x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Ir signāls!

2013. gada 2. marts, 12:28 am, 5 atsauksmes / pievienot vēl

Šķiet, ka ir signāls. Lai gan vēl neesmu īsti pārliecināts, kāds signāls. Bet izskatās, ka kaut kas ir.

Kamēr man te vēl jāsēž uz zemes, esmu ieinteresējies par radioastronomiju, tāpēc ar saviem SDR brīvajā laikā, kad tie nepilda savus tiešos pienākumus, izdomāju monitorēt radioviļņus. Tīri tā for the giggles.

Vienu statistikas labad noliku uz 400-440 MHz (ap 425 MHz ir visi speciālie dienesti, no rītiem viņiem notiek sakaru pārbaude, ko arī var redzēt spektrā), jo tur man šķiet visdzīvāk, bet otru – uz plus-mīnus 10 metru joslu. FOR SCIENCE! Jo 10 metru josla ir īpaša ar to, ka tajā radiosignāls var atstaroties pret Zemes jonosfēru. Jonosfēru "darbina" Saule, tā ir aktīva tikai dienā, kad Zemei trāpa lādētās daļiņas no Saules, magnētiskais lauks tās noķer un izveido.. lādētu daļiņu sfēru, pret kuru var atstaroties radiosignāls, līdz ar to tas nav ierobežots ar horizontu, bet var ceļot pāri puspasaulei. Tātad īsumā – ja šajā joslā parādās kāda aktivitāte, tad tam vajadzētu nozīmēt, ka tā ir Saules ietekmē.

Sākumā biju domājis tādā veidā pamanīt saullēktu un saulrietu, bet tas tur tiešām nav redzams. Galu galā man arī antena nav gluži tai joslai paredzēta.

Bet! (© Godmanis)

Kaut kāda mainīga aktivitāte tur tomēr ir novērojama, turklāt vairāk kā vienu reizi un neregulāri. Es vēl nemaz neesmu pārliecināts, bet ir šaubas un cerība, ka tas tiešām ir saistīts ar pašas Saules aktivitāti. Katrā ziņā tie nav tikai trokšņi, tas gan skaidrs.

Šie ir mani veiktie novērojumi dažu dienu garumā, monitorējot 24-30 MHz joslu, un tas, kā man to gribas savilkt kopā ar NASA GOES satelītu mērījumiem. :) GOES satelīti atrodas ģeostacionārajā orbītā, tāpēc tie mēra reālos Zemes apstākļus.

24-30 MHz + GOES

Sakrīt taču!

Bet – I NEEDZ MOAR DATA.
Jāraksta savu kodu šitam te (pašlaik izmantoju svešu), kas darbotos ātrāk (pašlaik mērījumi tiek veikti ik pēc 40 sekundēm), ērtāk (vienā reizē vairākas atsevišķas joslas) un ar labāku izšķirtspēju. Vajag ilgāku laiku. Vajag labāku antenu. Ir lieli plāni, ūdeņraža frekvence un tā.

proud to be peevish: Ja Tev būs izdevies..

2013. gada 2. marts, 12:55 am, 2 atbildes / atbildēt

Ja Tev būs izdevies atrast citplanētiešus, tad padomā 2x, vai ir vērts atbildēt :))
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Es te tieši tagad..

2013. gada 2. marts, 1:36 am, 1 atbilde / atbildēt

Es te tieši tagad skatos "K-Pax", un man visu laiku atgādina, lai noskatos "Kontaktu".
 

proud to be peevish: Tīri laba filma, btw...

2013. gada 2. marts, 1:46 am, atbildēt

Tīri laba filma, btw.
Kaut gan tie scenāriji vēl ir diezgan okei, ja salīdzina ar citiem - piem., citplanētieši varētu būt arī vergturi vai, no šīs puses, kādam var likties vajadzīgi nospiest sarkano podziņu.
 
Kemune (kemune)

Kemune: Pēc manis lasītās..

2013. gada 2. marts, 10:11 am, 1 atbilde / atbildēt

Pēc manis lasītās literatūras tev 30 MHz galā nevajadzētu spēt redzēt dienas/nakts fona trokšņa atšķirības, t.i. atmosfēras trokšņus, tai skaitā, arī saules aktivitātes atšķirības, ja vien neesi superklusā vietā ar labu antenu un jutīgu uztvērēju (zemu paštrokšņu līmeni). Frekvencei palielinoties, prasības pret antenu un uztvērēju vēl vairāk pieaug... Nezinot parametrus, grūti pateikt, ko tu tur īsti esi ierakstījis. bet negribu atturēt no eksperimentiem :)
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Jā, bet.. Nu kā. Doma..

2013. gada 4. marts, 8:06 pm, atbildēt

Jā, bet.. Nu kā. Doma bija tāda, ka Saule aktivizē jonosfēru, tāpēc tās Zemes puses apspīdēšanas laikā būtu jāpaceļas kopējam signāla līmenim – tas nebūtu no Saules, bet Saule tam palīdzētu tur būt. Kaut kā tā.

Sestdien tieši atkal Saulei bija lielāka aktivitāte, spriežot pēc NASAs grafikiem, bet brīvdienu datu man tieši par spīti nav, jo čakarējos ar citām lietām un antenām, tāpēc to nevar savilkt kopā. Jāgaida vēl.