x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Spēj sekot līdzi?

2004. gada 27. novembris, 5:24 pm, 6 atsauksmes / pievienot vēl

Nobody breeds prize-winning acronyms like the W3C.
Nu, piemēram, – W3C, WWW, SVG, PICS, HTML, XHTML, XML, XSL, XSLT, CSS, SMIL, SGML, URI/URL, RDF, FOAF, XMLNS, OWL, RSS, DOM, SAX, IRC, SPARQL, SMOX, HTTP, HTTPS, PNG, WAI, P3P, TAG, WebCGM, XLink, SOAP, XMLP, CC/PP, ..

Ziniet, kas par ķezu būs, kad beidzot iznāks MS Internet Explorer 7? Nu, pirmkārt jau vēl nav zināms, cik pilnīgs tas būs un kā beidzot ar W3C standartu ievērošanu (deru, ka būs jaunas MSIE-specific lietiņas). Un otrkārt – ko tādā gadījumā darīt ar visiem IE5.x, IE6, IE/Win un IE/Mac hakiem (BMH, Tan hack, backslash comment hack, holly hack)? Būs vēl kaut kas īpašs priekš IE7. Sūdi lieli. Un tad vēl Netscape 8.. Ā, nu jā, visu laiku to it kā nojautu, un izrādās – tā arī ir. Pēc IE6 izlaišanas, Maikrosofts nolēma pačučēt uz lauriem un visu pārējo pārlūku pīšļiem un pārtraukt IE uzlabošanu. Bet tas bija 2001. gadā! Tagad gan apķērušies un savākuši specu komandu, kas veido jauno IE7. No vienas puses – es teiktu, ka par vēlu. No otras – IE būs Longhorn sastāvdaļa, bet cilvēks ir slinks – ja tam jau turpat degungalā ir pārlūks, tad kāpēc gan meklēt citu..?

Kādu laiciņu advancēti pačakarējis Firefox un vairākus tās plaplašinājumus un tēmas, varu šo to ieteikt arī citiem. Piemēram, ņemiet vērā, ka ne visi no tiem paplašinājumiem tā vienkārši atinstalējas. :) Otrkārt, par tēmām. Ļoti patīk un iesaku Plastikfox Crystal SVG un Whitehart. (Abas šķiet mana žūrnāla stilā – ar nemanāmām līnijām un gaišpelēko krāsu.) Smukas.

Treškārt – par noderīgiem paplašinājumiem.
Webmasteriem varētu noderēt ColorZilla, fireFTP, WebDeveloper (tur ir tik daudz rīku, ka neceļas roka aprakstīt – must have).
Ērtībām – SmoothWheel (daauudz labāks par FF iebūvēto, turklāt ritinot neēd procesoru tikpat kā nemaz), easyGestures, FlashGot, FoxyTunes (kontrolē mūzikas pleijeri no FF), ReloadEvery, GMail Notifier.
RSS cienītājiem – Sage (prieks, kur tu rodies?), RSS Editor, Habari Xenu, InfoRSS, LiveLines.
Vienkārši tāpat šis tas – US Department of Homeland Insecurity Idiocy Level, mozcc, Locale Switcher, ChatZilla, Mozilla Archive Format, User Agent Switcher (man tagad ir Opera, ui! vairs ne!)

Vēlreiz paziņoju, ka man iekrājušies vairāki GMail ielūgumi, kas man ir lieki un nepielietojami. Tā ka lūdzu. Ja neviens nepieteiksies – sākšu izsūtīt tos jums pats. :) Ā, GMail tagad ir pieejams arī caur POP3 un ir iespējama arī pasta pārsūtīšana uz citu pastkastīti. Domājams, ka pie šiem sasniegumiem Google neapstāsies.

♪♬: Belle & Sebastian – The Fox in the Snow
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: ir, bet - nu tā tik..

2004. gada 30. novembris, 4:39 pm, atbildēt

ir, bet - nu tā tik vienkārši nebūs. man jāzina Tavs meils, uz kuru to nosūtīt.
ja kautrējies to ierakstīt šeit - atsūti man vēstuli. (uz papīra rakstītās it kā kotējas augstāk..) :)