x-ƒ (x_f)

x-ƒ: D#16: Krāsa pēc Pantone®

2018. gada 3. jūlijs, 11:00 pm, 9 atsauksmes / pievienot vēl

Neregulārā atskaite. 16. maijs un 16. jūnijs.

Pa šo laiku esmu salauzis pusotru lāpstu, divarpus grābekļus, izkapti, trimmeri, telefonu – man nekādu tehniku nevajag uzticēt, pat vienkāršu analogo.

Šobrīd mauriņš ir pļauts jau piecas reizes, un tas tagad būs jādara regulāri, ik pēc 4-5 dienām – zāle aug nejēgā ātri (atkal slikti). Tiešām negaidīju, ka tas notiek tādā ātrumā – vien dažas dienas, un tā ir jau divreiz garāka. Varbūt ar laiku tā vēl tiks pieradināta, nomierināta vai kā. No malas zālājs izskatās normāli, tuvumā gan nav gluži tik koši, vēl var saskatīt zemi, dažviet ir tāds nevienmērīgs un skrajš, kur jāpakasa un jāpiesēj klāt. Varbūt vajadzēja sēt biezāk, varbūt ir tā kā jābūt un viss vēl notiks, nez. Lietainās dienas daudz ir devušas. Un tur zālājā ir divas vienmēr sausās un viena vienmēr mitrā vieta, kaut kā būs ap tām jāsadzīvo. Kad te Jāņos visu dienu lija un nolija 42 l/m², tad iezīmēju četras peļķes zālājā, taču domāju, ka tās vietas pielīdzināšu nākampavasar vai vēlā rudenī, kad varbūt jau būs iespējams noplēst velēnu vienā gabalā, sabērt zemi un salikt velēnu atpakaļ, jo šobrīd tur būtu vienkārši jāber pa virsu zālei un jāsēj no jauna, un tādus lielus melnos pleķus vēlreiz man tagad vairs negribas. Noteikti labāk būtu bijis sākumā vēl nedēļu visu palīdzināt ar rokām, lai tiešām ir, un tikai tad sēt zālāju, bet toreiz, protams, nevarēju nociesties. Visā visumā [info]_re_ noteikti ir taisnība, ka pļauts mauriņš izskatās daaaudz līdzenāks par pliku zemi, tā ka nav tik ļoti traki, bet es ta' zinu, kur nav perfekti.

Par spīti visam – zemenes notiek. Ne ļoti daudz un lielas, bet vispār. Tās joprojām aug pudelēs, un baltā agroplēve ir gan praktisku, gan estētisku iemeslu dēļ – saule mazāk karsē. Ogas ir smagas un liec un lauž kātiņu, diez vai tā jābūt, varbūt ilgā sausuma un karstuma dēļ. Tas sausums bija patiesi šausmīgs.

Kopš kāda 25. maija man ir arī izveidotas trīs dobes saviem lauku labumiem. Pirmais, ko tur iestādīju, bija dārzeņu fizāļi, vēl ir iesēti burkāni, dilles, salāti, redīsi (pirmie jau apēsti, pagāja precīzi mēnesis), pupas, zirņi (nebūs), bietes (haha), puķkāposti (pārbaudīt) un sastādīti kalē kāposti. Siltumnīcā labi aug gurķi, jau vairāki apēsti. Šodien arī noplūkts pirmais tomātiņš (zīmīgi, ka tieši "Ņiprais holandietis" ir pirmais). Vēl ir vairākas palielas paprikas.. ē.. ogas (?), bet tur vēl kāds laiks paies līdz gatavībai. Man jau teica, ka pats saviem spēkiem es ar šitādu saimniekošanu iztikt nevarētu, bet tas arī loģiski un nav mērķis, mani vairāk saista pats audzēšanas process nekā rezultāts. Ja tiešām izaugs kāds arbūzs (vismaz pumpuri jau ir), man būs žēl to ēst.

Ar tiem dārzeņu fizāļiem bija tāds joks, ka es tikai pēc nopirkšanas (atkal no "Neslinko") sapratu, ka esmu nopircis dārzeņu, ne ogu fizāļus, ko liek uz tortēm un tā. Dārzeņu fizāļi ir daudz lielāki – dārzenīši. Pēc tam palasīju internetos, bet īsti skaidrībā netiku – kaut kur rakstīts, ka tos varot izaudzēt tikai siltumnīcā, kaut kur rakstīts, ka tie izaug pat trīsmetrīgi, tā ka redzēs, kas tur sanāks. Manējie aug ārā, daudz zied un kaut kas tur arī gatavojas, un jau ir vairāk kā metru gari.

Dārzā ir arī iemītnieki – trīs vīngliemeži, dažas vardes un krupīši, daudz skudru un viens vai vairāki kurmji. Kurmji ir maitas un visu skatu bojā, nezinu, ko ar tiem iesākt. Skudras dzīvo zālienā, tagad gan vairs nav tik labi manāmas, bet, kamēr vēl nebija sadīgusi zāle, tās bija paspējušas iemitināties daudzās vietās. Un puķpodos, kas kaitina visvairāk. Vardes un krupji ēd gliemežus, tā ka labi. Man pat reiz bija doma to pievilināšanai ierīkot minidīķīti, taču arī bez tā tie jau te paši ir ieviesušies.

Te vēl ir ļoti daudz neizdarītu darbu, lai arī darbojos katras brīvdienas un parasti arī darbdienu vakaros, taču tagad jau vairs tā nestresoju par gala neredzēšanu. Katrā ziņā, ja neskaita ogu lasīšanu, vairs nav nekā tāda, ko būtu noteikti jāpaspēj izdarīt līdz noteiktam laikam. Skaidrs, ka šogad visu ieplānoto neizdarīšu, dārzs jau tāpat būs kā Rīga. Arī šobrīd droši vien no malas liekas, ka nekas daudz nav padarīts (gan jau kaimiņi smīkņā), taču man gribas domāt, ka tad, kad esmu ar kaut ko ticis galā, piemēram, kaut ar tik triviālu lietu kā nezāļu salas ap ābelēm, tad pēc tam vienkārši izskatās tā, kā bija jāizskatās jau pašā sākumā, tāpēc no malas izskatās normāli, bet es zinu, ka tas tur sīkums prasīja vairākas dienas darba un bija liela ņemtne.

Mana priekšniece gārsu sauc par Hitlera vecmāmiņu. Nu, tā ir. Virzu un vārpatu vēl var pieciest, bet gārsa ir..
(vaibsts)
(žests)

Pātaru Ansis (kuminjsh)

Pātaru Ansis: Mēs viņu saucām par..

2018. gada 3. jūlijs, 11:57 pm, 1 atbilde / atbildēt

Mēs viņu saucām par trīslapaino maucību :D
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Tas nemaz nebija caur..

2018. gada 4. jūlijs, 9:21 pm, atbildēt

Tas nemaz nebija caur puķēm! :)
 

anonīms: Lūk, es atkal..

2018. gada 4. jūlijs, 12:20 am, 2 atbildes / atbildēt

Lūk, es atkal neiederos, man gārsa pa šiem gadiem ir riktīgi, ēm, iepatikusies. Gārsu mākoņa zelta maliņa ir tās saknes, kas kā reizi nevienam nepatīk, bet kuras ir tikkk labi saskatāmas, tikkk lielas un labi sataustāmas, ka tur var bez maz vai ar baudu ielaist visus pirkstus zemē, kārtīgi iegrābties, satvert, aptvert visu to sakņu kamolu un vilkt, un redzēt, kas tik tur nenāk ārā - balti, trekni sakņu tārpi, un just, kā tie notrūkst, un gluži kā detektīvā sekot un meklēt, kurp tad uz visām pusēm tur vēl viss aizstīgojis - ahā!, re!, rokā ir!, un tik roc, kašā uz priekšu un velc, un roc, kašā un velc atkal, un nevari vien nobrīnīties, cik tur visa tā ir daudz. Man no šogad atgārsotajiem nepilniem 5 kvadrātmetriem sanāca divi maisi sakņu!! Un tur pat nebija tās gārsas nemaz tikk daudz.. Priekšā viss vēl vienā gārsā, aiz muguras izrakņāts kā karalaukā, bet nu. Citas nezāles ir tik.. garlaicīgi.. :)
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Par krāsu piekrītu,..

2018. gada 4. jūlijs, 9:56 pm, 1 atbilde / atbildēt

Par krāsu piekrītu, tas vismaz, bet citādi nu gan tur nekādas baudas nav. Un man nav sakņu kamolu, vienmēr pa vienai garai. Vienreiz pat bez noraušanas dabūju tādu uz divarpusmetriem, tās ir šausmas, man nepatīk.
 

anonīms: Pārrakstījos - nevis..

2018. gada 4. jūlijs, 10:44 pm, atbildēt

Pārrakstījos - nevis kamols, bet mezgls ar vairākos virzienos aizejošām vientuļām sakņu stīgām zem katras virs zemes izlīdušās gārsas. Aiz tā[s] arī ķeksē un velk. Kamolā var satīt pēc tam.
 

polija: A kāpēc jālīdzina?..

2018. gada 4. jūlijs, 8:48 am, 1 atbilde / atbildēt

A kāpēc jālīdzina? Imho ir kaifīgi, ja slapjākā laikā salīst mauriņā forša peļķe, kurā var pabradāties.. :D Laikam vienīgi, ja list mēnesi o vietas, tur mauriņa vietā sāks ūdenszāles augt. :D

A ja par maucībām, tad gārsa un virza esot ēdama. Vārpata - tā gan imho ir nāve - virspusē nekā, a apakšā tāds vājprāts, kur šķiet pat gārsa klāt nestāv. Plus nezinu kā gārsai, bet teiksim vārpatas aizraut vēl ir par maz - izrausi, sasviedīsi kaudzē, a šīs augs tālāk. Paliks mazs sakņu gabaliņš zemē - augs tālāk. Tas ir vājprāts, ne nezāle. Pienenes arī patiesībā ir besīgas, jo ieaug parasti, piemēram, zemeņu cerā, kā rezultātā izraut viņas praktiski nereāli :(
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Nekāds plunč-plunč..

2018. gada 4. jūlijs, 9:52 pm, atbildēt

Nekāds plunč-plunč tur īsti nesanāks. Un pavasarī, sniegam kūstot, kamēr zeme vēl sasalusi, tur būs peļķes, kas atkal sasals, zāle noslīks un tāpat būs caurums, tāpēc jālabo.

Gārsu un virzu var ēst agri pavasarī, kad tikko no zemes izlīdušas, tad ir svaigs un veselīgs (tā esmu lasījis, neesmu garšojis). Tagad to diez vai vajadzētu ēst, tā varētu būt diezgan indīga.
Gārsai arī pietiek ar centimetru garu gabaliņu, lai no jauna sāktu augt. Bet vārpatai saknes var būt pat metra dziļumā. :|
 

anonīms: bildei pielieots..

2018. gada 8. jūlijs, 2:13 pm, 1 atbilde / atbildēt

bildei pielieots normāla-rukāšana-vairāk-kā-mēneša-ilgumā filtrs? Izskatās dārgs filtrs ( nav nedz demo versijas nedz uzlauztā )
Pārvērtības tiešām ievērojamas. Man prieks, ka tā ir lieta, kas tevi tā pamatīgi aizrauj.
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Nu ja, parasts..

2018. gada 8. jūlijs, 7:42 pm, atbildēt

Nu ja, parasts fotošops. :)
Paldies.