lavendera (lavendera)

lavendera: Jūs taču visi zināt - ja..

šodien, 4:05 pm, atsauksmēm

Jūs taču visi zināt - ja bērnam bieži ir iesnas un viņš elpo caur muti, tad sabojāsies stāja un būs muguras problēmas?
(Es par to pirmoreiz padzirdēju pirms gadiem trim, skaidrojumu jūtūbē noskatījos vien pirms dažiem mēnešiem.)
Paskaties spogulī, ja tev mēles malas ir tādos kā vilnīšos, iespējams, tev arī ir bijušas pārāk biežas iesnas...
Galvenais Sistēmas Vergs -- King of the Jesusphone (bh)

Galvenais Sistēmas Vergs -- King of the Jesusphone: Un būs vēl

šodien, 12:31 pm, atsauksmēm

Kaķi, kaķi, kaķi un citi zvēri.
lavendera (lavendera)

lavendera: Ir iespēja lasīt..

šorīt, 10:19 am, 4 atsauksmes

Ir iespēja lasīt atsevišķu cibiņu draugu lapu, vai nav iespēja lasīt friendsfriends? Tas atrisinātu problēmu tiem, kas nevēlas līst iekšā piekakātā linkā, vismaz kāds filtrs.
missalise (missalise)

missalise: Nekad neesmu bijusi baigi..

vakar, 8:20 am, 3 atsauksmes

Nekad neesmu bijusi baigi tieva, tāpēc skolas laikā mazākajās klasēs cietu no apsaukāšanās apaļīguma dēļ, lai gan reāli tajā laikā man nekāda liekā svara nebija (bija garums cm -100). Bet tas mani iedzina baigajos kompleksos. Tāpēc tad, kad es - tikko uzsākusi studijas - reiz sēdēju savā brāļa istabiņā un viens viņa kursabiedrs sāka ļoti krāsaini aprunāt vienu viņu apaļīgo kursabiedreni, pie reizes norādot uz visu resno meiteņu nesmukumu, es gandrīz vai zemē ielīdu, jo domāju, ka viņš runā par mani.
Bet toreiz viņš nerunāja par mani. To es sapratu pēc pāris nedēļām - mana brāļa dzimšanas dienas bruziņā, kur šis konkrētais kursabiedrs sāka man cītīgi pievērst uzmanību. Šos savus nesekmīgos centienus viņš turpināja vēl vairākus gadus, reiz pat runāja ar mani, ka viņam attiecībā uz mani esot nopietni nolūki.
Starp citu, viens no tiem nesekmīgo centienu iemesliem bija tas sākotnējais viņa runātais teksts. Jo tas jau neliecināja kaut ko sliktu par to meiteni, kuru viņš aprunāja (starp citu, tā meitene pēc dažiem gadiem satika foršu džeku un pēc tam arī notievēja un kļuva riktīgi smuka), bet par to džeku.

Ar laiku es sapratu, ka vislielākās pretenzijas pret otras personas izskatu kā reiz izsaka tie cilvēki, kuriem pašiem sevī kaut kas riktīgi nepatīk. Jo vairāk nepatīk, jo slimīgākas prasības viņiem ir pret otru.

Es vispār uzskatu, ka pret citiem vajadzētu izturēties taktiski. Galu galā - mēs taču visi dzīvojam uz vienas planētas. No šejienes var tikt projām tikai aizlidojot kosmosā vai arī nomirstot. Un mēs - visi kopā - radām vidi, kurā dzīvojam un komunicējam. Kādu šo vidi radām, tādā arī mums atlikušo dzīvi būs jādzīvo.
Galvenais Sistēmas Vergs -- King of the Jesusphone (bh)

Galvenais Sistēmas Vergs -- King of the Jesusphone: DeepStyle abstraction cats

vakar, 6:04 am, 2 atsauksmes

DeepStyle abstraction cat

Abstract colors. Cat..

DeepStyle abstraction cat

Abstract cat..

Galvenais Sistēmas Vergs -- King of the Jesusphone (bh)

Galvenais Sistēmas Vergs -- King of the Jesusphone: DeepStyle abstraction cats

vakar, 1:48 am, atsauksmēm

DeepStyle abstraction cat

Cat.

DeepStyle abstraction cat

Abstract colors.

K (rkktzd)

K (pajautaa): kur vislabāk meklēt audio..

aizvakar, 9:10 pm, atsauksmēm

kur vislabāk meklēt audio vst plaginus priekš mac?
aai (aai)

aai (pajautaa): Gaisīgais MacBook

aizvakar, 5:42 pm, 5 atsauksmes

Sveiki,
Ir meklēts arī Mac un citos forumos (kur citiem līdzīga sāpe), bet nekas konkrēts nav atrasts - izdomāju pajautāt arī šeit, jo varbūt ir personiskā "man arī tā bija!" pieredze.
Man privātais MacBook Air (2020) šad tad niķojas un pazaudē Wi-Fi mājas signālu, pie kam tas ir neregulāri, lai būtu kaut kādi jēdzīgi novērojumi.

Var būt tā, ka vienu nedēļu viss ir OK, bet tad citreiz ir dienas, kad tas notiek pa četri vai pieci lāgi dienā, vai reizi divās dienās.

Ir pavecāks darba MacBook Pro, kas šādi nekad neuzvedas, arī iPhone vai citas ierīces tajā brīdi Wi-Fi signālu nezaudē, kas liecina, ka vaina nebūs rūterī.

Varbūt kādam ir idejas?

Agrāk to vairāk piefiksēju tieši vakaros un bija sajūta, ka kompis saka "es te visu dienu esmu rukājis, tagad mazliet atslēgšos no Wi-Fi". Ir reizes, kad savienojums atjaunojas pats pēc 20 sekundēm vai 1 minūtes, citreiz līdz Wi-Fi OFF/ON vai Forget This Network, citreiz tikai paša MacBook vai rūtera pārstartēšana.
jūnija lietus / augusta lapas / septembra atmiņas (special_k)

jūnija lietus / augusta lapas / septembra atmiņas (n_komentari): tā skola ir drausmīga

aizvakar, 1:47 pm, 15 atsauksmes

tā skola ir drausmīga
lavendera (lavendera)

lavendera: Kādreiz pārmaksāto nodokli..

aizvakar, 12:27 pm, 2 atsauksmes

Kādreiz pārmaksāto nodokli atmaksāja par visiem zobārstniecības pakalpojumiem bez limita, bet tad laikam valsts saprata, ka tas nav izdevīgi...
missalise (missalise)

missalise: Vakar pirmo reizi biju..

aizvakar, 10:15 am, atsauksmēm

Vakar pirmo reizi biju aizgājusi uz kori - brāļa draudzene pierunāja aiziet. Kopumā man pat patika vairāk nekā citas reizes, jo šeit absolūti relaksēta attieksme. Turklāt es pirmo reizi pēc nezin cik ilga laika klātienē ieraudzīju vairāk kā piecus cilvēkus bez maskām (Korī visi vakcinēti).

Es laikam gribu šogad vairāk satikt jaunus cilvēkus, iesaistīties jaunās pieredzēs un pasākumos. Jo tas tomēr dod tādu kustības un dzīvības sajūtu.
lavendera (lavendera)

lavendera: Nu jā, es arī sastopos ar..

19. janvāris, 1:15 pm, 8 atsauksmes

Nu jā, es arī sastopos ar to, cik prasmīgi VID "atbildes vēstulēs" prot neatbildēt uz uzdotiem jautājumiem.

Tad varbūt kāds no cibiņiem orientējas.
Ja es esmu trīskārt pārsniegusi "attaisnoto izdevumu limitu" 2021. gadā un arī turpmākajos gados negrasos ignorēt medicīnas pakalpojumus, vai man vispār ir cerība dabūt savu naudiņu par visu notērēto, nevis tikai kādu daļu? Iesniegtos pārpalikuma čekus pārnes uz turpmākajiem trim gadiem, bet ko primāri atmaksā turpmākajos trīs gados - kārtējā gada vai pārnestos čekus?
Kāda jēga "iesniegt čekus par radinieku", ja mana mamma nevar iesniegt manus virslimita čekus savā deklarācijā?
Jā, jūs pareizi sapratāt, VID uz šiem jautājumiem neatbild.
missalise (missalise)

missalise: Mēs te drusku remontējam..

19. janvāris, 9:26 am, 1 atsauksme

Mēs te drusku remontējam vienu dzīvokli, ko pēc tam plānots izīrēt. Izskatās, ka man patīk remonta darbi - it īpaši, ja tos dara vēl kopā ar kādu. Tajā laikā prātā nav citu domu par to, kā tik vēl labāk noplēst vecās tapetes strēmeli vai arī - kur tagad vēl jānokrāso. Un tas man asociējas remontdarbiem mūsu mājās, kas vienmēr manā atmiņā bija kā viens no visforšākajiem laikiem. Iedomājieties - visa ģimene kopā ņemas, lai uztaisītu savu dzīvesvietu ērtāku, skaistāku un foršāku. Visi iesaistās, visiem ir kaut kas darāms. Visi ir vajadzīgi un noderīgi, visi darbojas vienam mērķim. Sadarbojas, dalās ar idejām. Vismaz mums mājās tā vienmēr bija. Tad mums mājās parasti arī nebija kašķu un strīdu, jo, par laimi, gaume un domas par to, kas ir smuki, mums pa lielam sakrita.

Es divas reizes esmu piedalījusies arī remonta talkās- abos bija tīrīšanas darbi - abos sanāca mazgāt no sienām un griestiem krītu. Un pēc tam drusku burziņš labā noskaņojumā. Un gandarījuma sajūta.
lavendera (lavendera)

lavendera: Man likās, ka "Musulmanis...

18. janvāris, 1:24 pm, atsauksmēm

Man likās, ka "Musulmanis. Ramadāns. Polārā diena" ir viena no pasaulē īsākajām anekdotēm, bet nē, viņi ir atraduši risinājumus pat musulmaņu kosmonautiem un citu planētu terraformētājiem.
Savukārt tikai vienam sikham esmu pajautājusi, ko viņš domā par bārdainām sikhu sievietēm, kas atsakās no epilācijas, viņš atbildēja, ka par tādu esamību neesot informēts.
gribu_gribu (gribu_gribu)

gribu_gribu (pajautaa): Sveiki Cibiņi, Vai kādam..

18. janvāris, 12:45 pm, 8 atsauksmes

Sveiki Cibiņi,

Vai kādam no jums ir bijusi nepieciešamība vērsties tiesā ar prasību par parāda piedziņu no fiziskas personas, ja nav bijis aizdevuma līgums?
Ir sarakste whatsapp, kurā ir tiešs lūgums aizdot, un konta numurs, uz kuru sūtīt naudu, kā arī bankas izraksts, ka esmu pārskaitījis.

Summa nav "liela", tie ir 35Euro, bet esmu gatavs samaksāt divreiz vairāk, lai tikai cilvēks gūtu mācību un atcerētos teicienu ”parāds nav brālis”.
Mācības gūšana jāsaprot tiesiskā ceļā, nevis a'la 90tie vai pirkstu laušana krūmos.

Bijušais kolēģis, kuram vairākkārt aizdevu, un parādu atdeva norunātajā laikā.
Šo pēdējo aizdevumu izsniedzu, kad viņš bija pametis mūsu kopējo darba vietu.
Ir pagājis pusgads, un naudas atdošana nesekmējas, jo kā vienmēr ir "problēmiņas", savukārt
parādu piedzinēju kantoris nevēlas neko darīt, ja aizdevuma summa ir mazāka par 50Euro.

Vai Jums ir bijušas šādas situācijas?
jutoņa: hyper
missalise (missalise)

missalise: Tā kontaktlēcu licēja man..

17. janvāris, 3:31 pm, atsauksmēm

Tā kontaktlēcu licēja man tomēr bija dīvaina. Cik atceros, viņa visu laiku stāstīja man par to, ka man tiek liktas tādas lēcas kā Pure Vision. Bet tad, kad es viņai paprasīju, lai viņa iedod man lēcas birku (nu, lai zinātu, kas ir ielikts), viņa man to sākumā atteicās dot, bet vēlāk iedeva. Šodien apskatījos - tur rakstīts Proclear. Neko nesaprotu - viņa man ir citas lēcas iedevusi, nekā tās, kuras sākotnēji teica? Turklāt viņa teica, ka man nav nepieciešama tā lēcu birka, jo manaslecas parādīšoties, ko es esot pirkusi. Šodien apskatu tur pirkumu vēsturi - nekā tamlīdzīga - nav iereģistrēta ne tā otrā vizīte, nedz tās lēcas. Kāda mele. :( Esmu ļoti vīlusies.

Pasūtīju vienu pārīti savu veco lēcu. Ar jaunajām vēl pat mēnesis nav pagājis, bet sajūta tāda, ka būtu stipri vien pārnēsājusi laiku. :( Acis bieži vien ir sarkanas un nogurušas. Neder šīs te lēcas. :(
pelnufeja (pelnufeja)

pelnufeja (iztulko): Kā jātulko curled toes?..

17. janvāris, 3:37 pm, 5 atsauksmes

Kā jātulko curled toes? Saliekušies, sagriezušies pirksti?

Es skatos uz bildēm, bet, godigi sakot, līdz galam nesaprotu šo konceptu.
missalise (missalise)

missalise: Biju izgājusi uz darbam..

17. janvāris, 1:10 pm, 1 atsauksme

Biju izgājusi uz darbam blakus esošo veikalu. Mani gandrīz no kalna nopūta nost, neatceros, kad vēl būtu piedzīvojusi tik stipru vēju.
lavendera (lavendera)

lavendera: diplomātisku saunu ceļā..

17. janvāris, 9:53 am, 2 atsauksmes

diplomātisku saunu ceļā krīzes tika pārvarēta
missalise (missalise)

missalise: Bet brīvdienās es savukārt..

17. janvāris, 8:09 am, atsauksmēm

Bet brīvdienās es savukārt redzēju tādu sapni - izrādījās, ka brāļi ir pieteikuši mani Šlāgeraptaujā ar kaut kādu jestru dziesmu, kuru es knapi biju dzirdējusi. Un tad aizbraucu uz laukiem - un tur pēkšņi ir uzreiz jāiet uz skatuves un jāuzstājas (pēkšņas uzstāšanās ir viena no manām regulārākajām murgu tēmām). Un tur ir uzlikti mikrofoni - nevis īsti, bet no koka - tādi taisnstūrveida nolakoti koka gabali. Un mums sazin kāpēc vēl kā piedziedātājs ir pievienojies Zigfrīds Muktupāvels. Un tā nu mēs ritmiski lēkājam pa to skatuvi - un dziedam dziesmu ar šādu tekstu -
Jā, jā, jā, mums nav vairāk desmit, (šajā brīdī mēs ritmiski lecam uz vienu pusi),
jā, jā, jā, arī divdesmit (un te atpakaļ).
Jā, jā, jā, te nu kopā esam (atkal lecam uz pirmo pusi)
jā, jā, jā, līdz būs sešdesmit (un atkal atpakaļ).

Laikam šādi manas smadzenes pārstrādāja informāciju, ka man Feisbukā viens vietējais pasākumu organizators - ļoti foršs cilvēks - mani - kā dziesmu autori - uzaicināja piedalīties kaut kādā vietējo rajona dziesmu autoru saietā šogad maijā. Es, protams, piekritu.
Galvenais Sistēmas Vergs -- King of the Jesusphone (bh)

Galvenais Sistēmas Vergs -- King of the Jesusphone: DeepStyle abstractions

17. janvāris, 8:10 am, 3 atsauksmes

DeepStyle abstraction

Abstract colors..

DeepStyle abstraction

Abstract colors..

DeepStyle abstraction cat

cat.

DeepStyle abstraction cat

cat.

Meistars (slepkava)

Meistars (pajautaa): Kādu laiku jau šī doma..

15. janvāris, 1:24 pm, 4 atsauksmes

Kādu laiku jau šī doma galvā ir, kāds var ieteikt peldēšanas treneri cilvēkām virs 35+?
aai (aai)

aai (pajautaa): Rīgas peldbaseini

14. janvāris, 2:50 pm, 8 atsauksmes

Sveiki!

Interesē jūsu personiskā pieredze par Rīgas peldbaseiniem (nu,"normāla" garuma, 20m+).
Man vistuvāk laikam sanāk RTU, taču izskatīšu arī citus ieteikumus.
Kas labs, kas slikts.. vai ir kādi laiki/dienas, kad trafiks mazāks?

Paldies jau iepriekš!
missalise (missalise)

missalise: Sapnī es ietērpos vecrozā..

14. janvāris, 2:03 pm, 1 atsauksme

Sapnī es ietērpos vecrozā kleitā un kopā ar kādu vecāka gadagājuma radinieci devos uz kaut kādām kāzām vecpilsētā. Bija vasaras diena un mēs bijām bruģētā pilsētas laukumā, kad pēkšņi pamanījām skrienošu melnās drēbēs tērptu vīrieti ar ieroci rokā. Viņš laikam kaut kur netālu bija izdarījis kaut kādu smagu noziegumu un tagad metās bēgt. Uz laukuma stāvēja uzstādīta skatuve, vīrietis metās uz to, uzkrēja pa tās priekšpusē esošajām kāpnēm un ienira tās dziļumā. Pēkšņi atskanēja dūkoņa un abas skatuves puses pēkšņi ātri sāka virzīties kopā - un kad abas puses sakļāvās, izrādījās, ka tas tagad izskatās kā konteinervedējs ar vilcēju. Transprotlīdzeklis ātri sāka braukt projām, bet mēs ar kaut kādiem apkārtējiem cilvēkiem paspējām piefiksēt tā numuru - DD99, zvanījām policijai, tie arī uzreiz iesaistījās meklēšanā un galu galā - kopīgiem spēkiem - mēs to slepkavu noķērām.
Sapnī bija tāda laba sajūta par to, ka daudzi cilvēki kopīgi darīja kaut ko jēgpilnu. Vienotības sajūta, darot ko jēgpilnu - ir viena no labākajām sajūtām šajā dzīvē.
ro (roncijs)

ro (pajautaa): mamma mia dvd (lv/ru)

13. janvāris, 4:15 pm, 5 atsauksmes

labdien.

tiek meklēts filmas 'mamma mia' (pirmā daļa, laikam 2009) DVD ar subtitriem latviski vai krieviski.

kādos ganģos, vēlams, rīgā, būtu vērts ko tādu meklēt, nu, ar labām iespējām atrast? vismaz vietējos internetos jaunus diskus atrast nav sanācis.

* - jā, saprotu, ka blu-ray jau skaitās novecojusi tehnoloģija..

paldies!

lasitajs_nr1 (pajautaa): Pērc un brauc - lietoti auto

13. janvāris, 1:22 pm, 4 atsauksmes

Ir tāda lietotu mašīnu pārdotuve - Pērc un brauc. Timrots arī reklamēja.
Ideja - maksā relatīvi mazu summu, 100-200 mēnesī, ņem lietotu mašīnu un brauc. Pēc 6iem mēnešiem varot atdot vai apmainīt pret citu.
Tas izklausās diezgan izdevīgi, īpaši salīdzinot ar autonomu cenām. Bet kur ir āķis? Un kāpēc (ja tā) to nevajadzētu izmantot?
lavendera (lavendera)

lavendera: Nav tā, ka viņi mani..

13. janvāris, 1:13 pm, 2 atsauksmes

Nav tā, ka viņi mani piesaista emocioanāli.
aai (aai)

aai (pajautaa): Atmuitošana

12. janvāris, 9:57 am, 17 atsauksmes

Sveiki,
Te agrāk, cik atceros, ir bijuši jautājumi par muitošanu, tāpēc ceru, ka kādam ir praktiskā/personiskā pieredze.

Tikai salīdzinoši nesen esmu saskāries ar ārpus-ES pasūtīto preču muitošanu (ko uzticu pašam Pastam, kad pienāk īsziņa) un īsti nav skaidrs, pēc kāda principa nosaka to summu?
Tiek pielietota šī shēma un pieeja: https://www.vid.gov.lv/lv/muitas-vertiba ?

Man nesen bija 2 sūtījumi:

1) Apģērba gabals no CN/HK, kura faktiskā vērtība bija $59.99, uz pakas laikam bija norādīts $10.00, atmuitošana maksāja 4.01 eiro
2) 3 žonglējamās bumbiņas no ASV, kuru faktiskā vērtība bija $30.00, uz pakas norādītā vērtība ir $1.99, atmuitošana maksāja 7.25 eiro

Es pieļauju, ka abos gadījumos Pasts ir vadījies pēc "darījuma vērtība identiskām/līdzīgām precēm" un tad aprēķināja muitas nodokli?
Un kur var atrast, cik lielu nodokli piemēro? Tur ir muita + PVN ?

Tencinu jau iepriekš!

polija: Ielīda galvā un nelien..

11. janvāris, 3:28 pm, 1 atsauksme

Ielīda galvā un nelien laukā. Melodiju vairs nemāku netā atrast:

"Sauksim kopā jaunos un vecos,
lēkšiem vien skriesim ar Eiropu plecos.
Skriesim un skriesim un skriesim cik spēsim,
beigās vēl rumpi uztrenēsim.

Vinnēsim futenē, visādās tiesās
Pieaugsim prātā un pieaugsim miesās.
Ja jums liekas, ka es tikai lecos,
Kas cits man atliek ar Eiropu plecos".
jutoņa: bouncy
Papa de Jacques (adirred)

Papa de Jacques (pajautaa): grāmata

11. janvāris, 11:19 am, 3 atsauksmes

Vai kaut kur, vienalga, kādos formātos, ir dabūjama Ralfa Berzinska grāmata "Noburtais mēness"? Vienalga, PDF, vai drukāts eksemplārs.
None of the Above (artis)

None of the Above: Арестович и Павел Щелин. Сущностное ядро Америки

9. janvāris, 3:48 pm, atsauksmēm

polija: karoče apraudājos kā tāda dura

9. janvāris, 8:53 am, 20 atsauksmes

domāju šodien - labi, štrunts ar to transportu, aizkulsimies kaut kā uz to Kaķīškalnu ar sabtransu.
Sāku pat visu krāmēt. Pat paņēmu savus bleidus nevis garās slēpes (lai mazak un vieglāk), saliku somāt tikai zābakus abām un mēģināju kaut kā pieķimerēt klāt slēpes. Un tad sapratu, ka nebūs.. :/ Tas viss pašākums jau sver tonnu, izjuks pie pirmās pakustēšanās. un tur vēl nav ielikts iekšā nekas no paikas, nekādi cimdi, nekādas zeķes, vēl kas nu tur būtu vajadzīgs. Vēl meitai ķivere. Protams, kaut kau jau L arī panestu, bet ne jau tak x kg smagas slēpes 2x3+km.
Un tas jau vēl nozīmētu iet uz trolejbusu, tad iet uz vilcienu no trolejbusa, tad iet ar to visu 2,5km pa Siguldu. Un pēc slēošanas to pašu visu atpakaļ.. Pacēlu somu, pagāju 5m pa dzīvokli, sapratu, ka tur iekšā būs vēl 5kg, kas juks un bruks uz visām pusēm, un, ka es to nevaru.
teicu meitai, ka nebūs, ka nebrauksim.. - Bet es gribu braukt slēpot!
Un jā - tad es saku raudāt. Jo es arī gribu, bet es redz esmu tiks stulba, ka 45eur par tikai nomas auto šādam pasākumam es tomēr tērēt negribu (tā man sanāk šķiet aptuveni dienas alga), ar sabtransu es šādi aizkulties nevaru/nemāku. Pati pirkt auto, lai tas nedēļu stāvētu pie mājas, lai vienreiz nedēļā izbrauktu, arī kaut kā nesaprotu jēgu.. Un, jā - tā kā mums, lai kkur vispār nokļūtu, vajag auto, kura man nav, tad varu tikai sēdēt un raudāt. Stulbene vnk.