lavendera (lavendera)

lavendera: atjaunojamā enerģija, kas..

aizvakar, 11:08 am, atsauksmēm

atjaunojamā enerģija, kas iegūta no tomātu vīnogulājiem
missalise (missalise)

missalise: Man ir tik mīļa mamma. Ar..

22. septembris, 11:11 am, 2 atsauksmes

Man ir tik mīļa mamma. Ar saviem stiķiem un niķiem reizēm, protams. Bet tik mīļa. Paldies Dieviņam, ka viņa man ir tieši tāda, kāda viņa ir. Kamēr viņai bija tās veselības problēmas, viņai bija pazudis, bet nu atkal ir atgriezies tas, kas viņā ir pats brīnišķīgākais - pozitīvisms un tāda mūžīgā jauneklība. Man patīk mūžam jauni cilvēki. Nevis infantili, bet mūžam jauni. Tādi, kas mācās kaut ko jaunu, tādi, kuri ir drosmīgi un kaut ko maina savās dzīvēs. Tādi, kuri saņemas pārvarēt rutīnu un parādīt sevi pasaulei. Ir daudzas lietas, kurās es gribētu būt līdzīga savai mammai.
Pozitīvismā, mūžīgajā jauneklībā, zinātkārē, empātijā, dzelzs gribā un cīnītāja garā - kas varbūt uzreiz nav redzami, bet tad, kad ir jārisina patiešām nopietni jautājumi - parādās un ir. Un dzīvošanā saskaņā ar savu sirdsapziņu.
missalise (missalise)

missalise: Mīļās cibiņas, vai Jūs..

22. septembris, 10:08 am, 5 atsauksmes

Mīļās cibiņas, vai Jūs esat izveikušas tādu procedūru kā skropstu laminēšana? Ja jā, varbūt Jūs varat ieteikt kādu labu meistari - vēlams kaut kur Rīgas centrā vai Čiekurkalna - Teikas galā? Un cik tāda procedūra Jums izmaksāja?
es pats personīgs (maigs)

es pats personīgs: par ausīm 2

21. septembris, 10:01 pm, 1 atsauksme

kamēr ar E. vazājāmies arhitektūras pastaigā pa Cīrihi, sākām kaut kādā sakarā svilpot. es teicu, ka laikam man jāsamierinās ar kaut kādām lietām, kas nekad ar mani nenotiks (lasi: ceļi atslābuši uz zemes, drēbnieka (?) asanā vai skaļā svilpšana ar diviem pirkstiem mutē). E. man teica, ka nav ko čīkstēt, šis esot bērnībā divas dienas trenējies pēc video noskatīšanās un voilā, amats rokā. demonstrē, nu tur nesanāk pirmās trīs reizes, paklusa, spelga elpa uz āru, šņāciens, sārta seja. ar trešo reizi sanāk, es applaudēju un spiedzu kā maza meitene. "man tas liekas baigi seksīgi, ja kulturāli un inteleğenti cilvēki šito māk"

vadzi, E. sāk klāstīt teoriju, rāda pirkstu pozīciju, kas jādara ar mēli, kā jāsaspiež lūpas, es pussmiedamās kaut ko ākstos pakaļ, mēğinot pusnosiekalotā pusdūrē, ar jau rožainu seju un tad pēkšńi (!!!), dāmas un kungi, nepagāja ne piecas minūtes un no manis izvēlās skaļš, griežains svilpis! es aiz pārsteiguma ne tikai iepletu acis, man mute atžāvās, siekalaina pusdūre pārvērtās par plaukstu un sieviete 10m priekšā atskatījās dusmīgi uz E.

fast forward 10 minūtes uz priekšu, seja sarkana, sāp galva, jo es tik pūšu un pūšu, un puse sanāk, es joprojām neticu savām ausīm, jo zem tilta, nostāk no publikas, bet man jau sanāk skaļāk un iespaidīgāk nekā E.

stundu vēlāk es svelpju pa visu tukšo ielu, skatos, lai tik cilvēku nav apkārt un E. atzīst, ka lūk, es tagad jau labāk par viņu māku.

kāda ir stāsta morāle draugi? ja tu klausies un ja tev labi pastāsta/parāda, tad nu var gadīties, ka arī sanāk. momentāli

za-je-bis
!
watt (watt)

watt: "Andreas Gassen, head of the..

21. septembris, 1:01 pm, atsauksmēm

"Andreas Gassen, head of the National Association of Statutory Health Insurance Physicians (Kassenärztlichen Bundesvereinigung), a powerful association representing German doctors, caused a stir Friday when he proposed lifting all corona restrictions on October 30." (nosaucot to Freedom Day)

Protams, visi iespējamie virtue signalētāji tagad brēc "pret", nu skaidra lieta. Bet ir taču ideja!

putukreejums (pajautaa): Lūdzu iesakiet labu sporta..

21. septembris, 10:50 am, 1 atsauksme

Lūdzu iesakiet labu sporta ārstu locītavu problēmām (celis un plecs)?

brokaats (pajautaa): ieteikumi par regulāras apzinātības / meditācijas prakses uzsākšanu

21. septembris, 10:43 am, 9 atsauksmes

varbūt kāds no personīgās pieredzes var pastāstīt, ja ir izdevies: kā/ar ko jūs sākāt savu individuālo apzinātības/meditācijas praksi? mani interesētu kādi vingrinājumi, ieteikumi, kaut vai tas pats 'just show up and sit', ja tas kādam ir nostrādājis. interesē kāpt ārā no sliktiem domu ieradumiem, skaudības, nedrošības barošanas utt. - prāta netīrumiem, if you like. kā jūs sākāt, ar kādām praksēm?
watt (watt)

watt: Ervīnam šobrīd tāda..

21. septembris, 8:25 am, 9 atsauksmes

Ervīnam šobrīd tāda drūma tēma. Būtu jāpērk māja, bet piedāvājums sūdīgs, un bankas pirkšanai ārpus Rīgas rajona kredītu nedod.

Par bankām es saprotu - viņi skatās 20-30 gadu perspektīvā, vai tas īpašums būs virs ūdens vai zem ūdens (pret tirgus situāciju). Tā loģika tiešām būs tāda, ka īpašumam ārpus Rīgas rajona (jeb atceries manu lielrīgas piedāvājumu) 30 gadu griezumā nav vērtība. (Sakarā ar valsts demogrāfisko sabrukšanu.)

Tam, ka bankas vairs nedod kredītu ir jābūt tādam rezultātam, ka pirkšana/pārdošana notiek noskaitot jau iepriekš iekrāto summu. Nav kredīta "nākotnes ienākumu" komponentes. Es domāju, tur variants ir tāds ka runā ar pārdevēju un saka - šo īpašumu pirkt varētu, bet par cenu jākaulējas, vairs nav tā ka maksās tik cik prasīs. Maksās tik, cik reāli var samaksāt - cik var iekrāt. Nevis prasītos 150 000 bet reāli aizsniedzamus 15 000, piemēram. Tādam būtu jābūt efektam uz cenām.

***

Es esmu ļoti pret spekulēšanu ar nekustamo īpašuma, un pat pret ideju ka nekustamais būtu pieļaujams "investīciju" mērķis. Mājas būtu jābūvē tuvu pašizmaksai, tik cik būvmateriālu cenas un minimāls uzcenojums būvnieku algām. Bet - būvēts netiek. Pilsētas/pašvaldības vienkārši ņem, un nebūvē. Un viss stāv. Privātie būvē, bet ekskluzīvus luksusa apartamentus. Zini ko nozīmē "exclusive"? Izslēdzošs - "ne priekš tevis". Ekskluzīvs, tas ir uzņēmējiem, kapitālistiem, kas miljonus apgroza. Kurš tu neesi.
watt (watt)

watt: "Es gan ar bažām skatos uz..

21. septembris, 8:06 am, 8 atsauksmes

"Es gan ar bažām skatos uz demogrāfijas scenārijiem, prognozēm, ka uz gadsimta beigām pie vissliktākajiem scenārijiem – nevis pie vidējiem, bet gan pie vissliktākajiem – Latvijā varētu būt 0,5 miljoni iedzīvotāju. Manuprāt, tas ir… Es nezinu, kā to komentēt, jo tas ir šausmīgi."

Ļoti interesanta intervija ar manabalss.lv uzturētājiem.

"par melanomas iniciatīvu, kas, iespējams, mums tā personīgi iedzēla visvairāk, jo iniciatīvas atbalstītāju vidū bija cilvēki, kas bija uz nāves gultas. Nu, kad mirstošs cilvēks cenšas mainīt likumu, lai glābtu dzīvību citiem… Tas bija traģiski. Bet iniciatīva uzvarēja, pat ja atsevišķi no tiem, kas to virzīja, vairs nav starp dzīvajiem. "

Kā īsti ir ar parakstiem, ja cilvēks uz nāves gultas paraksta kaut kādu iniciatīvu, bet, piemēram, nomirst pirms parakstus iesniedz Saeimā (vai sāk skatīt, utt.) - vai paraksts zaudē "spēku" ar cilvēka nāves brīdi? (Tas ir, bija cilvēks, bija problēma - nav cilvēka nav problēmas tipa filosofija?)

Vai arī tomēr paraksts kā gribas izteikums varētu būt ar nāves faktu pastiprināts, it īpaši, ja griba izteikta sakarā ar kādu ārstēšanas iniciatīvu.

***

Ja, piemēram, skatās uz ideju, ka paraksts (balss) zaudē spēku ar cilvēka miršanas brīdi, vai nevajadzētu pēc vēlēšanām regulāri pārskatīt partiju mandātus - jo ja vēlētāji miruši, varbūt partijai būtu jāzaudē deputātu vietas? Tas ir, vai partijai, kas zvejo "pensionāru" balsis būtu arī sava vara 4 gadu laikā lēnām jāzaudē, kamēr elektorāts izmirst?

***

Par izmiršanu/izbraukšanu runājot, austrumvācijā pēc mūra krišanas atgadījās tā pat kā austrumeiropā: katru gadu 1 procents cilvēku prom (uz rietumiem). 20 gadi = 20% iedzīvotāju nost. 30 gadi = 30% prom. Ja tendence paliek spēkā tad tāda matemātika ir sausa - 1% gadā ja pazūd, vēl pēc 80 gadiem būs iztukšītis. (Priekš Latvijas ar 2 miljoniem iedzīvotāju viens procents ir 20'000 cilvēku. Rēķins viegls.)

mmd: Autostāvvieta pie lidostas..

21. septembris, 7:16 am, 2 atsauksmes

Autostāvvieta pie lidostas tik pilna, ka vieta jārezervē iepriekš, zvanot pa telefonu.
Covid sertifikātu tagad var ielādēt AppleWallet.
Joprojām nesaprotu cilvēkus, kuri sastājas garās rindās lai iekāptu/izkāptu no lidmašīnas.
lavendera (lavendera)

lavendera: Cibiņ, ko tev ir slinkums..

20. septembris, 2:13 pm, 6 atsauksmes

Cibiņ, ko tev ir slinkums darīt?

Es zinu cilvēkus, kam ir slinkums uzkopt istabu, māju un teritoriju, tāpēc viņi gadiem dzīvo kā miskastē, pie vajadzības vienkārši paraušot nost krāmu kaudzi, lai atrastu kādu nepieciešamu lietu.
Tagad zinu arī vienu, kam slinkums taisīt ēst, tāpēc viņš gadiem pārtiek no pusfabrikātiem un baltmaizes ar sieru.

Nu un man... hm... man ir slinkums regulāri ieeļļot divriteņa ķēdi.
missalise (missalise)

missalise: Vakar pieķēros pie grāmatu..

20. septembris, 12:14 pm, 1 atsauksme

Vakar pieķēros pie grāmatu plaukta tīrīšanas. Izmetu laukā strēķi ar grāmatām - pārsvarā no studiju laikiem - neaktuāli tiesību akti, slikti uzrakstītas grāmatas latviešu valodā par vadības teoriju, projektu vadību, psiholoģiju u.c. Lai piedod man latviešu autori, bet savulaik - kad es rakstīju maģistru darbu - man vieglāk bija saprast angļu valodā rakstītas grāmatas (lai gan toreiz es angļu valodu sapratu daudz, daudz sliktāk nekā šobrīd), nekā latviešu valodā. Jo latviešu autori, manuprāt, bieži vien paši līdz galam nesaprata, par ko raksta.

Bet - ja sāk kaut ko krāmēt, tad sāk krāmēt - rezultātā izrevidēju arī apavu skapi un šķīros no vairākiem pāriem apavu. Šobrīd istabā haoss - bet tā tam jābūt - kad kaut ko sāk kārtot pamatīgi un pēc būtības, vienmēr sākumā ir lielāks haoss nekā pirms tam, toties vēlāk ir kārtība. :)
snauts (snauts)

snauts (n_komentari): hetero nodoklis, homo nodoklis

20. septembris, 10:40 am, atsauksmēm

hetero nodoklis, homo nodoklis
adele_varbut (adele_varbut)

adele_varbut (pajautaa): Sveiki! Vai kādam ir..

19. septembris, 11:11 pm, 4 atsauksmes

Sveiki!

Vai kādam ir pieredze ar valsts apmaksātu psiholoģisko vai psihoterapeitisko palīdzību? Atradu šo informāciju un mēģinu saprast, cik reāla ir iespēja patiešām šādu palīdzību saņemt: https://www.vmnvd.gov.lv/lv/psihiska-veseliba Varbūt, ka šis izklausās pēc nejēdzīga jautājuma, bet man patiešām nav pieredzes ar šādu jautājumu pārrunāšanu ar ģimenes ārstu un, pirms to aktualizēju, gribētu saprast, vai kādam līdzīgā situācijā ir bijis pozitīvs rezultāts. Šī izklausās pēc palīdzības, kas būtu nepieciešama diezgan daudziem cilvēkiem, un domāju - vai nav tā, ka ir ļoti grūti pierādīt, ka tev kaut kas tāds vispār ir vajadzīgs, speciālisti ir aizņemti kādu gadu uz priekšu, vai arī kādi citi šķēršļi, ko nevaru iedomāties.
пивчик, семушки и на стадик (miligrami)

пивчик, семушки и на стадик: Kādam nav Borisa Viana..

19. septembris, 3:03 pm, 9 atsauksmes

Kādam nav Borisa Viana “Dienu Putas” 2002. gada Omnia Mea izdevums, no kā būtu ar mieru atbrīvoties? Gribu nopirkt.

sii: Poll #21462 Open to: ..

17. septembris, 1:46 pm, 1 atsauksme

Poll #21462
Open to: All, results viewable to: All

...

View Answers

uz Munameģi
1 (25.0%)

uz Slīteres siliem
1 (25.0%)

uz Morica salu
0 (0.0%)

uz laimīgo zemi
2 (50.0%)

marina_ (pajautaa): vai varat ieteikt kādu..

17. septembris, 8:54 am, 1 atsauksme

vai varat ieteikt kādu alergologu (grūtības atrast alerģijas avotu)
None of the Above (artis)

None of the Above: Coaches Struggle With Using Pronouns

16. septembris, 2:02 pm, 13 atsauksmes

missalise (missalise)

missalise: Bijām šodien uz..

15. septembris, 8:09 pm, 1 atsauksme

Bijām šodien uz "Tizlenēm". Mēs ik pa brīdim ar dzīvesbiedru ķiķinājām par tur redzamajiem tēliem :) Mani favorīti bija Zariņa un Grauba, bet no pusaudžiem - meitene, kas tēloja krievu meitenīti. :) Tagad es saprotu, kāpēc visās iepriekšējās atsauksmēs bija pieminēti nēģi. :)

Režisorei neapšaubāmi ir talants. Un pēc filmas palika tāda pozitīva pēcgarša un iedvesma darīt ko radošu. Gaidu jaunus darbus. :)
missalise (missalise)

missalise: Kino Alfu ziepēs! Esam..

15. septembris, 6:47 pm, atsauksmēm

Kino Alfu ziepēs! Esam Tizlenēs, bet mums pēkšņi izrubī bildi. :(
varbūt nāra, varbūt taure (sirena)

varbūt nāra, varbūt taure (pajautaa): Steidzīgi meklēju auto..

15. septembris, 6:33 pm, atsauksmēm

Steidzīgi meklēju auto mehāniķi - elektriķi! Mammas mašīnai saplīsusi ventilācija, garantijas serviss strādā tikai ar oriģinālajām detaļām, tādu detaļu vairs neražo, alternatīvu neesot, ar lietotu detaļu viņi "neņemoties". Auto citroen c4. Ciba, palīgā!
lavendera (lavendera)

lavendera: Kad augstāka līmeņa..

15. septembris, 5:31 pm, 1 atsauksme

Kad augstāka līmeņa darbiniekam atkārtoti, jau trešo reizi jautāju, vai lietot otrās personas vienskaitli vai daudzskaitli, jo vienās norādēs prasīts daudzskaitlis, otrās - vienskaitlis un autori iesniedz viens tādi, otrs šādi, man atbild:

"Labojiet visu uz daudzskaitli. Kā teikts norādēs, ir jālieto vienskaitļa otrā persona."

Gribu pensijā. Vai vinnēt eiro džekpotu.
jutoņa: izsamisis

9 reiz x (pajautaa): santehniķīgums

15. septembris, 10:57 am, 2 atsauksmes

Vai kāds zina labu un uzticamu santehniķi Vidzemē? (Cēsis, Valmiera, Limbaži...). Radu radi apber ar bēdu stāstiem, ka (labi) santehniķi esot gandrīz izmirstoša suga...
pelnufeja (pelnufeja)

pelnufeja (pajautaa): Sveiki! Vai varat, lūdzu,..

15. septembris, 12:54 pm, 7 atsauksmes

Sveiki!

Vai varat, lūdzu, ieteikt mājas/dzīvokļa uzkopšanas servisu, ar ko jums ir laba pieredze? Tīra māja nederēs, jo ar viņiem šobrīd nevar sazināties.

Paldies!
missalise (missalise)

missalise: Man dažādos laika posmos..

15. septembris, 9:22 am, atsauksmēm

Man dažādos laika posmos kopumā ir bijušas 13 istabiņas biedrenes. No viņām divas bija tādas, ar kurām es nevarēju sadzīvot un rezultātā mūsu ceļi šķīrās. Kamēr nebija nekas tāds īpašs, tikmēr es laidu pār galvu. Bet pienāk tāds brīdis, kad tu saproti, ka bez tā cilvēka tava dzīve būs foršāka.
Un dažkārt ir sanācis novērot, ka cilvēks pats pat neapjauš, ka ar savu uzvedību viņš biedē visus projām. Viņa viedoklim vairs neviens neiebilst, jo klusībā domā - nu, ko tur strīdēties un tērēt savu laiku un enerģiju. Tikai sāk vairāk izvairīties un viss.
jūnija lietus / augusta lapas / septembra atmiņas (special_k)

jūnija lietus / augusta lapas / septembra atmiņas (n_komentari): lai slavētie tie vīrieši,..

15. septembris, 9:45 am, 4 atsauksmes

lai slavētie tie vīrieši, kuri savas sievietes ved uz riestu
missalise (missalise)

missalise: Kāpēc mans pēdējais..

14. septembris, 7:18 pm, 1 atsauksme

Kāpēc mans pēdējais ieraksts pēkšņi iepostojies trīs reizes? Kas tie cibai par gļukiem? :(
lavendera (lavendera)

lavendera: Johaidī! Divus mēnešus..

14. septembris, 11:07 am, 3 atsauksmes

Johaidī! Divus mēnešus gaidi pierakstu, ierodies uz izmeklējumu otrā pilsētas galā! Un... nosūtījums aizmirsts mājās

Upd: vēnu getras esot tāds bezjēdzīgs izstrādājums, kas nav ne jāpērk, ne jāvalkā (nesaistīti: pārdodu vēnu getras)

- Un kas notiek, ja neuztaisa operāciju? - Tad kādu dienu kājā var pēkšņi uzrasties trombs.
(secinu - ja es vēl kādreiz došos ilgos lidojumos, tad operācija tomēr būtu lietderīga)
gribu_gribu (gribu_gribu)

gribu_gribu (pajautaa): Sveikiņi, Vai kāds no..

14. septembris, 10:06 am, 2 atsauksmes

Sveikiņi,


Vai kāds no Cibiņiem, vai viņa rads,draugs,paziņa utt, izīrē dzīvokli vai varbūt mājas daļu Mālpils pagastā?
Help.
Es redzu tukšus dzīvokļus, bet sludinājumos nekā nav.
jutoņa: loved
missalise (missalise)

missalise: Ļoti sakarīga un..

13. septembris, 8:33 pm, 3 atsauksmes

Ļoti sakarīga un interesanta intervija ar epidemiologu trešajā paaudzē - vēl pirms covid laika - 2019.gadā.

https://m.youtube.com/watch?v=bL2jOdlOGXU&t=2085s

Fascinē cilvēki, kuri tik labi pārzina savu tēmu, ka pat sarežģītās lietas prot pastāstīt vienkārši. Un atraktīvi. :)