x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Aspekts, prizma un dimensija

2018. gada 20. marts, 10:09 pm, 5 atsauksmes / pievienot vēl

Reizēm, nonākot vietās, kur nav redzams laikmeta pieskāriens – nav elektrības stabu, asfalta, plastmasas atkritumu, nav redzamu māju un cilvēku, iedomājos, ka tādā laikam nepiesaistītā ainavā varētu samesties laiktelpa, kā rezultātā, neko nenojaušot, es varētu aizlēkt tuvākā vai tālākā pagātnē.

Silciema mežos, kur šad tad braucu ar velo vai slēpoju, ir daudz pēdējā pasaules kara ierakumu, tur ir gan garas un līkumotas tranšejas, gan lielas bedres tanku slēpšanai. Tur man šķiet, ka pēkšņi kāds brūnā šinelī tērpts vīrs ar šauteni varētu mani apturēt un, turot uz grauda, jautāt, no kurienes, uz kurieni un jebkurā gadījumā – esmu saņemts gūstā.

Ja tie ir klaji lauki, tad ceļam varētu nebūt zālāja pa vidu un pretī varētu nākt kāds pajūgs. Es nobrīnītos par viņu drānām, viņi – par manu alumīnija zirgu. Vārds pa vārdam un – jopcik, tas ir 17. gadsimts. Apžēlotos par mani un pieņemtu saimē, ļautu gulēt stallī. Senos laikos cilvēki vispār gulēja pussēdus. Vai arī uzreiz sadedzinātu uz sārta vai izrādītu gadatirgos kā frīku.

Apģērba dēļ vien jau mani varētu noturēt par citplanētieti – neilons, likra, gumija, plastmasa un viss pārējais. Kas tās par burvestībām, ka t-kreklam nav vīļu? Kamēr vēl telefons nebūtu izlādējies, varētu parādīt dzīvās bildes. Vai vienkārši bildes. Un selfijkameru. Spogulīt, spogulīt. Un mūsdienu mūzika, to būtu pagrūti paskaidrot, ka neviens no instrumentiem, kas dzirdami, nav īsts, ka visas skaņas ir sintezētas, izdomātas no zila gaisa. Lai gan jau telefonā varētu atrast arī ko pieņemamāku no Noras Bumbieres, Armanda, Kārļa Kazāka vai vēl kāda vietējā.

Tā kā tikpat nejauši atgriezties savā laikā būtu pārāk neiespējama sakritība, tad būtu arī kā jāiekārtojas uz dzīvi. Es varētu, piemēram, kļūt par skolotāju dabaszinātnēs vai kaut ko tādu. Tad gan, protams, jāuzmanās ar dažādu pašsaprotamu lietu atklāšanu, par gravitāciju, elektrību, ķīmiju – lai neradītu kādu paradoksu, kas konkrēti sabojātu visas nākotnes vēsturi.

Vai arī varētu vienkārši strādāt par tulku kādiem augstmaņiem, piepalīdzēt ar angļu valodu. Par vācu vai krievu valodu viņi varētu nebūt sajūsmā, un franču tikpat kā vairs neatceros. Tulkot varētu tik ilgi, kamēr mani neiemestu ķurķī par pārlieku familiaritāti un etiķetes neievērošanu.

Varbūt tāda ceļošana laikā arī notiek. Cilvēki taču pazūd bez vēsts. Gan jau ne visi iet bojā vai dara to, labprātīgi mainot identitāti, varbūt daļa nonāk citās dienās. Kaut kā taču piramīdas un Lieldienu salas statujas uzcēla, just sayin'. Tāpat arī esot gadījumi, kad cilvēki uzrodas neparastās vietās, drēbēs un tā. Dokumentēti gadījumi – "pilns internets".

Foršais džekiņš (petro, Karlsons)

Foršais džekiņš: Tad jau laicīgi..

2018. gada 20. marts, 10:34 pm, atbildēt

Tad jau laicīgi jāpagūst līdzstrāvas iegūšana no kartupeļiem, lai varētu uzlādēt telefonu.
Un vispār ... tādejādi pastāv iespēja nokļūt arī tāltālā nakotnē. Diez ko mūsu laikabiedri ar viņu izdarītu, ja pilsētas vidū pēkšņu uzrastos troglodīts vai australopiteks? Ja tā būtu kāda Meksikas mazpilsēta, tad varbūtība, ka viņš līdz zinātniekiem nokļūtu dzīvs ir diezgan apšaubāma.
Lasi starp rindiņām: Karlsons
 

9h8p26gv: gan jau telefonā varētu atrast arī

2018. gada 20. marts, 10:42 pm, atbildēt

Donu!!!!!!!!!!!11111111111111111111111111100000000000000000000000000101 ^^

Bet kruta tēma.
Pilno internetu neesmu lasījis, bet kaut vai šis stāsts ir kruts.
 
blond (blond)

blond: cik mīļi aprakstīts:)

2018. gada 21. marts, 9:13 am, atbildēt

cik mīļi aprakstīts:)
 
bacillus (bacillus)

bacillus: R.Bredberijs "Marsiešu..

2018. gada 22. marts, 5:46 pm, 1 atbilde / atbildēt

R.Bredberijs "Marsiešu hronikas" - stāsts par zemieša un marsieša satikšanos pa ceļam uz pilsētu :)
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Ha, izrādās, ka jau..

2018. gada 1. aprīlis, 4:45 pm, atbildēt

Ha, izrādās, ka jau 2016. gadā biju atzīmējis, ka to jāizlasa. Labi, tā būs nākamā, paldies par atgādinājumu.