskais nodrošinājums, vismaz kaut kādā mērā, aplaistīts ar struktūrfondu naudiņu. Tad atalgojums docētājiem, ar izņēmumiem, un doktorantiem ir smieklīgs. Piemēram, mana virziena LU programmā doktorants var piedalīties konkursā (konkursā, lol) par 117 EUR stipendiju. Bez doktorantiem nav pasniedzēju, bez pasniedzējiem nav doktorantu. Par situāciju liecina katra reize, kad uzpeld kāds akadēmiskā darba sludinājums, kas meklē institūta direktoru par 1000 EUR mēnesī, bet prasa 10 gadu pieredzi laukā, doktora grādu un orientāciju uz izcilību. Papildu jāņem vērā visas nianses ar slodzēm, jo ne visi pasniedzēji var savākt pilnu slodzi, docējot kursus, kuri tiem padodas – kas vai nu rezultējas smieklīgā algā, vai teju fiktīvos kursos slodzes veidošanai. Noteikti jāmin arī akadēmiskā personāla ievēlēšana, kas vispār ir savāda vadības organizācijas pieeja, ko, manuprāt, pārāk viegli izmantot ļaunprātīgi.

Liekas, ka nereti esot augstskolās klātienē tīri sajūtu ziņā var sajust to ka ir bēdīgi. Pie iebrūnējušajiem koka paneļiem, vai tūkstošgades sākumā veikta eiroremonta pieskrūvētais struktūrfondu vizuālais ansamblis, kas liecina par ieguldījumiem, tīri emocionāli saistās ar situāciju kopumā. Kā mēģinājums pie pensijas vecumu sasniegušā nihilistiskā pasniedzēja, pieskrūvēt birku “augstākās izglītības kvalitāte”.

Bet kāpēc iesāku rakstīt!? Jo gribēju teikt, ka ir arī jāpasaka dažas labas lietas:

Teju katrā AII (arī mazajās) ir viena vai vairākas cilvēku grupas, kurām pateicoties entuziasmam, neformāliem kontaktiem, darba devēju interesēm, iestrādēm, veiksmei un labvēlīgai situācijai ir izdevies radīt tīri pieņemamas studiju programmas. Kā pienenes asfaltā, tās spēj radīt augsti kvalificētus speciālistus, pat piesaistīt doktorantus un iesaistīt viņus projektos, lai studijas doktorantūrā nebūtu tikai ambīciju apliecinājums un dārgs vaļasprieks. Bieži tas ir apliecinājums, ka viens cilvēks savā vietā, nozīmē nenormāli daudz un dažu cilvēku entuziasmam nav robežu. Tas, manuprāt, ir ļoti cienījami un ir labs iemesls būt uzmanīgam, pirms zvana kapracim.

Ir nosacīti elitāras izglītības segments, kas ir labs – SSE, RBS, RGSL, kaut kādā ziņā arī BA. Tiesa gan kāds varētu teikt, ka viņu outuputs ir ļoti saistīts ar inputu – un man nebūtu, ko viņam iebilst. Ja uz tavu iestādi nāk 1) Baltijas ģimnāziju un bakalaurātu absolventi ar zelta diplomiem, kuru rindas paretina ar iestājeksāmeniem un pārrunām un 2) MBA studenti, kas var sagrabināt 25k kompetences celšanai un elitāram tīklošanās pasākumam, tad droši vien var gaidīt arī, ka viņi iznāks ārā galvas tiesu virs pārējiem. Nemaz nerunājot par to, ka, ja tu esi samaksājis mazliet naudas un esi pieradis pie zināmas kvalitātes, tu droši vien nekautrējies to prasīt arī no mācībspēkiem un studiju biedriem. Bet tā jau tāda konceptuāla izglītības sistēmas problēma visos līmeņos.

Bet arī meinstrīmā ir labas lietas. Ir lielās universitātes, kas strādā gan pie sniegumā balstītas docētāju novērtēšanas sistēmas, studējošo atsauksmju izmantošanas, mācībspēku pedagoģisko prasmju celšanas (kas nez kāpēc tikai vispārējā izglītībā šķiet pašsaprotami), gados jauniem cilvēkiem vadībā un citām iniciatīvām, kas noteikti ir force for good. Lielajās Universitātēs domāju, ka teju katrā fakultātē var atrast vismaz vienu studiju programmu, kura ir laba, vai vismaz ok. Domāju, ka arī reģionālās universitātēs ir pa kādai labai vai ciešamai studiju programmai, īpaši uz profesionālu sagatavošanu orientētās studiju programmu vidū. Tāpat domāju, ka ir 1.līmeņa augstākās profesionālās izglītības programmas, kuras ir ļoti foršas, nereti pat foršākas, kā bakalaura.

Pats nāku no LUSZF, kur pēc 5 gadu studijām kopumā varētu teikt, ka bija labi. Jāatzīst, ka kopumā aptuveni 1/4 daļa kursu bija viduvēji vai vāji, vēl kāda 1/4 ļoti labi un izcili un aptuveni puse vienkārši o.k. kursu. Semestri pavadot Helsinku Universitātē nebija tā, ka bija “diena pret nakti” sajūta, lai gan biju gatavs tam, ka jutīšos, kā ar cauru džutas maisu piesedzies speķains zemnieks. Bija daudz lietu, kas bija foršākas, bet noteikti ne tā, ka varētu runāt par fundamentāli atšķirīgu kvalitāti un izpratni par studiju procesu.
gnidrologs (gnidrologs)

gnidrologs: Vēl viens iemesls kāpēc le..

1. jūnijs, 9:55 pm, 3 atsauksmes

Vēl viens iemesls kāpēc le baņķieri vēlas visu naudu digitālu. Kad saceļas dumpji nav iespējams aplenkt laupītājbaronu mājas un savākt viņu sundukos savāktās bagātības. Tiem niggeriem būtu pohuj ko laupīt enīhau, bet viss kas pieejams ir vien vāji aizsargāti veikaliņi un privātpersonu mitekļi.
Kontrapunkts (punkts)

Kontrapunkts: atmosfēriski sapratis jokus..

1. jūnijs, 9:26 pm, atsauksmēm

atmosfēriski sapratis jokus jaukus nenopietnus jokus saulstariņus no botāniskā dārza vēdera spiešanu pēc piecelšanās nogulšanās traumas tieksme pēc vidutāja skaidri apjaustas nojautas sapratnes cinki un cari caunes cunftes cielaviņas cienasts no blē kundzes un viņa visas tās dienas raisīja sarunas pret argumentētiem saišķiem, kam nebija nepiemetināmā nebija ne tas ne itas tiešām izvalbīja gandrīz visas iespējas, kas bija atnestas no piesmakušā mūžameža un gaidīja saviem brāļiem ielīksmojam un bija mierīgs nepadevās un neleca no biksēm vecās štropēs un viņš bija saulstariņš krastos kas pāriet pār malām milimetru pa milimetram izdedzinot krūšu stepi strēli pēc strēles apšaudot skropstas no piecadatiņas laidās lejā guberņas un gāgāni un viņiem visiem bija gandrīz neizmērojams sacīkšu auto un numberi namedņi un citi cisterciji viņam laupīja autokrānus autortiesības un atlīdzības sistēma sajāta līdz kliņķim viņš rēķināja, ka tā vēl izdzīvos divas bumbu ziemas un gaidīja kad rabarberi sāks krist no krustcelēm pa kristāla birumam jau bija noticis un viņš rēķināja ka viņa vēlme atkāpties mazinās ar katru vikingu uznācienu ka kanādas liedags bija jau sarauts gabalos un nedienas vēl tikai glūnēja pāri visam ziedošajam kas bija viņa redzes leņķī nācis kā klusējošas mājas kuru īpašnieki savu nebalto dienu nolikuši uz klona raudāja bez asarām acis spoži spīdēja liedaga smiltīs visiem bija loms un visi bez ķērāju pases bija palikuši par vigvamiem sevis paša bilijam čaildišam aidolam un viņš tiešām bija noticējis savas spozmes kvadrātos satērzējis viseriona gruvešu par visiem peas bija zināms ka viņi ir kluksti uz pētersīļa malas un ka viņš bija daivās sadalījis savus starmešus kas izsmēja spozmi bez mitas bija kaldinājis šīs pasaules sairšanu un svaros mērcējis kadiljaku un dienās kad rokas pašas mēļoja savu atkāpšanos viņš šļakstījās ar tinti un nedeva nedienām raisīt savus botinkus un tagad kad viss šis bija aiz muguras viņa sviesta kubuls bija bez autoratlīdzības un viņš mēļoja ka garšļaukus izturēs vēl divas šļūtenes bet tad gan būs jātīra bikses no vīles maliņām no visas zosu pastētes kas atstājusi aiz sevus abulus un klunkstus un tas bija izlīdis viņam uz sejas virspuses un virtuves ermoņikas bija ļāvušas viņam starot priekā kad par kapeiku griešanu bija uzzinājis izpildkomitejas virsleitnants puķītis kuram bez sava iegansta bija arī vēl blakus nodarbošanās braukāt pa vasarnīcām un attīstīt savā pēctecībā stipru rūgtumu uz visu kas bez mitas kustējās apkārt notikumu ugunīm un gandrīz jau bija raisījušās sarunas, ka neviens nevar būt tik ļaunatminīgs lai liegtu sev spēju sveicināt rudeni un gandrīz bez jebkāda horoskopa izkāpis priedes liedagā būtu varējis arī katafalkēties uz lieveņa atstājis bikses bez buktēm un laika gaitā ievīstītās šķēlgliemežnīcas būtu viņu slīcinājušas tintē un raidlaikiem būtu palicis skapis pie zoda un spīdētu kodolīgās lēkmes un es būtu elektrificēts ja neteiktu ka kodolīgākais no visām jēgām ir ieslēgts dzimtbūšanā kad no visas patversmes gaismām būtu sakompilēts azimutam līdzīgs katorgs un tas lēkātu uz pēdējā disko žokeja mices un laizītu pātarus pa taisno no erceņģeļa spārniem ar lekniem pirkstiem spaidītu klavieres un lēkātu aiz bērnišķīga prieka cik ziedoša ir jaunība ar zemitāniem pa partizāniem un ar pubertāti pa putukrējuma torti visiem bija ielikts gaņģis un visi to smeķēja.
svesinieks (svesinieks)

svesinieks: Man kremt geitkīpings. Kāds..

1. jūnijs, 9:15 pm, 2 atsauksmes

Man kremt geitkīpings. Kāds vienmēr grib izveidot savu standartu pēc savas izpratnes par to kas ir kas.

Viņi teiks Tu neesi īsts nacionālists, ja nesvini maija svētkus.
Viņi teiks, ka tā nav īsta ģimene, ja tajā nav vīrietis un sieviete partnerattiecībās.
Viņi teiks, ka tas nav īsts Lean menedžments, ja tev būs kāds vidēja līmeņa vadītājs.
Viņi teiks, ka tā nav īsta diskriminācija, jo tu neesi čigāns.
Viņi teiks, ka tā nav īsta māksla, jo necenšas nodot vēstījumu.
Viņi teiks, ka tā nav īsta māksla, jo vēstījums, acīmredzot, ir kļuvis par pašmērķi.
Viņi teiks, ka tas nav īsts alus, jo tam cauri spīd mazliet gaismas.

Ej dirst, geitkīper, ar savu neiekļaujošo pieeju. Attapsies viens pats, pašapmierinātībā laizot savas "īstās" olas.
Smile & Shine (mazeltov)

Smile & Shine: Biju Vinterbergā 2 dienas,..

1. jūnijs, 7:55 pm, atsauksmēm

Biju Vinterbergā 2 dienas, izbraucos pa kalnu, pārvarēju bailes nobraukt wallrides, dažus akmeņu krāvumus, un dropus, ko citgad nevarēju ar ko arī sevi apsveicu!
 (methodrone)

methodrone: Katru dienu

1. jūnijs, 6:48 pm, atsauksmēm

Es nevaru izdomāt neko ko pateikt vai izdarīt, tāpēc es eju cept vistu.
in a river of teas (teja)

in a river of teas: Runājot par šo: ..

1. jūnijs, 8:30 pm, 3 atsauksmes

Runājot par šo:
http://klab.lv/poll/?id=21364&mode=results

es tieši mēnesi esmu pārdomājusi šo jautājumu, un sapratusi, ka īstenībā mans alter ego ir Hollīhoka Manheim-Mannheim-Guerrero-Robinson-Zilberschlag-Hsung-Fonzerelli-McQuack, bet princese Kerolaina ir mana māte un Tods ir mans tēvs.
az (az)

az: heartlessness

1. jūnijs, 8:33 pm, atsauksmēm

heartlessness
honeybee (honeybee)

honeybee: Apzviedzos ne pa jokam, ibo..

1. jūnijs, 8:29 pm, 5 atsauksmes

Apzviedzos ne pa jokam, ibo nekas nav mainījies
"..Amerika ir tālu, un tur varbūt «mākslas procesa» pamatā ir citi dzinuļi, piemēram, bezkompromisa cīņa starp homoseksuālistu varā esošām un ebreju kapitāla pārvaldītām mākslas galerijām."
Pēteris Bankovskis, 1992

slikts: Cilvēki, kam..

1. jūnijs, 3:56 pm, 2 atsauksmes

Cilvēki, kam īstā problēma liekas grautiņi, gluži vienkārši neņem vērā strukturālo vardarbību fonā un uzskata to par “normālu”.
Runa nav arī tikai par ASV; piemēram, taupības politika ir vardarbība pret mazāk nodrošinātajiem un it īpaši pret bērniem, kam tiek liegts vajadzīgais.

Pasaulē notiekošais joprojām ir skaidrojams ar to, par ko es visu laiku esmu runājis: “centrismu” kā ļaunticīgu atteikšanos izdarīt spriedumus, šajā kontekstā tieši par strukturālām varas attiecībām; par “politisku apolitismu”, kas galvenokārt vēlas uzturēt status quo.

slikts: Mūsdienu..

1. jūnijs, 3:09 pm, 9 atsauksmes

 • Mūsdienu monetārā teorija (cits avots)
  • Par šo latviski gandrīz vispār netiek runāts; Šuvajevs ir vienīgais izņēmums, ko zinu
 • Negatīvā solidaritāte (cits, labs avots)
  • “Individuālisma laikmeta” blakne, demokrātiskas politikas sadursme ar individuālu sāncensību
 • Kritika par to, kas būtu vai drīzāk nebūtu saucams par “neofeodālismu”
  • Tas ir rotaļīgs jēdziens, bet par to tāpat ir vērts runāt, un Hābermass vismaz to izmantoja ierobežotā nozīmē, runājot par “town square
 • “Tirgus loģika”, “tirgus racionalitāte”
 • Red-baiting (lūgums iztulkot)

slikts: Nacīšu nažu..

1. jūnijs, 1:56 pm, 1 atsauksme

Nacīšu nažu trīšana (arhīvs)

Runā par “apakšcilvēkiem” (Untermensch, nacistu termins), pagaidām vēl netvarstīšanu ielās, un ka jāpriecājoties, ka kāds vēl domājot nesūtīt pie senčiem. Iegansts tam ir, ka es norādīju, ka Tramps regulāri pārkāpj Twitter noteikumus par vardarbības slavināšanu.

Jautājums ir par tiem, kas šādā kompānijā jūtas ērti: to var skaidrot kā simpātijas naida uzskatiem vai stulbumu; īsti ne kā citādāk.

snark (snark)

snark: kāpēc mājspīdzināšana varētu turpināties vēl ilgi

1. jūnijs, 1:48 pm, 6 atsauksmes

Nav īpašs jaunums, ka skolas (un bērnudārzi) ir infekcijas perēkļi, un te ir kārtējais apstiprinājums.


https://xaxam.livejournal.com/1311981.html
(tālāk pieminētais slieksni ir 100 jaunu saslimšanas gadījumu dienā, kas Izraēlā ir noteikts kā kritērijs, ierobežojumu vājināšanas apturēšanai)


Вчера-сегодня у нас этот порог "военная тревога" был скачком пройден. Причём самым "неожиданным" образом, каким только можно: сразу по всей стране, в десятках школ (хоть и с разными численными показателями).
...
Всё это как раз оказалось несчастьем, которое обернулось счастьем. Выяснилось, что без эпидемиологических последствий можно открыть непродуктовые магазины, почту, рынки, вернуть почти к норме заполнение городских автобусов, разрешить бегать, прыгать и даже плавать в море, собираться группами по 5 человек и более - и даже не носить маски при температуре больше +40С! Всё это практически никак не сказалось на увеличении числа новых случаев. Но как только открыли школы, - моментально, в течение недели число новых заболевших (в сопоставимых пропорциях между учениками и учителями) подскочило до 115 человек (на момент написания этих строк) в 31 школе от юга до севера, от элитнейшей иерусалимской гимназии "Рехавия" и до школы в бедуинском посёлке в Негеве.
Uzmanību, viss šeit lasāmais ir autora fantāzija. (ulvs)

Uzmanību, viss šeit lasāmais ir autora fantāzija.: Sestdien vairāk kā 3..

1. jūnijs, 2:01 pm, 1 atsauksme

Sestdien vairāk kā 3 stundas pavadījām cīņā ar vēju un viļniem uz Ungura ezera. Šī pamācošā stāsta ietvaros varoņi idiotiski iepeld ar laivu ezerā spēcīga vēja laikā. Šajā īsajā video, ieslēdzot skaņu, var tvert impresiju par piedzīvoto vēja brāzmu, mums atrodoties uz zemes strēles starp abiem ezeriem - punktā atpūta # 1 (ceļojuma karte). 

Pirmā airēšanas stunda bija bauda - vējš pūta lavai mugurā, un laiva ar mani, draudzeni un viņas suni ātri nokļuva līdz pretējam krastam un tad līdz atpūtas vietai #1, kas atradās uz zemes strēles (redzama video un foto), kas nodala Lielo Unguru no Mazā Ungura. Taču līdzko bija jāairē uz pusi (jeb atpakaļ uz laivu piestātni), no kuras pūta vējš (aptuveni ziemeļi), sākās piedzīvojuma sarežģītākā epizode. Labi, ka laivā drošības pēc iemetām trešo, mazo airi, ar ko mana draudzene pretvēja atpakaļceļā man piepalīdzēja no laivas aizmugures, airējot koriģējot virzienu. Nevarēju trāpīt taisni tādā vējā un arī viļņos. Galvenais bija/ir neļauties tai bezcerības izjūtai, kas uznāk, redzot, kā tu vispār nekusti uz priekšu, kā arī tad, kad viļņi laivu brīžos samet uz sāniem. Vienkārši jāturpina truli airēt, skatoties grīdā (ko nevarētu darīt, ja nebūtu kāds, kurš koriģē virzienu). 

Šodien joprojām sāp pārplīsušās tulznas uz plaukstām, kā arī kārtīgi nosēdētais dibens. Roku muskuļi ne īpaši - airējot labi varēja just, kā atmaksājas hanteļu cilāšana. Mazliet savilkti pleci vienīgi. Psīcholoģiski un fizioloģiski veselīgs piedzīvojums, jo galu galā neviens necieta. Un vēlāk, vakarā, aplaistīju puķes. Tāda, lūk, dzīve ārpus pilsētas. Nezinu, kā būtu lielākās devās, taču mazās - burvīgi. 

foto )
in a river of teas (teja)

in a river of teas: vēl viens no pārsteigumiem..

1. jūnijs, 1:41 pm, atsauksmēm

vēl viens no pārsteigumiem somatiskās performances online kursā (13-17 gadus veciem pusaudžiem): izrādās, bērniem patīk iekšējās ekspedīcijas un apzinātības vingrinājumi. sajūsmina vairāk nekā piemēram uzdevumi kaut ko darīt ar instastories un "čalendžiem" vai globāliem tēmturiem. Jūtu sevī kaunu par veca cilvēka aizspriedumiem "kas patīk mūsdienu jauniešiem". varbūt stafs ar tehnoloģijām, selfijiem un soc.medijiem viņus neinteresē, jo tajā viņi ir jau piedzimuši.
post-humanism in action.
‫‬‭‮‪‫‬‭‮҉Ingmārs‫‬‭‮‪‫‬‭‮҉ (ingmars)

‫‬‭‮‪‫‬‭‮҉Ingmārs‫‬‭‮‪‫‬‭‮҉: uh

1. jūnijs, 1:27 pm, 10 atsauksmes

Atpakaļ uz Tanžeru ar Džordaniem un šķēpu.
meness_berns (meness_berns)

meness_berns: ---

1. jūnijs, 10:31 am, 3 atsauksmes

"Zelta teļā" bija tāds šarāžu un rēbusu izgudrotājs večuks Siņickis, kurš nekādi nespēja pielāgoties padomju varas mediju vadlīnijām par to, kādai jābūt šarādei vai rēbusam. Siņickim pašam likās, ka viņš sacer brīnišķīgus atjautības uzdevumus, bet patiesībā tie pilnībā nederēja. Kad biju mazs puisītis, vectēvs abonēja veselu čupu preses izdevumu – "Zvaigzni", "Lauku Dzīvi", "Veselību", reizēm piepirka "Liesmu", "Skolu un ģimeni". Visos šajos žurnālos (šķiet, izņemot "Lauku Dzīvi") bija joku sadaļas, kas bija absolūti nesmieklīgas. Vēlāk, kad sāku apmeklēt skolu un saskāros ar īstajām anekdotēm – tiešām smieklīgajām, – savā prātā saklasificēju, ka žurnālos publicētās anekdotes ir pilnīgi cits žanrs, kas nemaz nav domāts, lai izraisītu jautrību. Kā zināms, nesen aizsaulē devās Rolands Tjarve, kurš žurnālā "Ir" atbildēja par joku lapu. Ar interesi vēroju, kas mainīsies, jo "Ir" bija slavens ar savām aboslūti nesmieklīgajām anekdotēm. Izmaiņas tiešām notika. Taču – brīnumainā kārtā – ne, kā varēja gaidīt, uz saprātīgo pusi. Tagad "Ir" joku lapa ir kļuvusi pilnīga astoņdesmito gadu "Zvaigznes" joku lapas kopija. Tai vairs pat nevar piedēvēt apzīmējumu "nesmieklīgs". Rodas neviltots izbrīns, kurš mūsdienu Siņickis sēž "Ir" redakcijā, un kādi tieši neironu savienojumi viņa galvā liek nolemt, ka tie teksti, ko viņš ievieto joku lapā, ir kaut kādā sakarā ar humoru.
cits laiks (siltavieta)

cits laiks: kas tajā amerikā notiek

1. jūnijs, 9:19 am, atsauksmēm

kas tajā amerikā notiek
az (az)

az: i can't breathe, SIR

1. jūnijs, 8:39 am, atsauksmēm

kad tevi lēnām nogalina, bet tu nedrīksti scream and curse, tev ir jābūt pacietīgam un pieklājīgam, cerot, ka kungs sadzirdēs un apžēlosies. take dignity. take life. but all is well and good. cos those who have power are always right and bright and fair. and hey, we just have to behave and obey and if we do that and work hard and never object we will be allowed to live. might not even get raped. just stay low. stay calm. move away. obey. smile. best if u smile at all times. and, obviously, forgive, cos even the brightest make tiny mistakes sometimes, but that's ok, they will be talked to and asked to not do that again. cos we care for u. we just want to keep u safe. and happy. from ur own stupidity and incompetence. from ur mood swings and emotions. so u scream while giving birth. look how calm i can kill. cos i am strong. nothing hurts me. nothing hurts me. nothing hurts me.
thank u.
mediocre person (jojo)

mediocre person: valar 16 632

1. jūnijs, 6:36 am, atsauksmēm

guļu kā nekad - vakar atnācu no pastaigas, uzēdām atnestās zemenes un ķiršus un nosnaudāmies, pamodos, uztaisīju vakariņas, iekārtojos palasīt grāmatu un nogulēju līdz naktij. iztīrīju zobus, apgriezos uz otriem sāniem un tikko pamodos -

guļu un rūku - un jūtos labi, laimīga. varbūt mans miegainums ir saistīts ar svaru, kad pagājušo reizi biju šajā svarā (kaut kad pērnā gada decembrī un tad atkal janvārī), biju izmocījusies un pārgurusi. varbūt tagad izguļu tā laika noglabāto nogurumu? no daudzajām svara mešanas reizēm atceros, ka atgriešanās iepriekšējā svarā nozīmē atgriešanos iepriekšējās emocijās - varbūt arī iepriekšējā izsīkumā un nogurumā, ej nu sazini -

bet tikmēr ārā saule jau uzlēkusi, sveiki, kaimiņi (saule jau uzlēkusi un muļķu zemē sākas rosība, got it, got it?!), ir pirmais jūnijs, un, tāpat kā vakar, dzīve ir lieliska - vasaras viducis, brīvdiena -

kopā: 344 580
Aizliegts Viljams (aizliegts_v)

Aizliegts Viljams: Sveiciens, (cenzēts),..

1. jūnijs, 6:44 am, 2 atsauksmes

Sveiciens, (cenzēts), pirmdienas rītā!
virginia_records (virginia_rabbit)

virginia_records: Nu viss korons beidzies,..

31. maijs, 11:37 pm, 3 atsauksmes

Nu viss korons beidzies, atgriezušās ceļojumu paketes, kas aicina uz delfināriju
Kontrapunkts (punkts)

Kontrapunkts: lesters abigails ieradās..

31. maijs, 10:56 pm, atsauksmēm

lesters abigails ieradās savās bērēs un radīja atmosfēru, kas līdzinājās dimantiem, kad tiem apgriezti paraplāni, tie nelikās zinis par beļģijas atmosfērisko šantāžu, tomēr galvenokārt tas izskatījās pēc bižutērijas, tomēr tas nebija uzreiz saprotams, jo galvenais iemesls bija apslēpts. jā, tieši tajās dienās, kad viņš atģida, ka nebija gūlies zem skalpeļa trīs dienas, bija ieradušās bietes un sasējušas viņu, slēpa no viņa ieganstus, neatklāja viņam slēpto validolu, tas bija veidols, kodols, apotēze, porto ģenēze, gandrīz viengabalains saldsērīgums, tas bija apputeksnējis viņa atmiņu, tas viņam ģida, tas viņam skaldīja valūtu, droši vien varēja teikt, ka kokirbe ir visu sasējusi spozmē un gandrīz jau gaida savas ierastās pēdas, lai tajās sapītos kā pītās klaigās kur tu mani nes viņa teica savai tēvnīcai, tai bija apsietas rokas un tām apkārt radās godkāre, tai bija sava stilizācija un viņa nepiesēja vārdiem pārāk lielu spozmi, jo tajā marinēja graudus, tajos visos grauzdiņos, kas viņam lipa pie acīm bija arī paipalu olas, leca visas kā skaldītas, tās atminējās, ka atgādina sev par starpgadījumiem, par spozmi, bet neleca vien savā tērgāšanā, tām bija tirgus dāmas palikušas parādā lielu naudu un par savām ollektīm viņa bija nopirkusi graudus, jo iekapsulēja stolāros un tas bija viņas vienīgais iemesls iesmieties starp pauzēm, starp padusēm, starp skropstām un ludzu. jūdzu tajā marianoči kvadrātā atzīmējiet, kāpēc visas piepes ir sausas, kad tām pieviļ gredzenus, vai tās maz ir sasmīdinātas un vai tām gribas dzert kapri sulu, vai tās ir kādas nebūt izredzētās varbūt nevajag pārdot ditu rietumu vai varbūt gribat teikt ka preiļi ir kaut kāds lamuvārds varbūt gribat ar visu meliorācijas stimulu stāties antagones vietā un spozmē trīt pātarus vai arī gribat diētu varbūt gribat vārītas olas es ieteiktu pirelli statuju daudzas tā jau dara un iesaka savām ziedotājām kā mēs iesakām saviem tēvu stāviem un mums piedod mūsu atpalicību kā mēs saviem dēmoniem piedodam viņu niekalbību pretstatā kalnrūpniecības svētajai marijai ar adelaidu priekšgalā ievīstītās avīzēs plēš skropstas no sejas un uzslienas tik stāvu lai tajā neparādītos kāds grotesks māns un tas atslābina, jo gandrīz nekas nepaliek nepamanīts un nekam nav tik drošas pateicības vārdi kādi ir mūsu vēlīnajam gruzīnam ar pantomīma stāju ar visu toreodorisko skūpstu uz atvērta loga uz visa kas marķīzes neļķēs kā skūpsts uz altār kā gvatemala sniedzas pēc šnaidera automāta kā vēlīnais gruzīns ir mūs aptīrījis un atstājis uz taburetes tumbu ar auklu par atvēzētiem stalaktītiem partitūru smīnā lēkā gandrīz vai nolinčotas gailenes tām visām ir savas sērdienības un tās visas ir teritoriālas es pat gribētu viņas atrofēt lai neliktos tik iezīmētas šajās kaislēs kas ar grēka pieplūdumu visas mūsu gliemežnīcas ir iemetusi vējdzirnavās un tagad staigā pretvējā kā glāzgovas daiļavas un iemet mutē pa amoliņam par dzelzs rūdas atmiņu druskai par rūras apgabala sēto gana dabu gan jau arī viņam kāda acs būs tikusi un varbūt viņa būs notievējusi bet varbūt ņēmusi svarus un triekusi tos pret sviesta kubulu kurš nu drumslās delverē pa pavēderi un nejau no cirka viņas bija atkarīgas bet no aisberga dzīslām no beramās kravas un no acetonētā grēdu grīdās saplēstā stikla prusaka tik tiešām dramatiska elēģija mēnesnīcā izkārta veļa gaida piesūcamies tulznu.
ctulhu (ctulhu)

ctulhu: Nesaprotu

31. maijs, 10:04 pm, 61 atsauksme

Vot viena lieta ko es nesaprotu iekš gnidroloģijas & krišjānisma.

Tātad:

Ja mums ir cilvēks kuram ir viena dzimuma ķermenis bet viņš jūtas piederīgs citam dzimumam - slimība, vajag ārstēt
Ja mums ir cilvēks kurš jūtas sastāvam attiecībās ar neredzamu absolūtu fantastisku superbūtni - viss pareizi viņš ir vieds cilvēks.

Tas ir kā?

Sorry vai nu abi ir diagnozes vai abi ir normas variācijas.

Piemērs:

http://klab.lv/users/gnidrologs/643520.html
f (f)

f: šogad biju apņēmusies..

31. maijs, 9:53 pm, 10 atsauksmes

šogad biju apņēmusies iestādīt vismaz dilles, bet paciņa neatvērta guļ uz trepēm. vēl jau it kā nav par vēlu. acīmredzot, vēlme ņemties tikai periodiski uznāk. labi vien ir, ka neesmu padevusies apkārtējo spiedienam uztaisīt vismazāko siltumnīcu pasaulē (cilvēki ārkārtīgi grib uzspiest siltumnīcu, un, kad saku, ka nē, tad viņi mēģina pierunāt uztaisīt tādu pavisam mazu, uz ko es aizvien saku nē, jo, as i said, es negribu siltumnīcu, man nav vajadzīgas tās minūtes ravēšanas, tāpēc, call me crazy, bet izvēlēties dzīvi bez siltumnīcas šķiet tikai loģiski), stādītājs no manis nekāds. arī mazdārziņš uz palodzes man aprobežojas ar sīpolu, kuru gadījies nopirkt jau ar izlīdušiem lokiem. es neaudzēju kaudzi garšvielu, un mans garšvielu plaukts ir pavisam vienkāršs, un vispār, ēdienus gatavoju ar sāli un pipariem, un man tā garšo labāk par visu citu. salātiem gan tagad lieku persilādi un nupat jau vispār nezinu, ko dzīvē vēl var vajadzēt. kariju, varbūt. nav slikti, ja mājās ir karijs. nu un dilles, kuras tā arī neiestādīju.