austra (au)

austra: es biju tā savā galvā..

aizvakar, 3:26 pm, 4 atsauksmes

es biju tā savā galvā iedomājusies, ka no nākamā gada testēsim "no 1.jūnija līdz 31.augustam laukos", lai jau pēc diviem gadiem noteikti noteikti tā dzīvotu. hahaha, tad bērni ies skolā un tūlīt ņems un saīsinās brīvlaiku..

(es saprotu argumentus par labu, bet es tā egoistiski gribu, lai maniem bērniem ir šis garais brīvlaiks - izventilēties, atpūsties, garlaikoties)
ctulhu (ctulhu)

ctulhu: Turpinājums par kompetenci.

aizvakar, 2:04 pm, 122 atsauksmes

Tā kā manā iepriekšējā topikā komentāri kolapsēja un pie Adirred ir neērti debatēt jo skrīnošana, es izteikšu savus apsvērumus šeit.

Pretarguments man no Adirred, Hederas un Begemota ir sekojošs [te lieku Hederas tekstu, jo tas koncentrēts, pārējie 2 pēc jēgas ir tas pats]

// Idejas ierobežot balstiesības, šķirojot pēc kaut kādiem abstraktiem saprātīguma rādītājiem, vispār ir antidemokrātisks sentiments. Kā zināms, augstākā izglītība negarantē saprātīgumu, tāpat kā augstākās izglītības trūkums negarantē stulbumu. Vēsturē jau pietiekami ir bijušas šādas ne-da-demokrātijas, un tas vienmēr beidzas ar to, ka marginalizētās grupas aģitē par balstiesībām. Patiešām neredzu lielu atšķirību starp to, vai arbitrārais saprātīguma rādītājs ir augstākā izglītība, vai zeme īpašumā, vai krāniņš starp kājām.

Kas attiecas uz vēlēšanu kandidātu izglītību - es vēl varbūt pavilktos uz diskusijām par to, ka ministriem vajadzētu izglītību vai darba pieredzi attiecīgajā jomā. Bet vispārīgi deputātiem noteikt augstāko izglītību par obligātu - skat. iepriekšējo rindkopu. //

Tātad mani iebildumi:

Iebildumi ir tajā, ka tas ir jautājums par kompetenci. Vadīt valsti ir prasme, profesija, tāpat kā vadīt jebko citu - fabriku, automobili, kuģi, vilcienu, skolu, laboratoriju utt. Prasme sastādās no vispārējiem skilliem vadīt + zināšanām / izpratnes par konkrēto objektu/ jomu , šajā gad. valsti. Ja neprot vadīt - rezultāti ir slikti un ir slikti visiem apkārtējiem. Ja tu nemāki vadīt auto tu apdraudi pārējos satiksmes dalībniekus un savus pasažierus. Ja tu nemāki vadīt valsti tu apdraudi tās pilsoņus/ iedzīvotājus un apkārtējās valstis.

//Patiešām neredzu lielu atšķirību starp to, vai arbitrārais saprātīguma rādītājs ir augstākā izglītība, vai zeme īpašumā, vai krāniņš starp kājām.// - Doma ir tāda, ka ne īpašumi ne dzimums ne rase nenosaka labāku galvu/ būšanu gudrākam. te jautājums ir tikai par to vai izglītība to nosaka. Es domāju ka statistiski nosaka. Labi, starp karavīriem un sportistiem droši vien arī ir daži ar protekciju un korupciju tur tikuši vārguļi bet vidēji viņi ir spēcīgāi par kopējo līmeni. Te tas pats.
Skabičevskis (begemots)

Skabičevskis: Vai ķēkša vai kas?

aizvakar, 1:00 pm, 69 atsauksmes

Nav jau tā, ka es vēlmi kaut kā nodrošināt likumdevēju kvalitāti nesaprastu.

Bet ierobežot tiesības būt ievēlētam -- nerunājot par visām juridiskajām, demokrātijas un/vai cilvēktiesību normām, ko šāds ierobežojums pārkāptu -- ir tāda kārtējā malšanās pa padomju mentālo mantojumu, ko mēs šeit Latvijā redzam ik uz soļa: tiklīdz mums kaut kas nepatīk, lūdzu, taisām likumu vai noteikumus, lai to ierobežotu. Ble, normālā gadījumā likumi un noteikumi ir *pēdējais* ko dara, nevis *pirmais*. Likumi un noteikumi ir tam, kad citādāk vairs nevar.

Starp citu, interesanta nianse. Ļeņinam tiek piedēvēta un bieži citēta frāze: "pat ķēkša var vadīt valsti".

Tad, lūk, iegūglēju, un izrādās, ka šāds viņa teiktā atreferējums ir, visticamākais, tālaika politisko pretinieku sagrozīts, bet jebkurā gadījumā melīgs. Īstenībā Ļeņins teica sekojošo:
Mēs neesam utopisti. Mēs zinām, ka jebkurš melnstrādnieks un jebkura ķēkša nav spējīga uzreiz piedalīties valsts vadīšanā. Šai ziņā mēs piekrītam gan kadetiem, gan Breškovskai*, gan Ceretelli. Taču mēs atšķiramies no šiem pilsoņiem ar to, ka pieprasām nekavējoši atteikties no aizspriedumiem, ka vadīt valsti, uzņemties ikdienas rutīnas vadības darbu spēj tikai bagātie vai no bagātām ģimenēm nākuši ierēdņi. Mēs pieprasām, lai valsts vadīšanas darbu mācītu apzinīgiem strādniekiem un kareivjiem, un lai to darītu nekavējoši; tas ir, lai visus strādājošos un visus nabagus tūliņ pat sāktu šai lietā apmācīt. [mans tulkojums un izcēlumi]
// В. И. Ленин. Удержат ли большевики государственную власть? // «Просвещение» : журнал. — октябрь 1917. — № 1-2.
Kas nu no tā sanāca, sanāca. Bet būtībā mēs šeit redzam līdzīgu vēlmi, kā šobrīd. Tikai atšķirībā no tā paša Ļeņina, -- kurš dīvainā kārtā nepiemin tādus jēdzienus kā "augstākā izglītība", bet uzsver nepieciešamību mācīt, -- šībrīža vilkme ir atkal jau uz formālo kritēriju -- papīru. Jo tā ir vienkāršāk un tas glaimo tiem, kam šāds papīrs ir. Un piedāvājumā ir jebkurš augstākās izglītības papīrs.

Godātās dāmas un kungi. Es esmu pavadījis Latvijas augstskolās humanitārajās un eksaktajās programmās kopsummā kādus gadus 7 periodā no ~'93 līdz kādam, šķiet, ~'14. Ticiet man, tur nekā nav(tm).

Nē, es nevaru teikt, ka cilvēks, kurš ir motivēts, ieinteresēts un spējīgs, tur neiegūs kvalitatīvu izglītību -- vismaz atsevišķās nozarēs.

Bet ņemot vērā to, ka un kā augstskolas cīnās par finansējumu, un kā viņām ir svarīgs katrs students, tās jau sen, ar atsevišķiem izņēmumiem, ir pārvērtušās par gaļas mašīnām, kuru mērķis ir nopelnīt, izlaižot cauri maksimālu studentu plūsmu. Kā blakus rezultāts tam ir tas, ka studenti tiek maz atsijāti, papīru daudz kur iegūs teju jebkurš, kurš spēj laicīgi nodot kompilētus materiālus, un spēj salikt kopā pāris vārdus no tēmas. Esmu ar vairākiem tādiem zēniem un meitenēm sēdējis kopā pirmajos kursos, otrajos un trešajos. Daži no viņiem ir lieliski pabeiguši un strādā akadēmiskajā vidē.

Uzskatīt, ka tāpēc vien, ka kāds cilvēks ir izgājis cauri šādai gaļas mašīnai, viņš *automātiski* kaut kam kvalificējas vairāk nekā tāds, kurš nav, var tikai par ļoti noteiktām profesijām, kur vēl pastāv nopietni eksāmeni un nopietnas iespējas izbirt. Ārsti, piemēram. Un arī viņi būs kvalificēti savai jomai, bet vai tāpēc automātiski vairāk kvalificējas valsts vadībai nekā te jau piesauktie uzņēmēji? Bet te mēs atgriežamies pie sākotnējā jautājuma par vēlēšanu universalitāti.


* - Katrīna Breško-Breškovska (dzim. Verigo), viena no galvenajām figūrām Krievijas sociālistu kustībā, narodņiks un viens no Sociālistu Revolucionārās partijas dibinātājiem. Pazīstama kā Krievijas revolūcijas "vecmāmiņa"
† - Iraklijs Ceretelli, citētās publikācijas laikā viens no menševiku līderiem.
‡ - atsauce uz 80gadu beigu humora raidījumu (vai varbūt kādu "Labvakar"(?)), kurā VDK "kurators" saka, šķiet, Volmāram(?): "Ko jūs raujaties uz tām ārzemēm? Es tur braucu katru gadu, ticiet man, tur nekā nav".
Uzmanību, viss šeit lasāmais ir autora fantāzija. (ulvs)

Uzmanību, viss šeit lasāmais ir autora fantāzija.: kārtējā sazvērestība

aizvakar, 10:24 am, 4 atsauksmes

Anna Heša nomira, jo viņu cancelloja Holivudas ēnu vīri. Kāpēc? Galvenais iemesls- jo viņa bija galvenā producente filmā par child sex trafficking (kā zināms, tā ir ļoti mīļa tēma Augstajās Aizkulisēs). 
Ja tu darbojies pret Viņu interesēm, tu esi pelnījis ja ne karjeras, tad savas nemirstīgās dvēseles transportlīdzekļa nāvi.
zazis (zazis)

zazis: Dienas citāts.

aizvakar, 10:11 am, 26 atsauksmes

Komunisms tikai teorijā skan labi, realitātē nestrādā.
Kapitālisms pat teorija neskan labi.
meness_berns (meness_berns)

meness_berns: ---

aizvakar, 9:50 am, atsauksmēm

(nākamā sērija no tā, ko Kaplacis pirms mēneša pie mana iepriekšējā ieraksta nokomentēja "tu kā tāds waze")

- sasēdāmies kemperī savās Rīgas mājā
- vakariņas Oškrogā pie Tomes
- Ķeguma HES tilts – uz upes Vidzemes pusi
- nakšņošana pie Plauža ezera Taurupē, pelde
- Ērgļu apskate
- trīs stundas cauri brikšņiem "Savvaļā"
- nakšņošana pie Lūbuža, pelde
- Rauna, Staburags, sapirkāmies 20 pudeles "Malduguņa"
- Galgauska, pareizticīgo baznīcas drupas, pelde Āžu HES
- Gulbene, brauciens ar bānīti
- nakšņošana pie drauga pagalmā Stāmerienē
- Alūksne, pelde Alūksnes ezerā, brauciens ar ielu vilcieniņu
- nakšņošana skudrām pilnā LVM stāvvietā netālu no Lazdaga ezera
- Lubāna mitrājs, pelde
- Cesvaines pils
- nakšņošana pie Dabaru ezera Taurenē, pelde
- Cēsis, iemēģinājām vēl oficiāli neatvērto kafejnīcu "Rūsa"
- Braslas dabas taka, upes forsēšana pie zivjaudzētavas
- nakšņošana pie Pīļu ezera, pelde
- Turaidas dabas taka, Turaidas pils izložņāšana
- atgriežamies mājās
atmiņas par domām (teja)

atmiņas par domām: vērmele ir tik rūgta, ka..

aizvakar, 9:35 am, atsauksmēm

vērmele ir tik rūgta, ka sāp, un tas ir labi.
aborigens (aborigens)

aborigens: XII Galdiņš Gilgamež', kad..

aizvakar, 7:25 am, 5 atsauksmes

XII Galdiņš
Gilgamež', kad tu apakšzemes garus gribi redzēt —
Tīru kreklu Tev nebūs uzvilkt,
It kā tu būtu mirstams, cilvēkam līdzīgs.
Ar labu eļļu tev nebūs svaidīties,
Citādi viņi uz eļļas smaršu pie tevis pulcēsies,
Loku tev nebūs uz zemi likt,
Citādi loku nošautie tevi apstās;
Valdības zizli tev nebūs rokās ņemt,
Citādi nāves gari no tevis iedrebēs;
Kurpes nebūs tev savās kājās aut,
Troksni uz zemes pusi tev nebūs taisīt.

Tavu sievu, kuru tu mīli, tev nebūs skūpstīt,
Tavu sievu, kuru tu nemīli, tev nebūs sist;
Tavu bērnu, kuru tu mīli, tev nebūs skūpstīt,
Tavu bērnu, kuru tu nemīli, tev nebūs sist —
Zemes vaimanas citādi tevi grābs.
Tā, kas dus, tā, kas dus, māte Nin-acu, tā, kas dus,
Kuras skaidrās miesas ar kreklu nav apsegtas,
Nāves gariem neļaus uz augšu kāpt.

Skaidru kreklu viņš uzvilka sev,
Ar labu eļļu viņš sevi svaidīja,
Savu loku viņš lika uz zemi,
Valdības zizli viņš ņēma savā rokā,
Kurpes viņš apmauca savās kājās,
Troksni pret zemi viņš taisīja,
Savu sievu, kuru viņš mīlē, viņš skūpstīja,
Savu sievu, kuru viņš nemīlē, viņš sita.
Savu bērnu, kuru viņš mīlē, viņš skūpstīja,
Savu bērnu, kuru viņš nemīlē, viņš sita —
Zemes vaimanas viņu grāba.
Tā, kas dus, tā, kas dus, māte Nin-acu, tā, kas dus,
Kuras skaidrās miesas ar kreklu nav apsegtas,
Kavēja Engidu no zemes augšā kāpt.

[..]
Engida ēnasgaru viņš izveda augšā no zemes, līdzīgi
vējam.
Un Gilgamežs un Engidu satikās un aprunājās.
Gilgamežs teica: "Saki man, mans draugs, saki man,
mans draugs,
Zemes likumus, kurus tu skatīji, saki man."

— Es tev to negribu sacīt, mans draugs, es tev to
negribu sacīt.
Kad es zemes likumus, kurus es skatīju — sacītu tev —
Visu dienu tu nosēstos un raudātu —
"Tad es gribu visu dienu nosēsties un raudāt."


/Poēma par Gilgamešu, aptuveni 2100. gadu p.m.ē.
extranjero (extranjero)

extranjero: Vācija turpinās darbināt ..

aizvakar, 6:15 am, atsauksmēm

Vācija turpinās darbināt 3 pēdējās atomelektrostacijas vēl kādu laiku, lai mazinātu recesiju Krievijas gāzes trūkuma dēļ.

Ar to arī viņus apsveicu! Rakstā teikts, ka šis solis neradīs drošības bažas.
es necopēju, es dropēju (yulungu)

es necopēju, es dropēju: Esmu salauzta. Tagad man sāp..

aizvakar, 7:43 am, 2 atsauksmes

Esmu salauzta.
Tagad man sāp otra roka. Rakstīju uz klīniku, kur strādā mana reimatoloģe, atbildēja, ka daktere tagad ir atvaļinājumā līdz 5.09.

For real?! Gribēju uzrakstīt - un man tagad iet nomirt no sāpēm? Bet biju faking pieklājīga un pajautāju dakteres epastu.
♪♬: Tamio Okuda- kill me pretty
tas ir absurds (mazeltov)

tas ir absurds: Spalvaini džeki ir yuck.

16. augusts, 11:28 pm, 4 atsauksmes

Spalvaini džeki ir yuck.
Meistars (slepkava)

Meistars: Sēžu baudu atvaļinājumu,..

16. augusts, 11:33 pm, atsauksmēm

Sēžu baudu atvaļinājumu, un tik daudz interesantu lietu uzpeld galvā. Nekādi nesaprotu kāpēc ir lietas, ko nespēju piedot un aizmirst.

Un tas ir tik personiskas, ka es viņas nevienam nevaru uzticēt.

.: Nejaušu faktu vācelīte no SV2022 kandidātu anketām #6

16. augusts, 9:55 pm, atsauksmēm

Un pēdējā grupa no transportlīdzekļiem - laivotāji - Laiva, Kuteris, Motorlaiva.

Topiņš:

SarakstsSkaits%
Jaunā VIENOTĪBA54.35%
Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK"54.35%
"APVIENOTAIS SARAKSTS - Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu Apvienība, Liepājas partija"43.48%
Attīstībai/Par!43.48%
"Kristīgi Progresīvā Partija"13.23%
Politiskā partija "KATRAM UN KATRAI"32.61%
Zaļo un Zemnieku savienība21.74%
Politiskā partija "Republika"21.74%
Konservatīvie21.74%
TAUTAS KALPI LATVIJAI11.22%
"Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija11.15%
"SUVERĒNĀ VARA"11.00%
Politiskā partija "Tautas varas spēks"10.88%
LATVIJA PIRMAJĀ VIETĀ10.87%


Dažiem ir pašbūvētas laivas. Malači.

sīkāk )

.: Nejaušu faktu vācelīte no SV2022 kandidātu anketām #5

16. augusts, 9:50 pm, 2 atsauksmes

Nākamā grupa - saimnieciskie - Kombains, Lauksaimniecības tehnika, Zāles pļāvējs, Traktors, Ekskavators, Tehnika

Topiņš:

SarakstsSkaits%
"APVIENOTAIS SARAKSTS - Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu Apvienība, Liepājas partija"86.96%
Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK"65.22%
Zaļo un Zemnieku savienība54.35%
Jaunā VIENOTĪBA54.35%
Attīstībai/Par!32.61%
Politiskā partija "Republika"32.61%
"SUVERĒNĀ VARA"22.00%
Konservatīvie21.74%
LATVIJA PIRMAJĀ VIETĀ21.74%
"Apvienība Latvijai"11.37%
TAUTAS KALPI LATVIJAI11.22%
"Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija11.15%
Politiskā partija "Tautas varas spēks"10.88%
Politiskā partija "KATRAM UN KATRAI"10.87%


sīkāk )

.: Nejaušu faktu vācelīte no SV2022 kandidātu anketām #4

16. augusts, 9:46 pm, atsauksmēm

No transportlīdzekļiem ir palikuši vēl šis tas, ko varētu nosaukt par "Dažādi", bet kaut kā sagrupēšu, pat, ja tas kopumā neveidos jēgu.
Pirmo grupu nosaukšu par kraviniekiem - tie, transportlīdzekļi, kas domāti kravas (dzīvās vai nedzīvās) pārvadāšanā - Autobuss, Mikroautobuss, Kravas automašīna, Auto piekabe.
Starp šiem auto piekabe ir vispopulārā un, iespējams, noderīgākā.

Topiņš:

SarakstsSkaits%
Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK"1815.65%
Partija "Vienoti Latvijai"310.71%
"APVIENOTAIS SARAKSTS - Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu Apvienība, Liepājas partija"1210.43%
"Apvienība Latvijai"79.59%
Politiskā partija "Republika"119.57%
Zaļo un Zemnieku savienība119.57%
Attīstībai/Par!108.70%
Konservatīvie97.83%
Jaunā VIENOTĪBA97.83%
Politiskā partija "KATRAM UN KATRAI"86.96%
"SUVERĒNĀ VARA"66.00%
"Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija55.75%
Politiskā partija "Tautas varas spēks"65.26%
LATVIJA PIRMAJĀ VIETĀ65.22%
"PROGRESĪVIE"54.35%
"Kristīgi Progresīvā Partija"13.23%
"Latvijas Krievu savienība"21.96%
TAUTAS KALPI LATVIJAI11.22%


sīkāk )
gnidrologs (gnidrologs)

gnidrologs: trūmans

16. augusts, 9:38 pm, atsauksmēm

aborigens (aborigens)

aborigens: Saprātīgais..

16. augusts, 8:11 pm, 1 atsauksme

Saprātīgais cilvēks(latīņu val. homo sapiens) ir apveltīts ar saprātu un mācīšanās spēju.

Dzīvot — ir karot pret tumsas spoku,
Kas mums sirdī un smadzenēs mīt;
Dzejot — spriest tiesu ar stingru roku
Par sevi pašu un netaupīt.

Henriks Ibsens, Pērs Gints/ atdzejojis Rainis, Nemierīga sirds

To live is to war with trolls in heart and soul.
To write is to sit in judgement on oneself

Å leve er – krig med trolle
i hjertets og hjernens hvelv.
Å dikte, – det er å holde
dommedag over seg selv
Krāšņais Kurvjziedis (krii)

Krāšņais Kurvjziedis: Jūs arī vērojat, kā..

16. augusts, 8:44 pm, 6 atsauksmes

Jūs arī vērojat, kā vakaros ēnas stiepjas garākas?
extranjero (extranjero)

extranjero: Saistībā ir grēknožēlām..

16. augusts, 6:14 pm, atsauksmēm

Saistībā ir grēknožēlām un kāda vainošanu visos pasaules grēkos šodien bija interesanti arī izlasīt viedokli par nelaiķi Šinzo Abe.

>> Pirmkārt, Abe bija Nippon Kaigi loceklis, kas ir ekstrēmi labēja organizācija un atvērt japānu ārzemniekiem viņš ne tikai necentās, bet darīja visu, lai norobežotu japānu no ārzemēm.

Nezinu daudz par Japānas politiku, bet dīvaini, ka citi avoti apliecina, ka imigrācijas un sieviešu nodarbinātības ziņā viņš bija progresīvs. Varbūt tas arī ir mūsdienu grēknožēlas naratīvs, kas liek tikai teikt, ka viss ir slikti un nepievērst uzmanību, kādi ir reālie dati. Iespējams, ka japāņi tiešām domā, ka Šinzo Abe bija pret imigrācijas palielināšanu un vēl pēc 100 gadiem teiks, ka viņš īstenoja imigrācijas genocīdu, jo nebija pilnībā atvērts bezierobežojuma imigrācijai?
vakardienas (vakardiena)

vakardienas: Kamēr kapteinis Amerika..

16. augusts, 7:07 pm, atsauksmēm

Kamēr kapteinis Amerika tiekas ar pāvestu un plkst. 20.00 glābj pasauli (ir tāda Elbow dziesma), tikmēr es pats sev esmu sarīkojis ballīti ar blekdžeku un kaķīšiem, manā gadījumā gan Purvīšiem, pārgājieniem un filmām.
Tas reizēm ir nedaudz skumji, jo man patīk parādīt, piedzīvot un retrīverēt, bet kinda arī jābeidz ekspektēt, ka lietas būs tā kā es esmu iedomājusies. Man vispār liekas, ka we work with what we have ir ne tikai ļoti pragmatiska pieeja, bet arī sustainable. And there are some things that I want to sustain more than others.
Tā es pavisam nejauši vakar tiku pie absolūti brīnišķīgākā nepārgājienu pārgājiena, ar ziedošu viršu klājienu, bišu sanēšanu, saulrietiem pār siena laukiem, dīvainu mednieku māju, miljons sēnēm un neviena cilvēka (tas izskaidro tās miljons sēnes).
Ja nu jums kaut kad tagad gribās neprasīgu vakara pastaigu 13km garumā, tad lūdzu- https://baltictrails.eu/lv/forest/day/66
No centra autobusi uz Sēnīti iet ik pēc 30 min at least, no Vangažiem atpakaļ arī, viss ir relatīvi viegli atrodams- uz kokiem balt-dzelten-balti marķējumi vai lejupielādēta gpx maršruta karte, ko atvērt LVM GEO app'ā.

If anything will ever save my life it is going to be a movement of sorts.

Šim visam ir arī part One, par to, kā es te nonācu, bet es neesmu droša, ka es zinu, ko par to teikt vai kā par to domāt.
zazis (zazis)

zazis: Rīgas triatlons

16. augusts, 4:20 pm, 22 atsauksmes

Pēdējais šis sezonas triatlons tepat Mežaparkā. Biju pamanījies pēdējā laikā daudz strādāt, nemaz negatavoties sacensībām, tāpēc uz labiem rezultātiem necerēju.
Starts bija paredzēts 1530, ļoti vēlu. Ieradāmies jau pirms vieniem, lai laicīgi piereģistrētos un tā. Biju uzcirties savā jaunajā ļoti skaistajā adidas rozā kleitā, saņēmu veselu čupu komplimentu.

1300 bija paredzēts, ka atvērsies tranzīcijas zona, tā atvērās kādos 1330, izstāvējām rindu, iztusējāmies pa tranzīciju un devāmies mētāties Ķīšezera pludmalē gaidīt startu un pavērot kā startē bērni.
Pasākums sirsnīgi kavējās. Tad boju aizpūta, tad galvenais tiesnesi pazudis, tad čipus nevar saganīt. Adrenalīns paspēja reizes 3 pieplūst un atplūst. Līdz beidzot, īpaši nekā nepiesakot, precīzi 1620 tika dots starts.

Peldējis nebiju ļoti sen. Ūdens it kā esot bijis +22.5, man likās mazāk, hidras lietot nedrīkstēja, jo attiecīgi virs 21,9 grādi. Bija sacēlies diezgan liels vējš, kurš savukārt bija sacēlis lielus viļņus. Pirmie 250m vēl neko, bet tad, laikam, izpeldējām atklātākos ūdeņos, kur viļņi bija vēl lielāki. Sākās klasiskās problēmas ar elpošanu. Nācās brīžiem peldēt brasā, brīžiem pagulēt uz muguras. Atceļā vējš mani aizpūta stipri sāņus, pulkstenis uzskaitīja 880m 750 vietā. Mocījos gandrīz 20 minūtes. Kā bija realitātē nekad neuzzināšu. No ūdens izkāpu apņēmības pilns un līdzjutēju saucienu atbalstīts metos uz pirmo tranzīciju.
Tranzīcija galīgi negāja gludi. Velkot zeķes slapjajās kājās, rāva krampjus roku pirkstos, rezultātā nočammājos 2min.

Velo posmā, pārmaiņas mīlot, aizvējā braukt nedrīkstēja, bet bija atļautas guļstūres. Priecājos, ka nepaslinkoju un uzliku guļstūres ragus pirms sacensībām. Tomēr ļoti ērti.
Nedaudz pārsteidzu sevi, jo nobraucu ar 34km/h vidēji, kas bez aizvēja priekš manis ir ļoti labs rezultāts. Mazliet bailīgi, ka trase nebija slēgta. Nācās novērot situāciju, kur M60 pārstāvis kliedz uz padzīvojušu atpūtnieci, kas cēli minās pa trasi, lai vācās nost, bet viss beidzās bez starpgadījumiem.

Otrā tranzīcija pēc sajūtām šķita labāka, bet pēc rezultāta nepārāk.

Skriešanas posmā noturēju nosacīti stabilu ~4:20min/km tempu. Līdz pēdējā kilometrā sajutu, ka man lavās klāt konkurents. Protams, ka nolēmu laisties rotaļās. Iesākumā ļoti viegli kāpināju tempu, lai konkurentam nebūtu tik viegli man tikt garām, tad palaidu viņu garām un čiloju metru aiz viņa. Pirms finiša taisnes, kas bija izveidota estrādes pašā centrā, bija neliela nogāze. Tur es arī ieslēdzu raito garo soli, panesos garām un kustināju locekļus cik ātri varēju. Plāns nostrādāja perfekti. Video var redzēt, ka konkurents iesākumā cenšas turēt līdz bet jau uz finiša taisnes zaudē cerības. Rezultātā noskrēju M50 pārstāvi un gandrīz apvēmos pēc finiša. Šoreiz vēlme atgaiņāties no personas, kas metās man pie kājām, lai atņemt čipu, bija izteikti spēcīga, bet tiku galā.
Neko nenožēloju.

Organizācija mazliet kliboja, bet iegūtās emocijas un pieredze to visu noteikti atsver. Milzīgs prieks, ka beidzot startējām trijatā. Jānomauc vienības brauciens un jāsāk domāt par nākamo sezonu. Jāmācās peldēt! Jāsāk trenēt tranzīcijas.

Pēc pasākuma trijatā mināmies mājās ar uzvarētāju sajūtu un pa visu joslu. (:

covid_19 (covid_19)

covid_19: kara laikā psihslimnīcas nestrādā

16. augusts, 5:29 pm, 2 atsauksmes

vieglāk nošaut!

visi resursi uz fronti ..... tādas domas pēc pēdējā video no ļisičanskas
covid_19 (covid_19)

covid_19: te ar pēdēji čultu ierakstu

16. augusts, 5:17 pm, 1 atsauksme

vai tā nav sapņošana, atnāks gudrs, godīgs, sakarīgs un iedos tev visu?

vai tā nav vēlme pēc nevis tā, kas ir, bet kaut kā sirreāla?

tobiš tagad tev nekas nebūs jādomā, tikai dari to, ko tev patīk darīt, vai ko tev ļauj darīt, nē - šito darīt tu nevari! šitā nedrīkst!

phe! tfu! labi, ka neiekāpu!
porcelāna lellīte (neraate)

porcelāna lellīte: Ir tikai divi noskaņojumi:..

16. augusts, 4:47 pm, 1 atsauksme

Ir tikai divi noskaņojumi: ūdens (nu vai saldējums max) vai zirņu biezenis/sīpolklposis/gaļas čili/soļanka un tam otrajam galīgi nav spēka. Spēka nav arī vienkārši sacept kabaci :D
Uzmanību, viss šeit lasāmais ir autora fantāzija. (ulvs)

Uzmanību, viss šeit lasāmais ir autora fantāzija.: Adam Neeleys 5 hour major..

16. augusts, 3:04 pm, atsauksmēm

Adam Neeleys 5 hour major scale practice routine. Izskatās, ka šonedēļ būs mājās ko darīt.
lilja_brik (lilja_brik)

lilja_brik: tā sajūta, kad savijas..

16. augusts, 1:35 pm, atsauksmēm

tā sajūta, kad savijas saknes
vils_rifkes (vils_rifkes)

vils_rifkes: Augusts

16. augusts, 12:52 pm, atsauksmēm

Jokaina augusta rīta gaisma, it kā pa ielu slīdētu smalka putekļu migla. Tā nemanāmi pielīp kastaņu lapām un izspiež no asajām pogaļām sēklas. Hruščovkas, aiz rūpnīcas jumta, izskatās vēl bālākas. Pirms dažām dienām strādnieki norāva no alus rūpnīcas dūmekļa milzīgo metāla plāksni, kura spēcīgā vējā grozījās nevaldāmi pa apli. Skaļā dārdoņā tā draudēja katram uzkrist uz galvas. Mēs ar G. mēdzām malkot alu uz balkona blakus Rimi pirktajiem tomātu stādiem, un minēt, kāds siluets mums parādās uz robainā metāla.

“Skots svārkos.”

“Nē, eņģelis.”

“Beidz, viņam rokās drīzāk ir pudele, ne stabule!”

“Tad jau tavs tēvs.” Es iespurdzos un aptvēru, ka esmu nošāvis greizi.

Priecājos, ka to plāksni aizvāca. Pirms tā krītos kādu nepārcērt uz pusēm. Kā tāda smaga tēva roka, kura bērnībā pārcirta G. uz pusēm.
extranjero (extranjero)

extranjero: Visvairāk izbrīnīja..

16. augusts, 9:23 am, atsauksmēm

Visvairāk izbrīnīja hederas un az atsaukšanās uz katoļu baznīcas vārdiem kā pierādījumu kaut kam. Nekad neesmu dzirdējis, ka šīs dāmas respektētu baznīcu. Es jau nerunāju par cieņu vai ieklausīšanos, bet vismaz elementāru respektu. Vai tad tas nav kā atsaukšanās uz vakcīnskeptiķiem kā pierādījumiem par vakcīnu efektivitāti? Katrā ziņā zinātne tiešām nestrādā pēc autoritāšu principa – tas ir tāpēc, ka kāds to teica! Nē, zinātnē viss ir dziļāk izsekojams, un ir dati un pētījumi, un frekventistu vai beizināna statistika un citi līdzekļi, kā nonākt līdz patiesībai.

Es tagad tviterī izklaidei lasu PharmacyPhunQuiz, un šodienas jautājums:

Kura stratēģija NAV veids, kā uzlabot pacienta līdzestību zāļu lietošanā?

A. Uzsvērt pozitīvos aspektus no zāļu lietošanas norādījumu ievērošanas
B. Likt pacientam apzināties, ka viņš ir situācijas noteicējs (empower the patient)
C. Izmantot baiļu taktiku
D. Piezvanīt vēlāk, lai apjautātos, kā sokas ar zāļu lietošanu

Līdzestība nozīmē pacienta līdzdalība veselības lēmumos, un praktiski tas nozīmē, vai pacients lieto parakstītās zāles, kā norādīts, un aktīvi piedalās savas veselības uzraudzībā, piemēram, ziņo par blakusparādībām, zāļu efektivitāti vai gadījumiem, kāpēc zāles varētu būt apgrūtināti lietot.

Ievērojiet arī, ka jautājums ir negatīvs – kurš veids nedarbojas un nekad nebūtu jāpielieto.

Skaidrs, ka šis ir pārāk vienkāršs jautājums, ka nav jābūt ārstam vai farmaceitam, lai zinātu, ka atbilde ir C. Taču paradoksāli, pat ārsti bieži to pielieto praksē, sakot – ja tu nedzersi zāles, tad tev būs slikti. Ir gadījumi, kad ārsti pat tieši biedējoši saka – tu nomirsi, ja nelietosi zāles. Es nerunāju šeit par gadījumiem, kad ārsts izskaidro, kā izpaužas kāda slimība. Interesanti, ka šādos gadījumos ārsti bieži vairās pieminēt nāves iespējamību, reizēm pat termināla vēža pacientiem.

Īsumā baiļu taktika ir pilnīgi neefektīva, un visu padara tikai vēl sliktāku. Tik pārsteidzoši, ka kovida vakcinācijas kampaņā tā tika plaši lietota. Pat sociālajos tīklos bija pilns ar mīmiem par to, ka nevakcinētos vai masku nelietotājus sagaida nāves un slimības. Arī plakāts – par to, ka es vakcinēšos, jo gribu tikties ar saviem vecvecākiem – tomēr bija diezgan lielā mērā uz bailēm balstīts, ar domu, ka ja nevakcinēsies, tad viņi nomirs.

Vispārīgi es neesmu pret to, ka atsevišķās kritiskās situācijas vakcinācijas kampaņās tiek iesaistītas slavenības. Bet ļoti žēl, ka šis pulveris tika veltīgi izniekots, lai popularizētu kovida vakcīnas pusaudžiem un jauniešiem, kuriem bija vismazākais risks no kovida. Tagad ir nopietna problēma ar polio vakcīnām atsevišķās vietās, un pēc šiem valdības feiliem cilvēkiem būs ļoti grūti saprast, ka tas ir daudz nopietnāk nekā kovids.
porcelāna lellīte (neraate)

porcelāna lellīte: Aaaaa Mēs jau 20 min esam..

16. augusts, 10:44 am, atsauksmēm

Aaaaa
Mēs jau 20 min esam parkā un tas ir tikai sākums
zazis (zazis)

zazis: Pošmīžiem, lai nebļau tik traki..

16. augusts, 9:28 am, 41 atsauksme

Kā Imunizācijas valsts padome norāda šī gada 3.augusta sēdē, šobrīd cirkulējošiem SARS-CoV-2 vīrusa variantiem pārslimošanas epizode vairs nav pielīdzināma vienai vakcīnas devai, kā arī primārā vakcinācija vai balstvakcinācija, kas veikta sen, nesniedz tik labu aizsardzību pret SARS-CoV-2 vīrusa pašlaik cirkulējošajiem variantiem. Latvijā vairumam iedzīvotāju jau ir pagājuši vairāk kā seši mēneši kopš pēdējās vakcīnas devas saņemšanas. Jaunākie dati liecina, ka vakcinācija mazāk pasargā no vīrusa transmisijas, bet joprojām ir nozīmīga smagas saslimšanas un mirstības novēršanā. Tādējādi noteikumos Nr. 662 nav nozīmes saglabāt iepriekš obligāti noteikto vakcinācijas pret Covid-19 kārtību vai obligāti uzrādīt pārslimošanas faktu (sertifikātu) darba devējam. Aktuālākās tendences, kas valda gan ES, gan pasaulē ir - aktuālās vakcinācijas nozīmīgums šī gada rudenī un tiesības darba devējam organizācijās, kurās ir augsts risks Covid-19 izplatībai un darba nepārtrauktības novēršanai, prasīt saviem darbiniekiem veikt aktuālo vakcināciju.
Līdz ar to noteikumos Nr. 662 nav racionāli saglabāt arī 24.1 punktā noteikto regulējumu, jo šī gada rudenī ir sagaidāms, ka ES valstis saņems jaunās, pielāgotās bivalentās vakcīnas pret Covid-19, kas, pirmsšķietami, labāk pasargās vakcinējamās personas pret SARS-CoV-2 jaunajiem paveidiem, bet Latvijā vairumam iedzīvotāju jau ir pagājuši vairāk kā seši mēneši kopš pēdējās vakcīnas devas saņemšanas. Tas nozīmē, ka rudenī cilvēkiem tiek rekomendēts saņemt otro balstvakcīnu, šai balstvakcinācijai izmantojot bivalentās mRNS vai citu tehnoloģiju balstvakcinācijai piemērotās vakcīnas, tiklīdz tās ir pieejamas. Kā arī pakāpeniski, līdz ar pielāgoto vakcīnu saņemšanu šajā rudenī, Imunizācijas valsts padome aicina turpmāk vairs neuzskaitīt iepriekš saņemtās Covid-19 vakcīnu devas un pārslimošanas faktus un, nozīmējot balstvakcināciju, neveidot sarežģītus Covid-19 vakcinācijas algoritmus, bet turpmāk balstvakcinācijas skaidrojumos un komunikācijā piemērot vienas sezonālās balstvakcīnas principu. Šāda principa ieviešana ļautu pakāpeniski plānot pāreju uz sezonālu pieeju vakcinācijas pret Covid-19 nodrošināšanā, kas, savukārt, nākotnē vakcinācijas shēmu padarītu vēl vieglāk saprotamu un realizējamu.
jā un nē (dzeltens)

jā un nē: Ejot inbox pastkastē,..

16. augusts, 9:06 am, atsauksmēm

Ejot inbox pastkastē, katrreiz uzzinu kaut ko interesantu. Šorīt, piemēram, ka Tuta apprecējusies.
galvenais hipo (daria)

galvenais hipo: lai jautrība nerimtos,..

15. augusts, 11:22 pm, 2 atsauksmes

lai jautrība nerimtos, pagājušā mēnesī kaut kas tecēja šķūnīšos
šomēnes ūdens rēķins 30x lielāks par jūniju (taisnības labad gan jāsaka, ka remontu laikā šeit ūdens netiek lietots. Ja salīdzina ar mēnešiem, kad vēl šeit dzīvojām, jaunais rēķins ir "tikai" 5-6x lielāks (un atcerieties, ka tas ūdens jau netika lietots, tikai izliets))

nu, tā, lai jautrāk

bet rīt mums būs lielais galds un tas, manuprāt, būs mazliet magic, un šodien es (!!!) sasaldēju upenes (ko man atveda ne prasīti, ne saukti), dilles un trusi. Čakla meita, čakla.
indulgence (indulgence)

indulgence: Černiševska balss tuksnesī

15. augusts, 6:51 pm, 7 atsauksmes

Paskaidrojiet man lūdzu, kur slēpjas Krievijas varenība, par ko tik daudz skandē tās propagandisti?
Vai tajā, ka uz 2022. gadu dzīves līmeņa ziņā Krievija noslīdējusi uz 90. vietu pasaulē? Tās ekonomika 95. vietā, uzņēmējdarbības brīvība - 88. vietā, valsts pārvaldes efektivitātes un korupcijas līmenī - 99. vietā, indivīda drošības ziņā - 92. vietā, izglītības līmenī - 35. vietā, pilsonisko brīvību ziņā - 89. vietā pasaulē? Vai tajā, ka Krievija ar kaunu izslēgta no Lielā astoņnieka? Tajā, ka Krievijā vislielākais spēka struktūru darbinieku īpatsvars pasaulē?
Ko Krievija var piedāvāt pārējai pasaulei? Rasismu, antiintelektuālismu, šovinismu, paštīksmināšanos un arhaisku atpalicību, ko dēvē par tradicionālajām vērtībām. Medvedjeva tvītus? Gunģajeva sprediķus? Medinska lieko hromosomu? Givi un Motorolu? Vāgnera algotņus? Olgas troļlus? Pareizticīgo dievnamus katrā kvartālā? Flīzes? Superieročus? Jaunos pionierus? Kara kultu? Uz Berlīni pēc vācietēm? Ko vēl?
Kur gan slēpjas Krievijas varenība?

Via: https://www.facebook.com/dmitry.chernyshev.5
gnidrologs (gnidrologs)

gnidrologs: commies never change

15. augusts, 6:09 pm, 2 atsauksmes

be

Trump hiding secret documents in his toiled is true beyong all doubts, because for them Trump is guilty of every single thing that he could possibly be guilty of a priori. It's not about finding out whether he did something, it's about fidning the evidence for what they know beyond all doubts as an article of their religious faith that he did.

And don't think for a second planting evidendence is below them, not the least because they already done it many times, and i would classify the Steele dossier as planting evidence as well.

To say that l1bruls allowed their TDS to spiral out of control to the point America is a literal banana republic is a bit misleading, because l1bruls were always communists and never gave less than a shit about the rule of law from the start. TDS just made them careless and unable to hide their true colors.
covid_19 (covid_19)

covid_19: gadsimta bingenbang pilnmēness

15. augusts, 4:43 pm, 1 atsauksme

ir jau taču pagājis, bet cibas slimiķis tikai piegādā ;) hhrrrhhhhh

zālītes ir jālieto! regulāri! stingrā ārstu uzraudzībā! bez pašārstēšanās! dročīšana nav panaceja! ekshibicionisms nav radošums tavu māti!
judging the mice (rasbainieks)

judging the mice: man tā ir neparasta..

15. augusts, 3:33 pm, 6 atsauksmes

man tā ir neparasta dažādība, tāpēc piefiksējama
šogad esmu peldējusies andamanu jūrā, vidusjūrā, baltijas jūrā, baltijas jūras līcī, daugavā, gaujā un dubkalnu karjerā
porcelāna lellīte (neraate)

porcelāna lellīte: Kāda! Es šodien biju..

15. augusts, 2:38 pm, 4 atsauksmes

Kāda! Es šodien biju malacīte! Pie zobārsta sataisīju sarežģīto vietu starp zobiem, kur ķimenes sprūdinājās un drupināja plombi. Žāksts bija, bet lai jaukāk Pirms iegāju Pepco un tad nu dūšīgi pārcilāju kuru spožo penāli skuķiem labāk iegādāt. Pēc nopirku sudraba varavīkšņu penāļus un kuļķenes baseina lietām, atpakaļceļā pieteicu vizīti pie pediatres baseina zīmēm (pat ja visu aizklapē, nebūs čakara septembrī) un dabūju pierakstu pie ginekologa. Un abās poliklīnikās bija četru eiro vizītes ļoti ātri, rīt un nākamajā nedēļā!
Tagad jāsaņemas aizrakstīt skolai un augstskolai un tad dienas plāniņš ar uzviju