Kuets Kotkins (felipe)

Kuets Kotkins: Bērniņš

vakar, 9:45 pm, atsauksmēm

Manas dienas ir diezgan intensīvas un piesātinātas. Vai arī man vienkārši trūkst motivācijas rakstīt. Vienalga. Es gribēju kaut ko uzrakstīt, kad bija pagājuši seši mēneši šeit, bet kā redzams, tas nenotika. Tagad ir pagājuši deviņi. Ne šis ne tas, bet laika nogrieznim pašam par sevi droši vien ir sekundāra nozīme.
Kad pēc pēdējās viesošanās Rīgā, man kolēģi jautāja, vai man nepietrūkst Rīgas/Latvijas, man nācās pašam sev atzīt, ka šeit es jūtos vairāk mājās kā Rīgā. Es nevaru teikt, ka Oslo būtu mana mīļākā pilsēta, es droši vien drīzāk izvēlētos dzīvot kādā daudz dzīvākā vietā. Tomēr, no otras puses, šeit ir kaut kas no tā ziemeļnieku miera un vientulības, kas man tik ļoti patīk. Vēl man patīk, ka šeit ikdienas dzīve ir pāris pakāpes komfortablāka. Un runa nav par mani, es pārāk nesūdzējos arī Latvijā, bet cilvēkiem šeit vienkārši ir labāka dzīve. Tie netup sakumpuši uz Maslova piramīdas pirmajiem pakāpieniem un necenšas paklupināt un nolamāt visus, kuri iet garām. Tā ir tāda vairāk sajūtama kā paskaidrojama lieta, bet šeit nejūt to sakāpināto negatīvismu, vienaldzību un skaudību kā tas ir Latvijā. Es negribu šo izvērst par kritiku Latvijai, kura man šķiet bezgala skaista un tuva, taču katru reizi, kad es uz turieni aizbraucu, sajūtu to kopējo bezcerības stāvokli. Var jau pasmieties, ka skandināvu pirmās vietas starptautiskajos laimes indeksos ir tāpēc, ka viņi visi sēž uz antidepresantiem, bet man, dzīvojot šeit, šķiet, ka tas nav iemesls. Drīzāk šeit radītais sabiedrības modelis pietiekami lielai sabiedrības daļai rada tādus dzīves apstākļus, kas ļauj justies laimīgam, lai arī ko tas nozīmētu. Jā, arī šeit ir problēmas un ik pa laikam kāda sabiedrības grupa izsaka savu neapmierinātību, taču kopējais sabiedrības noskaņojums nav neapmierinātība. Un to jūt.
Es neplānoju atgriezties, man šeit patīk.

Tagad ir populāri atskatīties uz aizejošo desmitgadi. Pirms desmit gadiem es aizgāju no darba Rīgas domē un pilnīgi droši neparedzēju savu šī brīža situāciju. Diezgan mežonīga desmitgade bijusi, ar labāku rezultātu kā daždien gaidīts.
♪♬: Emily Wells - Juicy

Būs. (pajautaa): Concierge latviski

vakar, 7:42 pm, 3 atsauksmes

Vai ir kāds labs latvisks vārds tam izdarīgajam ziķerim augstas klases viesnīcā? Tam, kas filmās viesiem vienmēr nodod atstātās vēstules, izsauc takšus, risina problēmas ar mīļākajām, sievām par to neminot ne vārda...

Būs. (iztulko): Īpašvārdu atveide no franču un portugāļu valodas

vakar, 7:02 pm, 1 atsauksme

Dārgie dienvidvalodu pratēji, kā man latviski godāt

Jean Duez

Vittore (vārds ir itāļu, ar to es tieku galā, bet uzvārds FR) Jouet

2 uzvārdi: Courbon un Fail

Capgras ?

Vēl ir rue Malmaison, a Bagnolet (priekšpilsēta) - kā saukt ielu, kā priekšpilsētu?

Un no portugāļu, lūdzu, šādu: Augusto Clemente


Sirsnīgi pateicos jau iepriekš!
Zum (zum)

Zum: Nē, man patīk. Mani 2 gadus..

vakar, 1:31 pm, atsauksmēm

Nē, man patīk. Mani 2 gadus apvaino un pazemo, sākot ar draugiem kristiešiem, viss Vācijā kārtībā. Viena vecene nostučī, uzreiz atkal es vainīga. Stukaču valsts nolādētā.
requiem (requiem)

requiem (pajautaa): ebreju vēsture

vakar, 1:05 pm, 7 atsauksmes

Sveiki, šķiet noderētu kāda zinošāka cilvēka palīdzība:

1) Kur varētu atrast dokumentus par ebreju vēsturi Latvijā, konrēti par 19. un 20.gs. kreisajām kustībām. (bundisti, cionisti, partizānu grupas). Protams, Valsts arhīvs, bet mazliet kondensētāka informācija varbūt ir muzejā "Ebreji Latvijā"/ citur?

2) Kurš no vēsturniekiem LV ir zinošs tieši šajos jautājumos?

3) Vai kāds ko zina par mūsdienu ebreju kopienām LV, piem., kopienas centrs Rīgā "Shalom", u.c.?

Varbūt ir cilvēki, kas vairāk varētu par to visu pastāstīt? (piem.muzeju darbinieki, bet arī ārpus, tādi, kas ieinteresēti šajā kultūrā?)
Zum (zum)

Zum: Visiem barā uzklupt vienam...

vakar, 10:39 am, atsauksmēm

Visiem barā uzklupt vienam. Tas laikam tagad ļoti košerīgi Vācijā?
this is a ransom demand (kakjux)

this is a ransom demand: turpinot sarakstu ar..

aizvakar, 9:11 pm, 2 atsauksmes

turpinot sarakstu ar lietām, kas nestas uz barčiku:

. spilvens, čili un laims.
. divas bulkas,
. siera smērs,
. laptops,
. divi skrūvgrieži

gan jau bija vēl, bet es nespēju tagad atcerēties.
Zum (zum)

Zum: Baznīca tābimbināja, it..

aizvakar, 4:13 pm, atsauksmēm

Baznīca tābimbināja, it kā pastarā diena būtu kāt. Vini protestēšot prwt nacismu un stučīšot savus kaimiņus. Tas ir baisi, kas notiek Vācjā.
Zum (zum)

Zum: Dāvanas, dāvanas, dāvanas...

aizvakar, 12:37 pm, atsauksmēm

Dāvanas, dāvanas, dāvanas. Un lai iet ieskrieties, kuriem lielākā dāvana ir Jēzus. Draugus nedāvina un neupurē.
missalise (missalise)

missalise: Kolēģe, ar kuru kopā..

aizvakar, 11:16 am, 2 atsauksmes

Kolēģe, ar kuru kopā nostrādājām kādus gadus trīspadsmit, šodien iet projām no darba. Pat apraudājās. Liels lēmums. Bet viss jau notiek uz labu.
lavendera (lavendera)

lavendera: Nebūt nav nepieciešams no..

aizvakar, 11:15 am, 1 atsauksme

Nebūt nav nepieciešams no ēdienkartes izslēgt tieši cukuru, lai notievētu. Dažās zemēs cukuru bet pat pie gaļas zupas! Toties tur nav maizes un dzīvnieku piena produktu. Rezultāts - vienai mīnus 7, otrai mīnus 4 kg dzīvsvara un krietni sarucis ķermeņa tauku procents.
Protams, ne vienmēr atcerējās, ka jāpaēd, un palaikam dalīja vienu porciju uz divām.
Zum (zum)

Zum: Paši viņi ir kropļi. Kā..

aizvakar, 7:48 am, atsauksmēm

Paši viņi ir kropļi. Kā tad man viss ir, bet gudriniekiem ir slikti?
Galvenais Sistēmas Vergs -- King of the Jesusphone (bh)

Galvenais Sistēmas Vergs -- King of the Jesusphone: Par 13. Saeimas atsaukšanu

aizvakar, 8:21 am, atsauksmēm

Centrālā vēlēšanu komisija reģistrē Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrību parakstu vākšanai par 13. Saeimas atsaukšanu

Ceturtdien, 2019. gada 5. decembrī, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) reģistrēja vēl vienu inicatīvas grupu - Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrību (LVSADA) - parakstu vākšanai tautas nobalsošanas ierosināšanai par 13. Saeimas atsaukšanu.

Tādējādi jau esošajai iniciatīvai tiek pievienota trešā iniciatīvas grupa, kura ir tiesīga vākt parakstus tautas nobalsošanas ierosināšanai par Saeimas atsaukšanu. CVK secināja, ka 28. novembrī saņemtais LVSADA iesniegums ir par identisku ierosinājumu un vēlētāju interesēs būtu nodrošināt parakstīšanos par vienu iniciatīvu, nevis vairākām atsevišķām vienādām iniciatīvām, jo tad arī paraksti būtu skaitāmi atsevišķi.

CVK sēdē iniciatīvas grupas pārstāvis Valdis Keris apliecināja, ka iesniedzējiem nav iebildumu, ka šajā gadījumā parakstu vākšanas termiņš tiek pielīdzināts jau reģistrētās iniciatīvas termiņam.

Parakstīties par iniciatīvu vēlētāji varēs līdz 2020. gada 14. novembrim elektroniski portālā www.latvija.lv vai apliecinot parakstu pie zvērināta notāra, dzīvesvietas deklarēšanas vietā pašvaldībā, bāriņtiesā, kura veic notariālas darbības, vai novadā pie pagasta vai pilsētas pārvaldes vadītāja.

Pieņemot lēmumu par iniciatīvas grupas reģistrēšanu, CVK vērtēja, vai iesniedzējs ir uzskatāms par vismaz 10 vēlētāju izveidotu biedrību likuma “Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu” izpratnē, kā arī to, vai dienā, kad tika iesniegts iesniegums par iniciatīvas grupas reģistrēšanu, nebija spēkā Satversmes 14. pantā noteiktie ierobežojumi, kad nevar ierosināt tautas nobalsošanu par Saeimas atsaukšanu. Atbilstoši Satversmei tiesību atsaukt Saeimu vēlētāji nevar izmantot gadu pēc Saeimas sanākšanas, gadu pirms Saeimas pilnvaru beigām, Valsts prezidenta pilnvaru pēdējo sešu mēnešu laikā, kā arī agrāk par sešiem mēnešiem pēc iepriekšējās tautas nobalsošanas par Saeimas atsaukšanu.

Latvijas Republikas Satversme paredz, ka ne mazāk kā vienai desmitajai daļai vēlētāju ir tiesības ierosināt tautas nobalsošanu par Saeimas atsaukšanu. Lai izmantotu šīs tiesības, CVK jāpiereģistrē iniciatīvas grupa, kurai 12 mēnešu laikā jāsavāc un jāiesniedz CVK ne mazāk kā vienas desmitās daļas (154 868) vēlētāju paraksti.

Ja likumā noteiktajā termiņā tautas nobalsošanas ierosināšanai nepieciešamais parakstu skaits tiek savākts, jānotiek tautas nobalsošanai par šo jautājumu.  Atbilstoši Satversmei, ja tautas nobalsošanā par Saeimas atsaukšanu nobalso vismaz divas trešdaļas no pēdējās Saeimas vēlēšanās piedalījušos vēlētāju skaita un vairākums no balsotājiem, tad Saeima uzskatāma par atsauktu.

Vairāk informācijas par parakstu vākšanas kārtību – Centrālās vēlēšanu komisijas interneta vietnē www.cvk.lv sadaļā “Vēlētāju iniciatīvas”.

 

https://www.cvk.lv/lv/jaunumi/jaunumi/centrala-velesanu-komisija-registre-latvijas-veselibas-un-socialas-aprupes-darbinieku-arodbiedribu-parakstu-vaksanai-par-13-saeimas-atsauksanu-501


Saeimas atsaukšanas ierosināšana
puasōns (anonymous)

puasōns: Klau, kur vistuvāk Rīgas..

5. decembris, 2:57 pm, 3 atsauksmes

Klau, kur vistuvāk Rīgas centram var iegādāties audio kabeļus uz metriem?
Zum (zum)

Zum: Man patīk ka banka un..

5. decembris, 1:25 pm, atsauksmēm

Man patīk ka banka un ķermeņa higiēna ir praktski salikti kopā. Bet ar spermas donoru nekad vairs nebūs nekāda runāšana Lai tas debiliķis to aizmirst uz visiem laikiem.
Zum (zum)

Zum: Vismaz krievu laikos,..

5. decembris, 1:19 pm, atsauksmēm

Vismaz krievu laikos, pašslavinošus rakstus īsākus rakstīja. Nolādētie vācieši.
Zum (zum)

Zum: Protams, frau Hunk esot..

5. decembris, 1:14 pm, atsauksmēm

Protams, frau Hunk esot panākusi, ka meita atkal ir adrošināta. Māte neko nedarija. Lai melo tālāk. Patiesības gribētāji.
Zum (zum)

Zum: Viņi atbalsta bērnu..

5. decembris, 12:45 pm, atsauksmēm

Viņi atbalsta bērnu zagšanu un tad viņiem zūdot ticība. Īsteni marasmātiķi.
lavendera (lavendera)

lavendera: Ideja viņam radās pēc..

5. decembris, 1:35 pm, atsauksmēm

Ideja viņam radās pēc ķieģeļu ceptuves apmeklējuma. Ķieģeļu cepšanas procesā rodas sēra dioksīds.
missalise (missalise)

missalise: Sāku apsvērt mācīties..

5. decembris, 8:58 am, 5 atsauksmes

Sāku apsvērt mācīties SQL. Man apmācības vislabāk sokas kursos ar sakarīgu skolotāju un praktiskajiem darbiem. Varbūt kādam ir ieteikumi, kas man varētu noderēt?
Vakar ekselis uz pusstundu uzkārās pašā nepiemērotākajā brīdī - uz pusstundu no tās pusotras stundas, kuras laikā man vajadzēja dabūt datus.
None of the Above (artis)

None of the Above: Sakarā ar Cibas nesenajiem gāganu kariem

4. decembris, 11:54 pm, 15 atsauksmes

A. Slucis uzskata, ka Latvijā nepieciešama atomstacija, lai valsts nebūtu atkarīga no Krievijas energopiegādēm. Vēl viņš domā, ka jāizveido 100 000 vīru liela zemessardze un sešu mēnešu obligātais karadienests, jāpaaugstina valsts valodas kontrolējošo iestāžu aktivitāšu līmenis, pieņemot darbā 1000 valodas inspektorus, un jāveicina krievu repatriācija.

Pēdējais ieteikums nav nekāds ultranacionālista murgojums: 2006. gadā Vladimirs Putins, toreizējais Krievijas prezidents, jau aicināja savus tautiešus atgriezties etniskajā dzimtenē, savukārt šogad Krievijas Reģionālās attīstības ministrija jau ieguldījusi aptuveni vienu miljonu latu īpašā programmā, kas izveidota konkrētam mērķim – krievu repatriācijai. Un jāatgādina demagogiem, ka še nav runa par "deportācijām", ko saldkaisli apžļembā viens otrs latviešu politologs, bet gan par repatriāciju, kas ir humāns, saprotams, atbalstāms process.

https://nra.lv/latvija/35183-aivars-slucis-cinitajs-vai-upuris.htm
None of the Above (artis)

None of the Above: der Narzissmus der kleinen Differenzen

4. decembris, 9:37 pm, 5 atsauksmes

Diez, kāda ir mūsdienu versija par "menševiki pret lieliniekiem"? Kur ir Staļins pret Trocki? Kārlis Markss pret Bakuņinu?

Šķiet, ka esmu to atradis t.s. vegānisma kustībā. Lūdzu, Exhibit № 1 https://www.youtube.com/watch?v=bhPPYN94hzU
kants (kants)

kants (pajautaa): trumulim par vairlesu

4. decembris, 5:05 pm, 3 atsauksmes

vai bezvadu apraide (kompis - rūteris) mājas lietotāju līmenī pēdējos 7 gados ir progresējusi? piem, tagad ir labākas WiFi kartes? gribu atbrīvot stacionāro kompi no vada.
lavendera (lavendera)

lavendera: Kultūra nobružājas ļoti..

4. decembris, 3:18 pm, 1 atsauksme

Kultūra nobružājas ļoti ātri, un līdz leksikonam a ļa "svešais vūmens ar mums spīkoja" var tikt trijās nedēļās.

"Ņemam busu un braucam uz airportu."
this is a ransom demand (kakjux)

this is a ransom demand: kā jau parasti, kad ir..

4. decembris, 12:21 pm, atsauksmēm

kā jau parasti, kad ir miljons stāstu, ko cibās iebakstīt, notiek kaut kas, kas attur. piemēram, mans laptops, kuru es tik efektīvi aplēju ar vīnu, can't hold its drink, really. mana iebūvētā klaviatūra joprojām ir nelietojama. nestrādā zxcvb burti un spacebar. pie augšējās rindas pie 1 vienmēr parādās `. tātad - vienmēr `1. pie numpad 2 vienmēr ir + priekšā. viss ir +2. un, kas pavisam jestri? man ik pa brīdim aktīvajos teksta fields aiziet \\\\\\\\\\\\\, nebeidzami \\\\\\\\. klaviatūra pati tupa dara \\\\, lidz es nospiežu Esc. ziniet, ko es šorīt uzzināju? ka vispār \ taustiņš pats par sevi arī nemaz nestrādā.
touchpadu vismaz es varu diseiblot, tas arī tur darīja sazinko savā nodabā.

jā, man tagad ir ārējā klaviatūra un pele, bet tā ir VZ vecā klaviatūra, tā klaviatūra, par kuru VZ pat cibās laikam bičojās un eventually replaced. spacebar niķojas un a ir jāsit stiprāk. un mana apmēram 12 gadus vecā pele arī nav in the most pristine of conditions.

nu to poļu barčika tualetes situāciju gan jau es neaizmirsīšu, jo tas ir neaizmirstami, un kaut kad pierakstīšu, bet laikam te varētu izpalikt vesela čupa stāstu. ne tikai par ballītēm. bet also including to, cik depresīvi ir sācies šis decembris manā mazajā galvas pasaulītē. gribas beigt runāt ar savu piedzemdētāju. ka biju uz Boy Harsher gigu, kas bija... dīvaini vairāku iemeslu dēļ. un, ka aromantics do have feelings, just not the same as romantics.

**nogurst**
jutoņa: krāsošana ir klusāka nekā urbj
♪♬: Katarzia - Nepohodlná Osoba
Zum (zum)

Zum: Kā diez Torsten iet?..

4. decembris, 11:46 am, atsauksmēm

Kā diez Torsten iet? Joprojām sunīši neklausa, kojas sprāgst un gribas labot citu cilvēku izrunu? Neizdsies.
Zum (zum)

Zum: Paņirdza pirms diviem gadiem..

3. decembris, 7:05 pm, atsauksmēm

Paņirdza pirms diviem gadiem tiesa, tagad vairs neņirgs.
Zum (zum)

Zum: Es ceru, ka visi saprata, ka..

3. decembris, 6:58 pm, atsauksmēm

Es ceru, ka visi saprata, ka joki būs mazi?
src (src)

src: Kolēģis raksta par..

3. decembris, 7:54 pm, 2 atsauksmes

Kolēģis raksta par "latest standard naming convention"

Tagad nevaru saprast, vai viņš joko vai izmanto šo pilnā nopietnībā.
Zum (zum)

Zum: Ja grib koncentrācijas..

3. decembris, 4:48 pm, atsauksmēm

Ja grib koncentrācijas lāģeri, tad arī dabūs. Bet ne viņi būs uzraugi. Ar vienu reizi pasaulei pietika.
Zum (zum)

Zum: Šoreiz gadījās būt..

3. decembris, 4:33 pm, atsauksmēm

Šoreiz gadījās būt īstajā laikā un vietā. Es viņai parādīšu aufsteigen.
Zum (zum)

Zum: Kurš pirrmais stučī, tas..

3. decembris, 3:46 pm, atsauksmēm

Kurš pirrmais stučī, tas pats vainīgs. Nevis, kā te pieņemts, vainīgie stučī, lai novērstu uzmanību no sevis.
Zum (zum)

Zum: Paldies Dievam, miers..

3. decembris, 3:19 pm, atsauksmēm

Paldies Dievam, miers mājās. Man gan paprasīja, vai es to kazu atpazīšot. Es tādas kazas man visas vienādas, es nepētu kazas.
Zum (zum)

Zum: Sameklēju advokātu. Nekas..

3. decembris, 2:15 pm, atsauksmēm

Sameklēju advokātu. Nekas pašai nav jādara.
Zum (zum)

Zum: Tā ir mana cīņa. Lai..

3. decembris, 8:39 am, atsauksmēm

Tā ir mana cīņa. Lai neiedomäjas muļķi, ka ir ļoti gudri. Nelietība nav gudrība.
Zum (zum)

Zum: Ka tā kaza nav redzējusi..

3. decembris, 7:36 am, atsauksmēm

Ka tā kaza nav redzējusi nevienu filmu par koncentrācijas nometnēm, un uzskata ka tā var uzvesties, tad tā nu gan nav mana vaina.