Sagatavošanās

Pirms sākt darboties, nepieciešams SIM kartei noņemt PIN koda aizsardzību, lai tas netiktu prasīts, kad modēms tiek ieslēgts. (Uz PC šo kodu ir iespējams ievadīt, uz Mac to nevar, tāpēc tas jāatslēdz pavisam.)

Noņemt PIN koda aizsardzību var, izmantojot PC vai jebkuru telefonu. Pieslēdzot modēmu pie PC ar Windows, automātiski tas tiks atpazīts un tiks uzinstalēta nepieciešamā programmatūra, ar kuras palīdzību var pieslēgties internetam, kā arī noņemt PIN koda aizsardzību.

Otrs paņēmiens, kā jau minēju, ir SIM kartes PIN koda aizsardzības noņemšana, izmantojot jebkuru mobilo telefonu.

Huawei: InstallationJa modēms ir pievienots Makam, tad tas vispirms jāatvieno no datora, pirms sākt instalēšanu.
Tad jāuzinstalē modēma draiveris atkarībā no datora platformas, vai tas ir ar PowerPC, vai Intel procesoru. (Jaunie Makintoši ir ar Intel procesoru.)
Ja instalācijas programma prasa autorizēties, tad jāievada datora administratora paroli.

Ja /Library/Modem Scripts mapē nav Huawei modēma skripta, tad uz to jāpārkopē fails “HUAWEI Mobile Connect - 3G Modem”. Iespējams, ka tiks pieprasīta autorizēšanās.

Tīkla parametru iestatīšana

Huawei: Access Point NameJāievieto SIM karte modēmā un tas jāpievieno datoram. Kādu minūti jāpagaida un tad jāpalaiž programmiņa “HuaweiDataCardApp.app”, kurā jāieraksta sava operatora APN (Access Point Name):

  • LMT – internet.lmt.lv
  • Tele2 – internet.tele2.lv
  • Bite – wap (nav pārbaudīts)

Tagad var ķerties pie tīkla parametru ievadīšanas. Jāatver Apple Menu —> System Preferences... —> Network.

Preferences: New LocationVislabāk būtu izveidot jaunu “Location” tieši šim modēmam, taču tas nav noteikti nepieciešams.

Preferences: Network Port ConfigurationsJāizvēlas “Show Network Port Configurations”, kur jālieliek ķeksītis pie “HUAWEI Mobile” un, iespējams, jāaizvāc pārējie, ja šai tīkla konfigurācijai tos nevajadzēs.

Preferences: PPPNo “Show” saraksta jāizvēlas “HUAWEI Mobile”. “PPP” sadaļā var ierakstīt ko identificējošu “Service Provider” lauciņā. Kā “Telephone Number“ jānorāda “*99***1#”.

Preferences: PPP OptionsNospiežot uz “PPP Options..” pogas, jānoņem visi ķeksīši “Advanced Options” sadaļā.

Preferences: ModemJāpāriet uz “Modem” sadaļu, kur jānoņem ķeksītis pie “Wait for dial tone before dialing” un no saraksta jāizvēlas Huawei modēma skripts - “HUAWEI Mobile Connect - 3G Modem”.

Preferences: ConnectVēlams ielikt ķeksīti pie “Show modem status in menu bar”, tad būs daudz ātrāk un ērtāk gan izveidot, gan pārtraukt interneta savienojumu.

Huawei E220 USB modēma gaismas signāli:

  • Divas zaļas mirgojošas gaismiņas ik pēc divām sekundēm – modēms mēģina pievienoties tīklam, vēl nav gatavs savienojumam.
  • Viena zaļa vai zila mirgojoša gaismiņa ik pēc divām sekundēm – modēms ir gatavs savienojumam.
  • Zaļa gaismiņa – modēms darbojas GPRS / EDGE tīklā (GPRS – līdz 53.6 kbps, EDGE – līdz 236 kbps).
  • Zila gaismiņa – modēms darbojas UMTS tīklā (līdz 384 kbps).
  • Zili zaļa gaismiņa – modēms darbojas HSDPA tīklā (līdz 3.6 Mbps).

Lejuplāde

Info par versiju 2.7.1

Versijas 2.7.1 draiveru instalācija automātiski instalē arī Huawei modēma skriptu, tāpēc, izmantojot šo draiveru versiju, par pareizu modēma skripta instalāciju nav jāuztraucas. Šai versijai ir vēl divas citas izmaiņas.

  1. Komplektā ir MobileConnect.app, ar kuras palīdzību iespējams iestatīt APN, telefona numuru un vairākus profilus (ja nepieciešams). Ar to var arī redzēt tīkla signāla stiprumu un režīmu, kādā modēms darbojas (EDGE, HSDPA), uzzināt modēma IMEI un IMSI kodus. Izmantojot šo programmu, iespējams darboties ar SIM karti arī tādā gadījumā, ja tai ir PIN koda aizsardzība, kas parastā veidā, kāds aprakstīts augstāk, nav iespējams.
    Trūkums šai programmai šāds, ka tai visu laiku jābūt atvērtai, nav iespējams ar to iezvanīties un tad aizvērt, kas tomēr ir kaitinoši.
    Un vēl viena kaitinoša īpašība tāda, ka katru reizi, veicot iezvanīšanos, tā jautā administratora paroli. Turklāt tai nedarbojas informācija attēlošana par nosūtītās / saņemtās informācijas apjomu. Varbūt šī otrā problēma ir tikai manā gadījumā.
  2. Tā kā komplektā ir MobileConnect.app, ar kuru var iestatīt APN, tad vairs nav nepieciešamības komplektā iekļaut HuaweiDataCardApp.app, ar kuru modēmā iestata APN, līdz ar to nav iespējams izmantot iezvanīšanos no menu bar.

Ja godīgi, tad es ieteiktu lejuplādēt gan 2.7, gan 2.7.1 versiju, uzinstalēt draiverus un modēma skriptu no 2.7.1, un tad izmantot APN iestatīšanas programmu no 2.7, lai konfigurētu Mac OS X tā, lai varētu izmantot iezvanīšanos parastā veidā, izmantojot Internet Connect.app (no menu bar).

Info par versiju 2.8.2

Papildināts: Uz versiju 2.8.2 attiecas tas pats, kas rakstīts par 2.7.1. Šķiet, ka tā ir vienkārši jaunāka draiveru versija, bez būtiskām izmaiņām.
Izmēģinājis to neesmu, tāpēc lietojiet uz savu galvu. :)

 

Contact me